politika

Štěkání NATO u dveří Ruska vedlo ke speciální operaci na Ukrajině

Papež: Štěkání NATO u dveří Ruska vedlo ke speciální operaci na Ukrajině.

Papež František připustil, že NATO hraje negativní roli v eskalaci ukrajinské krize.

„[Pravděpodobně] štěkání NATO u ruských dveří vedlo k reakci Kremlu. Hněv, nevím, jestli byl vyprovokován, ale pravděpodobně k tomu přispěl,“ uvádí TASS slova papeže v rozhovoru s šéfredaktorem deníku Corriere della Sera Lucianem Fontanou.

„Nemůžete si myslet, že jeden svobodný stát může vést válku v jiném svobodném státě,“ řekl papež a připomněl svou tezi o „třetí světové válce v epizodách“. 

„Jen konstatuji realitu: Sýrie, Jemen, Irák, v Africe je jedna válka za druhou. A za vším jsou mezinárodní zájmy,“ pokračoval papež. “Na Ukrajině konflikt vyvolali jiní.”

PAPEŽ USLYŠEL “ŠTĚKOT NATO U DVEŘÍ RUSKA”. VČERA PODPOROVAL NACISTY.

Papež řekl, že „štěkání NATO“ mohlo Rusko vyprovokovat. Zdálo by se, že ještě včera papež podporoval nacisty a teď předvádí jinou rétoriku… Co se děje?

Papež František v rozhovoru pro italský list Corriere della Sera řekl, že akce NATO u hranic Ruska mohou Rusové klidně považovat za provokaci. Postup NATO na východ mohl skutečně vyvolat zahájení ruské speciální operace na Ukrajině. 

Citát papeže doslova zní takto:

Možná, že štěkání NATO na hranicích Ruska vedlo k reakci Kremlu. Hněv, nevím, jestli byl vyprovokován, ale asi k tomu přispěl.

Papež navíc dodal, že je pro něj obtížné odpovědět na otázku o nutnosti dodávek zbraní na Ukrajinu.  Hlava katolické církve také vyzvala ukončení závodů ve zbrojení.

Nutno říci, že papež evidentně nadále dodržuje politiku podpory neonacistů na Ukrajině. 

Již dříve vyšlo najevo, že se papež osobně účastnil jednání o propuštění neonacistů z Azovstalu a navíc trval na tom, aby bandité byli  bez kontrol vyvedeni ze závodu směrem na Turecko. 

Znamená pukrle na adresu Ruska a „šťouchanec“ na adresu NATO, že se papež chce přiblížit Moskvě, aby zlepšil své vyjednávací pozice?  Je to docela možné. Včera navíc vešlo ve známost přání papeže  přijet do Moskvy na osobní setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

https://bit.ly/3w1AeAt

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
4. 5. 2022 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Frantu by měli rusové použít jako živej štít. Třebas by se nepo*ral.

4. 5. 2022 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jezuitovi Frantovi by slušel přídomek vejvrtka. Vlastně dva – škorpion vejvrtka. Už naše tv informovala ovčany o tom, Vatikán byl první stát, který bez dlouhých dohadů platí za plyn v rublech?