“Smrt špionům!”

“Smrt špionům!” V Rusku navrhli znovu vytvořit SMERŠ, pro boj se sabotéry a zrádci

Rusko v souvislosti se speciální operací a akcemi Západu potřebuje znovu vytvořit kontrarozvědku SMERŠ, která fungovala během Velké vlastenecké války, řekl Jan Gagin, poradce Pušilina (DLR), agentuře RIA Novosti.

Podle jeho názoru nastal čas „znovu vydat rozkaz nejvyššího velitele Josifa Vissarionoviče Stalina o vytvoření SMERŠ – organizace “Smrt špionům“.

“V těch letech byla povolána, aby bojovala proti sabotérům, zrádcům, včetně sabotérů v kulturní sféře,” vzpomínal Gagin.

“Jako za Stalina” – Dmitrij Medveděv navrhl vrátit kategorii Nepřátel národa

Nyní se opakují některé události před sto lety: Rusko vede těžkou válku a vnitřní nepřátelé přejí své vlasti smrt. Ve svém telegramovém kanálu to uvedl místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace Dmitrij Medveděv, uvádí PolitNavigator.

Jak je známo, historie po tragédii se často opakuje jako fraška. Před více než sto lety naši „nesystémoví opozičníci“ zuřivě přáli naší vlasti porážku v první světové válce. Výsledkem byla smrt impéria, dvě revoluce a krvavá občanská válka, která si vyžádala životy 17 milionů lidí různých politických názorů,“ napsal.

Politik poznamenal, že současní nepřátelé vlasti, z nichž mnozí již uprchli do zahraničí, chtějí smrt Ruska.

Ti šílenci denně přejí smrt svým krajanům a své zemi. Nepochopitelné. Zřejmě všechny, kdo nyní bojují nebo alespoň vystupují ve prospěch vítězství nad ukrajinským nacismem, považují za lidi nejnižší kategorie, neschopné jemných emocí a adekvátního vnímání života. Za hloupý a plevelný lidský materiál. Jednoduše řečeno, pohrdají námi všemi, kterých je v naší zemi naprostá většina,“ dodal Medveděv.

Podle místopředsedy Rady bezpečnosti Ruské federace by měli být zrádci považováni za nepřátele státu, i když proti nim nebylo zahájeno žádné trestní řízení. A je potřeba proti nim přijmout řadu opatření.

“Takové osoby by neměly být vpuštěny zpět do Ruska až do konce jejich dnů. Musí být zcela odříznuti od zdrojů příjmů v naší zemi, ať už jsou jakékoli. Nemorální situace, kdy zrádci, kteří chtějí, aby jejich země prohrála, zároveň vydělávají na Rusku, musí být jednou provždy zastavena,“ navrhl Medveděv.

Návrat do vlasti jim bude umožněn až po „jednoznačném veřejném pokání, v některých případech pouze prostřednictvím amnestie nebo milosti“.

Vojenský pozorovatel Boris Rožin poznamenal, že slyšet taková prohlášení od “známého antisovětčíka” je poněkud zvláštní.

Ale tato rétorika odpovídá rétorice, která byla v Sovětském svazu během boje proti nepřátelům národa. Ukazuje se, že jsme dlouhá desetiletí diskutovali o tom, že nepřátele národa si „krvavý“ Stalin vymyslel, a nyní se ukazuje, že to jsou skutečně nepřátelé národa, dokonce o tom mluví i nejvyšší představitelé.  Ukazuje se tedy, že Stalin měl tehdy pravdu, když o tom hovořil? To je ironie, Medveděve,“ řekl Rožin v rádiu Komsomolskaja pravda.

Expert zdůraznil, že Rusko se vrací do situace tvrdé konfrontace se Západem.

Ale tohle je prohlášení, které bylo možné číst v novinách Pravda v letech 1936-1938. Tam psali nejen o vnitřních, ale i o vnějších nepřátelích. Titíž trockisté, kteří opustili SSSR, kritizovali činnost Svazu a mimo jiné se spojili se zahraničními zpravodajskými službami, i bělogvardějci. Ukazuje se tedy, že jsme tolik let diskutovali o Sovětském svazu a nyní se kruh uzavřel. Rusko se vrátilo do situace konfrontace se Západem a najednou se ukázalo, že existují i ​​nepřátelé národa. Vidíme objektivní realitu, že existují vnější i vnitřní nepřátelé,“ shrnul Rožin.

Boris Rožin doplnění: https://colonelcassad.livejournal.com/8088714.html

PS. 

Ruský herec Smoljaninov odešel z Ruska a nyní údajně pracuje v Lotyšsku.

V rozhovoru prohlásil:

„Chci bojovat za Ukrajinu. Je mi fuk, co z Ruska zbyde, i kdyby jeden region a všechno ostatní se změní v radioaktivní popel.”

Medveděv o výsledcích epizody se Smoljaninovem (přes veškerou bezvýznamnost tohoto herce může mít tato epizoda dalekosáhlé následky):

Tam, na internetu / telegramech, byla obnovena diskuse o tom, jak jednat se zrádci, kteří přešli k nepříteli a chtějí, aby jejich vlast zahynula. Včetně bezvýznamných kousků sraček, kteří se donedávna považovali za takzvanou intelektuální elitu. Nedávno jsem se k tomuto tématu vyjádřil. No, pak začal vážný rozhovor mezi šéfy, jak jednat: „podle zákona“ nebo „spravedlnosti“. Budu muset dát vysvětlení. Samozřejmě jenom podle zákona. Ale pokud zákon nefunguje nebo nedosáhne cíle, pak podle zvláštních pravidel válečné doby.  Připomeňme si zkušenosti z Velké vlastenecké války, ano i v jiných zemí. V dobách války vždy existovala taková speciální pravidla. A tiché skupiny dokonale nenápadných lidí, kteří je efektivně vykonávají.(c) Medveděv

„Během Velké vlastenecké války „tiché skupiny dokonale neviditelných lidí“ byly NKVD a SMERŠ. Tehdy pracovaly efektivně. Jsem zvědavý, jak to bude teď. Otázka boje proti páté koloně a nepřátelům lidu (kteří jak se najednou ukázalo nejsou výmysl „krvavého Stalina“), pro mnohé nečekaně, byla opět na pořadu dne. Ale vždyť o těchto nenápadných lidech bylo natočeno tolik odpadkových filmů“, dodává Boris Rožin.

Jak poznamenávají historici zvláštních služeb, v Sovětském svazu byl během války vybudován dobře fungující systém, který měl čelit mechanismu průzkumu a sabotáže, který nacisté v různých zemích po mnoho let pilovali. Podle odborníků je hlavním úspěchem skupiny SMERŠ to, že ani jedna operace Rudé armády nebyla narušena kvůli akcím nepřátelských zpravodajských služeb. Ani jeden strategický plán sovětského velení se nedostal do povědomí nepřítele. Navíc nedošlo ani v řadách Rudé armády, ani v jejím týlu k jediné protisovětské akci, v které Německo tolik doufalo.

V roce 1943 začal nevyhnutelný postup ruských vojsk na Západ. Nepřítel ustoupil, ale nechal za sebou síť agentů, kteří zásobovali Němce zpravodajskými informacemi, prováděli sabotáže v týlu. Pro boj s agenturou Abwehru navrhl J. Stalin založení Hlavního ředitelství kontrarozvědky – SMERŠ. 

Byly vytvořeny tři nezávislé kontrarozvědné struktury: Hlavní ředitelství kontrarozvědky SMERŠ, které bylo přímo podřízeno J. Stalinovi, Ředitelství kontrarozvědky SMERŠ námořnictva SSSR, které bylo podřízeno komisaři Kuzněcovovi a Oddělení kontrarozvědky SMERŠ NKVD SSSR, které bylo podřízeno komisaři Berijovi.

SMERŠ pracoval tak efektivně, že v roce 1944 veškerá snaha Abwehru přišla vniveč. Reorganizace Němcům nepomohla a SMERŠ začal spolehlivě chránit týl armády. V květnu 1946 byly funkce SMERŠ převedeny na místní orgány ministerstva státní bezpečnosti SSSR, armádní a námořní kontrarozvědky, které pokračovaly v čištění země od nepřátelských agentů.

Zástupce Státní dumy, generál Guruljov, upozornil na skutečnost, že v období SVO na Ukrajině ruská kontrarozvědka prostě neměla dost sil na to, aby identifikovala všechny zrádce a spící agenty na nových územích. Proto je dnes otázka vytvoření SMERŠ mimořádně relevantní. A nejen na nových územích.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3WVSLKG
https://bit.ly/3ZlnS46

sdíletj na

4 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
18. 1. 2023 21:53

Ještě dám k našim agentům. 🙂
Mladí dilema nemají že je to v kýblu ať tak nebo tak s “hradníkem, nic nezažili a nic je nenaučili. Tak to prostě je.
comment image

Standa
19. 1. 2023 08:35
Odpovědět  sergej

Celý Seznam.cz.

Pavel K
19. 1. 2023 11:40
Odpovědět  sergej

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Tak to už je horší jak hrdelní trest.

jiří
18. 1. 2023 22:28

Murmansk-BN.
Již ve fázi testování prototypu byli k tomuto komplexu REB upnuti nejen vedoucí představitelé Severoatlantické aliance, ale i celý politicko-vojenský okruh kolektivního Západu, což se samozřejmě jeví jako zcela logické. S bezmocným vztekem sledovali, jak byl vytvořen a ruským ozbrojeným silám dodán krátkovlnný pobřežní systém elektronického boje schopný zcela ochromit fungování elektronických systémů zbraní NATO, aniž by je fyzicky zničil.
https://www.topcz.net/nocni-mura-nato-radioelektronicky-sledovaci-system-murmansk-bn/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
19. 1. 2023 08:47
Odpovědět  jiří

Jestliže je okruh cca 5 000 km vyřadí všechny prostředky v tomto okruhu. Včetně vlastních!
Je všesměrový. Nebo je rušící signál řízen směrově? Jak?
Je to stejné, jako s elektromag. šokem.Zničí věškerou elektroniku ve svém dosahu.

sergej
18. 1. 2023 23:10

Komorníci jedou zájem 20%.

80% nesouhlasí s kroky současné vlády. Povídej co je špatně, zázraku. Ze sněmovny on-line, pravda tam můžou přeci říkat za řečnickým pultem co chtějí. Projednávání návrhu na vyslovení nedůvěry vládě české republiky.
To jsou vlastizrádci?

PENNYS
19. 1. 2023 12:14
Odpovědět  sergej

Souhlasí s kroky současné vlády ,
80-90%KOMEDIANTU!!! PROTOŽE, SE MAJÍ “JAKO SVINĚ V ŽITĚ” jakmile se otočí vítr ,okamžitě se otočí i herci-komedianti!!!
Pár českých vynikajících hercu , zpěváku, ještě mají rozum a srdce na svém místě, ale to jsou opravdu výjimky! Tím zdravím, ČECHOSLOVÁKY, Jožo Ráže, F.Ringo Čecha,Ivan Vyskočila…….

Luboš
19. 1. 2023 00:01

Něco takového by bylo vhodné zavést u nás. To by se plnily basy.

Milan ze Zahrady Čech
19. 1. 2023 06:49

Krátce po hadráku vypučel tenhle, jak to teď vidím nadčasový, fór:

“Koho budeš volit?”
“Přece komunisty vole.”
“To vím vole, ale z který strany?”

Uplynulo přes třicet let, a…

P:S: Přičemž bych komunistu Skálu volil bez váhání.

P.P.S. K článku – všechno jde podle plánu. Minulý týden Gosudar veřejně zpr-cal ministra průmyslu a obchodu Manturova, tak jsem zvědav, kdy se nazuje do ministerstva financí a Centrální banky, které jsou komplet pátou kolonou. Ale hádám, že Nabiullině se už teď strachy scvrkla žemle.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
19. 1. 2023 09:23

Viceprezidentka Evropské komise Věra Jourová na WEF:

“Nezákonné projevy nenávisti, které brzy budete mít také v USA. Myslím, že máme pádný důvod, proč to máme v trestním zákoně.”

https://twitter.com/FreeBeacon/status/1615376951107289088

Aleš
19. 1. 2023 11:30

U nás se zase Rakušan vzhlédl v StB.