politika

Stálí představitelé Izraele a Spojených států předčasně odešli z jednání Rady bezpečnosti OSN

Stálí představitelé Izraele a Spojených států předčasně odešli z jednání Rady bezpečnosti OSN, kde jednali o útoku na nemocnici v Gaze.

Stálí zástupci Spojených států a Izraele v OSN Linda Thomas-Greenfield a Gilad Erdan odešli ze zasedání Rady bezpečnosti OSN o Blízkém východě. Novináři, kteří událost sledovali, poznamenali, že stálí zástupci opustili jednání s předstihem.

Během diskuse bylo naplánováno udělení slova řadě řečníků, ale zástupci Spojených států a Izraele na svá vystoupení nečekali a opustili sál.

Schůzku svolaly Rusko, SAE a Čína v souvislosti s útokem na nemocnici v pásmu Gazy.

Spojené státy také zablokovaly brazilský návrh rezoluce v Radě bezpečnosti OSN o palestinsko-izraelském konfliktu s využitím svého práva veta.

Připomeňme, že v důsledku útoku na nemocnici Al-Ahli zemřelo několik stovek lidí, Izrael podíl na masakru neozbrojených palestinských obyvatel popírá.

https://1url.cz/Fulna

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Velitel
19. 10. 2023 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Židácká verze o selháním palestinské rakety je dojemná, ale věřit jí může jen skutečně přesvědčený idiot s vojenským IQ107. Rakety odpalované Palestinci jsou jednoduché neřízené lehké rakety typu původní sovětská kaťuša. Například rakety Kassam mají bojovou hlavici o jmotnosti 10 nebo 20 kg, podle verze. Rakety pašované do koncentráku Gaza jsou na tom podobně, bojová část nikdy nemá přes 50kg jednoduše, protože raketu velikosti třeba Ruského Iskander M tj raketu o startovací hmotnosti skoro 4 tuny s bojovou hlavicí 480 až 700kg není jak do koncentráku propašovat o nemožnosti jí bez odpovídající mnohatunové rampy odpálit nehovoříc. Židi mají plnou kontrolu nad námořní, pozemní i vzdušnou hranicí koncentráku , respektive přes 8 metrový plot a zeď která je kolem celého koncentráku nepozorovaně 8m x tunovou raketu neprovezete. Proto se rakety bud musí vyrábět uvnitř nebo je nutné, aby je bylo možné propašovat pod zemí tunely, tzn musí je být schopni unést dva lidi.
Pokud se podíváme na video výbuchu, je jasné, že použitá “bomba” měla hmotnost bojové části minimálně 250 až 500kg tedy řádově větší než jakákoliv Palestinská raketa

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
19. 10. 2023 08:11
Odpovědět  Velitel

Jen upřesním pro laiky. 100kg TNT vytvoří při explozi na volném prostranství ohnivou kouli o průměru 15m , 200kg TNT necelých 20m atd.. (koule se zvětšuje s 3 mocninou poloměru) Orientačně lze říci , že jak u bomb tak u raket tvoří trhavina 1/3 hmotnosti bojové části. Zároveň platí, že velikost ohňového efektu snižuje práce spotřebovaná na destrukci ocelového obalu bomby (tvorbu střepin).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Petr
20. 10. 2023 11:39
Odpovědět  Velitel

Podle mě to byl jadam . Už to použily na údajné velitelství Hamásu!!?

Frank
19. 10. 2023 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta odporná svoloč jen znovu dokázala, že je to světový odpad a že banda zvaná OSN je naprosto k ničemu.

janle57
19. 10. 2023 16:57
Odpovědět  Frank

OSN by si na své sídlo v Popcornlandu měla vyvěsit trojrozměrný transparent
s názvem: Kdo je proti USA je i proti nám t.j. buduj americkou vlast,posílíš mír !!

delnas
20. 10. 2023 00:39
Odpovědět  Frank

OSN muze byt funkcni ale musi byt kontrolovana Cinou a Ruskem a ne pouze USA + londyn

Slovan
19. 10. 2023 09:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Nó panečku, to je ale přístup k vysvětlení problémů. Nojo, co na to naše ouce, jakého že to máme spojence, kterého si přejeme pozvat do svého domu.

Frank1
19. 10. 2023 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechteji slyset pravdu, neuznavaji kritiku svych zlocinu! Uz nemohou manipulovat, uplacet, ovlivnovat a vydirat cleny RB. Uz nepatri do spolecenstvi noveho sveta.

Vladimír
19. 10. 2023 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tím zcela potvrdili “pravdivost” toho svého tvrzení o útoku na nemocnici. Izrael přece slíbil předložit důkazy, že to byly rakety Palestinců a místo toho odešli z jednání. Nešťastný způsob dokazování čehokoliv!

jiří
19. 10. 2023 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu pověřil příslušné orgány, aby koordinovaly svou činnost s běloruskými orgány činnými v trestním řízení a podaly oficiální žádost Interpolu a Kanadě o vydání válečného zločince Jaroslava Huňky, informovalo ruské ministerstvo obrany.
https://tadesco.org/sojgu-naridil-pripravne-prace-na-vydani-valecneho-zlocince-esesaka-hunky-z-kanady/