Stejně jako před invazí: USA stahují občany z Ruska

Americké velvyslanectví v Moskvě vyzvalo americké občany, aby naléhavě opustili Rusko a téměř „uzavřeli“ konzulární služby. Amerika podnikla podobné kroky před útoky na Jugoslávii, Libyi, Irák …

Stejně jako před invazí: USA stahují občany z Ruska.

Americké velvyslanectví v Rusku oficiálně oznámilo omezení navrhovaných konzulárních služeb.

Jedná se zejména o skutečnost, že od 12. května vydá americká diplomatická mise extrémně omezený počet imigračních víz, a víza budou vydávána pouze v otázkách „týkajících se života a smrti“.

Ambasáda rovněž doporučila, aby občané USA opustili ruské území do 15. června, což je „termín stanovený ruskou vládou“.

A poslední bod je velmi zajímavý, protože to vypadá jako jakýsi signál pro (vojenskou?) eskalaci.

Faktem je, že Spojené státy dělají podobná prohlášení na úrovni svých konzulátů, velvyslanectví a diplomatických misí několik týdnů před zahájením nepřátelských akcí nebo „barevných revolucí“.

Například americký prezident Barack Obama v květnu 2014 vyzval americké občany, aby opustili Libyi. 
Následně tam vypukla občanská válka, intervence NATO a poté následovala smrt Kaddáfího.

V listopadu 2011 „americké velvyslanectví v Damašku apelovalo na americké občany v Sýrii s výzvou k „okamžitému opuštění této země“. Zdá se, že není třeba říkat, co se stalo v Sýrii dál, protože vše je již známo.

V únoru 2003 bylo vydáno podobné prohlášení o Iráku. O měsíc později, v březnu téhož roku, došlo k americké vojenské invazi do této země.

Podobný příběh se odehrál s bývalou Jugoslávií v roce 1998.

Je jasné, že Rusko vůbec není Libye nebo Sýrie, ale stát poněkud jiného rozsahu a významu s odpovídajícími strategickými obrannými silami. Samotné gesto amerického velvyslanectví je však velmi výmluvné.

Je příznačné, že toto prohlášení amerických diplomatů přichází na pozadí prohlášení vedení amerického ministerstva zahraničí o jejich připravenosti na „dialog s Ruskem“. S nástupem Bidenova týmu k moci se však určitá nekonzistence v jednáních amerického ministerstva zahraničí již v jistém smyslu stala pravidlem.

A současná reakce velvyslanectví USA na pozadí ujištění o „naději na zachování diplomatického dialogu“ se již nezdá překvapující.

Na druhou stranu je třeba připomenout, že v květnu až červnu tohoto roku se na území Ukrajiny budou konat největší vojenská cvičení NATO od studené války. Jmenují se „Defender Europe 2021“ a zúčastní se jich asi čtyřicet tisíc lidí. A asi polovina z nich budou američtí vojáci.

Scénář těchto cvičení je také velmi příznačný. 

Země aliance a jejich spojenci „odrazí útok potenciálního agresora a poté přejdou do protiofenzivy“
Existuje verze, že právě v reakci na tyto akce Rusko provedlo cvičení na jihozápadních hranicích. Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu o jejich výsledcích hovořil uspokojivě.

V souvislosti s prohlášením velvyslanectví USA, že se americkým občanům doporučuje opustit Rusko před
15. červnem, vypadají všechny tyto akce upřímně jako alarmující. Stojí však za to zopakovat, věc samozřejmě nedojde k otevřenému vojenskému konfliktu. Protože v tomto případě mluvíme o zemích s jaderným arzenálem. A to už není „proxy válka“, ale přirozený konec světa, který nikdo se zdravým rozumem nechce. 
Ani v Moskvě, ani ve Washingtonu.

S největší pravděpodobností budou po těchto prohlášeních Spojených států následovat nové sankce a řada hlasitých prohlášení o další „ruské agresi“.

Mimochodem, mohou nastat i problémy se sankcemi, protože stále více evropských politiků otevřeně reaguje negativně na kroky USA proti Rusku.

Německý poslanec Waldemar Gerdt dnes komentoval zvěsti o možném odpojení Ruska od systému SWIFT a pozastavení výstavby „Nord Stream – 2“ a uvedl, že tyto akce „nejsou prospěšné pro nikoho jiného než pro třetí stranu, která chce zasít chaos, devastaci a hlad“…

A v tomto kontextu se současné kroky amerického velvyslanectví v Moskvě konečně vyjasnily.

A vyjasnění situace je vždy dobré.

https://bit.ly/3tc5gSC

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
2. 5. 2021 22:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Kroky , které činí USupí banda arogantních darebáků v čele s VPKomplexem jsou jasné už od dob,kdy nastoupil mr.Putin na místoprezidenta místo násosky (něco o tom víme z ČR ,že ano ) Jeltcina a dal stopku na rozprodej a zloďějinu v RF nadnárodním společnostem speciálně US orlosupího gangu VPK který je napojen na všechny penězovody v US a z pozice světového policajta ,na všechny satelitní a podřízené státy . Jenže dnes to vypadá – padla kosa na kámen -. Těm US – Sionistickým lumpům nelze věřit ,ani dobrý den ! Uvidíme jestli budou dělat velké ramena při voj.manévrech v Černém moři – to bude zajímavé .