Stoltenberg: NATO se od roku 2014 připravuje na konfrontaci s Ruskem

Severoatlantická aliance (NATO) se od roku 2014 připravuje na konfrontaci s Ruskem. 

Oznámil to 29. června generální tajemník organizace Jens Stoltenberg na tiskové konferenci po druhém dni summitu v Madridu.

„NATO se na to připravovalo dlouho, není to tak že bychom si 24. února uvědomili, že Rusko je nebezpečné.  Realita je taková, že jsme se na to připravovali od roku 2014,“ řekl Stoltenberg.

Proto, jak poznamenal generální tajemník organizace, NATO posílilo svou vojenskou přítomnost na východě aliance a začalo investovat více peněz do obrany.

Předtím na summitu NATO řekli, že vojenská aliance nepředstavuje pro Rusko nebezpečí a neusiluje o konfrontaci. NATO také poznamenalo, že budou pokračovat v „reagování na hrozby a nepřátelské akce“ Ruska. Aliance zároveň oznámila záměr zachovat komunikační kanály s Ruskou federací za účelem snížení rizik s tím, že ruskou stranu již nepovažuje za partnera.

O den dříve mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že ruské ministerstvo obrany zvažuje plány reakce na mimořádné události na západních hranicích země v reakci na novou strategickou koncepci NATO, která zahrnuje zejména navýšení počtu sil rychlé reakce.  Severoatlantickou alianci označil za poměrně agresivní blok vytvořený za účelem konfrontace.

28. června, Stoltenberg na tiskové konferenci v předvečer summitu aliance v Madridu řekl, že NATO plánuje zvýšit počet svých vojenských skupin na východním křídle na více než 100 tisíc lidí. Včetně toho, že se tam, podle jeho slov, plánuje vytvoření skladů zbraní.

18. června, Stoltenberg řekl, že Rusko bude na summitu aliance označeno za hrozbu pro mír a bezpečnost. V nové koncepci již nebude jako partner uváděna Ruská federace. Kromě toho se v dokumentu zmíní také Čína, jejíž vzestup představuje výzvu pro bezpečnost NATO.

https://bit.ly/3bEmh4W

3.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Hanba Uk
30. 6. 2022 22:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Náckové z NATO mají bobky a možná i průjem z Ruska a Číny. Vojensky na ně nemaj tak sázejí na propagandu a ekonomické sankce. Bez valného úspěchu.

nesco79
1. 7. 2022 00:45
Odpovědět  Hanba Uk

Ještě to ten dobytek přizná, že to chystali od roku 2014.

Ladislav
1. 7. 2022 06:29
Odpovědět  nesco79

Už jsem psal, doplnit souřadnice i na tohoto norského chcípáka a válečného štváče! Ať se Norové nažerou také te války!

me2d44
1. 7. 2022 13:47
Odpovědět  Ladislav

Hezký den. Doplňovat souřadnice NENÍ nutné. Ruské satelity mají pod palce všechna rozhodovací centra – i na snímcích, takže „kdo si s ohněm zahrává, podpálí stodolu…“. Je potřeba něco víc? Nato se samo dohnalo do pasti. A když by dnes vyhlásili mobilizaci českých aktivních záloh, tak jim asi budou rozdávat praky – uloženky poslali na Ukrajinu ke spotřebě. USA už i Polsku daly najevo, že žádné náhrady za odeslané zbraně nebudou – protože sami mají prázdné sklady…..

VAL
1. 7. 2022 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Na konfrontaci s Ruskem se NATO připravuje, co vím, od roku 1948. Proto ostatně vzniklo.

JEBAL
1. 7. 2022 10:27
Odpovědět  VAL

VAL -PRAVDA

me2d44
1. 7. 2022 13:55
Odpovědět  VAL

Teprve v reakci na vznik NATO a přijetí BRD (Bundes Republik Deutshland) vznikla Varšavská smlouva. Na rozdíl od NATO VŽDY řešila i vnitřní problémy členů (někdy se to sice neobešlo bez krve, ale tak to je, když se kácí les, občas létají třísky, těch nevinných může být všem líto, ti viní si to zasloužili). Když se začalo Řecko řezat s Tureckem, tak ze strany NATO to byly – a i dneska jsou – jen blbé kecy. Jak myslíte, že to dopadne, kdyby se Rusko v Litvě pokusilo obnovit koridor do kaliningradu násilím? Celá západní Evropa – naši vládu nevyjímaje – začne řvát, jak zasypaní havíři, ale pomoc jen slovy – oni na západě už ostatně nemají čím…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JEBAL
1. 7. 2022 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

TENTO ZMRD LŽE JAK KDYŽ TISKNE!!!-Stoltenberg: NATO se od roku 2014 připravuje na konfrontaci s Ruskem???? PRODLOUŽENÁ RUKA USS SI ZNIČENÍ RUSKA ZAKOTVILA V JEJICH USTAVĚ ,UŽ OD DRUHÉ SVĚTOVÉ!!!

ukrajina-v-plamech-.jpg
václav
1. 7. 2022 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

No vidíš, hajzlíku, tak dlouho jste se připravovali a stejně dostanete nakopáno do p……

me2d44
2. 7. 2022 12:52
Odpovědět  václav

To se jim to bojovalo, když Indiáni měli jen tomahavky, luky se šípy, oštěpy a pár špatně fungujících pušek. To byly USA „king“. Stejně tak, jako když obsadili na čas Nikaraguu. Jinak si vzpomínám, že v každém větším konfliktu (a týká se to třeba i rozdělení Korei, Vietnam, Laos) nakonec kovbojové stáhli ocas a dělali, že se jich to netýká. A hromadný úprk z Afgánistánu to jen potvrzuje. Prostě, objeví se „síla“, (teda v Afgánistánu to byli jen „pasáci koz“) zdrhej kdo můžeš – to je americká mentalita….