Spisovatelka Procházková napadla schopnosti „českých elfů“ odhalovat dezinformace. A nezůstala v tom sama

Prozaička Lenka Procházková se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke skupině, jež si říká „čeští elfové“. Při té příležitosti se zastala europoslance za SPD Ivana Davida.

Procházková si ve svém příspěvku všímá monitoringu skupiny, jež se prezentuje jako „čeští elfové“, kteří stručně shrnuli témata, jimž se Ivan David věnoval na serveru Nová republika.

„Ivan David kritizuje EU za dalších 458 miliónů eur, které unie vyplatí Turecku za plnění závazků v řešení uprchlické krize. Současně s tím se v negativním světle jeví i aktuální rozhodnutí prezidenta Erdogana o přeměně chrámu Boží moudrosti na mešitu. Řecko v těchto dnech vydalo zákaz přejezdu tureckých kamiónů přes své území a ministr zahraničí Nikos Denidas předložil v Bruselu návrh na zavedení sankcí proti Turecku jako reakci na agresivní tureckou politiku v oblasti Středozemního moře. Další kritika EU směřuje na jednání o plánu obnovy, které podle jeho slov uvalí státy do dluhových pastí,“
cituje Procházková a dodává, že nerozumí tomu, proč jeho komentáře elfové pokládají za dezinformace. 

„Hned v úvodu jejich webové stránky totiž stojí:
‚Není ti jedno, kam naše země směřuje? Díváš se také s obavami, jak někdo stále přilévá benzín do ohně, který rozděluje naši společnost do nesmiřitelných táborů? Chceš proti tomu něčím sám aktivně přispět?’,“ všímá si Procházková.

„Ale když (i bez jejich vyzvání) doktor David řadu let aktivně přispívá k větší informovanosti občanů a průběžně vyjadřuje obavy z toho, kam směřuje naše země, nedokážou to rozpoznat. Nejspíš v té záplavě zkoumaných ‚materiálů‘ spoléhají jen na ‚klíčová slova‘ a unikají jim souvislosti.

Svého nedostatku jsou si vědomi, a proto žádají veřejnost o pomoc. Rádi by totiž pronikli i do soukromých mailů, v nichž se ‚klíčová slova‘ vyskytují. A dávají návod, jak jim v tom občan může pomoci:
‚Pokud se k tobě řetězové maily nějak dostávají, jednoduše je přepošli na naši sběrnou adresu posli.retezak@seznam.cz k další analýze a statistikám‘,“ poznamenala. 

„Současně své budoucí tajné spolupracovníky ujišťují, že dostanou dobré krytí, neboť:
‚Protože jsme neustále pod nepřátelským tlakem trollů, pracujeme anonymně v utajení a s veřejností komunikujeme pouze prostřednictvím našich mluvčích.‘

Takže varianta, že by se jejich naverbovaní pomahači v budoucnu objevili v nějakých ‚Cibulkových seznamech‘ je jistě vyloučena. Více informací o ‚českých elfech‘ si můžete vyhledat na: https://cesti-elfove.cz/pridej-se-k-nam/,“ zakončila.


Čeští elfové hledají spolupracovníky: Přidej se k nám!
„Ivan David kritizuje EU za dalších 458 miliónů eur, které unie vyplatí Turecku za plnění závazků v řešení uprchlické krize. Současně s tím se v negativním světle jeví i aktuální rozhodnutí prezidenta Erdogana o přeměně chrámu Boží moudrosti na mešitu. Řecko v těchto dnech vydalo zákaz přejezdu tureckých kamiónů přes své území a ministr zahraničí Nikos Denidas předložil v Bruselu návrh na zavedení sankcí proti Turecku jak…
Zobrazit víc

„Pojem ‚český elf‘ je contradicio in adjecto. Nejsou ‚čeští‘, jsou to slouhové cizí moci
a ve skutečnosti jsou protinárodní, tj. protičeští,“

poznamenal k tomu následně v diskusi mj, ekonom Radim Valenčík.

„Jsou k smíchu, čeští elfové. Jejich síla je v tom, že se lidé ‚bojí‘,“ napsal další uživatel.

„Spíš bych řekl, že oni se bojí lidí, a v tom je jejich slabost,“ dodal k tomu Valenčík.

„To je pravda. Jejich slabost a sorošovské peníze. Ovšem lidi se po 31 letech opět bojí. Důvody jsou existenční. Jsou lidé, kteří si permanentně půjčují třeba na dovolenou, vánoční dárky, ponožky mají na úvěr… To se potom těžko protestuje nebo s něčím nesouhlasí,“ odvětil diskutér.

Parlamentní listy
https://bit.ly/3gzWZml

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Karel Darek
3. 8. 2020 12:03

“Čeští elfové”? Kdo to je a kdo je platí? To jsem se nikde nedočetl. Podle mých zjištění jsou “čeští elfové” jen banda anonymních lidiček, uzurpujících si nárok k cenzorským zásahům na internetu.

Editor
3. 8. 2020 16:13
Odpovědět  Karel Darek

Za žádného režimu se jména cenzorů a fízlů nezveřejňovala, nevím, co je na tom nejasné.