politika

Solovjev vysvětlil, proč Putin nevyjádřil soustrast Izraeli. Rusko si umylo ruce

Televizní moderátor Vladimir Solovjev reagoval na kritiku ruského prezidenta Vladimira Putina, vyjádřenou na pozadí útoku Hamásu na Izrael. Upozornil na to kanál Ksenie Sobčak. 

Publikace uvádí, že Solovjev „zaútočil na předsedu Federace židovských obcí Borucha Gorina, který byl překvapen, že Putin nevyjádřil soustrast izraelskému lidu“.

“A vy jste odsoudil těch 2000 izraelských instruktorů, kteří bojovali na straně banderovců?” – zeptal se Solovjev.

Solovjev vyzval Gorina, aby věnoval pozornost tomu, “jak jejich (ukrajinských nacionalistů) ideologie triumfovala ve vaší vlasti.” A také se také zeptal, zda Izrael odsuzuje „těch několik tisíc židovských instruktorů, kteří přijeli zabíjet Rusy“.

Kanál mimo jiné připomněl, že Solovjev je Žid podle národnosti. Sám na to dříve také opakovaně upozorňoval.  Konkrétně v roce 2021 Solovjev řekl, že “ztělesňuje vše, co (Alexej) Navalnyj nenávidí na genetické úrovni – jsem Žid a jsem antifašista”. 

Ve vysílání svého pravidelného programu 8. října, den a půl po útoku militantů Hamásu v Izraeli, Solovjev řekl, že je „Žid, ale ne Izraelec“.

https://1url.cz/CuG82

Rusko si umylo ruce

Irina Alksnisova

Proizraelská skupina v Rusku nyní aktivně diskutuje a odsuzuje Putina za to, že 7. října nevyjádřil soustrast.

Zdá se mi, že jak na intuitivní, tak i racionální úrovni každý dokonale rozumí, co to (nevyjádření soustrasti Izraeli) znamená. 

Ale pokud lidé o tom chtějí mluvit, pojďme si promluvit.

Od roku 2014, tedy téměř deset let, by mělo být i laikům na Blízký východ jasné, že Izrael je strategicky odsouzen k záhubě. Jeho existence je úzce spjata se Spojenými státy a ty začaly rychle ztrácet své hegemonické postavení – pro židovský stát je výsledek zřejmý.

Ale v této extrémně obtížné kombinaci měl Izrael v rukávu trumf – upřímné osobní sympatie k Izraeli ze strany ruské politické elity a Putina osobně. Ano, historicky Rusko stálo za Palestinci, ale konec studené války umožnil Moskvě ustoupit od konfrontace a zahájit složitější hru na Blízkém východě. 

A zdá se mi, že Putin choval k Izraeli přibližně stejnou míru osobních sympatií jako k Německu. Oběma zemím věnoval mnohem větší důvěru než ostatním.

Ale Izrael si tohoto daru osudu nevážil a promrhal ho. Za těch deset let toho udělal opravdu hodně. 

Pokud si někdo myslí, že Putin zapomněl a odpustil Izraeli náš IL-20, jehož zničení byla prostě nehorázná podlost, pak neví nic o našem prezidentovi. Ukrajina toto téma plně završila: Izrael, který aktivně podporoval ukrajinské nacisty, zradil kosti Babího Jaru – a Rusko si umylo ruce.

Vypadá to, že útok Hamásu se stal signálem pro přechod do aktivní fáze dekonstrukce Izraele. Blízký východ ho roztrhá. A Rusko (a Čína) budou tento proces prostě sledovat a aktivně spolupracovat se zeměmi Blízkého východu.

Všeobecně se věří, že Izrael bude zcela zničen. Já o tom pochybuji. Domnívám se, že pro mnohé, včetně Ruska a Číny, může být přínosné (žádná sentimentalita, jen přínosné) zachovat židovský stát v té či oné podobě. Ale nakonec samozřejmě z dnešního Izraele zůstane jen málo – a zaplatí strašlivou cenu.

Při vědomí toho, co Izrael v budoucnu čeká – a Rusko mu nijak nepomůže (naopak bude aktivně spolupracovat s jeho nepřáteli) – by bylo pokrytecké vyjadřovat soustrast obětem 7. října. A Putin se snaží, jak je to na státníka této úrovně možné, vyhýbat se pokrytectví. To je celé tajemství absence kondolence.

https://t.me/alksnis/400

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
14. 10. 2023 07:23

Bravo pane Putine, nejlepší státniku světa. 👍

JoFa
14. 10. 2023 15:59
Odpovědět  Ladislav 💤

Páči sa mi vaše nadšenie, ale určite prídu lepší. “Nekrič hop, kým nepreskočíš.”

Autor
14. 10. 2023 07:28

Ano, takoví židé jako Solovjev byli vždycky trnem v oku “pravověrným židům”. Nebyla náhoda, že takoví – kteří se sžili se svou zemí, kde se narodili a kde žili – že takoví šli do … koncentráků a pak “dál” do nebytí za II. sv. války jako první. A ti “pravověrní, mimochodem již tehdy zastánci Izraele na dnešním území, je udávali a “nebo třeba jen nenechali se vykoupit” a odjet do ciziny. Stačí si připomenout prohlášení, ýže je třeba zachránit – pro Izrael – jen ty mladé a staří “ať táhnou někam”. A právě tento přístup je dnes jedním z hlavních v pozadí všech problémů Izraele – ve skutečnosti je to lhostejnost.
A tato lhostejnost je prakticky totožná s tou, kterou lze vidět u “Západní civilizace” a je vidět velmi dobře i u “NAŠICH POLITIKŮ”, KTEŘÍ JSOU PŘÍVRŽENCI ZÁPADNÍ CIVILIZACE SE VŠÍM VŠUDY. Fiala, Kalousek, “P-Rt”, a vlastně celá – a bez výjimky – koalice, která zcela zdiskreditovala toto slovo! A pak i další, kteří “jen” teď nevládnou.
No a Rusko – jestli chce být suverénní – a musí to dělat KAŽDÁ suverénní země – nesmí odpouštět neodpustitelné.
A ještě připomenu, že s jistotou padá konspirace, kdy Putin a další jako by měli vytvářet novou Chazárii

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
14. 10. 2023 07:42

A potom si prečítate najnovší článok od VK na aeronete a nestačíte sa diviť: Putin zradil Palestíncov, lebo je žid a sionista a pečie to s Izraelom! Už dlhšiu dobu pozorujem, že ten, kto sa celý čas skrýva za pseudonymom VK, odhadzuje pretvárku z prvých rokov existencie aeronetu a už sa ani neskrýva so svojim zámerom – vybičovať na alternatíve maximálne nenávistný postoj ku všetkému, čo len trochu zaváňa po židovstve. Už ani v článkoch sa nesnaží nejako mlžiť svoje ciele, a keď napíšete príspevok, kde sú aj odkazy na relevantné zdroje, ktoré dokazujú, že píše bludy či vyslovene klamstvá, tak ste rýchlo scenzurovaní a svoj príspevok hľadáte márne.

Autor
14. 10. 2023 13:25
Odpovědět  Janaz

Putin prohlásil, že Palestina musí být nezávislým státem.

Rubic
14. 10. 2023 13:58
Odpovědět  Janaz

Když jsem se narodil, byla Palestina desetkrát větší, než je dneska. Konflikt by samozřejmě vyřešilo uznání Palestinského státu. Ale vytvoření Palestinského státu je to poslední, co by židi chtěli. Protože tím by skončilo bezprávné postavení Palestinců, stejně jako bezprávné postavení jejich území, po kterém židi slintají a berou si ho jak se jim zlíbí. K uznání Palestiny ale nedojde, protože globální žiďácké mafiánské sítě to nikdy nedovolí. Židi ovládají USA, USA ovládá OSN. Samozřejmě k celému genocidiu patří adekvátní žiďácká propagandistická masirka.
Úplně stejně nás tady v českých zemích vařili 300 let Němci. Jenom tam to trvá o řád rychleji.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
14. 10. 2023 16:09
Odpovědět  Janaz

“VK na aeronete a nestačíte sa diviť: Putin zradil Palestíncov, lebo je žid a sionista a pečie to s Izraelom!”
Nemyslím si, že je sionista, Putin je nová židovská odnož RŽK, hrajú to na obe strany, ale presadzujú svoje ciele, im je úplne jedno či Izrael padne, myslím, že im to dokonca bude vyhovovať, pretože ak bude Rusko lídrom v BRICS, tak hádaj kto bude rozhodovať za Rusko a ako lídra? Janaz, čítam ťa ja na HS, skús o tom porozmýšlať , máš triezve názory.

JoFa
14. 10. 2023 16:36
Odpovědět  JoFa

Vypočuj si Janaz Kamenského analýzu a v samom závere v podstate načrtol to, čo som ti napísal.
https://cz24.news/judr-kamensky-3-svetova-vojna-zacala-v-izraeli-blizky-vychod-ale-aj-cely-svet-celi-katastrofe-video-sk-1-hod-50-min/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janaz
15. 10. 2023 08:56
Odpovědět  JoFa

Ja sa nehádam o tom, či spolupracuje so židmi alebo nie, nakoniec, Rusko bolo vždy krajinou, kde židovstvo malo svoju váhu. Ide o to, že ja nehádžem všetkých židov do jedného sionistického vreca s nálepkou “treba vykynožiť” ako sekta VK na aeronete. Ja rozlišujem, či je niekto človek alebo sviňa a jeho etnický pôvod či vierovyznanie je mi u riti. A štátnictvo Putina spočíva v tom, že sa dištancoval práve od tých sionistických svíň, ktoré ovládajú Západ a chcú ovládnuť celý svet, ale nevylial s nimi tých, ktorí sú proti nim. Nakoniec, veď časť židov , tých ortodoxných, je práve proti Izraelu a sionistom a vyjadrujú podporu Palestínskemu štátu, že?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jurij
14. 10. 2023 09:48

Tak jak to vlastně je?
Ruský vůdce zopakoval znepokojení Moskvy nad eskalací násilí na Blízkém východě a zdůraznil, že od minulé soboty, kdy Hamás zahájil nečekaný vpád z Gazy, byly zabity nebo zraněny tisíce izraelských a palestinských civilistů. Nezapomněl ale dodat, že Izrael byl vystaven “útoku, který byl svou brutalitou bezprecedentní, a rozhodně má právo na obranu, na zajištění své mírové existence,“ uvedl ruský vůdce.
Píše AE Net, naproti tomu Kadyrow se už chystá podpořit Hamas.

Gales
14. 10. 2023 10:25
Odpovědět  jurij

Útok byl brutální.To je fakt.Ale jinak se Putin nevyjádřil o podpoře Izraele.To je taky fakt.Takže to tam ,asi,nechá svému osudu a zasáhne až to bude nutné a pro něj výhodné.Určitě nepodpoří Hamás přímo ale prostřednictvím Erdogana. – Trest za to že 2000 judů z Izraele bojovalo spolu s ukross proti Rusům.

Petr
14. 10. 2023 13:25

Přesně, s tím IL-20 si to všichni pamatujeme! Učebnicový příklad žiďácké podlosti. V červenci 2018 v Moskvě Netanyahu plácá Putina po zádech a v září mu sejme velké vojenské letadlo. Nikdy nevěř židům, nikdy!
Jerusalem post vyhlásil nácka a masového vraha Zelenského osobností roku 5782, což je náš rok 2022.
No tak to by museli být Rusové padlí na hlavu, aby takovým zrůdám vyjadřovali soustrast.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Richard Tesařík
14. 10. 2023 15:40

IL 20 iL20 il2??? To je ten toho co měl nemrznoucí ale hořlavé?

JoFa
14. 10. 2023 15:57

Citujem Alksnisovú: “A Putin se snaží, jak je to na státníka této úrovně možné, vyhýbat se pokrytectví. To je celé tajemství absence kondolence.”
Štátnik je politik a pokrytectvo je súčasťou politika-y. Putin je žid a celá jeho najbližšia banda poradcov je samý žid, tak vysvetlenie je jednoduché, Izreal je už dávno sionistická kolónia a ortodoxných je tam len malý zlomok, Putin nebude kondolovať tým, s ktorými bojuje na Ukrajine. Toto nie je jeho vojna, tak sa bude pozerať ako na dobrý hokejový zápas a riešiť si svoj problém. Myslím, že Izrael má veľmi veľký problem, ak sa Islam spojí, tak bude valcovať a to bude koniec Izraela.

EvaK
15. 10. 2023 23:36
Odpovědět  JoFa

Ortodoxních Židů je víc a víc, mají totiž vysokou porodnost, 2x větší než běžní Izraelci a ti mají 2x větší porodnost než Evropané. Sionista je vesměs člověk z Evropy, nemá geneticky nic společného z rabíny a ani Ortodoxními, nebo sefarskými židy. Jsou to konvertité.

JoFa
16. 10. 2023 14:58
Odpovědět  EvaK

Mojou odpoveďou na vaše informácie je očkovanie. Izrael má takmer 90% zaočkovaných 3-4 krát tzn, že tých 10 percent by mohli byť práve neočkovaní ortodoxní, pretože ak ste videla video nebohého MUDr. Zelenka, ktorý bol ortodoxný a aj vypovedal pred radou ortodoxných a vystríhal ich pred vakcínami a dokonca liečil niektorých z popredných jeho liečebnou metódou proti Covidu.Takže ak najvyššia rada vystríha ortodoxných pred vakcínami a nariadi aby sa neočkovali /Židovská demokracia/, tzn., že táto časť obyvateľstva zahŕňa cca 10%. Alebo sú štatistiky podvod, alebo sa mýlite vy. Alebo..,?
V druhej časti si tiež dovolím nesúhlasiť citujem: “Sionista je vesměs člověk z Evropy, nemá geneticky nic společného z rabíny a ani Ortodoxními, nebo sefarskými židy”
Človek z Európy? Ale no tak, sionistický satanisti majú zistenú celú genézu svojich rodov možno až po Dávida, inak by nemohli byť na svojich postoch, musia preukázať a doložiť svoju krv, ktorou sa podpisujú.