Spojené státy řekly Si Ťin-pchingovi, jak měl komunikovat s Vladimirem Putinem

Spojené státy se domnívají, že čínský prezident Si Ťin-pching měl na svém setkání v Pekingu vyzvat ruského vůdce Vladimira Putina k deeskalaci kolem Ukrajiny. Novinářům to v pátek oznámil náměstek ministra zahraničí USA pro záležitosti východní Asie a Tichomoří Daniel Kritenbrink, uvádí TASS.

„Myslím, že je fér říci, že setkání prezidenta [Vladimira] Putina a prezidenta Si [Ťin-pchinga], stejně jako společné prohlášení Ruska a Číny, odrážejí přístup, který obě země již nějakou dobu sledují – přibližování k sobě. Myslím si však, že je důležité poznamenat, že schůzka se koná v době, kdy Rusko přímo ohrožuje suverenitu a územní celistvost Ukrajiny,” řekl na zvláštním telefonickém brífinku, který byl věnován nadcházející cestě amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena do Tichomoří.

“Toto setkání mělo být příležitostí pro Čínu, aby vyzvala Rusko, aby následovalo diplomatickou cestu a deeskalovalo situaci na Ukrajině. To je to, co svět očekává od odpovědných mocností,” uvedl mluvčí ministerstva zahraničí. 

„Pokud Rusko provede další invazi na Ukrajinu a Čína odvrátí zrak, pak to bude znamenat, že Čína je připravena tolerovat nebo mlčky podporovat snahy Ruska zaměřené na nátlak na Ukrajinu,“ argumentoval Kritenbrink.

“Zaměřujeme se na spolupráci se spojenci a partnery, včetně indicko-pacifického regionu, abychom poskytli silnou odpověď, pokud Rusko podnikne další invazi na Ukrajinu,” dodal vedoucí brífinku.

Jak Alternative již dříve uvedla, ústředním tématem páteční návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu a jeho jednání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem byl další rozvoj a posilování bilaterálních vztahů, stejně jako koordinace akcí na mezinárodní scéně a rozvoj společných přístupů k aktuálním problémům a výzvám globální bezpečnosti. 

Po jednání, které trvalo více než dvě a půl hodiny, přijali lídři obou zemí společné prohlášení zdůrazňující, že přátelství mezi Ruskem a Čínou „nemá hranice“ a „neexistují žádné zakázané zóny“ pro jejich spolupráci. Dokument zdůrazňuje, že Moskva a Peking jsou proti dalšímu rozšiřování NATO a vyzývají alianci, aby opustila přístupy studené války.

V poslední době se v západních zemích, stejně jako v Kyjevě, objevují prohlášení o možné ruské invazi na ukrajinské území. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov označil takovou informaci za prázdnou a nepodloženou eskalaci napětí. Peskov zdůraznil, že Rusko pro nikoho nepředstavuje žádnou hrozbu. Zároveň nevyloučil možnost provokací k ospravedlnění takových výroků a varoval, že nejvážnější důsledky budou mít pokusy použit sílu k vyřešení krize na jihovýchodě Ukrajiny.

https://bit.ly/34ur717

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
6. 2. 2022 08:08

Jsou snad všichni v Americe psychicky narušení ????

Pavel
6. 2. 2022 09:59
Odpovědět  Petr

Nevím, proč vám někdo dal palec dolů, protože to, že jejich vládnoucí klika je skutečně psychicky narušená nemůže být pochyb. Když se k tomu přidá arogance a sebestřednost, tak vzniká to, čemu se říká anglosaský vůdce. Není absolutně pochyb, že ztratili úplně soudnost a skutečně jednají jako nepříčetní. Když se k nim potom přidají ještě ti správní služebníčci ze západu Evropy, o těch středoevropských z výjimkou Maďarů raději pomlčet, máme dokonalý sbor fanatiků, který by časem mohl překonat i fanatiky z dob minulých.

Michal47
6. 2. 2022 10:28
Odpovědět  Petr

Ten palec dolů vám dal jistě nějaký havloid, kterému už z pindostánského konečníku čouhají jen podrážky jeho bot, nebo ten anonym z texasu, který už marxudík tady neprudí svými “moudry”, jaký že je pindostán “wonderfull paradise on the world and god’s own country” sic! ale jak jsem si sám už všiml, rozdává tady hlava nehlava palce dolů, když někdo jen slůvkem nelichotivě zavadí o ten jeho “ráj na Zemi”!! Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské, jak říkají věřící!!!!

BB Rad
6. 2. 2022 15:30
Odpovědět  Petr

Ne nemyslím, ale jsem přesvědčen, že většina US vedení má diagnózu:
—–* SOCIOPAT *—– totálně bez prognózy

ladik
6. 2. 2022 16:08

Nejsou psychicky narušení. Oni jsou pouze personifikací podstaty kapitálu – vykořisťování a parazitismu. A nikdy nezapomenou na to, že ruský lid jako první ukázal cestu z tohoto degenerujícího společenského systému.

Pavel
6. 2. 2022 16:29
Odpovědět  ladik

Velmi dobře vystiženo. Když člověk sleduje jejich společnost, nemůže ani uvěřit, že takto mohou dopadnout lidští tvorové.

Editor
6. 2. 2022 19:58

Měli jsme na škole jednoho kantora, který říkal, když někdo mluvil bez vyvolání : “Odpovídej jenom, když jsi tázán!”