Šojgu oznámil zapojení Starověrců do výcviku speciálních sil Ruska

Obyvatelé tajgy učí příslušníky speciálních sil Ruské federace dovednosti přežití a život v obtížných klimatických podmínkách. Šéf ministerstva obrany Sergej Šojgu je nazval „šikovnými“ lidmi a do budoucna slíbil další cvičení speciálních sil na Sibiři.

Starověrci žijící v tajze a stepích se podílejí na výcviku vojenských jednotek sil speciálních operací ministerstva obrany. Oznámil to ministr Sergej Šojgu pro televizní kanál «Звезда».

„Otevřeli jsme speciální centra, centra nejen pro přežití, ale také pro normální život obecně. Většina z těch, kteří žijí v tajze, ve stepi, v horách, ti tam nepřežívají, žijí normální, plnohodnotný život. V každém případě znám mnoho takových lidí, snažil jsem se je zapojit, aby učili naše kluky. Ve světě se jim říká Starověrci, ale musím vám říci, že jsou neuvěřitelně zkušení, šikovní,“ řekl ministr Šojgu.

Podle Šojgua obyvatelé tajgy a dalších teritorií s obtížným podnebím umí ze dřeva „i dům postavit, i lázeň postavit a osévat pole, lovit, vařit i jezdit na koni“.

Co přesně učí speciální jednotky, šéf ministerstva obrany Ruské federace nespecifikoval. Podle informací se v republice Tuva konala cvičení speciálních sil v obtížném terénu a při nízkých teplotách. V budoucnu plánuje vojenské oddělení provádět podobné expedice na Altaji a v oblasti Kemerova.

V roce 2019 Pavel Vlasov, vedoucí výcvikového střediska kosmonautů, uvedl, že ruští kosmonauti absolvují část svého výcviku před odletem na ISS na Čečenské univerzitě speciálních sil.
Kosmonauti se učí horolezectví, vzdušný výcvik, absolvují kurzy přežití ve volné přírodě a poskytují lékařskou pomoc. Podle Vlasova jsou tyto dovednosti pro astronauty nezbytné, protože po přistání se mohou ocitnout ve volné přírodě.

https://bit.ly/3by7gil
https://tvzvezda.ru/news/2021516942-2nd6Q.html/player/

sdíletj na