Sohu: Británie může zopakovat zkušenost s Pearl Harborem kvůli ruské exklávě v Evropě

Britské vojenské vedení by mělo vyvinout a přijmout novou vojenskou strategii, která letectvu země umožní zachránit stíhačky a další vojenská letadla před útoky ruských balistických raket.

K tomuto závěru dospěli novináři čínské zpravodajské publikace Sohu komentující plány Londýna uspořádat sérii vojenských cvičení souvisejících s rozmístěním vojenských letadel mimo speciálně připravené vojenské základny. Autoři materiálu studovali plány Britů a také vysvětlili, proč by Británie mohla zopakovat zkušenost s Pearl Harborem kvůli ruské exklávě v Evropě, uvádí «ПолитРоссия».

Novináři Sohu především upozornili na skutečnost, že Velká Británie se bojí zopakovat zkušenost americké základny Pearl Harbor, která byla během druhé světové války téměř zcela zničena japonskými stíhačkami. Londýn se obává, že Ruská federace plánuje rozmístit v Kaliningradské oblasti – exklávě v Evropě, balistické rakety schopné zasáhnout britské vojenské základny.

Čínští novináři poznamenali, že Rusko skutečně má potřebné možnosti, aby Británii úplně připravilo o všechny stíhačky a válečná letadla. Nyní Londýn podniká kroky k ochraně svého letectví, jeho nasazením na civilní letiště a poblíž dálnic, které umožňují stíhačkám vzlétnout a přistát.

„To by údajnému nepříteli, tedy Rusku, mělo zkomplikovat úkol detekování a zničení letadel bez ohledu na to, zda používá řízené nebo balistické střely,“ řekli v Sohu.

Avšak podle čínských analytiků taková strategie Velké Británie jako je rozmístění vojenských letadel na civilních místech, sotva umožní Londýnu zachránit své letectvo před raketovým úderem z Ruské federace. Ruská armáda je vyzbrojena moderními objektivními řídicími systémy schopnými detekovat přesun britských stíhaček a vypočítat jejich polohu.

https://bit.ly/3lPelALsdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
13. 8. 2021 07:21

Útok na letectvo na zemi by znamenal preventívny útok. Prečo by RF útočila až na Britániu? Strategické ciele sú oveľa bližšie. Na lietadlo letiace z britských ostrovov má vzdušná obrana dosť času.

Michal47
13. 8. 2021 19:15

Ale toho se neodváží, dostali by tak na pr…, že by na to vzpomínaly ještě jejich příští generace?!?