Slogan “Black Lives Matter” je rasistický slogan, protože záleží na všech životech. Miloš Zeman, prezident republiky

Projev prezidenta republiky při recepci u příležitosti státního svátku Spojených států amerických

30. června 2020

Milý velvyslanče Kingu, dámy a pánové,

nejprve bych rád poděkoval za pozvání. Ale oslavy nezávislosti neznamenají pouze oslavy nezávislosti státu nebo národa. Oslavujeme nezávislost občanů, víry a národů, a to je téma, o kterém chci hovořit, i když je velice nepohodlné, nezdvořilé a vůbec není nudné jako obvykle.

Chci říct, že dnešní svět čelí útokům na nezávislost našich občanů jak ve Spojených státech, tak v České republice. To je nebezpečí, které nelze pominout, a my mu musíme čelit.

Představte si současnou situaci – pouliční výtržnosti, hořící auta, ničení soch v obou zemích, pane velvyslanče, v obou zemích, a nejen to. Jsou zde hlupáci, kteří se prohlašují za lídry, kteří udávají správné hodnoty, nebo dokonce za opinion lídry.

Co se mých hodnot týče, rád bych vám připomněl jednu starou píseň, která praví, bylo to dobré pro mého otce, bylo to dobré pro mou matku, je to dost dobré i pro mě. Tedy nepotřebuji žádné velké bratry, kteří by mi říkali, jaké hodnoty jsou správné, a to nejen jako prezidentovi nebo jako velvyslanci. Potřebujeme svobodu myšlení, potřebujeme zdravý rozum. A to je přesně případ opinion lídrů. Toto všechno představuje v obou zemích situaci, která je proti svobodě.

Dovolte mi závěrem, pane velvyslanče, velmi provokativní větu. A prosím, věřte mi, že jsem zde nejen jako nezávislý občan, jsem zde také jako přítel Ameriky. To jistě víte. A v obou postaveních říkám, že slogan “Black Lives Matter” je rasistický slogan, protože záleží na všech životech.

Děkuji.

Miloš Zeman, prezident republiky, rezidence velvyslance USA, Praha, 30. června 2020

https://bit.ly/2NFWGtj

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
1. 7. 2020 09:31

Už zase prezident velmi elegantně načůral do mraveniště! A idioti se už zase začali k tomu jádřit! Třeba olezlá eurotlama Rouček.

Editor
2. 7. 2020 00:14
Odpovědět  Janinna

No, Schláfenberg to dokázal a pak to dokázalo i to Pehe (he)

Editor
2. 7. 2020 09:00
Odpovědět  Janinna

V tom případě je ovšem rasistická i původní černobílá fotografie a filmy! Šachy nemohou být rasistické, vymyslel je Ind a Indové jsou začouzený. Bože, to jsou kreténi.