Šojgu: Rusko během cvičení vypracovalo odvetný masivní jaderný úder

Pod vedením vrchního velitele ozbrojených sil Ruské federace prezidenta Ruska Vladimira Putina probíhá výcvik, v rámci kterého se nacvičuje masivní jaderný úder v reakci na nepřátelský jaderný úder. Oznámil to ve středu ruský ministr obrany generál armády Sergej Šojgu.

Šojgu oznámil hlavě státu, že výcvik probíhá „v souladu s plánem výcviku ozbrojených sil RF“. Během výcviku, podle Sergeje Šojgu, strategické útočné síly vypracují úkoly spočívající v provedení masivního odvetného jaderného úderu.

Ministerstvo obrany navíc oznámilo, že pod vedením prezidenta Ruska bylo provedeno cvičení pozemních, námořních a vzdušných strategických sil odstrašování. Během něj proběhly praktické starty balistických a řízených střel.


Vrchní velitel provedl výcvik strategických odstrašovacích sil

Pod vedením vrchního velitele ozbrojených sil Vladimira Putina proběhl výcvik pozemních, námořních a vzdušných strategických odstrašovacích sil, při kterém probíhaly praktické odpaly balistických a řízených střel.

Na zkušebním místě Kura na Kamčatce byly ze státního zkušebního kosmodromu Pleseck odpáleny mezikontinentální balistické rakety “Jars” a z Barentsova moře balistické rakety “Sineva”. Do plnění úkolů se zapojily i letouny dlouhého doletu Tu-95MS, které odpalovaly řízené střely.

V průběhu akce byla prověřována úroveň připravenosti vojenských orgánů velení a řízení a schopnosti vedení a operačního štábu organizovat velení a řízení vojsk.

Úkoly předpokládané během cvičení strategických odstrašovacích sil byly splněny v plném rozsahu, všechny rakety dosáhly svých cílů a potvrdily stanovené vlastnosti.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3NaX0yb
http://kremlin.ru/events/president/news/69680

sdíletj na

2.8 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
26. 10. 2022 22:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačí tohle magoru Bidenovi a neonacistickým gauleiterům v EU nebo ne?

sergej
26. 10. 2022 22:50
Odpovědět  janle57

Aha, obávám se že agresoři jsou zcela zaneprázdnění svými představami a nedbají. Nechci říkat jestřábové ale bojoví kohouti toho asi moc s intelekty nedají.Komentovat plejádu bojových slepic ani nehodlám. 🙂

zuza
27. 10. 2022 16:02
Odpovědět  janle57

bidet sa musí najprv opýtať manželky a opatrovateľov… vlastne on ani nevie, že sa má opýtať, oni mu to dajú na papieri. Včera som videla video, že mu museli ukázať, kade sa ide domov, zabudol kde je vchod do bielej chatrče.

Pedro
27. 10. 2022 18:14
Odpovědět  janle57

Rusko je o 30 let dopředu ve zbraních a ti zločinci si myslí, že se jich pořád někdo bojí. Oni ve své nadutosti přestali vyvíjet zbraně a žili ze své hegemonie. No a stará mlátička se zadřela, je slyšet jen skřípání, ale brzy bude ticho.

Pozor
26. 10. 2022 22:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Málokedy ide všetko podľa plánu a to by malo vedieť hlavne Rusko, viď Ukrajina.

Milan ze Zahrady Čech
26. 10. 2022 23:46
Odpovědět  Pozor

Zajímavý, co lidí rozpozná, kdy se dějí věci mimo plán.

Tom
26. 10. 2022 23:57
Odpovědět  Pozor

Ukrajina jde podle planu (chranit si vlastni vojska a civilni obyvatelstvo a to jak nejvice mozne), nebo si myslis, ze ukronacisti vyhravaji?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
26. 10. 2022 22:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Vrchní velitel provedl výcvik strategických odstrašovacích silPro Pokec24 přeložila Janinna

Janina nejspiěš bude korejka,která neumí ani rusky ani česky.Janino, když už tvrdíš, že jsi to přeložila ty a ne google translátor tak se nad tím co z něj vypadne aspoň zamysli.
тренировку (trenirovku) sice může znamenat výcvik ,ale také cvičení a přípravu. , stejně tak провёл (provol) může znamenat provedl, ale také vypracoval nebo uskutečnil. Jinak řečeno správný český překlad a i správný význam této věty, tedy nadpis původního článku je
Vrchní velitel uskutečnil cvičení strategických odstrašovacích sil.Mezi cvičenim a výcvikem, ve vojenské terminologii je dost zásadní rozdíl. Zvláště u cvičení,které stálo více než je měsíční rozpočet, již prakticky neozbrojených komiků,kterým nevím proč v ČR říkáme armáda ČR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
František
26. 10. 2022 23:30
Odpovědět  Velitel

Hele veliteli. K tématu nemáš něco zajímavého??, že se sereš do Janiny, která, na rozdíl od tebe, dělá užitečnou věc? Rusky asi moc neumíš, jinak bys věděl, že obsahuje více variant pro dané slovo. A je na překladateli, jaký výraz použije.

ZMann
27. 10. 2022 08:23
Odpovědět  František

Že s tím tupcem diskutujete, je to parazit na rozvracení diskuzí, určitě bude pověřený stádem čučkařů.

Pavel z Moravy
27. 10. 2022 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Řekl bych, že oni si myslí, že se jich to nedotkne, tedy ten případný armagedon. Jak píše Sergej, oni intelektem moc neoplývají a věří že, se jich to nedotkne. A komentovat naše škůdce zemské z intelektuálního hlediska je ztráta času. Jsou to pouhé západní loutky určené na jedno použití.

Karel
28. 10. 2022 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Věřím, že Putin udrží všechny válkychtivé fanatiky na uzdě a nebude muset realizovat odvetný masivní jaderný úder. Putin na to má.

[Trol-1] Tom
29. 10. 2022 06:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Dva teplí kluci v akci.