politika

Šojgu vyzařuje záviděníhodný optimismus ohledně situace na Ukrajině. Co je za tím

Speciální operace vyvrátila mýtus o nadřazenosti západních vojenských standardů nad ruskými. Navíc v mnoha případech dokonce i sovětské systémy fungují lépe než západní modely.

Uvedl to ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu na XI. moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti, uvádí PolitNavigator.

Podle Šojgua boje ukázaly, že Ukrajina téměř vyčerpala své vojenské zdroje.

„Ukázalo se, že použití západních zbraní, údajně špičkových metod plánování operací, kterými disponuje NATO, způsoby velení, řízení, přípravy a výcviku jednotek nemůže zajistit převahu na bojišti. Nehledě na všestrannou pomoc Západu se ozbrojeným silám Ukrajiny nedaří dosahovat výsledků. Příkladem toho je propagovaná strategická protiofenzíva. Zručné jednání personálu ruských ozbrojených sil, jejich soudržnost a vysoká úroveň výcviku umožňují pružně reagovat na realizaci plánů západních kurátorů, které realizuje Kyjev. Předběžné výsledky bojových akcí ukazují, že vojenské zdroje Ukrajiny jsou téměř vyčerpány.řekl Šojgu.

Ministr obrany také zdůraznil, že Rusko je připraveno předat svým partnerům informace o vybavení NATO, které ruská strana získala v důsledku bojů:

„Pokud jde o zbraně západní výroby dodávané na Ukrajinu. Chci ještě jednou zdůraznit, že dnes na bojišti není nic unikátního a nezranitelného, nic s čím by se ruské zbraně nedokázaly vypořádat. V mnoha případech dokonce i technika sovětské výroby svými bojovými kvalitami překonává západní modely. Máme objektivní kontrolní údaje o ničení německých tanků, amerických obrněných vozidel, britských raket a dalších zbraňových systémů. A jsme připraveni sdílet vyhodnocení slabých stránek západní technologie s našimi partnery.“

Optimistická nálada ministra Šojgu zasáhla zpravodaje Alexandra Zimovského.

„Soudě podle optimismu se speciální vojenská operace Ruské federace na “U” rychle blíží k úspěšnému dokončení.  Mnozí se už začínají bát, že se už nedostanou na frontu – zabojovat si,“ komentuje Zimovskij.

Ale vojenský zpravodaj Alexandr Koc vysvětluje, komu jsou Šojguova slova určena především.

„Ruská armáda se desítky let připravovala na vojenskou konfrontaci s NATO a nyní aktivně aplikuje teoretické poznatky v praxi. Není přehnané říci, že SVO nám poskytla unikátní zkušenost, kterou nemá žádná jiná země na světě. Čínská, severokorejská nebo íránská armáda by jistě měla velký zájem slyšet, jak efektivně ničit vybavení západní školy. Ano, a bylo by hezké uspořádat několik mistrovských kurzů v rámci CSTO.

Znalosti to je exportní komodita, která stojí mnohem víc než tanky nebo letadla. Během sovětských let naši vojenští experti pracovali po celém světě, radili a cvičili armády mnoha zemí. 

To pomohlo vtáhnout tyto země na naši oběžnou dráhu vlivu a připoutat je k domácímu obrannému průmyslu. Je potřeba tuto zkušenost oživit a sblížit se s potenciálními spojenci, kteří navíc nejsou z reality unipolárního světa nadšeni. Nepřítel mého nepřítele je můj přítel,“ připomíná Koc.

https://1url.cz/Tuwl9

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
21. 8. 2023 21:11

Šojgu, bodejď by se liška podšítá nesmál, když ruský medvět ani nemusel vytáhnout válečné trumfy ze zálohy a dosud bojoval s druhou ligou. 🤣🤣

sizok
21. 8. 2023 21:20
Odpovědět  Pavel K

Spíše s amatéry.

zdena
21. 8. 2023 21:20
Odpovědět  Pavel K

Američtí poradci a výcvikáři plus americké zbraně tvoří druhou ligu ? Že by neměli zájem se předvést a raději trpěli úšklebky, než by nasadili pomyslnou první ligu ? A proč ?

Mike
21. 8. 2023 22:41
Odpovědět  zdena

No, Scot Ritter to přirovnává k muži, který chodil pravidelně do posilovny – pracoval na sobě, makal, takže zesílil a narostly mu svaly. Pak toho nechal, sedl si k televizi a začal se cpát brambůrkama a to mu vydrželo dvacet let. Svaly atrofovaly, kondice zmizela, narostlo břicho, takže se stal pomalým a neohrabaným.
Když se zamyslíš nad tím, s kým v posledních letech amíci bojovali – pasáci koz v sandálech a proti civilistům – Srbsko, Sýrie, Irák, Lýbie, Mali, Jemen. Na zmasakrování žen, dětí, starců a stařen nepotřebuješ výcvik, stačí když jsi odporné podprase a umíš mačkat spoušť. Nemusíš ani chodit, můžeš střílet z jedoucího džípu.

Standa
22. 8. 2023 14:22
Odpovědět  Mike

Vžyt 500 000 dětí bylo pro A.B ( narozena v Česku)v Iráku přijatelná ztráta.Kolik je přijatelná ztráta pro Ami v Evropě???DĚTÍ.?

Skeletor
22. 8. 2023 07:24
Odpovědět  Pavel K

A ta první liga bude kdo? USSA, EU, NATO? Tak to bude skutečně pro Rusko a ne jen pro ně velmi “odstrašující”. USSA, NATO má jen velice dobrý vojenský výcvik v útěku a to i za cenu, že poztrácejí vše co sebou přivezli.

Standa
22. 8. 2023 07:41
Odpovědět  Skeletor

To máte pravdu. Jak se vyjádřil jeden voják z Afganistánu , když Amici zdrhali do letadel a věšeli se na podvozky,, kdyby nebyla krev na zadku hnědá, byli by smrtelně zranění”!

Pavel z Moravy
22. 8. 2023 09:07

Vím, že je to samozřejmě ironie, ale nic s nimi nesdílejte. Nezapomeňte slovanští bratři, že vás chtějí zlikvidovat a dovedete si určitě představit co by tato banda zfetovaná nenávistí s vašimi lidmi udělala. My s těmi grázly musíme žít, ale vy se jich střezte.

Standa
22. 8. 2023 14:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

NEMUSÍME!

Pavel z Moravy
22. 8. 2023 15:53
Odpovědět  Standa

Stando, jak jste stár, že říkáte nemusíme. To si myslíte, že starochy ještě budou někde brát? A pokud vím, tak tuhle bandu škůdců nikdo jen tak do zapomnění neodlifruje. Nebo zde vidíte nějakou sílu novodobého husitského lidu. Já tedy ne. Já se do vás nestrefuji, pouze se ptám.