ŠOKUJÍCÍ: Zatímco Rakousko zamyká své neočkované lidi, kritici říkají, že lídr EU podporuje zrušení Norimberského kodexu

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve středu tisku řekla, že věří, že je „srozumitelné a vhodné“, aby členské státy EU zvážily povinné očkování.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve středu tisku řekla, že věří, že je „srozumitelné a vhodné“, aby členské státy EU zvážily povinné očkování. Stalo se tak poté, co vyšlo najevo, že celá třetina Evropanů musí podle BBC ještě podstoupit očkování.

Na tiskové konferenci v Bruselu se zabývala otázkou povinného očkování a řekla, že tato záležitost „…potřebuje diskusi. To vyžaduje společný přístup, ale myslím, že je to diskuse, kterou je třeba vést.“ 

To vše ve světle varianty “omicron”, která byla nyní zjištěna ve 12 různých členských zemích EU.

To vedlo k tomu, že lidé srovnávají nucené očkování s ustanoveními Norimberského zákoníku. V listopadu, Rakousko oznámilo, že chystají povinné očkování Covid, s tím, že vláda „připravuje právní základy” a že k povinnému očkování dojde v únoru 2022.

V Rakousku jsou osoby starší 12 let, které nejsou očkované, v současné době téměř úplně v lockdownu, venku mají povoleno pouze naprosto nezbytné úkony, jako je jídlo nebo lékařské schůzky.

Poté, co von der Leyenová učinila své prohlášení, se začaly ozývat hlasy, že je pro zrušení ustanovení Norimberského zákoníku. Podle tohoto kodexu, vypracovaného po zvěrstvech spáchaných nacisty během druhé světové války, musí být lidem umožněno dát souhlas s experimentální léčbou. Aby se podobné experimenty na lidech v budoucnosti neopakovaly, byl přijat Norimberský kodex.

Prominentní kritici jako Dr. Jordan Peterson považovali nucené očkování pod přísným trestem za obdobu zrušení Norimberského kodexu o lékařských experimentech na lidech.

Důvodem je to, že mnozí se domnívají, že vakcína, stará sotva rok, nebyla prokázána jako zcela účinná proti této nemoci nebo že je nutné ji aplikovat na děti, které podle údajů CDC mají podstatně menší riziko nákazy COVID než dospělí – konkrétně senioři a ti s doprovodnými komorbidními stavy.

Původ viru, i když je stále předmětem vyšetřování a spekulací, není dosud znám.

“Je to jen norimberský kodex. Jen to, co jsme se naučili z nacistických zvěrstev, v neposlední řadě těch, která byla lékařská,” napsal Peterson.

Norimberský kodex byl uzákoněn v roce 1947, bezprostředně po druhé světové válce, aby zabránil mnoha ohavným porušování lidských práv, jak to prováděli nacisté a Japonci během války.

Zvláště sporné byly lékařské experimenty prováděné na subjektech bez jejich souhlasu. 

Tyto procedury, často prováděné pod velením lidí, jako byli Dr. Josef Mengele nebo Hideki Tojo, se podobaly nejhorším druhům mučení. Od té doby byl při lékařských zkouškách, testech a experimentech s lidskými subjekty vyžadován úplný, proaktivní průběžný souhlas.

U Norimberského tribunálu bylo několik lékařů obviněno z provádění klinických experimentů na vězních koncentračních táborů. Po procesech byl vypracován Norimberský kodex. Obsahuje deset hlavních ustanovení.

Deset bodů Norimberského kodexu
  1. Dobrovolný souhlas lidské osoby je absolutně nevyhnutelný.

  2. Pokus by měl být takový, aby přinesl plodné výsledky pro dobro společnosti, nebyl zjistitelný jinými metodami nebo studijními prostředky a neměl by být ve své podstatě náhodný a zbytečný.

  3. Pokus by měl být navržen a založen na výsledcích experimentů na zvířatech a na znalosti přirozené historie onemocnění nebo jiného studovaného problému tak, aby očekávané výsledky ospravedlňovaly provádění pokusu.

  4. Pokus by měl být prováděn tak, aby se zabránilo veškerému zbytečnému tělesnému a duševnímu utrpení a zranění.

  5. Neměl by být prováděn žádný pokus, pokud lze předpokládat, že dojde ke smrti nebo poranění. Snad kromě pokusů, kde experimentující lékaři slouží jako pokusné objekty.

  6. Stupeň rizika, které je třeba podstoupit, by nikdy neměl překročit míru určenou humanitárním významem problému, který má být pokusem vyřešen.

  7. Měly by být provedeny vhodné přípravy a zajištěno náležité vybavení na ochranu účastníků pokusu proti sebemenší možnosti zranění, zdravotního postižení nebo smrti.

  8. Pokus by měly provádět pouze vědecky kvalifikované osoby. Měl by být vyžadován nejvyšší stupeň dovedností a péče při všech fázích pokusu u všech účastníků pokusu.

  9. Během pokusu by měl mít účastník možnost pokus ukončit, pokud se dostal do takového tělesného nebo duševního stavu, kdy mu pokračování v pokusu přijde nemožné.

  10. Odpovědný vědec musí být připravený ukončit pokus v kterékoli fázi, má-li, na základě svých nejlepších zkušeností, důvod věřit, že by pokračování v pokusu mohlo mít za následek zranění, postižení nebo smrt pokusného objektu.

https://bit.ly/3GyriWT

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
11. 12. 2021 04:57

Jsem důchodce,70 let.Žiju v těsném kontaktu s přírodou,nemívám ani chřipky.To,co zavedla končící vláda Babiše,počínaje nesmyslným rouškováním a konče jakýmsi povinným očkováním,navíc proti nikdy neprokázanému viru covid žádnou laboratoří na světě je pro mne naprosto nepřijatelná záležitost.Je protilidská,totalitární,nesmyslná, pocházející od jedinců s Antirozumem a touhou po vládě moci a nové uzurpátorské Totalitě.Prožil jsem už jednu totalitu a můj otec byl politickým vězněm,já sám jsem prožil persekuce minulého režimu.Pokud nová vláda bude dále uplatňovat tento antirozumný režim pod rouškou covid,jsem plně odhodlán zahájit Protestní Hladovku proti nové totalitní,nedemokratické moci vlády a jejich ůřadů,třeba až do samotného konce.Raději zemřu tímto způsobem,ve své Původní,Neposkvrněné Božské Čistotě,jako plně svobodný člověk,který nezradil. Jaroslav Kuča.

Dany
11. 12. 2021 09:52
Odpovědět  Jaroslav

Vaše hladovka s nimi ani nehne.

Pavel
11. 12. 2021 09:32

Pane Jaroslave, chtějí za každou cenu nastolit celosvětovou vládu mocných, uvědomme si, že toto připravovali dlouhé roky a lidé ve všech zemích přes své konzumní brýle neviděli co se chystá. Oni si zatím téměř ve všech významnějších zemích připravovali své kádry, aby nás absolutně ovládli. Jsem také 70 letý důchodce, který se spolu se ženou nikdy nepodrobí. Mám své životní priority a mezi ty hlavní patří svoboda. Nikdy nedovolím nikomu pod jakoukoliv záminkou mne zotročovat. Jako svobodný jsem se narodil a jako svobodný umřu. Psal jsem na ÚS, nemohu to nějak zvlášť posoudit, ale myslím, že náš ÚS toto vše zruší. Alespoň v to doufám. Jinak by měl probíhat Norimberk 2, proto takový spěch diktátorů z EU na zrušení kodexů, tato paní se řadí svými prohlášeními k těm neblahým potomkům staré doby Německa 30 let minulého století. My určitě vytrváme, nás se ženou tito grázlové nikdy nedostanou. Naší vlastí je důstojnost, vládou chlapství a naše země se jmenuje svoboda. Apartheid tvrdě odmítáme.

Dany
11. 12. 2021 09:55
Odpovědět  Pavel

Ústavní soud je stejně jako vše ostatní v rukou v rukou světovládců. Nepůjdeme-li cestou Maďarska, tak zmizíme s povrchu zemského.

Albi
11. 12. 2021 11:39
Odpovědět  Dany

Tak. A jakkoliv souhlasím s postojem pp Jaroslava a Pavla a vyslovuji jim za něj respekt, domnívám se, že i kdyby ÚS povinné očkování zrušil, udělá to až po “doočkování”. :-(((
Jako se ostatně stalo při každém “zrušení”. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

josef
11. 12. 2021 11:29

Hlavně vy demokraté že třicet let nadáváte komančům a volíte si do vlády blby prahnoucích po penězích ,hlavně těch druhých.