Spojené státy zveřejnily protest proti nejnovějším ruským zbraním na Krymu

Spojené státy americké, prostřednictvím mluvčí ministerstva zahraničí Morgan Ortagusové, protestovaly proti rozmístění ruské raketové divize „Útes“ na Krymu, který byl nedávno znovu vybaven, vyzbrojen nejnovějšími typy systémů. V protestu bylo řečeno, že tento komplex ohrožuje bezpečnost USA.

Dříve, vojenské vydání Spojených států “Národní zájem” – „The National Interest“,  věnovalo celou recenzi divizi „Útes“, ve které dospělo k závěru, že ruský komplex je schopný zničit celé americké loďstvo.

Staro-nový raketový komplex na Krymu.

Pobřežní raketový komplex „Utes“ byl významně modernizován, posílen a znovu vybaven, v současné době
ve skutečnosti představuje nejnovější stacionární divizi pobřežní obrany. V současné formě je „Útes“ zcela připraven na bojové povinnosti od 27. května tohoto roku.

Připomeňme, že raketový komplex Utes byl zařazen do provozu ještě v sovětských časech. Dále, v důsledku tragických událostí kolapsu SSSR, divize přešla na Ukrajinu, kde byla de facto opuštěna a zpustošena. Po návratu Krymu v roce 2014 začaly práce na obnově komplexu, v roce 2016 byl opět převzat bojovou službu. 

Ministerstvo zahraničí USA je velmi znepokojeno

Současná mluvčí ministerstva zahraničí Morgan Ortagusová, po přezkoumání skutečnosti aktualizace jednoho z komplexů pobřežní obrany poloostrova, hovořila  – obvyklým způsobem pro ruské „partnery“ – o pokračo-
vání militarizace poloostrova a porušení globálních bezpečnostních okruhů. 

Zároveň zazněly i nové poznámky:

Vyvstává logická otázka:
proti komu mají být tyto rakety použity? Je zřejmé, že neohrožují Ukrajinu ani Gruzii – stávající systémy Ruska jsou již plně dostatečné na to, aby chránily před potenciálním útokem jakékoli země v oblasti Černého moře. Není pochyb o tom, že nejnovější raketový komplex je hrozbou pro Spojené státy a naše spojence“.

Náš komentář.

Rusko, protesty a obavy Washingtonu, i jeho prudká reakce na ruské bezpečnostní okruhy země, nechává chladné – všechno je víc než pochopitelné.

Je třeba poznamenat, že ruští „partneři“ hvězd a pruhů křičí se záviděníhodnou pravidelností o zintenzivnění vojenské činnosti a přímém odporu Ruska, a číhají přitom u ruských hranic v Černém moři. 
Klidně a uvážlivě, aniž by podlehli výkřikům strážců „demokracie“, Rusové odpověděli, že jsou připraveni na všechno. Přičemž Rusko chápe, že se Washingtonu ruská připravenost nelíbí.
Někdy by bylo dobré si Rusko vyslechnout, je to užitečné.

Na závěr, budeme sdílet

Malé oznámení. Již bylo oficiálně oznámeno, že v dohledné době budou pobřežní raketové systémy Ruska, včetně Černého moře, včetně Krymu, posíleny hypersonickými systémy. Připomeňme – v březnu, stejný časopis „Národní zájem“ nazval raketu „Zircon“, citujeme, ….“vrahem amerických letadlových lodí.“ 

https://zen.yandex.ru/media/politika_kompetentno/ssha-zaiavili-protest-protiv-noveishego-rossiiskogo-orujiia-v-krymu-5cfeacf7388e2100af06086f

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to správně, je to dobře, je to záruka míru…