Soudci Evropského soudu pro lidská práva na vodítku George Sorose

Studie Evropského střediska pro právo a spravedlnost ve Štrasburku odhalila několik případů střetu zájmů mezi soudci Evropského soudu pro lidská práva a nevládní organizace financované George Sorosem.

Studie zjistila, že ze 100 soudců, kteří v letech 2009 až 2019 působili u Evropského soudu pro lidská práva, má téměř čtvrtina (22) úzké vazby s Nadací otevřené společnosti George Sorose nebo s nevládními organizacemi, jako je Amnesty International a dalšími organizacemi financované miliardářem. Například od roku 2010 nadace Open Society Foundation věnovala Human Rights Watch 100 milionů dolarů.

Některé nevládní organizace dostávají od Sorose tak významnou část svého rozpočtu, že ve skutečnosti jsou dceřinými společnostmi, které jsou v jeho úplném vlastnictví.

Propojení mezi soudci a nevládními organizacemi je významné. Patří k tomu mnohaleté zkušenosti jako členové správní rady nebo výkonné rady v těchto nevládních organizacích; výuka v jimi financovaných institucích; práce jako placený programový ředitel pro Nadaci otevřené společnosti nebo přidružené nevládní organizace; a jiné formy placené práce. 

Studie nezahrnuje méně formální formy spolupráce s nevládními organizacemi, jako je příležitostná práce pro ně. To znamená, že tato spojení jsou ještě větší než ta, která jsou specificky řešena ve studii.

Zpráva se také týká dalších úředníků pro lidská práva, jako je komisař pro lidská práva v Radě Evropy 2012–2018 (Nils Muižnieks), který sice nepracuje jako soudce, ale po mnoho let byl placeným aktivistou Nadace otevřené společnosti v Lotyšsku a využil svého oficiálního postavení k boji proti takzvaným „anti-Sorosovým“ zákonům v Maďarsku.

Nejhorším zjištěním zprávy je, že v 88 případech soudci rozhodovali o případech předložených soudům nevládními organizacemi, pro které dříve pracovali, aniž by ohlásili střet zájmů nebo odstoupili od případů. V jednom případě v roce 2018 bylo 10 ze 14 nevládních organizací, které podaly případ k soudu, financováno nadací Open Society Foundation, zatímco šest ze 17 soudců, kteří případ soudili, měli vazby na tu samou financující Sorosovu skupinu.

Odmítnutí soudců stáhnout svou kandidaturu je ostudným profesionálním selháním, což ukazuje, že nejvyšší evropský orgán pro lidská práva ve skutečnosti ztratil nezávislost a je součástí skutečného „průmyslu v oblasti lidských práv“ – pyramida peněz a úzká síť profesionálních vztahů, na jejímž vrcholu stojí George Soros s jeho miliardami.

John Laughland, více zde:
https://bit.ly/3iNBPSo
https://bit.ly/2DRSQvU

Zprávy o civilizované evropské spravedlnosti.

Francouzské nakladatelství «Valeurs actuelles» zveřejnilo výsledky svého vyšetřování vztahu Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se strukturami amerického miliardáře Georga Sorose.

Ukázalo se, že v období od roku 2009 do roku 2019 bylo sto soudců Evropského soudu pro lidská práva spojeno s jeho nadací Open Society přímo nebo prostřednictvím přidružených společností.

Tuto publikaci komentoval poslanec Evropského parlamentu Nicholas Bay, který označil zveřejněná data za “opravdu děsivá”.

Podle jeho názoru dlouhodobá strategie vyvinutá „filantropem“ Sorosem s pomocí těchto fondů, mu poskytla takový vliv, že mnoho hlav států může jen závidět.

Ještě dále ve svém hodnocení situace šla Marine Le Pen. Na svém Twitteru oznámila, že Francie by měla přestat vyplňovat rozhodnutí ESLP.

Vyzvala francouzského prezidenta Emanuela Macrona, aby se na tuto situaci zaměřil a uložil kasačnímu soudu a Státní radě, aby přestaly brát v úvahu stanovisko Evropského soudu pro lidská práva.

“Svobodný stát musí jednat proti těmto nedemokratickým manipulacím!” 
– napsal Marine Le Pen.

Připomeňme si, že rozsudky Evropského soudu pro lidská práva jsou závazná pro orgány státu, ve vztahu ke kterým jsou vydána.

To znamená, vyplnit všechna nepřijatelná rozhodnutí soudců, které platil nebo platí George Soros. 

Někteří z nich zvládli jak soudit tak být v přímých vztazích s „Otevřenou společností“ Sorose. Skvělé schéma. 

https://eadaily.com/en/news/2020/02/22/vo-francii-razgorelsya-skandal-iz-za-svyazey-sudey-espch-s-jordzhem-sorosom 
https: //www.valeursactuelles .com / clubvaleurs / societe / en-couverture-le-scandale-soros-partie-4-opacite-des-protocoles-oublis-et-collusions-comment-les-ong-couvrent-leurs-traces-116197  originální Bastienův materiál ve francouzštině (existují pouze 4 části, je nutná registrace na webu)

PS. 
Než se začnete obracet na svobodné a nezávislé evropské soudy, pamatujte na to.

Zkráceno.
https://bit.ly/2VlnLH4

sdíletj na