Štefec: Rozesmál mě psychopatický deprivant z Řeporyjí a jeho dopis

Vytrucovaná cesta Miloše Vystrčila na Tchaj-wan je definitivním hřebíkem do rakve jakékoliv představě nejen o tom, že ČR má něco jako zahraniční politiku, píše na svém blogu Jaroslav Štefec.

Ale i představa o tom, že ČR má vládu v pravém smyslu toho slova, která se stará o její zájmy a řídí stát „odněkud někam“. Případně že ČR je právní stát k úctou k zákonům a mezinárodním smlouvám.

Definitivně také padly všechny představitelné argumenty na podporu tvrzení, že Andrej Babiš a jeho vláda působí ve prospěch ČR a nás, jejích občanů, kteří platíme jeho čím dál nepovedenější taškařice krvavě ze svých daní. Nemám teď na mysli Čapí hnízdo, vlastnictví-nevlastnictví Agrofertu a další piškuntálie.

Mám na mysli promyšlenou, zákeřnou, skrytou a stále rychlejší likvidaci české státnosti a „europeizaci“ ČR tempem, které by mu mohl závidět i sám říšský protektor Konstantin von Neurath, pověřený v říjnu 1940 osobně Adolfem Hitlerem realizací plánu plošné germanizace českých zemí v rámci protektorátu Böhmen und Mären.

Plánu, v důsledcích pro český národ plně srovnatelného s plánem na „konečné řešení židovské otázky“.

Musel jsem se (hořce) smát, když se tragikomický muž smutné tváře Vystrčil v Tchaj-pej přirovnal k JFK a prohlásil po jeho vzoru, že se cítí Thajwancem. Pro hloupost této úrovně už snad ani není jméno a jen se bojím, že klaun, stojící nějakým podivným řízením osudu v čele Senátu, to opravdu myslel vážně.

Ještě více mě rozesmál psychopatický deprivant z Řeporyjí a jeho dopis velvyslanci ČLR. Pominu naprosto evidentní fakt, že za tohle by měl čelit trestnímu oznámení, protože závažným způsobem ohrozil mezinárodní postavení ČR ve smyslu § 315 Zneužití zastupování státu a mezinárodní organizace, bod (3), písmeno (b) zákona 40/2009 Sb. Trestní zákoník (sazba až 10 let).

Jeho extempore jsou sice zdánlivě k smíchu, ale jejich dopady, stejně jako dopady kroků pana Hřiba či Koláře, a dokonce i samotného premiéra, na mezinárodní vážnost ČR, jsou už těžce za hranou zákona, a ekonomické dopady jsou rovny desetiletím rozkrádaček státních prostředků na resortu obrany (a jinde).

A konečně třetí záchvat smíchu u mě vyvolal premiér Babiš svým vyjádřením k ostré reakci čínského ministra zahraničí Wanga I a jeho konstatování, že Vystrčila (a samozřejmě celou ČR) ČLR donutí zaplatit vysokou cenu.

Zdůrazňuji, že šlo o konstatování, ne výhrůžku. Čína si politickou debilitu a okopávání kotníků podobného ražení ze strany ekonomického hnědého trpaslíka politického významu limitně se blížícího ne nule, ale mínus nekonečnu prostě nemůže nechat líbit. Tedy pokud nechce v mezinárodní politice „velkých kluků“ přijít o tvář.

Premiér prohlásil, že TO „bude řešit“. Tohle už snad není ani komedie. To je politická šmíra nejhoršího ražení. JAK to bude řešit? Vyhostíme velvyslance, jak navrhuje nějaký primitiv ze Sněmovny, a přerušíme s Čínou diplomatické styky? Vyhlásíme ekonomické sankce? Nebo snad vyhlásíme Číně válku na základě aktivace článku 5 Severoatlantické smlouvy? Pro pomluvu a vyhrožování?

Kdyby byl šéf zamini schopen najít na mapě světa nebo na globu Čínu, doporučil bych mu, aby premiérovi ukázal obrys Číny a ČR. Aby si tak nějak lidsky uvědomili zeměpisné a politicko-ekonomické poměry.

A také CO vlastně chce premiér „řešit“. Stanovisko MZV Číny k porušení veškerých mezinárodních smluv a závazků ČR? Když vyhlásí „odřezávání od Číny“ primátor Hřib, dejme tomu, je to hlupák s minimálním vzděláním. To ještě ČR prošlo. Ale když se totéž stane na úrovni premiéra, je to průšvih.

Je to jako s tím bačou, kterému kdysi vysvětlovali, jak pan Hitler vyhraje válku nad SSSR. Když mu pak Rusko pro ilustraci ukázali na globu, podrbal se na hlavě a pronesl památnou větu:

„A viděli už pánko Hitler hentú mapu?!“

Takhle mu můžu doporučit snad jen větší opatrnost ve vyjádřeních.

A nám, Čechům, kteří se po korunce skládáme premiérovi a dalším „ústavním činitelům“ na více než lukrativní platy přeji, aby ekonomické dopady toho, co čínský ministr naznačil, byly v nadcházející postkoronavirové době pro naší těžce zkoušenou zemi pokud možno co nejmenší.


První zprávy
https://bit.ly/3lSrI0T

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek