politika

“Staří lidé vymřou a všichni na Stalina zapomenou”

V Rusku, ve Velikých Lukách byl odhalen další památník Stalina.

Významnou roli při organizaci, přípravě a odhalení památníku Stalina ve Velikých Lukách sehrál ředitel Kirovského závodu.

Celkem se letos v Rusku mohou objevit další 3-4 nové památníky Stalina. kromě nového v Soči a ve Velikých Lukách. Navíc již probíhá výstavba Stalinova centra v oblasti Nižního Novgorodu.

“Staří lidé vymřou a všichni na Stalina zapomenou” (c) každý liberál z 90. let… 

Instalace nových Stalinových památníků v Rusku je historicky nevyhnutelné.

https://colonelcassad.livejournal.com/8566247.html

sdíletj na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
19. 8. 2023 00:33

“Staří lidé vymřou a všichni na Stalina zapomenou” (c) každý liberál z 90. let…

V Rusku, té zemi, která je nepochopitelná lidem se západním myšlením, si Stalina váží převážně lidé mladší až nejmladší z těch, co přemýšlejí … Protože pro ně představuje symbol obnovy jejich země po dvou ničivých obdobích – po obou částech světové války dvacátého století.
Jediný politik, který mu nemusí skoro vůbec závidět je Putin.

Albi
19. 8. 2023 01:27
Odpovědět  Peter 008

Oba stejně Západem nenáviděni. Ani v té nenávisti není rozdíl. Snad po Putinově smrti nebude v Rusku následovat i stejný vývoj politický.

janle57
19. 8. 2023 10:54
Odpovědět  Peter 008

Samozřejmě je Stalin rozporuplná osobnost,kterou nelze obdivovat za gulagy,likvidaci
politických a osobních nepřátel a další nechutné věci,na druhé straně je to v očích
dnešních Rusů sjednotitel národa a zachránce jejich existence před vyhlazením
Hitlerem,Stalin nikdy tzv.západním spojencům nevěřil a nikdy jim v ničem neustoupil,
proto z něj měli obrovský strach a respekt,srovnejte si ho s Gorbačovem a Jelcinem,
nedivme se proto,že dnešní Rusové jdou za panem Putinem,je to trochu jiný národ
než jsme my.

Staník
19. 8. 2023 13:55
Odpovědět  janle57

Bez úplné likvidace páté kolony by nebyl tím kým byl a nikdy by nevyhráli Sověti druhou světovou. Také si myslel, že se dá se Západem jednat, než narazil a pochopil, jako VVP. Způsob likvidace se mi nemusí líbit, ale byl účinný. Taky jsem měl mejnstrýmový názor na Stalina, než jsem začal číst nezápadní autory.

Aleš
19. 8. 2023 07:51

Stalin, vrah, idiot, diktátor, jen vůl ho může uctívat.

Lékořice ok
19. 8. 2023 08:39
Odpovědět  Aleš

To je co za výron myšlenek? Provokace? Ironie?

Mike
19. 8. 2023 08:52
Odpovědět  Aleš

…pronesl Nikita Chruščov. Samozřejmě není tvá povinnost znát dějiny Ruska, ale je tvá povinnost se k něčemu, o čem víš onvoh nevyjadřovat, protože pokud jsi majitel duté lebky, dej si pozor, aby ti do ní nenalili kýbl takových sra:ček, jako že Hitler byl osvícený politik, humanista, spisovatel a pokrokový vizionář.

Autor
19. 8. 2023 09:36
Odpovědět  Aleš

Ten idiot četl denně nejméně 300 stránek knih, nepočítaje státní dokumenty. Ten diktátor chtěl dát lidem přímé, tajné a alternativní možnosti volby, což jeho nepřátelé využili k politickým procesům, které sami vyvolali a to byl jeden z důvodů, pro kterré ho zavraždili. A další “paradox”, jeden z nejvíce pomluvených, Berija, do své funkce přišel právě proto, aby zastavil tyto procesy. A samozřejmě Stalin neustále byl nervózní a tak celou noc pobíhal po Moskvě a střílel ze svého pozlaceného Naganu a neustále vyžadoval podepisovat nějaké popravy. Teprve pak se uklidnil a šel spát.
Pokud někdo chodí sem, musí se připravit na to, že musí NĚCO znát a ne vyvolávat neoliberální hesla. Kdo nezná minulost, musí si ji prožít znova. Právě proto si lidé na “našem” Západě musí prožívat ty odpornosti, které se dnes dějí, protože si neuchovali paměť o tom jak to bylo. A právě proto se Rusko ve své většině dnes dokázalo pozvednout po období bouřlivých devadesátek, po kterých podobná svoloč jako protivníci Stalina dosud vzdychá a touží po nich.
My jsme z těch devadesátek ve skutečnosti ještě nikdy nevyšli …

Autor
19. 8. 2023 09:43
Odpovědět  Peter 008

Na “našem” Západě nikdo nedovolí obyčejným lidem jen tak znát skutečnost a podstatu historie, pokud nesouhlasí s etalonem současné moci. Jenom se divím, že takoví lidé sem chodí.
Pokud někdo chce vědět co se dnes děje a to proto, ýžýe se mu to nelíbí, musí se připravit na to, že se mu to nebude líbit.
Protože obyčejná prostá pravda má často podobu děvky, kdežto lež má tisíce špičkových modelů na převlečení. Prtotože bez té znalosti nelze proti zlu úspěšně bojovat. A pokud se změní jen kosmeticky současná realita, nastane dříve nebo později opět to samé …

Frank1
19. 8. 2023 16:59
Odpovědět  Peter 008

Po prvni takove vete uz dal prispevek nectu.

Pavel K
19. 8. 2023 17:03
Odpovědět  Peter 008

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

tupý hulvát
19. 8. 2023 09:41
Odpovědět  Aleš

To je právě ten problém se vším tady,právě takoví chudáčci jako ty.Neví naprosto nic o skutečnosti,pravdě a souvislostech,vůbec je nenapadne,že pravdivé informace o Stalinovi a jiných prakticky nejdou najít ani na internetu,ani v knihovnách,vlastně nikde.Možná velmi těžce,abych byl poctivý.Lidé jsou vesměs stádo a nenapadne je otázka-a bylo to OPRAVDU TAK?
Pojmy vrah a diktátor jsou propaganda,ale nazvat Stalina i d i o t e m může jen naprostý omezenec.

Hlavně mi nepište nic o trolech,píšu to pro ostatní,ten blb mi nestojí za pozornost.

martin
19. 8. 2023 20:37
Odpovědět  tupý hulvát

Stalin fakta-při nástupu Stalina k moci SSSR byla země s minimálním průmyslem.Po dvou pětiletkách vyráběla Letadla, Tanky, nákladní auta,osobní auta,stavěla elektrárny.Byla odstraněna negramotnost vznikaly Univerzity.Stalin vytvořil systém tzv.výtahů kdy se na Vysoké Školy dostávali talentovaní lidé i z chudých rolnických rodin viz Mikojan,Tokarev atd.Během druhé Světové války výráběl SSSR více zbraní než nacisty okupovaná Evropa.Na druhou stranu byla spousta lidí zavřena v Gulagu atd.A teď si odpovězte myslíte že by jste to zvládly lépe?

jsladin
19. 8. 2023 10:21
Odpovědět  Aleš

Alešku, ty jsi se krásně popsal.

Jaris
19. 8. 2023 10:28
Odpovědět  Aleš

Alesi, Stalin byl tzv. moudry diktator. Bez nej by dnes Rusko neexistovalo a Cesi by byli bud plne ponemceni nebo vyvrazdeni. Stalin se predevsim stal metlou zidu, kteri obsadili po VRSR dulezite pozice ve vlade a zacali vrazdit etnicke Rusy. Stalin pro tu zidackou havet vytycil oblast na vychode zvanou Birobidzan a chtel je tam vsechny presidlit, aby neskodili. Po valce rozjel v SSSR ekonomiku na plne obratky az se toho priposrany zapad lekl a misto zlata, kterym Stalin platil nejmodernejsi stroje, usili na nej boudu a pozadovali misto zlata platbu obili. Veskere zasoby obili byly odvezeny do zapadnich zemi a na v SSSR vypukl hladomor. Tuto chybu udelal Stalin jen jednou. Presto se Stalinovi podarilo ze Sovetskeho svazu udelat svetovou velmoc.
Zatimco si dnesni Rusove Stalina vazi, tak zidi ho nemohou vystat a nahazeli na nej tuny spinavych lzi po celem svete za to, ze je odstavil od moci a vzal jim vitr z plachet, a to se u zidu neodpousti.

Juraj
19. 8. 2023 10:32
Odpovědět  Aleš

…..ty vole!..ty uctívaš vrahy George Walkera Bushe, jeho otce, Baracka Obamu, řeznici Korbelovou-pražskou židovku.

Pavel z Moravy
19. 8. 2023 10:33
Odpovědět  Aleš

Myslím, že vy byste mu nemohl setřít ani prach z polobotek. Tito a jiní lidé řídili obrovskou zemi a o tom kde je pravda vám dnešní hlavní proud a profláklé publikace avízo nedají. Kurwa, když o něčem nemá člověk povědomí, proč o tom žvatlat.

Pavel K
19. 8. 2023 10:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍
No tak jestli je to Alešek z PP, tak čemu se čemu. 🙄🤦‍♂️😊🙋‍♂️

Gales
19. 8. 2023 10:37
Odpovědět  Aleš

Ty nejsi obyčejnej vůl.Ty jsi korunovanej.Ti lidé ví proč mu stavějí pomníky.Na rozdíl od tebe kterej nechápe nic.

Efpe
19. 8. 2023 12:21
Odpovědět  Gales

Víte spočítejte si počet příspěvků k článku a kolik lidí zareagovalo na toho provokatéra a nedáte si prostě říct

Pavel K
19. 8. 2023 13:03
Odpovědět  Efpe

😊 😊 😊 😊
Dělejte jakoby nic, je to marný. Dobrá, když dotyčný nemá vůli se přes provokatéra přenést, tak jednou ale…….Pak je tu ještě jedna možnost, že si to neuvědomují. Jak to říkal ten Jan Werich o těch volech……🤦‍♂️🙄

tupý hulvát
19. 8. 2023 13:49
Odpovědět  Pavel K

Přečti si ty chytráku,co jsem Efpovi odpověděl já.

Pavel K
19. 8. 2023 17:14
Odpovědět  tupý hulvát

….a co jako jsem si měl z těch reakcí výše vybrat? Ty nadávky, už jen ta tvoje reakce na moji reakci je poučná. Jen jedno, nevím že já bych někdy používal tenhle tón tuna na jiné diskutující, nevím o tom.

tupý hulvát
19. 8. 2023 13:08
Odpovědět  Efpe

Co je na tom špatně,vy si myslíte,že čtenáři tady vědí nějak moc o Stalinovi?Ty reakce na toho blba přece mohou někoho poučit nebo nasměrovat.Lidé si říkají,Stalin,to je jasné,i komunisté ho kritizovali,bude to pravda.ALE ONA TO PRAVDA NENÍ,život je složitý a bez souvislostí,tehdejších podmínek se politik hodnotit nedá,to dělá jen hlupák.Ale ty souvislosti se musí nastudovat a hlavně pochopit,to odhaduji na stovky,možná tisíce stran,takže se těm tupcům nedivte,oni jsou děti své doby.

katango
19. 8. 2023 13:15
Odpovědět  tupý hulvát

Proto taky diskuse čtu, vždycky je tu šance, že se dovím něco novýho. A za tu šanci jsem vděčná.

Pavel z Moravy
19. 8. 2023 16:36
Odpovědět  katango

Přesně tak, ty diskuze jsou velmi poučné. Člověk se skutečně dozví věci o kterých třeba ani neměl páru. Je to jako skládanka, kousek po kousíčku. Nikdo není až na výjimky tak znalý aby mohl komentovat světové dějiny a události sám. Dostane li se na 10 % znalostí, může si říci bravo. Takový Fidel, krom toho, že celý život řídil zemi v rámci totální blokády amíků, stále četl. Všechny dary, které na různých setkáních dostal rozdal. Ponechal si pouze knihy. A co náš Ransdorf, ten s tím svým rychločtením a obrovským pamatovákem byl další podobný typ o kterém by se dalo říci, že byl znalý. A vidíte, určitě by nám řekl, že ví málo. Proto se mi líbí ti, co vědí houbeles, ale radit a to třeba samotnému Vladimírovi umí a to nejsou ani účastníky děje.

katango
19. 8. 2023 19:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejen dějiny. Na Pravém prostoru psal Maximus o záležitostech týkajících se elektráren, vysokonapěťového vedení, o tom, že není dostatečná kapacita sítě, aby od nás Němci brali dost elektřiny atd. A jsou tam i onde lidi znalí svého oboru či řemesla a o tom si vždycky ráda přečtu.

Frank1
19. 8. 2023 16:56
Odpovědět  Aleš

Taky nazor. Mozna ale pride doba, kdy o nem budes vedet vic a budes se stydet, ze jsi byl takovy idiot, kdyz jsi tohle psal. Znam spoustu lidi, kteri prozreli. Te vetsine to bohuzel neni dano.

Václav
19. 8. 2023 20:55
Odpovědět  Aleš

Uctívat ho budou lidé,kteří mají informace z různých zdrojů,z obou břehů,Západ nebude nikdy ani minim.objektivní…… Historie a s ní naši potomci odhalí jak to bylo !

Albi
19. 8. 2023 21:31
Odpovědět  Václav

Jestli to ovšem nebude zakázané vzdělávání.

Frank1
19. 8. 2023 16:48

Ukrajinec, prozapadni smejd, lhar a trockista Chruscov aby se odvdecil zapadu, udelal dve pro Rusko hrozne veci:
Udelal ze Stalina netvora a vzal Rusum jejich ikonu. Misto jeho kultu nastolil kult vlastni. V Sovetske kulture tenkrat na Vaclavaku se vrsila kniha s jeho portretem pres celou vykladni skrin.
Chruscov prevedl spravu Krymu pod Ukrajinu a zadelal na dnesni konflikt. Jeho deti utekly na zapad, kde neustale hanobi Rusko kde jen mohou, aby se USakum zavdecili.
Ja prosel dobou nekriticke adorace Stalina i dobou jeho pomlouvani, proklinani a odstranovani pomniku. Vim o nem hodne. Proto mohu prohlasit, ze si zaslouzi rehabilitaci vice jak kdo jiny. K ni uz v Rusku dochazi. Chcete-li vzit narodu silu a srazit ho na kolena, vezmete mu jeho hrdiny, ktere uctiva. To udelal zapad prostrednictvim svych loutek v Rusku.
Rusko se uz nemuze zhroutit jako v devadesatych letech, protoze pokud vim, nejsou tam u moci zadni Ukrajinci! Breznev i Chruscov byli Ukrajinci a Perestrojku meli na svedomi vetsinou jine narodnosti jak Rusove, napr. Sevarnadze. Gorby i Jelcin byli Rusove.

Jaris
20. 8. 2023 03:57
Odpovědět  Frank1

Chruscov byl chazar jak poleno. Jeho prave jmeno bylo Pearlmutter. Breznev mel ziduli za zenu a pry se v domacnosti mluvilo jidis. O Gorbacovi jsem rovnez cetla ze byl zidak. Jeho puvodni jmeno jsem zapomnela.