politika

“Složil jsem přísahu americké ústavě”

“Složil jsem přísahu americké ústavě. Ne žádné cizí zemi. Nemůžeme zachraňovat Ukrajinu a zároveň ničit americkou ekonomiku.”

Video projevu senátora z Kentucky Randa Paula, který zablokoval návrh zákona o přidělení 40 miliard dolarů Kyjevu.

Americký senátor zablokoval přidělení 40 miliard dolarů na pomoc Ukrajině.

Senátor Rand Paul z amerického státu Kentucky 12. května zablokoval v Kongresu USA návrh zákona o přidělení další pomoci Ukrajině v rekordní výši téměř 40 miliard dolarů.

Kongresman své odmítnutí podpořit návrh zákona odůvodnil vysokými riziky v kontextu veřejných výdajů, veřejného dluhu a inflace.

“Přísahal jsem ústavě USA, ne žádné jiné zemi… Nemůžeme zachránit Ukrajinu a zároveň odsoudit americkou ekonomiku,” řekl konzervativní senátor z Kentucky během projevu, který vysílal C-Span.

Kongresman zdůraznil, že Spojené státy si v současných podmínkách nemohou dovolit „hrát roli světového policisty na úkor svého rozpočtu“.

Kromě toho se Paul pokusil iniciovat dodatek k návrhu zákona, který by umožnil federální dohled nad přidělováním finančních prostředků pro Ukrajinu. Dodatek byl zamítnut Chuckem Schumerem.

Rozhodnutí o poskytnutí balíčku pomoci v hodnotě téměř 40 miliard dolarů se tak odkládá minimálně na příští týden.

https://bit.ly/3FE6gqC

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
13. 5. 2022 08:40

Pochlapí se i ostatní senátoři nebo do týdne tohoto úplně převálcují ??? Zahoďte detektivky, sledujte politiku…. TOHLE je detektivka !

All
13. 5. 2022 10:18
Odpovědět  zdena

Jestli se ostatní senátoři v usa nepochlapí,převálcují se sami.Budou jak šílenci hulákat dokola,že za jejich neůspěchy a nastupující bídou může rusko,budou ječet a výt takto z plna hrdla.Z plna hrdla výt víc a více s jedinou touhou po válce,genocidě,protože umí jen to a nic jiného.Zpočátku chvastání,pak infiltrace,lhaní,terorismus a válka.Běžný scénář anglosasů.Po jejich teroristické vakcinaci umělá hladová krize a liská jatka,jako obvykle.Dokonce infiltrace přes covid a zmodernizovaný terorismus pomocí vakcín nevychází a laborky na UK jsou taky likvidovány.CHvála světlým bohům.

All
13. 5. 2022 10:21
Odpovědět  All

Oprava :.. ,,lidská jatka”..

All
13. 5. 2022 08:45

Přísahal jsem věrnost československé republice.A žádné fígle skrze změny ,,nových vývěsních štítů” cizinců a jejich ůchyláckých poskoků to nezmění.Ani vakcinační teror a nacismus oblíknutý do demokracie.

Pavel K
13. 5. 2022 08:57
Odpovědět  All

? ? ? ?
I já. ?‍♂️

Pavel
13. 5. 2022 09:40
Odpovědět  All

Já jsem dokonce přísahal věrnost ČSSR a převratový dramatik přece také tvrdil, že on socialismus nelikviduje. Už když vypouštěl tato slova z papule, bylo jasné jak se mu práší od huby. Všechno bylo již před rokem 89 perfektně zrežírované. Nejdříve předělali národní podniky na státní, aby je potom rozkradli, rozprodali a zlikvidovali. Ať se nikdo neplete, státní a národní podnik je veliký rozdíl. Státní podnik je totiž subjekt, nad kterým vykonává dohled pouze úzká skupinka lidí. Proto potřebovali přeměnit národní na státní. Dostali nás, vždy jde o prachy a moc, těmto se zajídalo žít jako běžným občanům, potřebovali více a to jim socialismus beztrestně neumožňoval.

PENNYS
13. 5. 2022 11:43
Odpovědět  Pavel

nepotřebuje ,žádný komentář ZDE JE PRAVDA!

bu....t-venca flaška.jpg
Albi
13. 5. 2022 14:39
Odpovědět  PENNYS

Tak vypadá pravé a nefalšované štěstí.

Gales
13. 5. 2022 19:28
Odpovědět  PENNYS

Du blejt.

skylla
13. 5. 2022 09:47

s tebou zatočíme!

Frank
13. 5. 2022 15:01

A to se našel jen jeden senátor, kterému to myslí?

Gales
13. 5. 2022 19:45

To naše vláda taky.