politika

Stešin: Po výměně “Azovců” se žoldáci do zajetí neberou

Výměna ozbrojenců neonacistického pluku Azov zasadila vážnou morální ránu ruským vojákům.

V rádiu “Komsomolskaja pravda” to oznámil vojenský zpravodaj Dmitrij Stešin, uvádí “PolitNavigator”.

“Jedno z nejbolestivějších témat mých kamarádů z praporu Vostok, od té doby, co dostali tyhle „Azovce“.  Jedná se o výměnu „Azovců“ a velitelů, která proběhla. Jejich cesta v letadle s iPhony. Naši si s tím ale vědí rady – od té doby jsme už ani o jednom západním žoldákovi na frontě neslyšeli a už neuslyšíte. Protože s nimi budou končit na místě – toho dosáhli výměnou Azovců, – řekl vojenský zpravodaj.

“Ano, klec pro ně byla svařená, měli je pochodem hnát přes Mariupol, ale za něco je vyměnili, nepřivedli nás k tomu, není jasné za co. Už [do zajetí] neberou. To je patrné ze svodek. Jsem si více než jistý, že „Wagnerovci“ v Soledaru i jinde narazili na válečné psy, kteří si přišli zalovit na Ukrajinu, ale my jsme o nich neslyšeli a už neuslyšíme,“ řekl Stešin.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3TlmHig

sdílet na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
15. 3. 2023 23:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Kóóónečně! To to trvalo. Hádám, že všiváčtí jenerálové maj po kšeftech. A že nebudou brát do zajatí nácky, řekl Kuchtík už někdy koncem roku. Bere zajatce – ale jen ty vyplašený hůďata, co je utrhli mámám od sukní, a dědky, co nestačili před verbíři zdrhnout.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
16. 3. 2023 00:22

Obávám se, že těch podpinosů je ve velení ruské armády ještě moc a moc. Mně stále není jasná ta “Gerasimova doktrína”, která snad má za cíl likvidaci UA vojáků a techniky, aniž by se ruská armáda výrazně pohnula na západ. Možná, že se demilitarizuje UA, ale tím, že se fronta neposune o desítky km dál na západ, mohou náckové dál a dál zabíjet civilisty na Donbasu ostřelováním měst a vesnic. Koneckonců, nebýt Wágnerovců, tak je to tam ten konflikt víceméně zamrzlý. Stačí se podívat na dobývání Uglederu. Měsíce beze změn. (Samozřejmě jsou i výjimka na frontě).

Boomer
16. 3. 2023 10:05
Odpovědět  Okolo

.. posun na západ znamená prodloužení a tím i částečné odkrytí stabilizovaných logistických řetězců. Získáte sice území, ale musíte část svých sil vyčlenit/blokovat k jeho zajištění, budovat nová postavení a jako “bonus” se vaše zásobování musí trmácet po delších trasách a rozflákaných komunikacích.
Zajíci se nahánějí po poli, ale na velkou zvěř se čeká na posedu, až sama přijde.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
16. 3. 2023 12:47
Odpovědět  Boomer

A tím, že se fronta nepohne nikde ani o píď je jistě důležité pro civilní obyvatele Donbasu, kteří jsou dnes a denně ostřelováni a zabíjení dělostřelectvem, raketami atd. A navíc, já nepsal o postupu na západ celé fronty najednou. Mně jde o to, aby to Uáčka neměla tak jednoduché vraždit civilisty na Donbasu. Dobře se ví, odkud se ostřeluje. Nestřílí se jen z mobilních raketometů.
Asi tak. Jestli rozumím, tak podle tebe (Vás) je ten konflikt zamrzlý, což je dobře? Zřejmě se jedná o tu Gerasimovu doktrínu, která sice neposune RF k vítězství, nesníží počet civilních obětí, ale snad se jednou myslivec dočká, že trofejní jelen přijde sám přímo před mušku. A když ne?

Boomer
16. 3. 2023 13:37
Odpovědět  Okolo

..na Donbasu jsou lidi na ostřelování zvyklí, umí si poradit sami a mají svoje vlastní jednotky. A na každý výstřel umí odpovědět. Linie dotyku má cca.1200km, každý výběžek ji prodlužuje a každý výběžek je napadnutelný ze tří stran. Válku neuspěcháte, obzvláště tu opotřebovávací jednoho proti mnoha. Rusko si prohru nemůže dovolit, když padne, nepadne samo..

Jestli rozumíte? Ne, nerozumíte a podsouváte mi svoje vlastní představy, navíc vůbec nechápete principy Gerasimovovy doktríny.

Kolonáda
17. 3. 2023 18:12
Odpovědět  Boomer

Z posedu území nevyčistíte ani neobsadíte. Navíc ten Velký je složen z mnoha malých, na které nevidíte, nedostřelíte, kteří vám ten posed možná odstřel… Hodně štěstí při tom čekání a vystavování se …

Boomer
17. 3. 2023 18:25
Odpovědět  Kolonáda

.. inu, když posunete frontovou linin o 20 kilometrů vpřed, změní se jen to, že bude za vašimi zády postřelováno o 20 kilometrů více. Naposledy bylo civilní obyvatelstvo odsouváno z oblasti předpokládaných bojů v I. světové.

Říká vám něco jméno Clausewitz?
No, kdyby to pro vás bylo moc složité, zkuste se nějakého myslivce poptat, jak probíhá lov na újeď..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
16. 3. 2023 15:43
Odpovědět  Okolo

No, změny tam jsou, akorát že nejsou vidět. Počty semletých vzrůstají. Je to nehumánní, ale nehumánní je především válka jako taková. Může mi být těch normálních kluků co je tam Bandeři nahnali stokrát líto, ale…
Ale kolik z jejich rodičů litovalo tisíce obětí osmiletého ostřelování Donbasu? Válka je válka a nelze ji posuzovat civilním pohledem. Tak to prostě je. Pro můj pohled je podstatné, kdo si začal; kdo ji vyprovokoval. A kdo ji až do poslední možné chvíle odkládal.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
16. 3. 2023 00:25

Včera jsi měl dotaz ohledně té forky z Václaváku z Novineknebo Seznamu, co už tam není. Dotaz jsem ale našla pozdě, tak už jsem neodpovídala.
.
Dnes tady byla u jednoho článku buď úplně stejná, nebo o pár minut v čase posunutá, místo stejné.
A těžkiooděnci nikde, asi zrovna někde sháněli ty “hajlující” Čechy!
Jó – nejsou nacistické symboly stejné, záleží, kdo je má – ať v ruce nabo v\ytetované na ruce.
https://www.pokec24.cz/blog/%ef%bf%bcukrajinci-na-vaclavskem-vaclavaku/

Albi
16. 3. 2023 00:35
Odpovědět  Albi

PS: Je to vlevo, těsně u zdi.
Ta fotka (větší, byla u článku o té demošce na Novinkách, nebo Seznamu, možná na obou a když jsem ji hledala druhý den, byla všude nahrazena těmi “dezoláty” a policisty.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
16. 3. 2023 15:22
Odpovědět  Albi

🙂

Boomer
16. 3. 2023 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

..vzpomeňte na nedávné video, ve kterém zaznělo “choď do p*či!!.” a následnou reakci výsadkáře. Jasněji už to nemohl být dáno na vědomí.. skončila doba her a malin nezralých.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
16. 3. 2023 10:25
Odpovědět  Boomer

.. a jedna vzpomínka pamětníků na obdobnou situaci v jiné době.. můj slovenský děda byl za První republiky u policie, zůstal i za Slovenského štátu. Když přišla fronta, vojáci Rudé armády prohledávali domy a našli ve skříni dědovu policejní uniformu.. a ta byla černá! A černou nosili příslušníci Waffen SS!! A bylo zle.. samopalníci drapli dědu za límec a už ho vlekli na dvůr ke zdi.. zachránila ho hospodyně od sousedů, která pocházela ze Zakarpatí, tudíž uměla rusky.

Gales
16. 3. 2023 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak je to spravne,tak to ma byť.Žádnej zajatec,žádnej problém. Ale za co budou ,,směňováni” ruští zajatci? Asi nějakej matroš budou muset odchytit z okolí Zelňáka. Smůlu by měl Fiala.Toho by tady nikdo nechtěl a zůstal by rusákům jenom jako návnada na tygry.

EvaK
16. 3. 2023 22:02
Odpovědět  Gales

Zajatců mají dost. Problém těchto kluků je, že je Ukrajinci ihned naženou zpátky na frontu. A jsou tam kde být nechtěli.

Janvac
16. 3. 2023 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Za politiky ze zaprdene teple kancelare to resi ti, kteri denne v zime a spine nasazuji zivoty! Na zoldaky se nic nevztahuje a pozdejsi problemy s jejich vyzadovanim vyresi jedna kulka. Naprosto spravne reseni.

Janvac
16. 3. 2023 12:27
Odpovědět  Janvac

Tuhle otazku musi priste resit ti bojovnici, kteri bojovali a ne urednici na ministerstvu!

Janvac
16. 3. 2023 12:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti zkurveni zradci Ruska jsou vsude a predstavuji vetsi ohrozeni ruske bezpecnosti jak F16 a Leopardy

Janvac
16. 3. 2023 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Zastrilet si na Rusa, vydelat penize, touha po dobrodruzstvi. S takovymi nemejte slitovani.

Pavel K
16. 3. 2023 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

To je celkem síla co se tam děje, že se tam odehrává Safari. Samozřejmě tenhle odpad okamžitě upratovať a vůbec žoldáky totéž. To se ani nebudu zmiňovat co berou lidi včetně dětí na orgány a na ten Chromozon. Těm bych ten konec nechal obvzláště vychutnat.

Honza999
24. 3. 2023 05:35
Odpovědět  Pavel K

Adenochrom…

Zmatený
16. 3. 2023 13:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejlevnější řešení! Kulka vyjde asi na 12 Kč…A nemusíš nikoho živit!

José
16. 3. 2023 15:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Pamatuji si, jak “Opolčenci” po roce 2014 také nebrali příslušníky Azova, Ajdaru a dalších karatelských praporů do zajetí a rovnou je popravovali. Rozhodovat bych o tom nechtěl a vykovávat to už vůbec ne.

Vesničan
17. 3. 2023 16:22
Odpovědět  José

Proč ne? Jaký problém?

Boomer
17. 3. 2023 18:17
Odpovědět  Vesničan

..no jo, holt jsou prostě na světě lidi, kteří koukají jak jim zahrada zarůstá plevelem, ale motyku by do ruky nevzali.

stefan
16. 3. 2023 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruska naivita nema konca. Leci Rakovinu a Nador nechava Bujnet. Zabija sama seba svoj rod.
Kdezto Nador V.B.,USA sa siri dalej bez ujmy. Uz mali plavat Davno v Slanom naleve. Zarobeno NATO maju po Starocia. Vyplata meska.

EvaK
16. 3. 2023 22:10
Odpovědět  stefan

USA své lidi vůbec nešetří. Stačí to co se dělo v Ohaiu, tady se kvičelo kvůli vytrávené Bečvě a jim tam chcíply i slepice, kočky či psi. A farmářům dobytek. Lidé tam mají zdravotní problémy a je jim odepírána pomoc.
Angličané nechali po desetíletí zneužívat dívky muslimy a co se dělo? Nic. Koncem roku zemřelo několik desítek seniorů v nevytápěných domech.