Šokující a děsivá prognóza Joža Ráže

Šokující a děsivá prognóza „komunisty“ Joža Ráže: „Všechno jde špatně, směřujeme k válce!“

 Jožo Ráž se statečně postavil protiruské propagandě.

Slováci se mohou v této době cítit jako za dob studené války. Tentokrát ale není špatné všechno americké, ale ruské.  Populární zpěvák a frontman skupiny Elán Jožo Ráž má však na věc jiný názor. On se naopak bojí Ameriky, ale z Rusů strach nemá.

Jožo Ráž se svým názorem na Rusko a Ameriku se zařadil mezi ty, kteří mají raději slovanský národ než „amíkov spoza Atlantiku“. Přiznal to, jak píše portál slovenskoaktutalne.sk v rozhovoru pro DVTV, tedy televizi Veselovský a Drtinová.

Bojím se Ameriky, Rusko je jistota

„Já se bojím Ameriky, Rusů ne. Rusko považuji za jistotu,“ konstatoval na otázky ohledně obav z obou světových velmocí zpěvák Jožo Ráž. Jeho odpověď je o to překvapivější, protože Slovákům se někteří evropští politici snaží namluvit, že z Ruské federace se šíří jen to špatné, a měli bychom se jí tedy obávat. 

Záporně odpověděl Jožo Ráž na otázku, zda vnímá Rusko jako hrozbu. 

„Já Rusko považuji za jistotu, za jistotu toho, že tu máme ještě nějaký klid a mír, protože Rusko je dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci zde kolem a všichni jsou proti nim,“ vysvětlil Ráž své důvody, proč se Ruska vůbec neobává. Podle zpěváka jsou Rusové naštěstí velmi silní a v pozadí je také Čína, coby faktor rovnováhy. 

„Ne,“ odpověděl frontman Elánu jednoznačně na otázku, zda považuje Rusko za hrozbu.

„Já se bojím Ameriky, Rusů ne,“ zopakoval frontman skupiny Elán.

Vystudovaný psycholog, ale zejména výborný zpěvák má bohaté zkušenosti nejen s Ruskem, ale i s USA. 
V rámci turné totiž se svou kapelou procestoval tehdejší Sovětský svaz od Užhorodu po Nachodku a od Murmansku po Soči. Spolu s kolegy hudebníky tam prožil mnoho měsíců a jak říká, setkával se tam vždy s velmi vzdělanými a výbornými lidmi. 

„Jednoduše v Rusku si můžete s řidičem autobusu popovídat o filozofii, o básnících, o všem. 
A v Americe? O ničem, jen o Coca Cole a hamburgerech,“ konstatoval Jožo Ráž tak trochu posměšně.

Kapitalismus je cesta do pekla

Možná to o něm hodně Slováků neví, ale Jožo Ráž je svým přesvědčením komunista, ačkoli nikdy v žádné politické straně nikdy nebyl. 

„Tím pádem se mně v bývalém režimu nežilo až tak špatně. Neměl jsem žádný problém, že bych nebyl svobodný, protože jsem si dělal, co jsem chtěl,“ prozradil Ráž, podle kterého to co si přisvojili prominenti tehdejšího systému, byly jen maličkosti oproti tomu, co si nakradli „papaláši“, kteří přišli po nich . 

„Věřím, že komunismus je ideologicky a prakticky správnější režim, ale lidé to neunesli. Lidé to nedokázali, protože jsou blbí, to je celé. Kapitalismus to je cesta do pekla, protože je to jen honba za ziskem,“ konstatoval
v rozhovoru pro DVTV Ráž, podle kterého se před rokem 89 žilo relativně dobře, zatímco dnes je to „nic moc“. 

Na život v současném „svobodném“ světě má slavný zpěvák zajímavý, ale pesimistický názor.

Život v dnešním režimu shrnul do pesimistického konstatování:

„Světy se bortí, vše je horší, daně jsou větší, je více předpisů, ceny jsou vyšší, všechno jde špatně, směřujeme k válce.“ … Avšak Elán prý zůstává stále stejný.

https://bit.ly/3ttLulJ

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
9. 5. 2021 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

♫ ♪ ♪ ♫
Hejhejhej,
teraz už viem
prečo každý chce
tanečnice z Lu-u…
Lu-u-učnice.
♪ ♫ ♫

https://www.youtube.com/watch?v=YE-QgNqZELk

Jožo, neboj sa. Onedlho budeme všetkých patkaňov nahaňať po kanaloch.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
9. 5. 2021 22:39
Odpovědět  smrťák

Elán jsem nikdy jako muziku nemusel, spíš nemohl, takže jsem se o něj nezajímal. Když bořil na motorce, pochopitelně jsem mu držel palce aby to dal, ne jako Elánistovi ale jako každému, kdo si namele ústa na silnici. O to víc mě Ráž překvapil, většina jeho souputníků v branži je zcela opačné politické orientace. Palec hore!