Španělsko se na žádost Evropské komise odmítlo obětovat a snížit spotřebu plynu

Španělská vláda nepodporuje návrh Evropské komise (EK) na snížení spotřeby plynu o 15 %. 

Oznámila to ve středu místopředsedkyně vlády, ministryně pro ekologickou transformaci a demografické výzvy Teresa Ribera.

„Bráníme evropské hodnoty, ale nemůžeme přinášet nepřiměřené oběti. Nebyli jsme ani požádáni o předběžné stanovisko a názor,“ citoval El País vicepremiérku. Ribera ujistila, že „Ať se stane cokoli, španělské rodiny nebudou trpět výpadky plynu nebo elektřiny ve svých domovech.“ 

„Španělsko bude solidární se zbytkem Evropy, ale naše solidarita je mnohem užitečnější, pokud dokážeme využít naši infrastrukturu k tomu, abychom byli schopni poskytovat plyn zbytku Evropy, ale ne na úkor rezidenčních a průmyslových spotřebitelů, kteří platí velmi vysoké účty,“ dodala vicepremiérka.

Brusel urychleně vyzývá země EU, aby šetřily. Evropská komise vyzývá členské státy, aby od 1. srpna do 31. března 2023 snížily svou spotřebu plynu o 15 % bez ohledu na to, zda jsou závislé na plynu z Ruska, a to prostřednictvím svých národních nouzových plánů a doporučení z Bruselu. Pokud nesplní cíl s dobrovolnými opatřeními, která budou v průběhu období také pečlivě přezkoumána specializovanou skupinou Komise, bude toto 15% snížení povinné podle nařízení exekutivy.

https://bit.ly/3v5UktR

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
21. 7. 2022 22:31
Ohodnotit příspěvek :
     

„Bráníme evropské hodnoty …“
EU hodnoty z pekla. Plná kára hnoje.

sizok
22. 7. 2022 07:37
Odpovědět  Aleš

Čím více na západ, tím je podpora sankcí menší. Válka je nijak netankuje. Blbí ukrajinci,
o kterých ví všichni svoje.

VAL
21. 7. 2022 22:56
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč by taky mělo. Se obětovat. Jede snad na ruský plyn? Nejede. Fialo, ty kašpare, bubnuj do boje za solidaritu, ať se s námi rozdělí! Bl-bej jsi na to dost.

Gales
22. 7. 2022 08:40
Odpovědět  VAL

Von se spokojí s vysláním jasného signálu.

Markýza
22. 7. 2022 08:42
Odpovědět  VAL

I kdyby jelo. Španělská vláda má sloužit španělskému lidu.

VAL
22. 7. 2022 17:32
Odpovědět  Markýza

Je to podle mustru „ať mu ta koza chcípne.“ Protože pro ten afroplyn co na něj jedou Španělé nelze bez náročných a mastných úprav přizpůsobit plynovody na rusplyn. Ale nejen plynovody, i průmyslová zařízení, která jsou na přizpůsobená afroplynu.
Jinak řečeno přiškrtili by plyn – a co dál? Chcípali by solidárně s Eurosajuzem, ale nikomu by tím nepomohli.

Pijack
21. 7. 2022 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Jasně se na dnešním příkladu plynu ukazuje nesmyslnost existence EU. Tato instituce založená fanatiky se už měla dávno rozpadnout. EU chce vládnout 27 zemím, jejichž obyvatelstvo má naprosto odlišné mentality, potřeby, klimatické podmínky, zemědělství, tradice, jazyk atd… Kterej debiI tuhle EU vůbec vymyslel? Sjednocovat rozdílné národy je plýtváním lidského potenciálu. Kde už mohla Evropa být, kdyby nebylo těchto oslů a slepic…

VAL
21. 7. 2022 23:37
Odpovědět  Pijack

Ono když dva dělají totéž, není to totéž. Ruské Impérium, poté SSSR a nyní Rusko, to s tou cca stovkou rozličných etnik rozličných mentalit, tradic a jazyků, už po staletí celkem zvládá. Jasně že také vzpoury a povstání, ale stačí si připomenout Vlasteneckou válku. Neumím si ve stejné situaci představit Eurosajuz. Ani nemusí být válka. Stačí pandemie nebo plyn, aby celá ta slavná solidarita šla do ho-ven. Kdežto v Rusku je to přesně naopak. Čím větší tlak, tím větší soudržnost. Dokonce už i Peskov a Medveděv, a také část oligarchie, začínají měnit rétoriku nezávisle na své etnické příslušnosti. Ostatně stačí si rozebrat triumvirát – Putin je Veps, Šojgu Tunin a Lavrov Armén.

sizok
22. 7. 2022 07:35
Odpovědět  VAL

Je to jako s člověkem. Vždy, když se dostane do úzkých, myslí na sebe.
EU bylo stvořeno jako hospodářský celek, ne politický. Že to někteří
dotáhli do tohoto hořkého konce, je jiná věc.

Frank
21. 7. 2022 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

A nejen Španělsko, ale i Polsko. A ten náš fialový sliz žvanil, jak se státy EU o plyn podělí. Zkrátka, je to blb, který si nevidí na špičku nosu.

Gales
22. 7. 2022 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkrátka, z lajnostánu přijde nařízení že všichni musíme zchudnout a basta.Kdo nebude podle Brusele chudnout,bude potrestanej.To by tak hrálo,aby si někdo dělal z lajnostánu holubník.

Markýza
22. 7. 2022 08:44
Odpovědět  Gales

Chudnout musíme povinné všichni, jen v Bruseli si přidají na platech.

Cafik
22. 7. 2022 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Na bruselské originálne nápady doplácajú radoví občania…