politika

Skandál z Pentagonu: Američtí politici dostávají od izraelské lobby obrovské peníze

Vysoký poradce Pentagonu Douglas McGregor uvedl, že přední američtí představitelé, včetně ministra zahraničí Mikea Pompea a bývalého poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona, berou peníze od izraelské lobby a obohacují se na její účet.

Podpora Washingtonu pro Tel Aviv pochází z finanční infuze izraelské lobby, uvedl plukovník ve výslužbě.

McGregor se stal vedoucím poradcem nově jmenovaného úřadujícího ministra obrany Christophera Millera.

McGregorovo stanovisko pochází od CNN, která citovala jeho loňský rozhovor.

Ve svých dřívějších rozhovorech již hovořil o vnitřní finanční kuchyni americké politiky.

“Pan Bolton se stal velmi, velmi bohatým. Pozici, v které se nachází, Bolton získal díky své bezpodmínečné podpoře izraelské lobby. Je to jejich muž v Bílém domě. Totéž platí do značné míry o panu Pompeovi, který dostává peníze od izraelské lobby, Saúdů a další,“ řekl McGregor.

V dřívějším rozhovoru v roce 2012 McGregor zdůraznil, že izraelská lobby v USA má „obrovský vliv“ na Kongres a že chce vyvolat „vojenské údery“ na Írán.

„Myslím si, že Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti (AIPAC) a jeho podřízené nebo přidružené společnosti v průběhu let obrovskými částkami peněz upevnily svůj obrovský vliv na Kongres,“
řekl ruské mediální síti RT.

AIPAC je známý jako hlavní architekt americké politiky na Středním východě a byl opakovaně kritizován za svůj nepřiměřený vliv v Kongresu.

Americké ministerstvo zahraničí to odmítlo komentovat.

Bolton prostřednictvím svého mluvčího řekl: „Nereaguji na útoky antisemitů.“

Boltonovy finanční dokumenty však potvrzují, že před svým jmenováním poradcem pro národní bezpečnost v Bílém domě v roce 2018 získal od proizraelských skupin tisíce dolarů.

McGregor věří, že tlakem izraelské lobby se snaží zatáhnout Ameriku do války.

Skandál se ukázal jako pozoruhodný

Proizraelské organizace ve Spojených státech označily jeho výroky za „antisemitské“.

Ted Deusch, jeden z nejvýznamnějších členů židovského kongresu, požadoval odsouzení poradce a Jonathan Greenblatt z Anti-Defamation League (Liga proti hanobení) uvedl, že „v naší vládě není prostor pro tyto ošklivé antisemitské konspirační teorie o tom, že vládu ovládají bohatí Židé“.

Trump chtěl letos jmenovat McGregora americkým velvyslancem v Německu, ale po jeho kritice německé vlády se jmenování zastavilo.

V roce 2019 kongresmanka Ilhan Omar odhalila to samé a tweetovala, že podpora Izraele ve Spojených státech byla „plně svázána s Benjamíny“, odkazujíc na Benjamina Franklina, který je vyobrazen na 100 $ bankovkách.

Omar byla okamžitě odsouzena členy Kongresu za šíření antisemitismu – i samotným Trumpem, teď mnoho z nich o McGregorových slovech mlčí.

https://bit.ly/3fdwqmQ

sdíletj na