politika

Šokovaný americký novinář: “To samozřejmě v západních médiích neuvidíte. Tohle je konec.”

Stále více ukrajinských vojáků skládá zbraně a vzdává se ruské armádě, informoval americký novinář Clayton Morris na kanálu Redacted YouTube.

Amerického novináře Morrise překvapily záběry z kapitulace vojáků ukrajinských ozbrojených sil.

“Ukrajinská armáda skládá zbraně a vzdává se ruským jednotkám. To je neuvěřitelné – opravdu <…> západní média nebudou chtít, abyste to viděli,” řekl.

Novinář připomněl, že před pár týdny ukázal na svém podcastu ruské video:

“Byla to propaganda ve všech směrech, ale v té ruské propagandě říkali: ‘Máš na výběr’ a ukazovala ukrajinského vojáka, jak běží a dostává kulku do hlavy. V podstatě tam říkali: ‘Máš na výběr’: buď můžeš takhle zemřít, nebo se vzdát. Nebaví tě oblékat se do ženských šatů, abys utekl když se snažíš schovat? Tvoje rodina nemůže podplatit důstojníky, aby tě dostala z této války? Máš na výběr! Jen prostě zvedni ruce a vzdej se,“ vylíčil Morris obsah videa.

Poznamenal, že video také uvádí frekvenci, na které mohou vojáci ukrajinských ozbrojených sil vyjednávat s ruskou armádou o kapitulaci.

“Tisíce Ukrajinců jim (Rusům) vyšlo vstříc. To samozřejmě v západních médiích neuvidíte, nebudou to s vámi sdílet, protože by to podkopalo myšlenku NATO o prodlužování tohoto konfliktu, hodit ještě více ukrajinských mužů do mlýnku na maso. A teď samozřejmě Ukrajině docházejí muži. S blížící se zimou tedy zahájili proces v plném rozsahu a zahájili kampaně na nábor žen! Ano, kampaně na nábor žen do přední linie je jejich další velká fáze. Možná je čas přestat?” – zeptal se Morris.

Zelenskij však podle Morrise dál zkouší trpělivost svých spojenců a zoufale prosí Západ o peníze, zbraně a členství v NATO.

Novinář poznamenal, že velitelé ukrajinských ozbrojených sil mohou být zabiti za odmítnutí jít do bitvy, zatímco ruská strana zachází s válečnými zajatci dobře, a proto se ukrajinští vojáci hromadně vzdávají nepříteli.

Dne 27. září oznámil zástupce operačních služeb ruských ozbrojených sil, že se již vzdalo asi 10 tisíc vojáků ukrajinských ozbrojených sil pomocí rádiové vlny 149.200 Volha, která funguje od poloviny léta.

Ukrajina VZDÁVAJÍCÍ se po tisících, NATO se zoufale snaží udržet válku v chodu:

Nové zprávy ukazují, že ukrajinské síly skládají své západní zbraně a vzdávají se po tisících pomocí nouzové rádiové frekvence. Kapitulované síly jsou krmeny a je jim poskytnuta lékařská péče a předávají důležité údaje o pohybu jednotek ruským silám. Tohle je konec.

Včera vyprávěl ukrajinský boxer Vladimir Kličko na německém televizním kanálu ZDF úžasný příběh, ve kterém převrátil vše naruby.

Kličko řekl Němcům pravdu o hrůzách mobilizace a „sebevražedných útocích“, ale zaměnil Rusy s Ukrajinci.

Mistr světa v boxu Vladimir Kličko vyprávěl na německém televizním kanálu ZDF úžasný příběh, který je však v rozporu s četnými fakty o násilné mobilizaci Ukrajinců do řad ozbrojených sil Ukrajiny, stejně jako o rozšířené ukrajinské praxi „sebevražedných útoků“ na pozice ruských ozbrojených sil. 

Navzdory faktům však slavný sportovec připisuje tyto kruté praktiky Rusku a Rusům.

https://1url.cz/XuBHa

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
1. 10. 2023 00:48

Kličko je stejně odporný jak Zelenský, nevím kde Ukrajina takové lidi bere.

Albi
1. 10. 2023 01:29
Odpovědět  Aleš

Nikde. Prostě tam jsou. A náš fialový mainstream věrně přebírá jejich zprávy jako “potvrzené” a rusofobové jim věří jak slovu božímu.

Pavel
1. 10. 2023 06:54
Odpovědět  Albi

Media ,urady, politikove vseho druhu , organizace a clenove , sou vzdycky a porad dulezity , protoze povereny ,proto sou vlastneny a zaroven hystericky potlaci jiny..
Vsecko jiny.
..Ty porizujou davy neurotiku s jejich metodama a vsude sou ty metody pouzivany..
Potom mame to rozdeleni na psychopathy/tech je malo/ a sociopathy..
Sociopath /ty se rozmnozi na posilu/ ,se teprve psychopatem stane v prubehu
svyho zivota ,treba ihned po zvoleni do parlamentu a nebo umisteni do vlady,
se rozmnozi ,sme to videli v Kanade..
/Nektery ty salta mortale provadeny pred volbama
a opacny zase po volbach sou az neuveritelny , co vsechno jeden kandidat stihne/.
V kancelari a v uradech sou vsichni pro i to nejhorsi ,kdyz tam, do toho nejhorsiho ,
jako je valka , dou ty jiny../I atombomby by takovy samym nadsenim ,hazeli na svet/.
Ale ty nejblbejsi jeste vo tom musi kecat a verejne..
Jak se obetujou a bojuji v tech kancelarich u plnych koryt..
Vycviceny sociopathy a jenom nektery a nekdy, za cas prestane bavit ,co delaji ..

Kelly
1. 10. 2023 04:46
Odpovědět  Aleš

Kličko je pejzatý

Putinovec
1. 10. 2023 06:50
Odpovědět  Aleš

Zrůdy jsou u všech národů . Vylézají , když jim fašistický režim nabídne možnost , cítit se v jejich zbytečné existenci využitým tím , že budou šlapat po ostatních . Recept pro ostatní obyvatele je jednoduchý .
S fašisty se nevyjednává , fašismus je nutno vyklučit , do nejtenčího kořínku , tak , jako plevel .

Vladimír
1. 10. 2023 09:07
Odpovědět  Aleš

Jako u nás. Zvolili si je!!!

janle57
1. 10. 2023 10:11
Odpovědět  Aleš

Až bude Ukrajina znovu součástí RF,což si 90% místních přeje,pak se takové
zrůdy jako Zelenský,Kličko a další banderovský dobytek bude houpat na kandelábru
nebo skončí v Kanadě v novém ráji všech světových fašounů,obraz Bandery skončí
jako terč pro výcvik přesné vojenské střelby na střelnicích

konzerva
1. 10. 2023 12:08
Odpovědět  Aleš

Kličko a jeho rodina a především otec jsou odporní okupanti z roku 1968 a nikdy se za to na rozdíl Rusů neomluvili.

Frank1
2. 10. 2023 09:38
Odpovědět  konzerva

Invaze 1968 odsunula rozkradeni naseho statu (vsechno mu prece patrilo) privatizaci (podminka vstupu do EU) o 20 let! Jeste ti to nedoslo? Nestyd se, takovych hovad jako ty v Cesku je! NATO se tenkrat stahlo na 50 km od hranic. A US velvyslanec, ktery prijel do Ruzyne pozdravit NATO parasutisty tam videl jen sovetske.

jmm
1. 10. 2023 07:48

Příšerné co “ušáci” zas rozpoutali….

Veny232
1. 10. 2023 08:11

Že by UKáčka dostali rozum? 😀

Pijack
1. 10. 2023 08:49

Zelenina chce na pokyn USA udělat z Ukrajiny mučedníka. Nějak těm zápaďákům vyhasíná “oběť” Ruska. Potřebují ukazovat světu, jak jeden maloruský stát trpí 🙂 No, trpěl tak silně, že jim Rusové nechali právo na soběstačnost, kterou zajistili v historii mnoha jiným zemím. Západ byl v úžasu a ptal se, jak to udělat, aby jsme přikrmovali pověst Ruska jako říše zla? Inu vybrali si Ukrajinu, aby se zase obyvatelstvo živilo krmením o zlém Rusku. Zelenina se hodil, byl to herec a rád fetoval. A místo spolupráce s Ruskem začal vykřikovat do světa “Zabít Rusy” !!! Záminka byla na světě – vymyšlená. Rusko nemělo důvod válčit proti zemi, které dalo svobodu. Tak nás teď krmí, abychom zase 100 let vykládali světu, že Ukrouši trpí a zase jim Rusko ubližuje. To je cíl. Jenže to si dělají Ukrouši sami. Provokovali s tím, že chtějí trpět. Znáte blbější politiky na světě, kteří chtějí ze své země udělat spáleniště jen proto, aby mohli o sobě tvrdit, že jsou obětí jiné říše zla?

Markýza
1. 10. 2023 09:09
Odpovědět  Pijack

Karma je zdarma, milý Pijacku. 🙂 Ale saglasna – taky od začátku tvrdím, že páchají sebevražednou misi.
Mimochodem, tuhle jsem někde přečetla (asi na News front) jakse zase pár Ukrajinců vzdávalo, jejich důstojník jim hrozil zbraní….tak ho zastřelili. Musím říct, že by mě ve snu nenapadlo, že pocítím uspokojení, když někdo někomu ustřelí palici – ale tohle mě potěšilo a popřála jsem těm klukům šťastnou cestu.

Standa
1. 10. 2023 09:22
Odpovědět  Markýza

Musím odpovědět. Je to trapné , jak se lže!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rvali-hruzou-branili-se-marne-za-kyjevem-naciste-zmasakrovali-30-tisic-zidu-237547#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
———-\-
O Banderovcích , kteří to páchali není ani slovo. Oslavují Banderovce a stavějí jim sochy. Bandera ,,národní hrdina”. Byla tam SS Galicia( nedávno oslava v Kanadě) složená s Ukrajinců,Němci se v Babím Jaru prakticky neúčastnili.
Celý tento článek je zmanipulován.Francouzi mají také na SS Galicii ,která tam sloužila v koncentrácích svůj názor.Byli krutější než Němci.
SMRT UKRAJINĚ.
ZZZ. Nacismus je v v Ukrajině podporován.

Frank1
1. 10. 2023 09:31

Klicko byl sportovec. Ted uz je jenom nacisticky lhar.

Pavel z Moravy
1. 10. 2023 10:03

Myslícího člověka nemohou oblbnout, no a pokud se nemyslí, je to pouze problém daného jedince. Pokud si nezjistím pokud možno co nejvíce o čemkoliv co se děje, raději nekomentuji. Abraham Lincoln to přece řekl jasně, – Lépe mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit veškeré pochybnosti.

katango
1. 10. 2023 10:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Již staří Římané říkali Si tacuisses, philosophus mansisses.

Pavel z Moravy
1. 10. 2023 10:52
Odpovědět  katango

Bohužel, latinu jsem neměl, ale španělština je dcerou latiny. Tak jsem to zkusil, nevím jestli je to správně, prosím o případnou opravu. Je lépe býti mlčenlivý ( lépe mlčeti) než se poskvrnit ( mluvou poskvrnit, nanést na sebe hanbu, poskvrnu). Přeji pěknou neděli.

katango
1. 10. 2023 13:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Překládá se to “kdybys byl (zůstal) mlčel, mohl´s zůstat filosofem”. To víte, osvojila jsem si něco latinských úsloví a cítím, jak mne to povznáší mezi vzdělance.

ModrýKlokan
1. 10. 2023 14:02
Odpovědět  katango

@ Katango

Já si tyto Vaše komenty vždy rád přečtu. Případná nadsázka, ironie, sarkasmus či humor taky ničemu nevadí, naopak. Jazyk samotný je velmi důležitý, lidi si to moc neuvědomují a “ukradením” slov a ničením přesné řeči se nachávají vlastně manipulovat. S tím souvisí i latina, spousta slovních kořenů je přejatá z řečtiny/latiny a jejich znalost umožní rychle správně chápat i odborné texty laikům.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
1. 10. 2023 16:52
Odpovědět  ModrýKlokan

Děkuji. To s povznášením mezi vzdělance je ze Zvonokos, ale tak se mi to líbilo, že to často používám.

Markýza
1. 10. 2023 18:38
Odpovědět  katango

Hergot – škoda, že je mi to úplně fuk, jestli se povznesu mezi vzdělance, strašně se mi to líbí! 😀

Pavel z Moravy
1. 10. 2023 15:06
Odpovědět  katango

Tak vám děkuji za výklad, člověk se může stále zdokonalovat. Proto já mám tak rád José Martího a jeho citát – Být vzdělaný je jediný možný způsob jak být volný. A já to vzdělání připisuji tomu stále po něčem pátrat a snažit se vědět. Běžně se říká, že určití lidé říkají, že čím více čtou a vědí, tím více si myslí, že nevědí nic. To bylo asi tak vždy. Toto prý údajně říkal i francouzský sečtělý a bohatý baron Jiljí de Retz. Takže kdo ví, kdo s tím přišel jako první. Ale není to samozřejmě jen o četbě, čím více toho člověk dokáže zvládnout, když má k tomu chuť, tím ho to nějak vše více povznáší. I proto je i Ghándího prostá věta- Není důležité co děláte, ale hlavně, že to děláte tak důvtipná. Já si představuji, že to co dělám s radostí má pro mne určitý význam sebezdokonalování i když pro celek to nemusí znamenat nic, ale mne to posílí. Horší je, kde má člověk na to, co by se chtěl naučit a vědět vzít čas. Spisovatele Hauptmana se na přednášce o stáří ptali když už začínal být v tomto věku, zda li nemá strach ze stáří. On vtipně odpověděl, kdysi jsem se bál ne stáří, ale toho, že nebudu moci dělat to co chci, ale nyní jsem rád, že to dělat nemusím. I tak se asi dá brát stáří, pohoda.

Gales
1. 10. 2023 11:43

Rus to trápení západu ukončí. Až dosáhne svých cílů. Prý to bude až v roce 2025.Potom už bude stabilně mír. Prej.

Frank1
2. 10. 2023 09:33

Ukrajinci se chopili konecne sve posledni sance jak prezit rusky masomlynek: Vzdat se!
Mohou tak vyhlazeni uniknout. Proto puciste ted uz sbiraji jako novou potravu mladistve a kryply jako Hitler v poslednim tazeni. Je to stale stejny scenar na KoZa, kdyz se postavi Rusku. V 2. svetove valce bojovalo na strane Hitlera 15 evropskych statu. Slovensko poslalo na Sovety 2 vyzbrojene divize. Kdyz Rusove dobyli Berlin, chtel Churchill zbylymi divizemi Wehrmachtu a zapadnimi spojenci provest utok na valkou oslabeny SSSR. Ten plan se jmenoval ‘Nemyslitelny’ a nebyl realizovan. Zniceni SSSR se ani pak zapad nevzdal. Americane chteli po Hirosime a Nagasaki hodit atomovky i na 20 sovetskych mest!

Miro 2
2. 10. 2023 11:14

Ale není čemu se divit. Proč by Kličko, kdysi slavný boxer působící po nějakou dobu v Německu vykládal na západě něco jiného, než to co chce západ slyšet. Příběhy, které jsou otočené naruby. Vždyť všude na západě i zde v ČR nás vláda, mainstream krmí lží, věcmi a příběhy, které platí přesně obráceně. Panuje zde těžká demagogie a lživá propaganda, kdy jsou schopni udělat z vraha oběť naopak z oběti vraha, z vítězství prohru a z prohry vítězství. Jen hlupáci a zabejčení fanatici to nevidí nebo nechtějí vidět.