Sosnovskij vysvětlil Němcům důsledky Scholzova úsměvu

Německý kancléř Olaf Scholz udělal velkou chybu, když komentoval výrok ruského prezidenta Vladimira Putina o genocidě na Mnichovské bezpečnostní konferenci. 

Tento názor sdílí německý politolog Alexandr Sosnovskij.

V rozhovoru pro německou televizní stanici n-tv expert přiznal, že po jednání ruského prezidenta Vladimira Putina s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a německým kancléřem Olafem Scholzem, byl naprosto přesvědčen o tom, že je vypracován plán na mírové urovnání situace na Donbasu.  

Výraz „genocida“, který původně vyslovil Putin na setkání s německým vůdcem a poté jej zopakoval Scholz na Mnichovské bezpečnostní konferenci, však přinesl výrazné změny.

«A jsem si jistý, že on (Olaf Scholz – pozn. red.) použil toto slovo, aby ukončil jednání mezi Ruskem a Západem. Putin si uvědomil, že tohle už nemůže dovolit. Hodně se o tom mluvilo. Mluvil o tom i [ruský ministr zahraničí Sergej] Lavrov. O úsměvu Olafa Scholze při slově „genocida,“» řekl Sosnovskij.

Podle slov experta, Západ často nechápe, jaký druh lidského utrpení implikuje genocidu. Proto si význam tohoto slova vykládají jinak než v Rusku, pro které je dění na Donbasu a smrt 42 lidí v Oděském Domě odborů skutečnou genocidou. V tomto ohledu byla Scholzova poznámka zcela mimo.

“Myslím, že to posloužilo jako signál pro Rusko při tomto rozhodnutí,” zdůraznil politolog.

Hovoříme o uznání nezávislosti Doněcké a Luganské lidové republiky vedením Ruské federace. 

Shrnuto – Alexandr Sosnovskij dodal, že Západ by měl velmi pozorně naslouchat tomu, co říká Vladimir Putin a vzít v úvahu postoj Moskvy.

Již dříve německý politolog Alexander Rahr řekl, že normanský formát v současné situaci již postrádá jakýkoli význam.

https://24tnews.ru/20220223/18…

sdíletj na