Smrtící matrjošky a hysterie v USA

Manévr ruských matrjošek nepříjemně překvapil Spojené státy…

Vojenské velení ozbrojených sil Spojených států se obává, že dva ruské satelity mohou snadno ovládat americký špionážní satelit.

Na konci listopadu loňského roku vypustilo Rusko na oběžnou dráhu Země satelit Kosmos-2542.

Jaké bylo překvapení Američanů, když o dva týdny později tento satelit „porodil“ další aparát “Kosmos-2543”, jako matrjošky. Podle generála Johna Raymonda, nového šéfa amerických vesmírných jednotek, se jeden satelit „narodil“ z druhého. „Představte si to jako matrjošku, druhý satelit vyšel z prvního“.

Americké radary neustále sledují co se děje a to co vidí, způsobilo v ozbrojených složkách Spojených států šok.

V půlce ledna se ruské satelity začaly přibližovat k americké výzvědné družici USA 245 třídy KH-11, sledovaly nejen její senzory, ale i to kam směřují její kamery.

Podle analytika Briana Weedena se může Rusko za pomocí družic pokoušet zjistit „kam míří kamery amerického satelitu, jak funguje a v jaký čas operuje“. Stejně tak se prý Moskva může pokoušet poslouchat radiové frekvence a zjišťovat, na jakých vlnách americký výzvědný satelit operuje.

„Je mnoho věcí, co by mohly dělat“.

Ruské satelity-matrjošky překvapují nejen svým poměrem výkonu k hmotnosti, ale také svými obrovskými výpočetními možnostmi. Zařízení musí řešit opravdu závažné problémy a protože signál ze Země přichází se zpožděním a může být zkreslený, satelity musejí mít silné „mozky“….

Stojí za zmínku, že v Rusku byly manévrovací kosmické aparáty označeny jako „inspektoři“.

Takovou charakteristikou byly poctěny díky své oficiální misi – sledování stínových aktivit satelitů jiných zemí, jinými slovy odhalení faktů špionáže.

Z tohoto důvodu již v únoru 2020 vyjádřil své obavy americký generál Raymond. Podle něj “Kosmos-2542” a “Kosmos-2543” sledují americký špionážní satelit KH-11, US 245, který je kontrolovaný Národní zpravodajskou agenturou.   

“Pár ruských satelitů sleduje americký špionážní satelit v hodnotě několika milionů dolarů stovky mil nad zemským povrchem,” řekl tehdy generál TIME….

Americké velení zuří a je hysterické, chtějí jednání.

Ve videu (v RJ) na konci článku Dmitrij Konanichin podrobně popisuje technické nuance a to do nejmenšího detailu. Pro milovníky fyziky, kteří se zajímají o novinky v kosmickém vývoji, bude video zajímavé.

15. července ruský vojenský satelit učinil nemožné. Co se stalo?

Od satelitu-inspektora Kosmos-2543, který se pohyboval rychlostí 250 km/h, se oddělil objekt 45915, jehož rychlost byla 700 km/h.

Ten rychle měnil oběžné dráhy a choval se v rozporu se všemi fyzikálními zákony. Projektil byl vystřelen směrem k Zemi, avšak při navigačních schopnostech, které demonstroval, bylo jasné – předvedl, že jakákoliv obrana na oběžné dráze je prostě nemožná.

Američané nikdy nejednají, pokud mají pocit, že jsou silní. 

27. července 2020 se ve Vídni konaly jedinečné rozhovory mezi USA a Ruskem o vesmíru. Co šokovalo USA natolik, že požádaly o jednání s Ruskem?

Počátkem roku 2020 „honil“ satelit Kosmos-2542 americký výzvědný satelit KH-11, který má velikost trolejbusu. Americká výzvědná družice se snažila od ruské družice vzdálit. Toto manévrování vyvolalo v USA vážné znepokojení, protože americká družice rychle ztrácí drahocenné palivo.

Náklady na tento americký satelit jsou srovnatelné s náklady na americkou letadlovou loď.

Co ve skutečnsti tak senzačního udělal ruský satelit-inspektor Kosmos-2543 ve spojení s druhým satelitem, že to Američany přimělo požádat “velkou vesmírnou mocnost” Velkou Británii, aby zasáhla? Čeho si nevšimla přední světová média?

Na otázky, pomocí schémat a vzorců odpovídá Dmitrij Konanichin, který pracoval v týmu, který vyvinul pozemní systémy pro lunární program, Energia-Buran a kosmodromu MAKS.

(video 31 мinut v RJ)

https://bit.ly/31VPDTP
https://bit.ly/2Y4SB7i

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
17. 8. 2020 09:22

Americké velení zuří? Tak to je moc fajn

Editor
17. 8. 2020 09:53

No, ten satelit se stoprocentně choval podle fyzikálních zákonů, fakt fyziku nejde očůrat, ta prostě platí. Autor asi fyziku moc nepobral 🙂

Editor
17. 8. 2020 22:34
Odpovědět  Janinna

Všechno to, jak se ten satelit choval bylo velmi přesně podle naprogramování podle všech pohybových zákonů. Mistrovská analýza a precizní načasování spouštění jednotlivých trysek s vyskou efektivitou. Oni pitomci pořád ještě nepochopili, že to vymyslel a spočítal Ciolkovskij a po něm ještě Kondraťjuk a von Braun to jenom obšlehnul. A snad sis nemyslela, že to přehlídnu. Tady fakt v tomhle oboru jakmile se něco chová nepředvídatelně a nevysvětlitelně, tak to autor výpočtů zkurvil mimořádně ! Začal jsem péci chleba, ten sajrajt co prodává Coop už není k žrádlu a nebudu jezdit za 100 za benzín koupit chleba za 30 kaček šišku. Tak jsem vypěstoval kvas a vedu ho už 10 dní a chleba je jak víno.Zejtra založím pšeničnej na housky a pizzu, jsem zvědavej, jestli jsem to všechno nezapoměl.

Editor
17. 8. 2020 22:59
Odpovědět  Janinna

žitnej mám a krmím poctivě a jednak udělám od základu pšeničnej a ještě zkusím vedle přeškolovat žitnej pšenicí a uvidím. Pekárnu mám, ale jenom v ní míchám, peču normálně v troubě.

Editor
18. 8. 2020 00:04
Odpovědět  Janinna

moje pečení oceňuje zejména havěť, že prý dělám lepší pizzu než v pizzeriích! A maso na šutru mi zbyde vždycky tak na oblíznutí toho šutru … jsou to sarančata a rezaví mravenci na hladovém pochodu!

Editor
18. 8. 2020 21:51
Odpovědět  Janinna

nene,sem tam se ukážou, pokud možno jsou na táborech, sem se kouknou na den, když se sejdou všichni doma o víkendu.

Editor
18. 8. 2020 22:02
Odpovědět  Janinna

jj, kontrola skladiště potravin s testováním trvanlivosti, klasická makroanalýza 🙂 Zásadní objev, v Tesku mají teď často kotlety za 100/kg, oproti buřtům za 120/kg. Akorát že ty kotlety se musejí nejdřív nakrájet, naklepat naložit a pak se mi jich na šutr nevejde víc než 4. Upeču 4, kobylky se na ně vrhnou a než opeču další 4, už zase mají sežráno a stojí ve frontě! Já se dostanu ke kusu masa vždycky tak za hodinu nejdřív! Buřty si pekli sami, asi zase změním taktiku