politika

Spojené státy zasypal sněžný „Armagedon“, Indie zasadila Západu nečekaný energetický úder a Čína ničí americký vojensko-průmyslový komplex

Skutečnost, že severské kožešinové zvíře (polární liška, pozn.red.) přišlo do Nového světa, lze rozhodně posoudit podle hojnosti sněhu v posledních dnech v jižních státech země. A informační cyklón ničivé síly donutil agenturu Reuters k upřímnému článku, že „dohody Indie s Ruskou federací o ropě podkopávají desetiletí dolarové dominance“. Tuto dominanci však nepodkopává pouze Indie.

Mezitím Švýcarsko, které zapomnělo na neutralitu, čelí velkým nákladům, které ohrožují zemi návratem do stavu nedůležitého území ve středu Evropy. A Severoatlantická aliance nestihla kvalifikovat Čínu jako „systémovou hrozbu“, když Peking okamžitě rozpoutal krupobití odrazujících úderů na Spojené státy, z nichž jeden dopadl na pýchu Washingtonu. O tom a mnohem více si dnes povíme.

Bílé chlupaté zvíře nepřichází samo

Cyklón ničivé síly, který pokryl Spojené státy jsme nazvali „Armagedonem“, vůbec jsme nepřeháněli: 

„Sněžení je pro oblast San Bernardino skutečnou katastrofou. Obyvatelé, kteří byli odříznuti od světa, vytvořili ve sněhu dokonce obří nápis „Pomozte nám!“, ale nepomohlo to,“ píše REN TV s odkazem na Izvestija.

„…více než 80 milionů Američanů obdrželo varování od záchranných služeb,“ uvádí Izvestija.

Je třeba poznamenat, že nejvíce byly postiženy státy – Kalifornie, Arizona a Ohio. Jsou to oblasti, kde v této době teplota většinou neklesne pod 15 °C a kvetou květiny. 

Realita je ale taková, že obětí bouře se stalo několik desítek lidí, stovky byly zraněny, výška závějí na některých místech dosahuje až do druhého patra a květiny jsou vidět jen na oknech – od mrazu. Do odstraňování následků se zapojila armáda.

Situace je tak kritická, že pod tíhou sněhu se začaly propadat střechy domů. Ve městě Crestline s 10 000 obyvateli se zřítila střecha supermarketu. Obyvatelstvo se ocitlo v týdenním sněhovém zajetí bez jídla.  

Z těchto rekordů se mohou radovat pouze zástupci amerického ministerstva vodních zdrojů: 

„Celý týden byly po celé Kalifornii přeháňky, následně silné sněhové bouře. V pohoří Sierra Nevada napadlo tolik sněhu, že jeho zásoby pravděpodobně překročily čtyřicetileté rekordy,“ uvedl Sean Gazman, mluvčí kalifornského ministerstva vodních zdrojů.

Obyvatelé Crestline a San Bernardina, kteří zůstali bez komunikace, světla a dopravy, z toho budou mít jistě velkou radost.

Je známo, že se zastavila práce mnoha velkých podniků, logistika přes státy byla paralyzována. Zvýšené náklady na odstraňování následků zimy podle médií silně zatíží státní rozpočet, který je v poslední době nemilosrdně zasažen.

Čína do toho jde naplno 

Kuriózním odhalením bylo, že Saúdská Arábie, Írán a Čína si nenechaly ujít příležitost přišpendlit Západ tím, že na jednáních v Pekingu odmítly používat anglický jazyk. To jednoznačně vypovídá o atmosféře, která panuje ve východních metropolích.  Nejde totiž o nic jiného, ​​než o zbavení anglického jazyka statusu mezinárodního jazyka.

Co je však důležitější, rozhodnutí dvou zahořklých nepřátel – Íránu a Saúdské Arábie obnovit diplomatické vztahy se stalo základním kamenem na hrobu americké diplomacie v regionu. 

Rétorika Pekingu vůči Washingtonu se také výrazně zpřísnila. To lze vidět v několika epizodách:

Americké ministerstvo financí uvalilo 9. března sankce na řadu čínských společností za podporu íránského programu výroby dronů.

10. března byl rozhodnutím Národního lidového kongresu Si Ťin-pching znovu zvolen do funkce prezidenta ČLR na třetí 5leté období (poprvé v historii). Přes aktivní odpor liberálního křídla strany.

Ve stejný den čínské ministerstvo zahraničí vyzvalo Spojené státy, aby okamžitě zastavily nelegální vojenskou přítomnost v Sýrii a drancování země.

12. března ministr zahraničí Anthony Blinken, jehož diplomatické úsilí rozmetalo vztahy Blízkého východu a Číny s Washingtonem, označil Čínu za „bezprecedentní“ výzvu pro Spojené státy: 

“Souhlasíme s tím, že ČLR je největší strategickou hrozbou, které čelíme my, naši spojenci a partneři.”

Národní lidový kongres jmenoval 12. března ministrem obrany Čínské lidové republiky generála Li Shangfu, který podléhá americkým sankcím za spolupráci s Ruskem.

13. března schůzka mezi Íránem a Saúdskou Arábií v Pekingu ukončila snahy Bílého domu vrazit klín mezi dvě islámské země. Kvůli čemuž se dokonce konala jednání představitelů Saúdské Arábie a Izraele, což je v zásadě nepředstavitelná událost.

14. března se Spojené státy rozhodly poskytnout Austrálii jaderné ponorky pro zadržování Číny. 

A to znamená, že míč je na straně komunistické strany. Byl oznámen další krok: návštěva Si Ťin-pchinga v Moskvě. 

Nedávný incident s čínským balónem Spojené státy rozzlobil. Začátkem února USA uvalily sankce na 6 čínských společností se směšnou formulací: 

“…přispěly k modernizaci ozbrojených sil ČLR.”

Čína v reakci na to učinila bezprecedentní krok a zasáhla do posvátna – do dvou největších amerických výrobců zbraní:

„Na základě sankcí již Lockheed Martin a Raytheon nebudou moci obchodovat s Čínou. Dovoz a vývoz zboží těmito společnostmi je zakázán,“ uvádí Military Review.

Pikantní ovšem je, že Lockheed Martin pevně sedí na kontraktech s čínskou stranou na nákup kovů vzácných zemin. Stejných kovů vzácných zemin kritické závislosti, z čehož ještě nedávno byli zděšeni v Oválné pracovně. 

Ale ve skutečnosti to není zákaz, ale spíše poslední čínské varování. Oba výrobci jsou stále schopni nakupovat vzácné zeminy prostřednictvím zprostředkovatelů.

Vzdání se neutrality ochromilo bankovní systém Švýcarska

Mezitím na druhé straně barikády se odehrávají neméně dramatické události. Okamžitá karma zasáhla Švýcarsko. I zde byla zapojena Čína:

„Několik ředitelů největších bank ve Švýcarsku, které byly po mnoho let tradičně považovány za nejspolehlivější úložiště úspor, si stěžovalo na hromadný exodus bohatých klientů z Číny,“ Financial Times.

Vzdání se neutrality ochromilo bankovní systém Švýcarska.

Připomeňme, že v roce 2022 Švýcarsko podporovalo snahy Washingtonu izolovat Rusko a zapomnělo, že právě 2 století neutrality přivedla zemi k prosperitě – Švýcarsko se od 24. února 2022 připojilo téměř ke všem sankcím proti Ruské federaci. Samotná Credit Suisse zablokovala nebo zmrazila více než třetinu ruských aktiv registrovaných ve Švýcarsku – více než 19 miliard dolarů.

List Financial Times s odvoláním na nejmenovaného bankéře, který dohlíží na transakce s klienty z Asie, uvádí, že „klienti byli nejen překvapeni, ale také šokováni tím, že Švýcarsko opustilo svůj neutrální status“.

“Bankéř také uvedl, že doslova stovky klientů, kteří „měli v úmyslu otevřít účty, si to nyní rozmysleli,“ uvádí KR.RU.

Pro představu, 10 % švýcarského HDP tvoří banky (vyrovná zvýšení prodeje sýrů, čokolády a zájezdů do zimních středisek ztráty? Jistě, že ne) a čínští zákazníci přinášejí bankám významnou část příjmů.  (Číňané chápou, že Spojené státy budou ve vztahu k jejich zemi postupovat podle ukrajinské metodiky a nečekali na zmrazení svých prostředků.)

Škody se již pohybují v miliardách dolarů. To je navíc k 143 miliardám dolarů, které ztratily švýcarské finanční instituce v roce 2022. A 70 miliard dolarů v jednorázové částce kvůli ruskému odmítnutí služeb UBS BANK.

A trochu té zábavy. Nedávno vyšlo najevo, že federální rada Švýcarska rozhodla zachovat zákaz zpětného vývozu zbraní. Nás ale zajímá formulace:

„V dokumentu se říká, že parlament učinil příslušné rozhodnutí na základě „hodnoty, kterou reprezentuje Švýcarsko, a tou je jeho neutralita…“.

Ale děj tohoto eposu byl již dávno popsán v díle Hanse Christiana Andersena – Císařovy nové šaty, neboli „král je nahý“. Neboť takovou neutralitou se mohou přikrývat jak fíkovým listem poté, až se všichni rozprchnou. 

Investor je plachý tvor a hlasuje rublem.

Indové také hlasují

Zatímco Čína a Saúdská Arábie přešlapovaly na místě při rozhodování zda při obchodování s ropou opustí dolar nebo ne, Indie šla mnohem dále a zatáhla dokonce i Abú Dhabí do schématu na obcházení amerických a britských sankcí (neptejte se jak).

Ukázalo se, že Dillí provedlo část nedolarových plateb za ruskou ropu v dirhamech se zapojením SAE. A když bylo schéma odhaleno, Indové oznámili neslýchanou drzost:

„…zdroj v indické ropné rafinérii řekl, že klienti z Indie a dodavatelé z Ruska budou nadále uzavírat dohody o ruské ropě jinými způsoby,“ uvádí Lenta.ru. 

Ale to není všechno. Zdroj agentury Reuters vysvětlil, že i když tuto trasu vypořádání zablokují:

“Ruští dodavatelé najdou nějaké jiné banky, které přijímají platby.”

Nyní zde máme zajímavý detail. 

Po objevení se této informace začaly některé kruhy spojovat tyto události se sérií kolapsů amerických bank. Verze je pro mnohé líbivá, avšak spojení je zde velmi nepřímé. Ve skutečnosti to všechno začalo kalifornskou bankou Silvergate Bank, která se zásobila kryptoměnou na největší kryptoburze Binance.  Příběh nabral dramatický spád, když Binance náhle zastavila všechny operace v dolarech. Najednou se ukázalo, že to není západní platforma, ale komunistická čínská.

Nějakou tragickou shodou okolností se tyto události shodovaly s okamžikem, kdy ze Spojených států začaly nálety na komunistickou stranu a soudruha Si osobně. Důsledky se však teprve začínají projevovat, protože hned po amerických se vrhly dolů i evropské trhy. Spouštěčem bylo odmítnutí národní banky Saúdské Arábie pomoci švýcarské bance Credit Suisse. Ale to už je úplně jiný příběh.

Vlastně to není vše, co bych chtěl k posledním zmíněným událostem říci, ale článek se již protáhl. V následujících materiálech vám prozradíme, jak se indické ministerstvo energetiky pomstilo Bloombergu, jak Rusko a Kazachstán zablokovaly Německu přístup k ropovodu, ropě a mnoho dalšího. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

SFERA Live
https://bit.ly/3Tr6Crq

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
20. 3. 2023 02:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejspíš jsem cvok. Takhle jsem se před spaním už dlouho nezasmál. A teď už si jenom počkám, co za kulišárnu uštrikujou na anglosionisty Gosudar s Pingem. Hergot, chtěl bych bejt muškou v Pentagramu, tam bude hemženího!

Markýza
20. 3. 2023 09:01

Nejste cvok. Čtu to až teď a že bych se vyloženě smála, to ne – spíš fascinovaně zírám. Tohle není Shakespeare, tohle je Ionescu a Havel dohromady. Takové představení!!
Až je mi těch Amíků líto; bohužel mají v genech “nikdy se nevzdávej, nikdy” – chudáci.
Včera tu děcka koukala na nějaké to Déčko a jakási připitomělá postavička tam vykřikovala, že se nikdy nevzdají, i když je to beznadějné. Tak se ptám vnuka (10 let) jestli se mu to zdá rozumné. Co jako? No, nevzdávat se, i když je to beznadějné. K čemu to jako povede. Zamyslel se a usoudil, že to nepovede k ničemu rozumnému a tudíž je to blbost 😀

20. 3. 2023 16:28
Odpovědět  Markýza

Toho vnoučka vám moc přeju. 🙂
Ve středu jdu zase hlídat holčičky, tak si udělám nenápadnej průzkum jak na tom jsou s kritickým myšlením ony. A co do nich hustí ve škole.

Markýza
20. 3. 2023 19:27

Co do nich hustí, to nezkoumám – zaseju semínko, však ono vzejde 😎

Albi
20. 3. 2023 23:32
Odpovědět  Markýza

Markýzo a Milane – gratuluji oběma k dobré informační práci.
A ať vede k více podobným článkům.. Už je na čase, aby se věci pohnuly – hlavně tím správným směrem.!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
21. 3. 2023 18:51
Odpovědět  Albi

🙂

Boomer
20. 3. 2023 20:39
Odpovědět  Markýza

..no, jak mají to nevzdávání se zakotveno v genech, to předvedli naposled v Afghánistánu.

Praštil jsem ho po tlamě a pak jsem ho hnal za sebou přes celou vesnici..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 3. 2023 23:38
Odpovědět  Boomer

🙂

Pavel
20. 3. 2023 09:45

pane milane musím vám oponovat ano bylo by to k smíchu ale pro nás obyvatele české kotliny je to k pláči a zoufání mi jsme bohužel na té straně barikády která prohraje a hodně krutě vůbec se na to netěším

20. 3. 2023 16:22
Odpovědět  Pavel

To jo, akorát že já se už začínám smát i obyvatelům České kotliny, protože taková kumulace blbství se hned tak nenajde. Vlast je v ohrožení a co dělají někteří takzvaní vlastenci, takto političtí hochštapleři?
Nafukují si ega, rozvracejí alternativu, a snaží se vlastenectví PROzprivatizovat pod svá supí křídla. A výsledkem je jenerál Guma na Hradě. A někteří vlastenci, kterých si jinak hluboce vážím – za všechny Sonička Peková – jim na to naskakují a žerou jim to i s naviákem. A málo na tom, ještě PROjeduflušou po té části patriotů, která se už roky marně snaží vlasteneckou frontu sjednotit na principu “já pán – ty pán” a najít styčné body pro boj s uzurpátorem, bez ohledu na stranickou, náboženskou, rasovou, etnickou, sociální či jakoukoli jinou příslušnost.
Jen tolik ještě – není smích, jako smích. Jiným smíchem jsem se smál po přečtení článku, jiným po zvolení gumového kre-téna za státohlavu.
A slzy? Ty si schovávám pro budoucnost, do jaké se díky převažujícím bl-bcům, kteří se pohadrákově zrodili v České kotlině, řítíme. Leč i potom se budu smát. Třeba skrze slzy, ale smát se, až se budu pod mostem s mileniály hádat o lepší flek na spaní, sichr budu.

luboš
21. 3. 2023 01:46
Odpovědět  Pavel

Vy jste byl zřejmě výjimka a nezvonil klíči v osmdesátémdevátém.

Eva
20. 3. 2023 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Na každého jednou dojde, nebudem ho zabíjet… a jak je známé české přísloví dál snad všichni víme

miro
20. 3. 2023 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Velice dobrý souhrn udalosti – jsem spokojen.

zuzana
20. 3. 2023 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Trump slibuje, že skoncuje s neokonzervativním establishmentem; Deep State vrací úder

https://aktax.cz/trump-slibuje-ze-skoncuje-s-neokonzervativnim-establishmentem-deep-state-vraci-uder/

Gales
20. 3. 2023 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Svět je v pohybu správným směrem. I to počasí je na správné straně a ničí americkou temnotu.

Autor
20. 3. 2023 11:45
Odpovědět  Gales

Skutečně dobrý postřeh 🙂 🙂 !

Pijack
20. 3. 2023 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

To je vždycky sranda sledovat fanatickou metastázi zelené ideologie 🙂 Třeba poslední fantasmagorii s povinným zateplováním domů v Evropě. Když na jedné straně zelení pomatenci vyhrožují oteplováním planety, proč tedy chtějí zateplovat, když bude všude teplo? 🙂 No a od té doby, co si začaly vymýšlet a fixlovat s měřením teplot, tak nikoho z pomazaných zelených vědců nenapadlo měřit teploty v noci. Zjevně proto, aby se vyhnuli skutečnosti o cirkulaci země a tím poloze vůči slunku. Ono je totiž v noci zase průměrně větší zima 🙂 🙂 🙂 Halt nevzdělaného osla o fyzikálních zákonech nepřesvědčíš 🙂 A ukázka každoroční “katastrofální” zimy na Americkém kontinentě je jako červený hadr na býka. Asi se bude oteplovat jen v Evropě. Nárůst homosexuální menšiny v Evropském parlamentu je toho důkazem 🙂 🙂 🙂

Gales
20. 3. 2023 10:35
Odpovědět  Pijack

Jo,jo.Je třeba eliminovat buzeranty.Ti oteplují planetu.Musí na to někdo upozornit Grétu aby zasáhla.

Pijack
20. 3. 2023 11:01
Odpovědět  Gales

No jo, ale když už tam má náš soudruh Pospíšil z TOPky vyhřátou sesli, v tom parlamentě. Kdo by za něj na ni usedl? 🙂

unor 2022
20. 3. 2023 11:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdenek Jirotka, Saturnin, teta Katerina.
Tak ta by pro soucasnou Ameriku nasla par vystiznych ceskych prislovi.
“A vis co, Ameriko, radeji je nechtej ani slyset. Jeste bys i na tetu Katerinu vyhlasila sankce.”

Janka
20. 3. 2023 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

tak na to, ze ked zmrazis niekomu velke konta v masovom meritku a tym padom sa zriekas neutrality, potrebuje vystudovat asi dotycny aspon jadrovu fyziku…..to by jedneho nenapadlo:-) Takze Svedsko a Finsko su dalsi na rade na strihanie, aj ti sa zriekaju toho, co im bud umoznila preckat bez ujmy dve vojny, ako v pripade Svedska alebo sa vytiahnut z biedy prave tym, ze sa stali mostom medzi vychodom a zapadom, ako v pripade Finska.
A podla mna toto je len zaciatok, dnes rano bolo oznamena nutena fuzia Credit Swiss s USB bankou, takze Saudov efektivne a relativne lacno viac menej vytlacili z banky…..ti budu urcite nadsenim bez seba a este viac budu pomahat Zapadu:-)

Autor
20. 3. 2023 11:50
Odpovědět  Janka

Co pomáhat! Chechtat se budou! Teda nakonec.
Už vidím přes hory a moře, mám takové vidění, jak k Arabům jezdí jedna delegace za druhou, kterou vždy střídá ještě další a na kolenou “civilizovaný západ” prosí o bombičku plynu, hrníček ropy …
A Putin se usmívá a říká, já vám to říkal, “ne-přátelé”!

zuzana
20. 3. 2023 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Prezident Donald J. Trump požádal generála Erica M. Smithe, aby v úterý nezasahoval, pokud Deep State a zločinecký manhattanský prokurátor Alvin Bragg nemají nějaký skrytý motiv, který by nesouvisel se ságou kolem Stormy Daniels, a nesnažili se ho přimět k tomu, aby se vzdal předmětu, který již nemá v držení, jako je „jaderný míč“, který obsahuje odpalovací kódy k jaderné triádě Spojených států.

https://aktax.cz/bile-klobouky-jsou-v-pohotovosti-na-trumpovo-utery/

zuza
20. 3. 2023 16:39
Odpovědět  zuzana

mne sa nejako nechce veriť, že by Trumpovi išlo o niečo viac ako jeho urazené ego… ale ktovie…
V spoločnosti bezcharakterných hajzlov, ktorí hnUSAkovo ovládajú sa môže vyzerať aj on ako svätec.
Tie “Biele klobúky” a spoločnosť Bieleho draka podľa rozprávkara Benjamina Fulforda už aspoň 100 krát za posledné roky prevzali všetku moc, vyriešili všetky problémy sveta, zničili chazarskú mafiu a jašterov, vyhodili spolu s vojskami SHAEF všetky podzemné tunely, kde má mafia väznila deti a nejak sa stále nič nedeje, situácia vo svete sa zhoršuje a sme len pár krôčkov od 3. svetovej

Frank
20. 3. 2023 14:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrých zpráv není nikdy dost.

Pedro
20. 3. 2023 15:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni nadáváme na havla, ale jeho klon proamerický ksindl vondra škodil stejně jako ten notorik a máme jich tady tolik, že tato země zanikne. Mlčíme, kaufland je plný.

PENNYS
20. 3. 2023 16:08
Ohodnotit příspěvek :
     

ZLO KTERÉ SE ROZBUJELO PO CELÉ PLANETĚ SE VRACÍ ZPĚT KDE VZNIKLO (uss)

jiří
20. 3. 2023 16:21
Ohodnotit příspěvek :
     

40 představitelů z afrických zemí je dnes v Moskvě. Konference se jmenuje, „Rusko-Afrika v multipolárním světě“. Globální jih ignoruje Washington DC a jeho nekonečné války. Lídři rozvojových zemí nyní mohou cítit nový svět příležitostí založených na rozvoji a spolupráci. Putin také boduje v globální diplomacii. Setkání s Afrikou, po kterých následuje 3-denní návštěva Si Ťin-pchinga.
https://mobile.twitter.com/Kanthan2030/status/1637726914386468864?cxt=HHwWgIDRsfP8r7otAAAA

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
20. 3. 2023 19:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Samé dobré zprávy…
Boží mlýny i Geopolitika melou pomalu, ale jistě…
πα½