Sohu: Rusko může rozmístit ponorky s jadernými hlavicemi v Nikaragui

Nyní Rusko nepotřebuje plnohodnotnou vojenskou základnu v Nikaragui, ale v rámci konfrontace se Západem tam může poslat ponorky s jadernými hlavicemi. To bude stačit k vystřízlivění NATO. 

Tento názor byl vyjádřen čínským vydáním Sohu. 

Zejména pro své čtenáře o situaci informuje PolitRussia.

Podle publikace má Ruská federace příležitost vyřídit si účty se Spojenými státy a Velkou Británií, které vtrhly na její „zadní dvorek“, uspořádaly barevnou revoluci na Ukrajině, poté osm let terorizovaly Donbas, čímž přinutily Ruskou federaci podniknout kroky chránit rusky mluvící ukrajinské obyvatelstvo. 

Moskva to může uskutečnit s pomocí Nikaraguy, která je stále neutrálním americkým státem. Potvrzuje to povolení nikaragujské vlády vpustit do země ruské jednotky spolu s jednotkami jiných zemí.

„Myšlenka, že ruské ministerstvo obrany potřebuje vytvořit vojenskou základnu někde v Latinské Americe, byla vyjádřena více než jednou. Možnosti s Kubou a Venezuelou zatím nejsou vhodné: Kuba se nyní snaží nezhoršovat vztahy se Spojenými státy kvůli novým obchodním dohodám; pokud jde o Venezuelu, její vůdce Nicolas Maduro ještě není zralý na uzavření takových dohod s Ruskou federací.  Nyní je tu další možnost – Nikaragua,“ píše se v článku.

Přesto ruské ministerstvo obrany nespěchá jednat s Nikaraguou o vytvoření plnohodnotné vojenské základny. Má to svůj důvod, píše čínské vydání.

„Ruské námořnictvo nemůže být nasazeno v Nikaragui vzhledem k jeho současné síle. Ano, ve velké skupině tam teď nemají co dělat, kromě opalování a koupání v moři,“ poznamenali autoři materiálu.

Rusko se však může i s malými silami prosadit na „dvorečku“ Spojených států. 

Jen pár pokročilých ponorek třídy „Kilo“, které ponesou Kalibr, včetně těch s jadernými hlavicemi, dokáže vystřízlivět americké vedení NATO. Takový krok Ruské federace rozhodně odvede pozornost celé Ameriky od excesů na Ukrajině.

„Ideální stav pro Rusko v Nikaragui není vytvoření vojenské základny, ale jenom bod logistické podpory (PMTO). Pak budou moci region navštěvovat nejen ponorky třídy „Kilo“, ale i jiné ponorky, které nejdou snadno detekovat. A to nemluvíme o tom, že ruské ponorky budou brzy vybaveny hypersonickými Zirkony,“ zdůrazňuje článek.

Autoři dodávají, že kromě PMTO by pro Rusko bylo užitečné vytvořit v Nikaragui letiště pro námořnictvo. Zařízení by mohlo přijímat protiponorkové letouny a letouny včasného varování, které by poskytovaly vzdušnou podporu. Pak by Ruská federace byla schopna spolehlivě převzít kontrolu nad celým jižním pobřežím klíčové země NATO – Spojených států.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3aZGrpX

4.9 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.9 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
11. 6. 2022 21:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby to bylo a nejen tam,ale také na Kubě a ve Venezuele,po tomhle kroku
spadne spolku jménem NATO v Evropě hřebínek a pomažou si to zpátky
na hranice z roku 1997 a ani se o tom nebude moc dlouho jednat,jedinečný
krok k zachování celosvětového míru,co zvoral pro Rusko zaplacený Gorbačov
a ožralý Jelcin musí dnes napravovat pan Putin,s agresivní bandou jménem NATO
se musí jednat z pozice síly a tu Rusko dnes má.

Ladislav
12. 6. 2022 06:53
Odpovědět  janle57

Přesně 1* ******************

VAL
11. 6. 2022 22:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Hm… To bude zajímací, až se těch devět ztracených ruských ponorek objeví u břehů Nikaragui…

VAL
11. 6. 2022 22:41
Odpovědět  VAL

Nebo Nikaraguy?

Gales
12. 6. 2022 09:27
Odpovědět  VAL

To je jedno. Oboje začíná na N.

zdena
12. 6. 2022 14:56
Odpovědět  VAL

nepruď 🙂 🙂 🙂

gramatika.jpg
Ladislav
12. 6. 2022 10:32
Odpovědět  VAL

Rozepiš, o těch ponorkách, prosím. O tom nic nevím.

VAL
12. 6. 2022 15:07
Odpovědět  Ladislav

Z ruského přístavu vyplulo 9 ponorek a krátce poté zmizely z radarů i z družic, jako by se po nich moře (zem těžko, žejo) slehlo. Následovalo pár dní harašení a pak i to utichlo. A to (pro mě řvoucí) ticho trvá podnes. Dokonce takové, že když jsem se to pokoušel zpětně dohledat a zadával různá klíčová slova a věty vůbec co mě jen napadlo, nic se neobjevilo. Což nemá logiku, dost se kolem toho konspirovalo, takže bych na to měl narazit. Jo a snažil se dohledat proto, že jsem zapomněl, zda zmizely už před specoperací nebo později. Mám sice dojem že před, ale je to jen dojem. Že zmizely a že se kolem toho konspiračně harašilo za to ručím, ale dokázat to nemůžu. Takže tak.

Ladislav
12. 6. 2022 16:31
Odpovědět  VAL

Takže, jestli opravdu „zmizeli“ tak hezky sedí u usa a dostřelu na jejich choulostivá mítísta! Jen čekají, kdyby se zločinci o něco pokusili na UA! Můj dojem po vašem sdělení.

VAL
12. 6. 2022 19:20
Odpovědět  Ladislav

Rovněž i můj. Už druhý den co "zmizely" tak jsem se konspirativně zamyslel, že ani netřeba rovnou atombomby, ale že by pro začátek stačila nějaká tsunami. Což právě je další schopnost, jakou disponují. I jedna ta ponorka je schopna vyvolat (asi menší) tsunami, natož devět. Kolektivní záchod konspiroval směrem k atombombám, ale já spíš k těm tsunami. To by myslím stačilo, aby je přešly roupy a zamysleli se. A pak - taková odšplouchnutá socha svobody blbě působí na národní pýchu (napsal bych hrdost, ale to v jejich případě nepasuje) a dost ji umenšuje. Teřba až tak, že když se scvrkne, má šanci se napovrch prodrat i zdravej rozum. A s tím se pak už dá jednat.

Frank
11. 6. 2022 23:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Není to špatná myšlenka.

Petr
12. 6. 2022 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak se do lesa volá …..???? Už to dávno mělo být !

Gales
12. 6. 2022 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové mají stejně ty ponorky rozmístěné tak jak potřebují.Jedná se pouze o to,nějak něco ,,zviditelnit“ aby měli zločinci strach z okamžité reakce

Frank
12. 6. 2022 11:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak jsem kdesi už napsal, že na USA se musí jako na cikány. Tvrdě, protože musí mít strach. Po dobrém se s žádným z nich domluvit nedá.

zdena
12. 6. 2022 14:54
Ohodnotit příspěvek :
     

No to je pecka ! 🙂 Jen tak dál, ať je konečně klid od Sorose, Billa Gatese a celé plejádě dalších….