politika

Státní duma dala Bloombergu „poslední šanci“

Šchagošev poradil Bloombergu prostudovat si opatření proti DW, aby se nevydal jejich cestou.

Agentura Bloomberg na své stránce zveřejnila titulek o ruské „invazi“ na Ukrajinu, poté chybu přiznala a zprávu odstranila. Tisková agentura se následně omluvila, že omylem zveřejnila předem napsaný titulek. Okolnosti tohoto pochybení se podle prohlášení prošetřují.

Bloomberg, který zveřejnil zprávu o „ruské invazi na Ukrajinu“, neudělal „chybu“ poprvé, agentura by si měla prostudovat historii Deutsche Welle, aby se nevydala jejich cestou, řekl RIA Novosti člen výboru Státní Dumy pro bezpečnost a boj proti korupci Adalbi Šchagošev.

„Bloomberg neudělal “chybu” poprvé. Osobně mám zkušenost s komunikací s vedoucí kanceláře publikace v Rusku Tori Clark-Shirninou. Doporučujeme jim, aby si prostudovali nedávnou historii Deutsche Welle, aby nenásledovali jejich cestu – jak tomu bylo v případě uzavření jejich kanceláře“ – řekl Šchagošev.

Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov v komentáři k chybnému zveřejnění Bloombergu poznamenal, že tato skutečnost hovoří o nebezpečí agresivních prohlášení Spojených států a hlavních měst Západu a ilustruje, jak mohou takové zprávy vést k nenapravitelným následkům.

Ruské ministerstvo zahraničí již dříve uvedlo, že Rusko v reakci na ukončení vysílání televizního kanálu RT DE uzavírá kancelář Deutsche Welle v Ruské federaci a ruší akreditace všem zaměstnancům jejich kanceláře, a také zastaví satelitní a další vysílání kanálu v Rusku. 

Vysoce postavený zdroj z ruského ministerstva zahraničí přitom agentuře RIA Novosti řekl, že opatření přijatá v Rusku proti německým médiím jsou odvetná a pokud Německo změní svůj postoj k RT DE, pak i Rusko zareaguje kladně. Zdroj také poznamenal, že během návštěvy německé ministryně zahraničí Annaleny Berbock v Moskvě byla německé straně navržena východiska z krize kolem RT DE, ale Berlín o tom odmítl diskutovat.

https://bit.ly/3GBJCyc

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
6. 2. 2022 09:45

To jim neuniká jen tak a omylem, to je vše úmysl a velmi dobře připravený. Těmto lidem a u nás je to s vládními garniturami posledních let podobné se nedá věřit ani poslední slůvko, které vypouštějí z úst při odchodu z tohoto světa, natož když jsou ještě naživu.