“Smekám a velké díky!” Vučič potěšil Srby cenami plynu, které nabídl Putin

Rusko ponechalo cenu plynu pro Srbsko na 270 dolarech na příštích šest měsíců. 

Oznámil to ve čtvrtek srbský prezident Alexandr Vučič po výsledcích jednání v Soči s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, uvádí TASS.

“Bylo to jedno z našich nejdelších setkání, mluvili jsme tváří v tvář tři hodiny, mluvili o všech důležitých otázkách. Samozřejmě, že (Putin) chápe, jak důležité je pro nás téma dodávek plynu, jeho množství a flexibilita protože do konce února potřebujeme asi 30 milionů metrů krychlových plynu a v květnu až červnu potřebujeme 4–5 milionů metrů krychlových.

Prezident Putin projevil výjimečnou vstřícnost vůči Srbsku: máme pro příštích šest měsíců plyn za neuvěřitelných 270 dolarů. Cena se pro nás neměnila, zůstává úplně stejná. Dohodli jsme se na zvýšení množství plynu na těchto šest měsíců a také na flexibilitě [dodávky], o kterou jsem především osobně požádal prezidenta Putina“ řekl Vučič v přímém přenosu TV Pink ze Soči.

Uvedl také, že nové podmínky dlouhodobého kontraktu na plyn, který Rusko poskytne Srbsku, budou exkluzivní.

“Mluvili jsme také o dlouhodobé dohodě, některé prvky zůstaly. Dokud nepodepíšeme dlouhodobou dohodu, nemám právo o tom mluvit. Mohu ale říci dvě věci, které Putin řekl:

“Alexandře, bude dobré rozhodnutí, budete spokojeni.“

Za druhé: podrobnosti, které jsme probrali, nám říkají, že i po těchto šesti měsících, zimních a těch nejtěžších a nejdražších, kdy cena na burze přesahuje 1 000 $ a pro nás – $ 270, budeme mít výjimečnou cenu [plynu], zvýšenou nabídku a věřím, že i flexibilitu,“ řekl Vučič.

“Aby lidé pochopili, při ceně 270 dolarů vůbec neplatíme burzovní cenu v těchto šesti měsících za objem 1 miliardy a 200 milionů metrů krychlových plynu, který spotřebujeme. Ušetřili jsme přes 300 milionů eur, díky přátelství prezidenta Putina jsme ušetřili peníze na jeden národní stadion, to jsou ohromné peníze! Problém jsme vyřešili, Srbsko nebude mít problémy s plynem,“ dodal Vučič.

“Když jsem po jednáních informoval náš tým v hotelu, [generální ředitel společnosti “Serbijagas” Dušan] Bajatovič doslova skákal štěstím, protože si nemyslel, že by to vyšlo,” podělil se srbský lídr o své dojmy ze setkání s Putinem.

Vučič také řekl, že se v prosinci spolu s Vladimirem Putinem zúčastní ve formátu online otevření elektrárny “Pančevo”, která bude spotřebovávat 300-350 milionů metrů krychlových plynu ročně.

V Evropě momentálně chybí 70 miliard metrů krychlových plynu. Takže pro nás je to jako spása, nebudeme mít problémy ani s elektřinou, ani s plynem. Prezident Putin nám hodně pomohl. Mohu jen říci, :”Smekám a velké díky!”, – shrnul prezident Srbska.

https://bit.ly/3nQSh9G

sdíletj na

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
26. 11. 2021 01:53

No a? To je toho. Tak maj plyn, no.To je toho. To mi zas máme BIS, heč! A k ní bandu největších blbců Evropy, kyš kyš…

Milan
26. 11. 2021 02:02

Sakra, já zapomněl!
Ať žije Koudelka, hurá !!! Ať žje česká vláda !!!

Ale někde jinde, do 3,14-či !!!!!!!!!!

ZMann
26. 11. 2021 08:41
Odpovědět  Milan

Co by jste od nich očekával, vždyť jsou to slouhové chazarské mafie musí plnit jejich příkazy a to je nastolení NWO.