politika

Slovenské neziskovky na americké výplatnici. Exoti, umělci. Andrej Danko naplno

01.06.2024 12:50 | Rozhovor

„Lidé pochopili, že Zuzana Čaputová je jen prázdná nádoba bez mozku. Vždyť ona nikdy nebyla prezidentkou národa, nezná Slovensko a tak dále.“ To nám řekl předseda Slovenské národní strany a současný místopředseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko. Nicméně jsme se bavili i o věcech, které mu opozice tvrdě vyčítá.

Sdílej

Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění evropských vlasteneckých stran, které pořádalo hnutí SPD na Václavském náměstí. Před akcí vystoupila skupina Ortel

Atentátník na slovenského premiéra Roberta Fica Juraj Cintula prohlásil, že ho nechtěl zabít a Ficovi se omluvil. Není to účelové?

To jsou mediální manipulace. Jasně řekl, že problémem je naše vláda, takže ten člověk byl politicky činný. Chodil pravidelně na protesty kritizovat naši vládu, měl nějaké občanské sdružení a nikomu to z opozice není příjemné. Některá média, která u nás jsou majetkově propojená s opozicí, to nyní zkreslují. Prostě se jim to hodí zjemňovat.

Smazali internetový profil útočníka Cintuly. Do jaké míry je problematické, že společnost Meta, která vlastní Facebook, podle Denníku N mezitím oznámila, že profil střelce smazala, protože porušoval její pravidla o nebezpečných jednotlivcích?

U nás, jakož i v celé Evropě a ve světě si sociální sítě dělají, co chtějí. Takže musíme vytvořit podle směrnic Evropské unie Národní mediální úřad, aby si Facebook, Meta a tak dále nemohly dělat, co chtějí. Musíme zamezit tomu, že by si ti lidé dělali, co se jim hodí. Například jsem dal nějaký rozhovor před volbami a najednou mi sdělili, že mi snižují dosah, přičemž jsem měl statisíce lidí, co ho sledovali. Ano, lidé z opozice, kvazisluníčkáři, mají k těmto lidem, co spravují sociální sítě na Slovensku, blízko. To není tajemství.

danko1

A proto jsem prohlásil, že máme připravený vznik Národního mediálního úřadu, což požaduje evropská směrnice k tomu, abychom stanovili pravidla. Nejen pro kontrolu toho, jak se chovají, ale i pro to, aby byla běžnému občanovi umožněna ochrana. A pak vznikají i otázky digitální stopy ochrany člověka s jeho identifikačním číslem v tomto prostoru. Když je dnes trestný fyzický či slovní útok, tak musíme něco udělat i s takovým útokem ve virtuálním prostoru.

Nyní jsme podali mimořádný návrh na zákon k identifikaci pro portály, na kterých se diskutuje ve virtuálním prostoru. Tedy ty portály včetně Facebooku, aby byly povinny umožnit fyzickou identifikaci člověka, který diskutuje. Po atentátu se totiž objevilo mnoho lidí, kteří doslova schvalovali trestný čin vraždy. A toto je dnes velká otázka. Anonymita těchto lidí. Ostatně, podáváme další zákon, který se týká povinnosti médií na opravu svých tvrzení, pakliže se ukážou jako lživá. A ve správním řízení stanovujeme lhůty, ve kterých budou moci příslušná média reagovat. Budeme se dožadovat pravdy.

Když se v USA může do pár dnů člověk dožadovat opravy či obrovských náhrad škod, tak proč bychom si neměli stanovit podobná pravidla. Jde o to, aby si ti sluníčkáři, kteří milují Ameriku, dokázali na své pravdě stát, ale pakliže se ukáže, že jde o lež, tak že budou platit tvrdé peněžní tresty.

Nejde o zákony proti svobodě projevu?

Ne! I to všechno má hranice – a svoboda slova končí tam, kde začíná svoboda a ochrana druhého člověka. Často se mě novináři ptají na spolužití homosexuálů. Říkám, ať si žije každý, jak chce, ale pro mě končí jejich sexuální svoboda tam, kde si dělají nároky na adopci malých dětí. Pro mě je dost divné a perverzní, když si dva muži nárokují adopci malé dívky z dětského domova a budou ji přesvědčovat, že jeden je táta a druhý máma. A že takhle budou ovlivňovat její mentální vývoj.

danko2

Ve světě je o tom velmi mnoho studií, i z USA, kde je psáno, že to jde proti základní ochraně dětí. A ochrana dětí je pro mě víc než sexuální svoboda lidí, kteří se rozhodli žít netradičním způsobem života.

Nejsou vlastně největším a nejtvrdším lídrem opozice vůči vládě na Slovensku média?

Víte, my dlouhodobě odmítáme odpovídat Denníku N, SME a Aktualitám.sk. Aktuality jsou německý kapitál, SME vlastní člověk, který kritizuje vlády už od dob Vladimíra Mečiara. A u Denníku N lze z akcionářské struktury zjistit, že jsou tam určití oligarchové, kteří vydělali peníze v USA a pak vytvořili vzdoro-médium přes tzv. nezávislé organizace jako Zastavme korupci. A persónami, které jsou s nimi politicky propojené, jsou Šimečka starší a mladší. Ti hlásají i v Česku svá divná moudra. Jde o silnou propojenost politiky s některými médii.

A v tomto ovzduší se dostala nahoru naše prezidentka Zuzana Čaputová, která se chválabohu vrátí na smetiště dějin, odkud přišla. Ta žena nikdy nic nevytvořila, jen do ní v roce 2019 nalili peníze. V průzkumech v roce 2019 jsem byl druhým člověkem po Miroslavu Lajčiakovi a reálně jsem se mohl dotknout prezidentské funkce. Byl jsem první Slovák, jenž vystoupil v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. A právě tento deník ve spojení s těmito lidmi do mě v té době úplně bezhlavě začali bušit. Vytipovali si mě a začali ze mě jako z mladého právníka s velkou popularitou dělat debila. A také začali glorifikovat ženu, která v životě nebyla advokátkou. Osobně mám za sebou dlouhou advokátní praxi a vychoval jsem dvacet advokátních koncipientů, právníků.

Té dehonestující kampaně se týká i to, když Denník N napsal, že není jasné, jak jste získal titul JUDr., a že vaše rigorózní práce byla plagiátem?

To všechno jsou lži. Mohu vám ukázat výsledky vyšetřování, které dokazují, že to není pravda, ale dnes už to nikoho nezajímá. Začali ze mě dělat koktavého idiota a hlupáka jen proto, aby lidi zradikalizovali. Vytahovali z trestních spisů účelově věci, zneužívali nahrávky, zveřejňovali věci, aby Fica a mě kriminalizovali. My jsme se nějakým zázrakem božím vrátili a porazili jsme je.

danko3

Lidé pochopili, že Čaputová je jen prázdná nádoba bez mozku. Vždyť ona nikdy nebyla prezidentkou národa, nezná Slovensko a tak dále. Když sem přijel na návštěvu papež František, vzala ho na sídliště do Košic mezi Romy namísto do Levoče. Vždyť ta žena neuměla prokázat, kde získala peníze na svou prezidentskou kampaň a tak dále. Skončí na smetišti v Pezinku. Podpora lidí se nám pro to všechno nyní vrací.

Prezidentem Slovenské republiky byl zvolen Peter Pellegrini. Do jaké míry dojde s jeho převzetím úřadu ke zlepšení?

Pellegrini byl mým politickým soupeřem a jeho hvězda začala stoupat v roce 2018, když byl Fico premiérem, který musel po vraždě Kuciaka odstoupit. A tehdy nás, Slovenskou národní stranu (SNS), SMER-sociální demokracie požádal, abychom jako strana s trochu jiným přesvědčením s Pellegrinim spojili síly. Tak, abychom Korčoka – také produkt západních institucí a neschopného člověka, který byl dokonce v jedné z našich vlád – odstavili na nějaký čas od politických ambicí. To se stalo i během prezidentské kampaně.

Dnes to dělají na Slovensku tak, že rozdělí peníze mezi drobné lidi, kteří pracují záhadně v nějakých společnostech blízkých sluníčkářům. A oni pak pošlou 200, 500 eur tomu milovanému budoucímu prezidentovi. Ostatně, to jste zažili i v Česku. Na koho ukážou prstem, ten je najednou nejchytřejší. A je jedno, jestli byl rudým zpravodajcem. Najednou už to nikomu nevadí. A na Slovensku je to podobné. Dnes jsou největší liberálové a demokraté největšími udavači.

Na vás třeba opozice, přesněji neparlamentní strana Demokrati, vytáhla incident na benzinové pumpě u Nitry, který se stal po atentátu. Prý jste tam verbálně i fyzicky napadl jednoho muže. Z videozáznamu to však nebylo zcela patrné…

A ohledně mého nedávného vystoupení na Václavském náměstí v Praze psali, že na Danka házeli vajíčka. Kdo tam byl, pravdu zná. Lidé tleskali a projevovali plnou podporu.

danko4

A, co se týče benzinové pumpy, tak jsem se vracel z návštěvy u Roberta Fica po operaci. Vejdu na pumpu a neznámý člověk mě tam naštvaně pozoroval a pak se mi ocitl za zády. Po atentátu na premiéra. Otočil jsem se, zadržel jeho ruce, v nichž jsem zpočátku nevěděl, co má. Nejsem člověk, který si nechá cvrnkat do nosu. Nicméně ten pán mi pak napsal, že ho to mrzí. Je to dělník, který také psal, že doufá, že z toho nebude mít nějaké problémy. Je mi ho líto. Je to asi člověk, který se stal také obětí té nenávistné propagandy.

ParlamentníListy.cz zveřejnily, jak se předseda strany Demokrati, bývalý slovenský ministr obrany a současný poradce české ministryně obrany Jaroslav Naď nechal v hospodě vyfotit s cedulkou „Slovákům a dezolé vstup zakázán“ a později jako velký fanoušek ve slovenském hokejovém triku. Co si o tom myslíte?

My víme, kdo jsou tito lidé. Slováci už to prokoukli, a to i přesto, že jim některá média vytvářela mocné public relations. Například do jedné komerční televize tito lidé za období své vlády během covidu nalili ze státu dvacet milionů eur. Jen za hloupé reklamy. O charakteru těchto lidí u nás doma už nepochybujeme. To je škoda komentovat.

danko5

Tento pán kritizoval SNS, když jsme kupovali v roce 2018 stíhačky F-16. Nechtěli jsme si pronajímat letadla jako vy. Tehdy jsem jako garant tlačil taktiku, že bude lepší, když si Slováci za fixní cenu koupí letadla, což se dnes ukazuje jako prozíravé. Vás to totiž při pronájmu stálo mnohem víc a musíte nyní kupovat F-35. Taky nás kritizoval za osmikolky, tedy transportéry, které koupil on sám o 25 % dráže. A pak odešel radit vaší vládě.

Je ten člověk tedy odborně na výši?

Když vidím některé vaše ministry, připomíná mi to naše období, kdy jsme měli za ministra Jána Budaje, který byl symbolem revoluce, a nedávno jsme se dozvěděli, že spolupracoval s StB. (Budaj byl ministrem ve vládách Igora Matoviče a Eduarda Hegera, pozn. red.) On byl kdysi kotelníkem a během těchto dvou vlád ministrem životního prostředí a tvrdil, že medvěd je býložravec. Anebo Veronika Remišová, která byla tak hloupá, že neuměla bez hesla přilepeného na monitoru ani zapnout počítač. Ta vystudovala loutkoherectví.

Takže je třeba říct, že liberální demokracie je tak nemocná, že dostane do čela státu blázny jako Matovič. Toho vám snad nemusím blíže představovat.

Nechci to rozmazávat, ale i mně jako člověku, který uznává určité klady existence bulvárního tisku, překvapilo, jak si skrze něj s Matovičem vyměňujete invektivy ohledně dovolené s vaší přítelkyní…

Víte co? Já jsem letěl za své peníze do Abú Dhabí bez ochranky. Bylo to ekonomickou třídou a letenka byla levná. Letěli jsme s přítelkyní na výstavu gastronomie. Myslím si, že na to mám právo. A tento magor zveřejnil fotku, kterou předtím náš spolupasažér nabízel mně, abych si ji koupil. Pak ji poslal do bulváru. I některé bulváry jedou v režimu znevažování Fica a Danka z roku 2018. Právě díky zmíněnému režimu se stala Čaputová prezidentkou a Matovič premiérem. A když řeknete jména Matovič, Naď a pár dalších na Slovensku nahlas, tak jsem přesvědčený, že tak, jako dnes třeba po Borisovi Kollárovi (Předseda Národní rady Slovenské republiky za vlády Matoviče, Hegera a Ľudovíta Ódora, pozn. red.), po nich neštěkne ani pes.

danko6

Matoviče jsem se v té naší „přestřelce“ ptal, jestli mu nedošly prášky. Maniodepresivní fáze jsou totiž v životě těchto lidí zřejmé.

V Česku se části lidí v hlavě „blýská a hromy tam divo bijú“, že Slovensko přestává být demokratickým státem a otáčí se směrem k ruskému autoritativnímu režimu. Co byste jim na to řekl?

Když tak o tom uvažuji, někdy si začínám myslet, jestli demokracie není pro silné státy nástrojem, aby v těch menších, jako třeba Česko, protlačovaly vlastní názory a ovládaly nás. Abychom se hádali, abychom zde měli tisíce malých politických stran, aby se blázni dostávali k moci a tak. Potom se ti rafinovaní politici z USA s nimi pospojují a oni jim slouží jako pejsci. Když mi někdo řekne, že v USA vládne demokracie, tak je pro mě magor. V USA není žádná demokracie, vládnou tam tvrdá pravidla.

Když přijde prezident, vymění všechny. Od státních žalobců až po hlídače v Bílém domě. Ale my na Slovensku, prý v rámci demokracie, nemůžeme měnit nic. Generálního prokurátora, šéfa televize a další, protože se tím hned chováme „nedemokraticky“. Když se na to dnes podívám s politickou zkušeností, kterou jsem za ta léta získal, tak vidím, jak mocnosti tvrdě prosazují své zájmy. Přes zpravodajské služby, přes ekonomiku a tak. Neznám politickou stranu, která by byla přes finance propojená s Ruskem, mimo nějakého motáka, který si na ulici vzal stovku eur od nějakého Rusa. Neznám média na Slovensku, která by vlastnili Rusové.

danko7

Ale – znám média, která vlastní Němci, Američané… A někteří aktivisté a neziskovky se vůbec netají tím, že jsou na výplatních páskách ministerstva zahraničí USA. A ve jménu „humanity“ si říkají a píšou, co chtějí. Je to tak, že mocnosti nemají přátele, ale mají zájmy. A abychom se hádali kvůli tomu, co je problémem Ukrajiny a Ruska, abychom si kvůli tomu rozbíjeli dobré vztahy, tak to je smutné.

Jak velkou chybu udělal premiér Petr Fiala, když zrušil společná jednání s vládou premiéra Roberta Fica?

Velkou. Mám rád dějiny starého Říma. Vždy, když někdo chtěl ovládnout nějakou kolonii, tak si tam našel rádce či zrádce a zaplatil je. Nejlépe se člověk ovládá tak, že v něm vyvoláte strach anebo ho rozhádáte s blízkými, s tátou, mámou a tak.

Konfliktní témata na Ukrajině, to se vždy vztahovalo k banderovcům. Ti u nás vraždili i po druhé světové válce. A nyní máme souhlasit s tím, jak je tam velebí? To tedy ne! Každý národ měl s nějakým jiným národem historický problém. Česko s Německem a třeba mnichovská zrada, obsazení Česka, Benešovy dekrety. Nelehký vznik Československa. Soužití Slováků s Maďary. Život ale není o tom, že budeme řešit traumata našich prarodičů a rodičů, život je o tom, že si uvědomíme ty pravé hodnoty.

danko8

V roce 2016 jsem šel do vlády s Maďary, což mi bylo dost vyčítáno. A tehdy jsem řekl, že v historických dokumentech bylo napsáno, že my bratrské národy v rámci tehdejšího Uherska musíme držet spolu před rozpínavostí ze západu a před agresivitou z východu. Zažíváme tedy to, co zažívali všichni před námi, jen to má sofistikovanější podobu. Každé dnes více propagované téma má rozkládat národy a vztahy mezi nimi. Minority, exoti a tak dále. Např. u nás máme umělce, který pověsil špinavé pleny a spodní prádlo na zeď a dostal na to 14.000 eur dotaci. Pro mě tento systém rozkládání společnosti představuje jméno George Soros. On není žádným obrovským strašákem, ale představuje část strašidelného systému. Rozklad, hádky, strach, rezignaci a stagnaci.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdílet na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Putinovec
3. 6. 2024 05:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Správná klasiifikace u takzvaného umělce , politika a novináře , je v současné době parazit .
Takovým dobrým modelem je tasemnice .
Ti chápavější už dnes chápou , že parazita , tasemnici , je potřeba z organismu – společnosti vytrhnout a zašlápnout .
Jakmile se organismus – společnost zbaví parazitů , tak se vrátí do rovnovážného stavu .

Pijack
3. 6. 2024 07:34
Odpovědět  Putinovec

Dřív se jim říkalo komedianti. Byli to lenoši štítící se práce. Kočovali od obce k obci a než je starosta pustil do obce, tak pokorně čekali. Dnes – diktují veřejnosti, agitují, aniž by něco uměli tak berou z veřejné kasy granty a dotace. Herci jsou na stejné trajektorii jako novináři. Servilní ke každému režimu. Dnes dokonce k liberalizmu, který je pro demokracii nebezpečný. Tyto dvě skupiny parazitů vyvolávají nenávist mezi obyvatelstvem. Herci jsou navíc nezvykle rozmnožení – je jich tolik, že se sami neuživí a tak nalezli do ČT, která je platí za svá intelektuální lejna a průjmy. Z našich daní a koncesionářských poplatků. Přidali se k nim další – politické neziskovky.

Když např. pitomeček Koudelka začne mektat o Ruském vlivu a penězích pro jakýsi neznámý web, tak mu vůbec nevadí, že třeba Soros korumpuje tyhle parazity miliardami ročně. Šíří prý západní hodnoty. Co jiného je propaganda, než tohle. Západní hodnoty – korupce, manipulace, pokrytectví, pop kultura k zblití, rozpínavost, perzekuce, nenažranost, liberalizmus, drogy, buzny, pedofilie…

Slovan
3. 6. 2024 09:15
Odpovědět  Pijack

Tak jsem ti dal paleček, napsal jsi to hezky, ale hlavně pravdivě. Ty mě nikdy nezklameš, já mám ty brňáky rád, hlavně ty co tam zůstanou a nelezou škodit do Čech. 🤣 Tohle až bude po tobě číst moudrá sovička, tak ho šlehne, jak si pošlapal KoZa hodnoty. 🤣 Díky zvedlo mě to po ránu náladu, protože představa trpaslíkovo skřípění zoubků je k nezaplacení. 🙋‍♂️

Tom
3. 6. 2024 10:43
Odpovědět  Slovan

Dovolím si zdánlivě mimo téma. Dnes večer by měl být na Prima News duel Čertuše Nerudové s Filipem Turkem. Asi půjde o asistovanou sebevraždu, nebo vymítání ďábla.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
3. 6. 2024 13:57
Odpovědět  Tom

No to může být zajímavá estráda … :-)) Ale nefandím ani jednomu.. Turek zklamal…

Tom
3. 6. 2024 14:35
Odpovědět  Jura S

Taky ho ještě neumím přečíst, ale dokáže pojmenovat věci pravými jmeny a tak doufám, že to dnes potvrdí.

Tom
3. 6. 2024 20:12
Odpovědět  Tom

…v pořadu 360′ ve 21.30

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 11:04
Odpovědět  Slovan

Víš my Moraváci jsme byli také někdo. Oslepený kníže Rostislav, jenž vyhnal němčoury a bavorské kleriky, jehož potom Svatopluk, který ho zradil a díky němuž byl Rostislav oslepen nejdříve z počátku své vlády ( Svatopluk ) s Bavory nesouznil, ale nakonec je znovu pozval aby katolicky kultivovali moravský lid ukázal nám, následujícím generacím, že tento prostor moravský a český se chová podle toho, kdo tuto zemi řídí. Plebs na to nemá téměř žádný vliv, pouze ambice vládců rozhodují. Nu a tento národ se znovu svěřil do opatery matičky germánsko- římské, koordinované s amíckou mocí. Takže můžeš očekávat staré vzorce chování této prodejné chásky, která zde žije a nebýt udiven, že někteří brňáci tak rádi konvertují k pražákům a společně potom ke germánům. Korýtko je již ne zcela plné a hladových mnoho..

PřemekJ
3. 6. 2024 13:54
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Zdravím Pavle, co se našich předků týče, žili v kruté době a ti, kteří se nechtěli chovat kruté, museli strpět všemožné němčíky, kupčíky, zbrojnoše a jejich pány a jinou havěť s mocenskými a vůbec ne obrannými záměry, protože mafie ještě tehdy nikdo neznal.Já si zase pamatuji na Svatoplukovy pruty, což se týká nás všech, kteří nechcem plout s proudem a pracujeme na lepším světě. Přemek

Pavel z Moravy.
3. 6. 2024 14:47
Odpovědět  PřemekJ

Svatopluk říši rozšířil, to ano. Ale předtím se opravdu zachoval hanebně. Spojil se s Ludvíkem Němcem a jeho synem Karlomannem, zákeřně ho zajali a Ludvík Němec ho nechal oslepit. Je sice fakt, že ani Rostislav neměl dobré úmysly se Svatoplukem, ale nespojil se za účelem získání trůnu s germány. A byl v té době vládcem on a byl to on kdo pozval byzantské kněze Cyrila a Metoděje na Moravu a bavorské vyhnal. Nakonec to byl Svatopluk, který bavorské kněze opět pozval zpátky. Když byl Metoděj propuštěn na příkaz Říma ze švábského vězení, kázal převážně mezi chudým lidem, zatímco Svatopluk se držel Bavorů. A toto jsem právě chtěl zdůraznit, ten stálý boj s germánskou rozpínavostí a téměř většinová ochota našeho panstva jim sloužit. To se s Moravany a Čechy táhne celá staletí.

All
3. 6. 2024 17:01
Odpovědět  PřemekJ

Ta ,,krutá” doba se vztahuje na posledních pět tisíc let,kdy se infiltruje a bojuje ostošest,ostošest se překrucuje a lže a nyní to zase vrcholí.Je málo lidí,co znají pravdu předešlých let,více jak 12-24 000 let nazpět.Tam byly časy,kdy bylo mnohem líp a vše bylo jinak,než nám dnes tlučou do hlav ti komedianti.My v Čechách a na Slovensku se musíme sjednotit,být při sobě,máme společné dějiny,i ty nejstarší.To někdy drobné slovní napadání mezi moraváky a pražáky škodí,je nesmyslně ubohé a pro dnešní dobu vůbec nemá žádné místo.Střed Evropy je nutné sjednotit,spolupracovat a být silně proti válce spolu se slováky a maďary.

Slovan
3. 6. 2024 17:52
Odpovědět  All

All, přesně. Mušíme držet při sobě, ale jak? Já po lidech chlebem a oni po mně cihlou. Holt asi poznají že jsem zedník, tedy už bývalý a ve výslužbě, ale žádný výsluhy nedostávám, ty jsou prý jen pro fízle a gumy. Já bych možná mohl vyprávět, ale vůbec nic si nepamatuji. Jedna paní, co do mě vidí jako do hubené kozy mi říkala, že jsem tuna na Božím světě byl pětadvacekrát. No potěš koště, z toho pětrát mimo galaxii. Takže já se umím teleportovat, jak by řekl švec. No a nikde nemachruji. Hezký podvečer. P.K. 🤣😊🙋‍♂️

Slovan
3. 6. 2024 17:39
Odpovědět  PřemekJ

Taky zdravím Přemku, to potěší takový vzkaz, než když ti někdo napíše ty kreténe co to meleš, nobo že tam máš gr. chyby, co je komu do toho, že jo.
Taky ti přeji hezký podvečer. 😊🙋‍♂️

Slovan
3. 6. 2024 19:57
Odpovědět  Slovan

Omlouvám se, jsem si asi přivlastnil pozdravení a přehlédl jsem že to patřilo kolegovi. Tak jindy.🙋‍♂️

Jan
3. 6. 2024 15:55
Odpovědět  Slovan

Vždy mne znovu a znovu fascinuju to kňourání, ať prý “Brňáci” a jiní z Moravy nelezou do Čech. Ale zatím mi ještě žádný kňoural nebyl schopen odpovědět na otázku proč si je volí? Kdo to po nich chce? Když se podíváme na portál volby.cz ukáže se nám téměř vždy, že tihle problémoví jedinci dostali nejvíc hlasů v Praze a okolí a na Moravě pohořeli jak papír. Takže opravdu nechápu, proč soused vyhrabává odpad z mé popelnice a dobrovolně si ho vysype v obýváku a pak mi kňučí na rameni, že “prý je to moje vina”….napadá mne příměra ke klíštěti, které se na nás přisaje, cucá bez svolení naši krev a pak si nám ještě navíc stěžuje, že mu “naše krev nechutná”. Nikdo přece nenutí klíště aby na nás parazitovalo a sálo bez našeho svolení naši krev.

Slovan
3. 6. 2024 19:21
Odpovědět  Jan

Jene, dobrý večer. Mám dotaz, nechcete se mě spíše zeptat jaké padnou čísla v nedělní loterii? 😊
Znáte to, jsou věci mezi nebem a zemí které nevysvětlíte. Ani já to nevím, ale přece jen, tito lidé kandidují za nějakou stranu že a lidi volí strany. Škatulata hejbejte se a je to pak jinak. Já bych se vámi spíše zabýval otázkou proč je tam stále lidi trpí. Jsme snad masochysti všichni. 🙋‍♂️

PřemekJ
3. 6. 2024 13:48
Odpovědět  Pijack

A já uděluji čest všem výjimkám, protože nikdy nepaušalizuji a vím, že v každé profesi a každé kastě se najdou ti, kteří mluví jinou řečí a konají zcela jinak než jejich profese či kasta.

Autor
3. 6. 2024 10:51
Odpovědět  Putinovec

Přesně takhle, takovým způsobem to bylo i za bývalého režimu.
Já bych ale pro ně použil čistě české slovo – DARMOŽRÁČI. To vysvětluje vše naráz, bez “přijatelných” oklik, opisů. Protože co je emocionálního na slově parazit? To si každy představí tak tu tasemnici, no a to přece tak nebolí, ne?
Ale darmožráč, to evokuje něco naprosto zbytečného, ba i (to je důležité, že I a ne jen) parazitického, něco, co neumí nic jiného než brát a nic nedává pro společnost UŽITEČNÉHO. A takových i ve svém okolí každý zná víc než dost. To jsou i ti, kteří žijí přímo na účet druhých, flákají se, hledají snadnou cestičku k výdělku (rozhodně ne k práci, fuj!), to jsou ti, co se hrnou do vyšších míst, kde se z nich stávají mastodonti, byrokrati, poslanci (dnes v drtivé většině), protože nemají žádnou odpovědnost, nic neumí, pokud nena(s)erou (je to slušnější než přímo, bez závorek napsáno? tohle je také “dáreček” těhle darmožráčů – nemluvíš už tak upřímně, už se k nim blížíš!) někoho z jejich vlastních darmožráckých řad.
Je to jako s používáním anglicismů – zní to lěpe a neutrálněji než často v češtině, či jakémkoli jazyce, který je tím nakažen.

Slovák
3. 6. 2024 13:45
Odpovědět  Peter 008

Samotný Danko patry do tejto kategórie! Chazarskí zlodej , plagiator , a darmožráč! Slovaci dobre vedia čo je Danko zač, ale aj taka Monika Benova, Miriam Lexmanova a im podobní a nevoliteľný do EU Parlamentu!!!

Viking
3. 6. 2024 20:30
Odpovědět  Slovák

Danko neni blbec a vždy mluví rozumně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
3. 6. 2024 13:47
Odpovědět  Peter 008

Bude nutné vrátit se k systému , kdy komidiant bude živ komediantstvím jen tehdy , pokud se lidem jeho vystoupení bude líbit .
Ani korunu komediantům , ani korunu na tuto zvrhlou rádoby kulturu .
Neuživíš se komediantsvím , pracuj jinak , nebo zdechni hlady .
Až sioanglosaský západ zdechne pod botou Ruské svobodné Koncepce , tak po procesu s vlastizrádci , bude nutné umožnit těmto “umělcům” , plnou finanční svobodu . Žij si za své .

Viking
3. 6. 2024 20:32
Odpovědět  Putinovec

Moje řeč.

PřemekJ
3. 6. 2024 13:59
Odpovědět  Peter 008

Emocí netřeba, parazit je to, co krade tím, že tyje ze svých hostitelů. V přírodě je parazitů habaděj, ale všechny druhy parazitů dělají vše proto, aby své hostitele nezahubily. Když jsou u moci mocichtiví diletanti jako je tomu dne s naší vrchností, tak hrozí to zahubení hostitelů, tedy nás všech. Proto dělejme vše proto, aby tako parazitická sebranka byla za své zločiny proti lidskosti potrestána.

Pravdomluvny
3. 6. 2024 06:33
Ohodnotit příspěvek :
     

neZISKOVKY JSOU ŠKODNÁ A TA SE LIKVIDUJE!

PřemekJ
3. 6. 2024 14:00
Odpovědět  Pravdomluvny

Mnohá škodná je z jiného úhlu pohledu užitečnou součástí dané bioty, např. šelmy. To se ale netýká Šelmy jako takové…

JoFa
3. 6. 2024 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Danko si urobil idiota zo seba sám a sťažuje sa, že to robí mainstream. Veď posúďte sami, na jednej strane hovorí o nenávisti progresívcov voči nemu a Ficovi a potom povie v rozhovore o našej Fione, že je to prázdna nádoba bez mozgu” Lidé pochopili, že Čaputová je jen prázdná nádoba bez mozku. Vždyť ona nikdy nebyla prezidentkou národa, nezná Slovensko a tak dále.”
Kolko breptov Danko už zadrel, veď on je retardovaný citujem z článku jeho výrok “A v tomto ovzduší se dostala nahoru naše prezidentka Zuzana Čaputová, která se chválabohu vrátí na smetiště dějin, odkud přišla.” Fiona prišla zo smetiska dejín, čo na to povedať..
Problém je, že tento retard nám chce zobrať slobodu vyjadrovať sa anonymne a pripravuje “kladivo na čarodejnice” https://cz24.news/diskuteri-budu-riskovat-unik-osobnych-udajov-alebo-sa-komentare-pod-clankami-vypnu-hodnotia-odbornici-navrh-sns/. 
Atentán na Fica zneužijú na osekanie našich práv, pritom všetkých ľudí ktorí schvaľovali útok na Fica polícia vypátrala, tak načo má byť takýto zákon?

JoFa
3. 6. 2024 07:32
Odpovědět  JoFa

Pozrite si ako vlastný Smer použil atentát na propagáciu https://cz24.news/video-za-roberta-fica-aj-o-tomto-budu-volby-do-europskeho-parlamentu-video-sk-2-min/ Za Roberta Fica! len si spomeňte ako ešte nedávno sa kričalo Za Jána a Martinu! toto je úroveň Slovenska, zneužívanie tragédie pre politické účely. Jedni pranierujú druhých za to čo sami robia.
Je to hnus a keď poviete alebo napíšete o Dankovi pravdu že je retard, tak vás budú stíhať a pritom som to aj dokázal. O jeho bozkávaní armádnych výložiek v parlamente sa ani nemusím rozširovať.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Oy Vey
3. 6. 2024 09:07
Odpovědět  JoFa

Danko s Harabínom uplácali ten nešťastný zákon, ktorý povýšil chazariát na posvätnú nedotknuteľnú indickú kravu, takí sú to “národovci”. Z ostatného obyvateľstva SR spravili občanov 2. triedy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
3. 6. 2024 09:14
Odpovědět  Oy Vey

To že kritizujem Danka je známka, že som z N ka? Tak potom máš trolko rovnaku úroveń myslenia ako kapitáň.
Celý komentár si zmenil a teraz je to ako by som písal od veci, mal by si najprv nabudúce dočítať súvisiace komentáre a nerobiť ukvapené závery.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PřemekJ
3. 6. 2024 14:05
Odpovědět  Oy Vey

Prosím o vysvětlení, jak oba zmínění “…uplácali ten nešťastný zákon, ktorý povýšil chazariát na posvätnú nedotknuteľnú indickú kravu…” A propos, situace před rokem a ještě více dříve nedovolovala mluvit, natož konat proti samozvaným bohům, protože tehdy ještě byli silní. Dnes jsou již prázdné slupky bez reálných zdrojů moci.

JoFa
3. 6. 2024 09:09
Odpovědět  JoFa

Aby ste boli v obraze, čo na Slovensku prebieha a neprebieha, tak doporučujem tento článok a komentáre pod ním. https://www.hlavnespravy.sk/dracik-zverejnil-ostry-text-stranka-ministerstva-vnutra-reaguje/3500290
Vy Češi máte jednu vlastne dve obrovské výhody aj v tomto marazme v ktorom sa nachádzate, tá prvá je vlastná mena a tá druhá je, že máte vlastenecké strany, ktoré sa zhodujú na vystúpení z EU a NATO, to naša “inteligentná” SNS na čele s kapitánom nikdy nechcela a aj preto je vo vláde eurohujerov. 
Takže bude sakradôležité s akým prejavom príde Fico z maródky a ak bude zase plácať nezmysly o ukotvení v NATO a EÚ, tak táto vláda dlho nevdrží, ľudia už majú dosť zradcov a eurohujerov, čo nás len okrádajú.
Preto vyberajte strany do volieb nielen podľa toho, že chcú vystúpenie z EU a NATO, ale musia mať aj presný návod ako to zrealizovať a ako pokračovať ďalej, inak to budú zase len farizeji a tliachanice.

Gales
3. 6. 2024 11:02
Odpovědět  JoFa

Euro je totiž existenčně závislé na stabilitě amerického dolaru, protože v dolarech jsou denominovány všechny americké dluhopisy, které jsou podkladovými aktivy Eura podobně, jako dříve se měny podkládaly zlatem. Dnes se podkládají státními dluhopisy USA. Doufám, že už chápete, proč za USA stojí 50 zemí tzv. kolektivního Západu.

Není to z lásky k USA – je to kvůli tomu, že tyto země mají v amerických dluhopisových aktivech utopeny a jako rukojmí drženy své centrální banky, které těmi dluhopisy podkládají buď Euro, anebo své národní měny. To je to tajemství “jednoty” kolektivního západu. Je to strach z likvidace nakoupených amerických státních aktiv. A to je ta skutečná realita, proč mají zapadčiky strach z porážky USA na Ukrajině. Proto se rozhodli zabránit porážce Ukrajiny všemi prostředky, a to i zatažením svých zemí a svých vojáků do války proti Rusku na Ukrajině. Proto volby do EU parlamentu rozhodnou o osudu Evropy.

JoFa
3. 6. 2024 11:13
Odpovědět  Gales

To je zaujímavé, čo ste napísal a mám otázku. Akú úlohu v tomto hrá Rusko, to že sa vojna naťahuje má tiež nejaký dôvod a že sa naťahuje spomenul posledne Kedmi. Nebude v tom práve táto súvislosť, čo píšete?
To že príde západ o dlhopisy im predsa muselo byť jasné, keď Rusko začalo vyhrávať a vyhrá.
Dalo by sa predpokladať, že víťazstvom Ruska na Ukrajine padne euro a celá EÚ?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PřemekJ
3. 6. 2024 14:10
Odpovědět  JoFa

Pochopitelně že globální euroatlanticky řízený finanční systém je na pokraji zhroucení pro svou vnitřní nestabilitu. Čína se již velkého množství US dluhopisů zbavila a hodlá v tom pokračovat, v RF to mají připravené také, ale čekají na zdárné dokončení SVO. Pak to spustí a systém imploduje při současném zavedené finančního systému BRICS nebo GESARA, jak se komu chce. Cíle jsou jednotné dle zákona jednoty.

Iberiusto
3. 6. 2024 18:09
Odpovědět  JoFa

Vážený pane JoFa, dnes respektovaný a nejznámější slovenský spisovatel Banáš se shodou okolností vyjádřil o Čaputové podobně jako Danko. Jsem poloviční Slovák a tak mám velmi blízko k této zemi, kde jsem se narodil, a kde mám spoustu rozumných přátel, z nichž mnozí jsou stejně krtičtí k Čaputové. Bylo naprosto neuvěřitelné, jak se z neznámé okresní advokátky, bez jakékoliv politické a správní praxe stala osoba, která se dostala na nejvyšší ústavní funkci. Podobný zázrak byl v případě užerníkas Kysky. Obě tyto persony byly podporované stejnými v pozadí. Sdělte mi prosím co dobrého jeden i ta druhá vykonali pro dobro Slovenska a Slováků. Tutéž otázku jsem položil pár Slováků. Odpověď byl výraz, který není slušný, a kterým se vyjadřuje jinak význam “nic”.

JoFa
4. 6. 2024 09:09
Odpovědět  Iberiusto

Vážený pane, ja s vaším názorom na prezidentku súhlasím a v mojom príspevku neobhajujem prezidentku, ale kritizujem Danka za to, že ako predný politik a súčasť novej vlády má pocit, že na neho útočia z mainstreamu a pritom on robí presne to isté a útoči na ich modlu prezidentku. Podobne toto robil aj Smer a Fico, čo spôsobilo rozdelenie spoločnosti.
Okrem toho som nenašiel logické porozumenie jeho vyjadreniu “prišla zo smetiska dejín” to je imbecilizmus, na smetisko dejin sa dá dostať a ak odtiaľ niekto príde, tak to je človek zo zabudnutia, ktorý už niečo pos..al či pokazil a prichádza späť, čo sa o nej nedá povedať, lebo bola absolútne neznáma osoba pre ĺudí, o ktorej nikto nič nevedel a preto považujeme tohoto imba za neschopného vo vyjadrovaní a mohol by som pokračovať koĺko imbecilizmov už porozprával.
Nabudúce ak chcete do Prahy na námestie niekoho inteligentného a vlastenca zo Slovenska, tak zavolajte p. Belousovovú alebo p. Rostasa, tí majú predsa len schopnosť vyjadrovania na vyššej úrovni. Nech sa vám darí vo voľbách!

JoFa
4. 6. 2024 09:21
Odpovědět  JoFa

Aby ste mi veril, že tu len neosieram, tak prosím sú aj ďalšie: https://www.youtube.com/watch?v=vQODM41DqiE
https://www.youtube.com/watch?v=OEkBfoCj-lM

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
4. 6. 2024 17:26
Odpovědět  JoFa

je to síce len orientačné, ale tento mimoň práve dostal SNS opäť do katastrofy https://www.hlavnespravy.sk/prieskum-odhalil-kto-ma-najvacsiu-podporu-vo-volbach-do-europskeho-parlamentu/3513426

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovák
3. 6. 2024 13:48
Odpovědět  JoFa

Ceši vedia h o v n o čo je Danko zač! Zlodej z Revúcej, sudca ” extremizmu” spod Múra Nátekov, plagiator a sam seba povysujúci ” kapitan”! 3 promile Semafor!!!

Slovák
3. 6. 2024 13:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Uz len Danko je ten pravý ” Slovan, Slovák a vlastenec”= chazar co chodi po rady pod Múr Zúfalcov a Narekov, odkiaĺ dotiahol aj bic- zakon na ” extrémizmus” a ” holyhoax”…Zlodej z Revucej, falosný kapitán a sam plagiator! Slovaci az moc dobre vedia čo je Danko zač! Zoberte si ho do Prahy, tam bude uzitocnejší….

3. 6. 2024 23:41
Odpovědět  Slovák

Hlavně ty zůstan kde jsi

Slovák
3. 6. 2024 13:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Mazeme komentare o sto šesť! Že pokec 24!!! Danka Slovaci nezabudnú! Vlka v baraňom kozuchu! Chazarski zlodej z Revúcej( Štatne lesy) a navštevnik Izraela a donasač zakonov s pod Múra Nárekov o ” extrémizme” !!! Falošný ” kapitan” sa vyznamenal sam seba, a samoztejme, ze je to aj plagiator! V tychto casoch tento ” pan semafor s 3.0 promile” by bol uzitocnejsí Fialenkovi ako Robertovi Ficovi!!!

PřemekJ
3. 6. 2024 14:15
Odpovědět  Slovák

Jen aby jste se nemýlil. Chazar zuřivě válčí s Judejci a Židé už toho mají plné zuby. A cesty do Izraele již neznamenají úlitbu chazarskému sionismu ale často snahu o autentizaci osobních představ o tamnějším dění. Zeď nářků navštěvují ti i tamti, jedni z důvodu víry, druzí, aby to tak vypadalo. Kdo jsi, že hážeš kamenem?

PřemekJ
3. 6. 2024 13:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jest. Jen se příchozí mráz jaksi obrátil o stoosmdesát stupňů.

zuzana
3. 6. 2024 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Člen NATO souhlasí s použitím svých letadel k útoku na Rusko

https://aktax.cz/clen-nato-souhlasi-s-pouzitim-svych-letadel-k-utoku-na-rusko/

Tupý hulvát
3. 6. 2024 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi jsem moc citlivý,ale když vidím toho aspen-hamáčka a vzpomenu si ,jak blábolil po Vrběticích ty sr-čky,nemohu se ubránit přesvědčení,že ta jeho špína stříká i na ty okolo.A na ty,co mu podají ruku obzvlášť.

zuzana
3. 6. 2024 16:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskyj obviňuje Čínu z napomáhání Rusku sabotovat Švýcarský mírový summit

https://aktax.cz/zelenskyj-obvinuje-cinu-z-napomahani-rusku-sabotovat-svycarsky-mirovy-summit/