historiepolitika

Skutečnost, že Rusko nespadlo pod “humanitární bombardování” NATO je zásluha Beriji 

“Skutečnost, že Rusko nespadlo pod “humanitární bombardování” NATO je zásluha Beriji”, Anatolij Wasserman.

Návrh na otevření muzea a turistického centra věnovaného činnosti Lavrentije Beriji ve městě Novouralsk ve Sverdlovské oblasti poslouží jako připomínka toho, kdo se podílel na vytvoření jaderného štítu.

V rozhovoru s krymskotatarskou sociální aktivistkou Dianou Kadi to uvedl poslanec Státní dumy Ruské federace Anatolij Wasserman, uvádí PolitNavigator.

„Možná se budete divit, ale v historii se zatím nenašla jediná významná postava, ke které by byl naprosto jednoznačný postoj. Pokud jde o Lavrentije Pavloviče Beriju, je to skutečně jedna z nejvíce pomlouvaných postav naší historie. O důvod víc se zapojit do odhalování této pomluvy a vysvětlování skutečného významu tohoto představitele pro naši zemi a národ.

Mimochodem, to, že naši zemi ještě nepostihlo „humanitární bombardování“, jak mluvil Václav Havel, poslední prezident Československa a první prezident České republiky, je do značné míry zásluha Lavrentije Pavloviče. Přinejmenším pro tuto zásluhu je nutné se vypořádat s odhalením a zničením pomluvy vznesené proti němu,“ vyjádřil Wasserman souhlas s iniciativou bývalého poradce rektora Uralské báňské univerzity, stalinisty Vadima Averjanova.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3SBAT5b

sdílet na

34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
28. 9. 2022 00:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže pomluvy…
Jasně. Za všechno mohl Trockij a koblížek Nikita Kukuruza.
Jse zvědav, komu dalšímu nablejskaj svatozář.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 02:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli se Rus jmenuje Wasserman, tak je to nejspíš Žid, ti mají obvykle taková německy znějící jména…
Pak se není co divit, že obhajuje tohoto masového sadistického vraha Beriju…

Berija chtěl po smrti Stalina vládnout, ale naštěstí mu to generál Žukov překazil…
Ten generál Žukov, který kdysi přijel s tanky k Ljubljance, sídlu Židovské NKVD, a vyčistil to tam…
Především Žukovovi bychom měli být vděční, a ne psychopatickým šílencům jako byl Berija…

πα½

1488126957526 beria-the-jew.png
René
28. 9. 2022 09:11
Odpovědět  P.A.Semi

Smrt J. V. Stalina v únoru-březnu 1953 postavila před vládnoucí byrokratické klany v SSSR úlohu přerozdělení moci. Nečekaná Stalinova smrt způsobila, že ani jeden z předem připravených plánů na přestavbu Olympu vlády nemohl být použit.
Proto poté, co se všechny skupiny formálně domluvily na rozdělení moci v zemi, každá z nich dál pokračovala ve své předchozí činnosti, tedy ve snaze o odstranění všech svých konkurentů. První aliance vznikla v červnu roku 1953, kdy byl v důsledku čistě vojenského převratu zavražděn L. P. Berija, čímž jeho skupina přišla o svůj vliv na řízení země.
Vítězství nad Berijou bylo nutným předpokladem pro zvolení Chruščova prvním tajemníkem ÚV KSSS v září 1953.
Chruščov & Co uvrhli Sovětský svaz do nejrůznějších sociálně ekonomických avantýr, čímž zaměstnali marxisty-vlastence odstraňováním jejich důsledků. Tak si upevnili moc a v roce 1956 zasadili konkurenčním klanům ještě jeden úder, když na 20. sjezdu KSSS odhalili kult osobnosti Stalina.
Význam zprávy spočíval v tom, že přímo z úst sovětského vůdce získala západní protisovětská propaganda oficiální potvrzení např.: – že všechny celým světem obdivované úspěchy SSSR jsou pouhými mýty;

René
28. 9. 2022 09:13
Odpovědět  René

Na červnovém plénu ÚV KSSS příznivci Chruščova zvítězili nad jeho protivníky v prezidiu.
Ti byli označeni za „protistranickou skupinu V. Molotova, G. Malenkova L. Kaganoviče a D. Šepilova” a byli vyloučeni z řad ÚV. (Později, v roce 1962, byli nakonec vyloučeni ze strany.)
Zde se opět projevila skutečná Chruščovova morálka. Chápal, že to, čeho se dopustil, by bohatě stačilo k jeho odvolání a k tomu, aby mu byly připsány na vrub všechny negativní důsledky změny politického kurzu SSSR. Bylo nutné předat pokračování tohoto směru někomu, kdo by nebyl zapleten do chruščovovského voluntarismu a současně se těšil oblibě u širokých vrstev obyvatel.
Mezi trockisty-internacionalisty byl v okolí Chruščova jen jediný takový kádr: „maršál vítězství” G. K. Zukov, který zabezpečil setrvání Chruščova na nejvyšším stranickém postu vojenskou silou, díky níž si spiklenci zachovali ideologickou moc ve státě.
Tím Zukov získal reálnou sílu, s jejíž pomocí by mohl zbavit moci i samotného Chruščova. A proto už o pouhé čtyři měsíce později,

René
28. 9. 2022 09:13
Odpovědět  René

v říjnu 1957, byl maršál Žukov, který jej podpořil, vyloučen z řad prezidia ÚV a uvolněn z funkce ministra obrany SSSR.
Žukovův vyhazov otevřel Chruščovovi možnost soustředit ve svých rukách veškerou moc ve státě. V roce 1958 se Chruščov stává předsedou Rady ministrů SSSR. Takto spiklenci nakonec potřebovali celých pět let na dosažení postavení, kterého chtěli původně dosáhnout okamžitě po plánovaném odstranění Stalina. A potom jede Chruščov do USA

René
28. 9. 2022 09:12
Odpovědět  P.A.Semi

– že válku SSSR vyhráli jenom díky tomu, že nepřítele zavalili vlastními mrtvolami;
– že ekonomika nemůže zajistit potřeby ani samotného SSSR;
– že celá země je jedním velkým gulagem, kde vládne strach a hrůza, a za to všechno může Stalin,
… a proto tedy obyvatel Západu musí být vděčný osudu za to, že žije na Západě, a svým vůdcům za to, že ho, byť za cenu obrovských nákladů, osvobodili a ochraňují před hrůzami totalitarismu.
Tato zpráva zasadila velmi silný úder světovému komunistickému hnutí a ukázala, že vedení SSSR se distancuje od provádění globální politiky obecně a zvláště globální politiky jako alternativy politice GP (globálního prediktora).
Tak prudký obrat v politice z nejrůznějších důvodů nepodpořila značná část funkcionářů ve vedení SSSR a v červnu 1957 v průběhu čtyřdenního zasedání prezidia ÚV KSSS bylo přijato rozhodnutí uvolnit soudruha N. S. Chruščova z funkce prvního tajemníka ÚV KSSS.
Avšak trockistům-internacionalistům mezi členy ÚV KSSS v čele s maršálem G. K. Žukovem se podařilo vmísit se do práce prezidia a dosáhnout předání této otázky k posouzení plénem ÚV KSSS, které bylo za tímto účelem svoláno.

Evžen
29. 9. 2022 10:46
Odpovědět  René

Znáte význam věty Pyrrhovo vítězství?Málo kdo si umí představit co musel ruský národ zakusit od revoluce,první světová válka,revoluce,kontrarevoluce podporovaná přímo záp.vojsky včetně USA,2.sv.válka!To vše stálo Rusko obrovské lidské a materiální škody!Je vlastně zázrak čeho ruský národ dosáhl bez vykradení mozku celé!mu světu viz USA !

Oy vey
30. 9. 2022 19:46
Odpovědět  Evžen

odporúčam si dať do hľadáčika na gúgli “who was behind Russian revolution” a čítať

Albi
28. 9. 2022 09:59
Odpovědět  P.A.Semi

Skutečnost je ovšem jiná.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2019/04/berija-jaky-nebyl.html
“Skutečný Lavrentij Berija je případ, kdy dokonce i Wikipedie je trochu objektivnější než obecně šířené mýty…..
Čím se zabývá on i jemu podřízené NKVD v letech 1939 – 1940 mimo běžnou práci? Přezkoumává případy z let 1937 – 38, na nichž se podepsal tým Ježova: propouští nevině odsouzené, v jejichž případech došlo… hm… k “chybě”, osvobozuje zadržené, jejichž případy ještě nebyly předány soudu. Hodnocení této první berijovské rehabilitace se pohybují od 150 až 200 tisíc do 279 tisíc osvobozených lidí. Do začátku Velké vlastenecké války pod vedením Beriji ještě stihli přezkoumat okolo milionu vynesených rozsudků. Z nich zhruba polovina byla uznána za buď zcela nepodložené, nebo nepřiměřeně kruté”.

Takže pozor – byl to Ježov, který všechny své “hříchy” hodil na Beriju, stejně jako trockista Chruščov zločny trockistů na Stalina. Ale pomluva má tuhý život a když se soustavně přiživuje…..

Oy vey
30. 9. 2022 19:47
Odpovědět  Albi

Ježova dal Berija zatknúť a popraviť, sotva mohol svoje hriechy posmrtne hádzať na Beriju

[Trol-1] Tonda Brnak
28. 9. 2022 18:30
Odpovědět  P.A.Semi

Ty seš opravdu nácek se vším všudy. Včera jsi tady dokonce obdivoval Hitlera.

Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 19:52

Ty zas podle toho, jak ti to vadí, a podle toho, jak tady notoricky Lžeš, a jak měníš jména jak ponožky, jsi zřejmě Žid…

Podle tebe jsem “nácek” proto, že uvedu evidentní fakt, že rus s německy znějícím jménem je “nejspíš Žid” ? A copak ti na tom vadí ?

πα½

[Trol-1] PetrPavel
28. 9. 2022 20:22
Odpovědět  P.A.Semi

To nebyla jediná antisemitská jedovatá slina. Měl by ses s tím léčit.

Albi
28. 9. 2022 21:51
Odpovědět  [Trol-1] PetrPavel

A proč vyjadřovat se “neuctivě” proti jakémukoliv jinému národu nevadí?

Administrátor
P.A.Semi
28. 9. 2022 22:19
Odpovědět  [Trol-1] PetrPavel

Naopak…
Já tady mimo jiné léčím společnost obnovením skutečné Svobody Slova a de-tabuizací toho, o čem je nutné mluvit a nemlčet, nenechat se umlčovat a přestat přehlížet slona v místnosti … !

Je “anti-semita” i Bůh, který napsal na Slunci: “Jewish Evil Vax, Covid Moderna” – v překladu “zlá židovská vaxxína, Covid Moderna”… ?! Protože spoustě lidem zatím nedochází, jak moc Židovský byl ten podraz s Covidem a s Vaxxínami…

Víš, ale já umím vysvětlit, proč skuteční anti-semité jsou především zločinci mezi Židy… Protože semita je od slova שם šem – Jméno. Tedy anti-semité jsou ti, kteří to jméno poškozují. Na to je v Talmudu spousta traktátů o חילל השם khilul ha shem, znečišťování jména. Ale kdo jim to jméno znečišťuje především? Ti, kdo pod touhle “vlajkou” páchají zločiny a podrazy – ti to jejich jméno znečišťují nejvíc, a tedy ti jsou skuteční anti-semité…
Ale chtějí to “anti-semita” používat jako zbraň na umlčování pravdomluvných a zametání pravdy pod koberec…

πα½

Masunta
28. 9. 2022 04:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Anatolij Wasserman podpindostník je a místo v tjurmě už se mu rezervuje. Kobka nevelká a temná, postačuje.

Aleš
28. 9. 2022 08:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Zločinec Berija. Dostal co si zasloužil a byl transportovan do pekla.

René
28. 9. 2022 09:22
Odpovědět  Aleš

presně, Berija za války zakázal předávat k přešetření vojáky, kteří se přiznali ke spolupráci s nepřítelem, pokud tu spolupráci nebudou na místě schopni dokázat.
To totiž namísto vyšetřování, obvykle následované- ho vězením, znamenalo okamžitý polní soud. Prostě někteří lidé, kteří byli pod tlakem, například pro neschopnost řádně vykonávat zaujímanou funkci, mohli uvažovat, že by bylo dobré se načas nějak zašít, a tak přežít tuto obtížnou dobu. Pobyt v politizolátoru

René
28. 9. 2022 09:43
Odpovědět  René

– pro mnoho hodnostářů mohlo být zatčení za těchto okolností vítaným řešením. Politizolátory se daly použít jako prostředí pro přečkání nepříznivých časů. Doba byla divoká, situace se mohla rychle změnit, a proto můžeme uvažovat o jisté snaze záměrně vykonat třeba i trestný čin, a tak se uklidit. Ježov, Stalin a později Berija, ovšem nebyli nakloněni těmto
‚rekreačním zařízením‘ a chovanci politizolátorů tak vlezli do nikým nenastražené pasti.
Klíčovým mužem této doby byl bezpochyby Ježov. Člověk inteligentní, agilní, výkonný, bezohledný a neznající míru, kterému zřejmě také došlo, že se mu otevírá cesta k absolutní moci. Nutné bylo jen trochu přitlačit na pilu, což mu nedělalo žádný problém. Nad cenou se nerozpakoval, tu přece v jeho kalkulacích představovaly cizí hlavy.

  • Ať se dívám na zápis z tohoto pléna z jakékoliv strany (i přes signály o posílení bezpečnostních opatření) v nejmenším z něj nevyplývá, že by Stalin roztáčel teror. Teror rozpoutával Ježov.
suetonius
28. 9. 2022 12:55
Odpovědět  René

Přesně tak. Doporučuji přečíst knihu od Uškujnika,která se jmenuje Kagan a jeho bek.Svého času se dala zdarma stáhnout na internetu.Tam je vše podrobně popsáno a vysvětleno, i okolnosti Stalinovy smrti.

jeozef
28. 9. 2022 11:22
Odpovědět  René

to je z knihy bůh synergie?

Aleš
28. 9. 2022 12:01
Odpovědět  René

Byl to vrah. Katyn např. Zločinec.

Pedro
28. 9. 2022 12:20
Odpovědět  Aleš

Katyn? To se pleteš, hodili to na ně.

René
28. 9. 2022 16:10
Odpovědět  Aleš

vzdělaný člověk ví, že zvěrskou likvidaci Poláků provedly německé bezpečnostní síly tak, aby svedly vinu na NKVD. Katyňský případ se zdál být po mnoho desetiletí jasný. Do nástupu Gorbačova k moci, kdy v SSSR ještě žili svědci katyňského zločinu, se nikdo neodvážil výsledky vyšetřování napadnout.
Jak započala falsifikace katyňského masakru v SSSR?
Koncem 80. let, v průběhu tzv. sovětské přestavby, přesvědčili lidé z organizace „Memorial“ Michaila Gorbačova, že nejlépe dokáže Západu svou věrnost a oddanost prohlášením, že zajatí polští vojáci byli povražděni na základě rozhodnutí politbyra VKS(b) v roce 1940, tak, jak to tvrdila goebbelsovská propaganda nacistického Německa. Gorbačov souhlasil a Západ jásal. Krátce na to Gorbačov pochopil, že svá tvrzení musí podpořit vyšetřováním a rozsudkem soudu. Michail Sergejevič nařídil Hlavní vojenské prokuratuře zmanipulovat důkazy tak, aby potvrzovaly novou verzi katyňského případu – vinu Sovětů.
PROKURATURA SOVĚTSKÉ ARMÁDY VŠAK NEMOHLA VYVRÁTIT FAKT, ŽE POLÁCI BYLI POSTŘÍLENI Z NĚMECKÝCH ZBRANÍ, NĚMECKÝMI NÁBOJI

Masunta
28. 9. 2022 21:46
Odpovědět  Masunta

Novembrové voľby v USA musia byť uvrhnuté do chaosu, inak demokrati stratia snemovňu a možno aj senát, čím sa Bidenova administratíva na nasledujúce dva roky stane z veľkej časti nefunkčnou. Preto je v záujme demokratov, aby svetová vojna vypukla ešte pred Halloweenom (1. novembrom), aj keby to znamenalo zinscenovať jadrovú detonáciu na americké mesto a obviniť z nej Rusko.
Buďte si istí, že toto je jedna z možností v ich „portfóliu skazy“, o ktorej uvažujú.
Medzi ďalšie možnosti patrí scenár odstavenia národnej elektrickej siete (obvinenie by padlo na ruské kybernetické útoky) alebo finančný armagedon, ktorý by zmrazil banky, zastavil všetky transakcie a uvrhol svet do okamžitého chaosu a občianskych nepokojov.
To všetko sa dá dosiahnuť jednoduchým stlačením vypínača a zároveň obvinením Ruska z kybernetického útoku.
Čím agresívnejšia bude reakcia Ruska na protiofenzívu Ukrajiny, tým rýchlejšie nás môžu Biden, Obama (jeden z Bidenových bábkovodičov) a ďalší globalisti dotlačiť do svetovej vojny, v ktorej sa môžu odvolávať na rovnaké protiústavné zneužívanie moci, aké videla Amerika v Druhej svetovej vojne.

Pavel K
28. 9. 2022 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Těch mínusů, když jde o česneky.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Masunta
28. 9. 2022 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednou z metód modernej propagandy je aj zverejňovanie dosť šokujúcich údajov. Raz sa Ukrajina chválila, že zničila pomocou ATGM 509 ruských tankov. Nato médiá vyhlásia: „Vyvráťte to.“ A potom oznámia: „Áno, nemohli to vyvrátiť, takže máme pravdu.“ A napriek tomu nie sú predložené žiadne dôkazy.
„No história potvrdzuje, že 509 tankov vyradených ručným granátometom je smiešne číslo. Počas prvej vojny v Perzskom zálive, jednej z najväčších tankových bitiek súčasnosti, koaličné sily zničili len 160 irackých tankov. No bojovali proti nim tanky M-1 s najmodernejšími zameriavacími systémami a prístrojmi nočného videnia. Dokonca aj počas slávnej operácie v Ardenách bolo na oboch stranách zničených len 700 tankov,“ píše van Buren. „Pamätáte sa na obranu ostrova Zmejnyj? Pamätáte si všetky tie momenty, keď Rusku práve došli bomby a rakety? Pamätáte si ten uviaznutý ruský konvoj, kolóny vozidiel, ktorým došlo palivo? Pamätáte si na tie mohutné bezpilotné lietadlá, ktoré na Rusov zhadzovali bomby stonásobkom ich vlastnej hmotnosti? Pamätáte si všetky tie krvavé príbehy a detaily? Všetko to bola náhoda a ukrajinské víťazstvá sa akosi čudne zhodujú s časom amerických vyhlásení, že je potrebná ďalšia pomoc v podobe niekoľkých miliárd dolárov.“

Gales
28. 9. 2022 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Berja by srovnal i naši jidášskou pětikolku.

David
28. 9. 2022 10:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Leninem počínaje a Jelcinem konče byl jeden zločinec vedle druhého. Pokud se budou glorifikovat tyto osobnosti, dojde se nakonec k tomu, že ani ten Hitler nebyl zas tak špatný…

Pedro
28. 9. 2022 18:30
Odpovědět  David

USA je celá složená ze zločinců vole.

[Trol-1] Tonda Brnak
28. 9. 2022 18:41
Odpovědět  David

Já bych to doplnil. Leninem počínaje, Putinem bohužel nekonče, všichni více či méně šmejdi, jimž šlo akorát o osobní moc. Rusové i další národy jim byly putna.

28. 9. 2022 17:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nevím, jestli budu dneska moct spát, není mi jasné, jestli Bérija byl kladný nebo záporný typ. Nemohlo by se to trochu víc vysvětlit, taky od jiných Tatermanů?

Teď když už je všechno u nás jasné (že se to v těch volbách pěkně pro.sejřilo) a že na Václavák přišlo jen 20.000 (a kdoví jestli?), tak by to bylo jistě vhodné théma. Jinak by byla tady dost nuda, že…

[Trol-1] PetrPavel
28. 9. 2022 20:33
Odpovědět  primak

Celkem jednoduchý, jeden z řady ruských masových vrahů, mj. organizátor katyňského masakru.