politika

Služba vnější rozvědky Ruské federace: NATO se pokouší narušit dohodu o Karabachu

Země NATO se snaží narušit dohodu o Karabachu. 

Uvádí se to ve prohlášení šéfa zahraniční zpravodajské služby Sergeje Naryškina, které bylo zveřejněno na webových stránkách agentury.

“Přední země NATO se snaží skrýt své podráždění nad dohodou dosaženou za aktivní účasti Ruska mezi Ázerbájdžánem a Arménií o příměří v Náhorním Karabachu. USA a jejich spojencům vadí, že válka byla zastavena zprostředkováním Moskvy. 

Koneckonců, ve skutečnosti to „anulovalo“ jejich mnohaleté úsilí o vyhnání Ruska ze Zakavkazska.

Ani Washington ani „sjednocená Evropa“ se nechtějí smířit s existující mocenskou rovnováhou v regionu. 
S cílem její „demontáže“, nevymysleli na nic lepšího, než se znovu pokusit vyvolat svár mezi národy Ázerbájdžánu a Arménie.

Podle informací, které máme, některé západní země prostřednictvím dostupných kanálů provokují arménské a ázerbájdžánské nacionalisty k diskreditaci a porušení dohody o příměří. 

Snaží se přesvědčit Armény, že mír v Náhorním Karabachu je pro Jerevan porážkou. 

Je implementována idea nutnosti „války do hořkého konce“. 

Ázerbajdžáncům se naopak říká, že Kreml „ukradl jejich vítězství“, když byla ázerbájdžánská armáda jen krok od dobytí Stepanakertu.

Takové akce jsou dalším důkazem toho, že Spojené státy a jejich evropští přátelé jako vždy řeší svoje úkoly na úkor zájmů obyčejných lidí, tentokrát – Ázerbájdžánců a Arménů. 

Američany a Evropany netrápí, že by jejich provokace mohly vést k novému krveprolití a uvrhnout region do vážného vojenského konfliktu,“ varuje Naryškin.

https://bit.ly/2UGSzAK

sdíletj na