politika

Simplicius: Rozbor Izraele,… nejen

SIMPLICIUS THE THINKER

Věci nadále nabírají tempo a zároveň se zdánlivě zpomalují.

Po bouřlivých hrozbách okamžitým pozemním útokem na Gazu IDF zjevně zchladly a vystřízlivěly z kruté reality, že budou čelit nepřiměřeným ztrátám a/nebo porážce. Takže teď předstírají, že shromažďují síly a přehodnocují situaci a své šance. Mezitím se uchýlily k bezohlednému hromadnému bombardování civilistů.

Byly také zjištěny problémy s mobilizací:

⚠️ The Times of Israel oznámily, že záložníci mobilizovaní do izraelské armády čelí vážným problémům kvůli nedostatku řádných uniforem a dalšího vybavení (⏺ včetně prvků osobní balistické ochrany).

▶️ Údajně se tento problém snaží vyřešit vlastními silami prostřednictvím nákupů z Čínské lidové republiky (Aliexpress), ale také, že USA oznámily vojenskou pomoc, která uleví logistice izraelské armády.

Izraelské obranné síly nebyly připraveny na rozsáhlou mobilizaci záložníků a bojové nasazení ve válečných podmínkách.  Informoval o tom izraelský portál Ynet.

Záložáci shromážděni z celé republiky neměli zajištěno jídlo, neměli vybavení, základní potřeby a osobní hygienu.

Dobrovolníci již zahájili celostátní sbírku nezbytných věcí pro záložníky, kteří nadále přijíždějí do válečných sběren.

Nedostatek maskovacích uniforem v námořní pěchotě povede v blízké budoucnosti k tomu, že příslušníci služby budou nosit méně regulované uniformy.

Velitel generál Eric Smith ve videu na Instagramu vyjádřil obavy vojenského personálu z neschopnosti najít a zakoupit uniformy s lesním vzorem uprostřed pokračujícího nedostatku produkce. Oznámil, že protože problém přetrvává, místní vojenský personál bude moci nosit alternativní uniformy, které jsou v rozporu s námořními standardy.

“Tento problém s námi zůstane až do podzimu 2024, kdy bude výrobce moci zaplnit nevyřízené položky, které vznikly po COVID. Do té doby jsou místní velitelé, prapory a eskadry oprávněny používat FROG [nehořlavé organizační vybavení] nebo vybavení s maskováním v pouštní barvě,“ řekl Smith.

Zdůrazňuji tento problém jednoduše proto, abych poukázal na pokrytectví: Rusko bylo široce zesměšňováno kvůli různým nedostatkům v bezprecedentní mobilizační výzvě, která nebyla zaznamenána za více než půl století.  Tehdy jsem řekl, že každá země bude mít stejné problémy. Nyní vidíme, že se to potvrdilo, protože i Izrael má potíže s vybavením svých nově odvedených jednotek.

Kromě toho se zdálo, že Bibi předvídal skutečnost, že v pozemní operaci dojde k určitému zpoždění kvůli evakuaci Američanů a civilistů z Gazy. V tuto chvíli to však komplikuje skutečnost, že Egypt uzavřel jižní přechod Rafáh a nechce, aby do Egypta proudili palestinští uprchlíci.

Jaké jsou důvody těchto egyptských kroků? 

Protože už dlouho bylo tajným plánem Izraele vytlačit Palestince z Gazy a „přesídlit“ je do nového domova na Sinaji a udělat z nich „problém někoho jiného“, aby Izrael mohl zcela ovládnout Gazu.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dlouho skrývá plány na anektování pásma Gazy a přesídlení Palestinců na Sinajský poloostrov v Egyptě, uvádí irácká televizní stanice Al Sumaria s odkazem na zvukovou nahrávku bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka, ve které hovořil o rozhovoru s Netanjahuem.

„Netanjahu jednou řekl… že existuje mapa ukazující pásmo Gazy a oblast poblíž našich hranic, a začal konzultovat, zda by se obyvatelstvo pásma Gazy přesunulo na Sinajský poloostrov,“ cituje kanál Mubaraka. 

Uvádí se, že bývalý egyptský prezident odmítl Netanjahuovu nabídku. “Zapomeňte na to. Ani já, ani ten, kdo přijde po mně, se nebudeme moci vzdát našeho území,” řekl Mubarak.

Egypt si je tohoto plánu vědom a preferuje ponechat Palestince v pásmu Gazy a zároveň jim poskytovat humanitární pomoc přes kontrolní stanoviště v jižním Rafahu. Izrael pravděpodobně nechce, aby odcházeli přes severní kontrolní bod Erez, protože by to znamenalo, že by se v obrovském proudu dostali do Izraele. Palestinci se tak nechtěně stávají pěšákem v geopolitické hře.

Právě teď existuje nebývalé množství informačního šumu, přičemž každou minutu se šíří faleš za falší. Nejen o věcech, které se dějí uvnitř Izraele, ale o obecné geopolitické scéně, která se kolem toho točí, s padělky o různých zemích, jako je Pákistán nabízející vojenskou pomoc Palestině, atd. Takže musíme být velmi ostražití, abychom nevěřili všemu a aby byly informace ověřené.

Obecně se sice zdá, že dochází k mobilizaci různých sil a zemí, i když mnohé z toho lze připsat preventivním opatřením. Téměř každá země vždy „mobilizuje“ své síly na ochranu svého území, když se poblíž něco chystá – například Írán na hranici s Ázerbájdžánem během nedávných ohnisek v tomto regionu.

Objevují se zvěsti o potenciálním hromadném odvodu syrských jednotek, stejně jako zvěsti o mobilizaci v Řecku, atd.

Celá říše se mobilizuje; Britská stíhačka dorazila na britskou základnu Akrotiri na Kypru. V Izraeli přistála eskadra stíhaček NATO z Nizozemska. Americká letadlová loď byla nasazena ve východním Středomoří. Během několika dní se USA stáhly z Ukrajiny stejně jako z Kábulu.

Informace z Jordánska:

Zprávy naznačují, že jordánská obrněná vozidla se přesunula k jordánským hranicím se Západním břehem Jordánu a konvoje žen a dětí začínají oblast evakuovat. Jordánské záměry jsou nejasné. Zajištění jejich hranic proti jakýmkoli vedlejším účinkům současného konfliktu je podle mého názoru nejpravděpodobnějším vysvětlením.

Vzhledem k tomu, že Spojené státy nyní posílají do regionu svou druhou skupinu letadlových lodí, bude situace nevyhnutelně eskalovat. Oficiální stanovisko, které dnes oznámil John Kirby, je takové, že tyto letadlové lodě jsou určeny pro „odstrašující účely“ , aby si někdo dvakrát rozmyslel, zda vstoupí do konfliktu.

Kromě toho byla dříve oznámena masivní invaze Hizballáhu, ale ukázalo se, že jde o falešné zprávy nebo psychologický útok – někteří věří, že Hizballáh možná naboural nebo zfalšoval izraelské systémy včasného varování na severu.

Mezitím íránský prezident Raisi údajně telefonicky hovořil s bin Salmánem ze Saúdské Arábie o podpoře Palestiny. Existuje pocit, že se v zákulisí vytvářejí koalice pro něco mnohem většího, ale stále nic nenasvědčuje tomu, že se objeví velká Černá labuť, kterou někteří očekávají.

Je pozoruhodné, že korunní princ SA a prezident Íránu právě měli svůj první telefonický rozhovor. Dochází k úplnému přeorientování Blízkého východu. 

Během telefonického rozhovoru se shodli, že válečné zločiny proti Palestině musí skončit.

Někteří však vidí paralely s jinými érami sudů s prachem:

Všechen ten horor zavání rokem 1914. Zdá se, že to nikdo nechce pochopit, všichni se soustředí na svá pompézní prohlášení principů, zatímco vše, co se nyní děje, postupně vede ke katastrofě.

To bylo během dne ještě umocněno hlášeným výbuchem plynovodu mezi Estonskem a Finskem, z něhož bylo okamžitě obviněno Rusko. Přirozeně, že Stoltenberg již „vyhrožoval“ Rusku odvetnými opatřeními:

Stále častěji takové incidenty zanechávají v člověku pocit, že se nějaká skrytá ruka snaží v zákulisí rozdmýchat velký konflikt. A jak jsme o tom mluvili minule, je jasné, jaký by k tomu měli důvod. Katastrofální ukrajinská kampaň USA/Západ zcela vyjela z kolejí a hrozí, že s ní se potopí i celý Západ – jak naznačil polský prezident, když popsal Ukrajinu jako tonoucího muže, který hrozí, že všechny strhne s sebou.

Na této vlně rostoucího napětí se objevují varování před jakýmsi masivním globálním teroristickým útokem, který se má odehrát v pátek. Vypadá to “koordinovaně” a velmi děsivě:

Hamás volá po ‚dnu hněvu‘ a po tom, aby lidé vyšli do ulic a provedli „džihád“.

Lindsey Graham mezitím vyzval k vlastnímu džihádu vyvoláním „náboženské války“ v živém televizním vysílání.

Uvážíme-li, že stále přibývá důkazů o tom, že Netanjahu obhajoval přímé financování Hamasu, můžete si dát dvě a dvě dohromady:

“Každý, kdo chce zabránit vytvoření palestinského státu, musí podpořit posílení Hamásu a financovat ho,“ řekl Netanjahu členům Knessetu své strany Likud v březnu 2019. „Je to součást naší strategie.“

https://web.archive.org/web/20220715223137/https://www.haaretz.com/opinion/2021-05-20/ty-article-opinion/.premium/there-is-only-one-war -extremisté-vs-umírnění/0000017f-f466-d5bd-a17f-f67e4f940000https://web.archive.org/web/20220715223137/https://www.haaretz.com/opinion/2021-05-20/ty-article-opinion/.premium/there-is-only-one-war-the-extremists-vs-the-moderates/0000017f-f466-d5bd-a17f-f67e4f940000

Jak jsem zmínil v minulém článku, existuje možnost, že náhodná nebo záměrná eskalace skutečně povede k velké válce, jakmile budou strategické síly USA rozmístěny po celém regionu. 

Lze si snadno představit scénář, ve kterém jsou americké přepravní skupiny umístěny ve východním Středomoří a „Hamás“ nebo nějaká „Íránem podporovaná skupina“ provede ve velkých městech nějaké velké „provokace“ nebo „teroristický útok“, což způsobí, že USA s radostí provedou bombardovací kampaň s cílem ochromit Sýrii, Írán, atd.

Jedna věc, kterou je zajímavé poznamenat, je, že MSM nyní uvádí, že Írán o útoku Hamásu nevěděl a proto s největší pravděpodobností do něj nebyl zapojen.

To vyvolává otázky, zda v deepstate existuje nějaká neshoda o tom, jak postupovat a jak moc situaci eskalovat.

Stále více nasvědčuje tomu, že to byl ve skutečnosti nějaký druh triku Netanjahua/Likudu k upevnění moci.  Například odhalení, že egyptské zpravodajské síly varovaly Netanjahuovu vládu, že se chystá „něco velkého“, bylo zcela ignorováno.

Mimochodem, Izrael oficiálně popřel, že se to stalo. Ale je těžké věřit čemukoli, co říkají.

Mezitím některé přední izraelské publikace nadále vystupují proti Netanjahuovi a obviňují ho z následků:

Viděl jsem, jak někteří experti na Blízký východ dokonce poznamenali, že Netanjahuův režim tento konflikt nepřežije, bez ohledu na to, kdo vyhraje. Ať už je to pravda nebo ne, po tom všem, co se stalo, Netanjahu určitě potřebuje pocit zásadního, rozhodujícího vítězství.

Jedním z problémů je, že bez ohledu na to, jak to skončí, i kdyby to šlo cestou nejmírnějších předpovědí eskalace, region to navždy přetvoří. Řekněme například, že Izrael srovná Gazu se zemí a porazí Hamás a dosáhne rychlého konce. Od tohoto okamžiku Izrael pocítí nově nalezené ospravedlnění pro úder na cokoli nebo kohokoli. To bude znamenat, že bez ohledu na to, jak to skončí, napětí točící se kolem Sýrie a Íránu pravděpodobně poroste, ať se děje cokoliv.

Izrael použije to, co se stalo, jako ospravedlnění pro nepřiměřenou reakci i na sebemenší vnímanou provokaci.  To znamená, že dojde k masivním úderům proti íránským cílům v Sýrii nebo dokonce proti Íránu samotnému.

Další důležitá věc, kterou je třeba poznamenat, je, že ačkoli je nyní v módě předpovídat velkou „arabskou past“ a scénář podobný filmu, kdy Egypt, Sýrie, Jordánsko, Libanon, Írán, atd. všichni společně zaútočí a zničí Izrael, ale pravdou je, že existují určité náznaky opakování chyb, které nemusí skončit ničím jiným než zničením Gazy.

Například: Jednalo se o dobře známou arabskou taktiku, která sahá až do Jomkipurské války, rozdmýchávat konflikt a zveličovat jeho cíle, aby se pokusili přinutit ostatní spojence, aby se k němu přidali. Egypt skvěle lhal Sýrii v roce 1973 o tom, jak daleko se chystali zajít na Sinaji, aby donutili Sýrii, aby se zavázala k útoku na Golanské výšiny.

Podobně lze vidět pravděpodobný scénář, v němž namísto nějaké dobře koordinované odbojové kampaně šlo pouze o zoufalý pokus Hamásu přilákat další regionální hráče, aby se připojili k útoku na základě vnímané odvahy útoku. Prozatím však existují určité známky toho, že Írán a Hizballáh se nechtějí zapojit do dalšího velkého konfliktu.

Samozřejmě to může být diskutabilní, pokud Západ/USA plánují koordinovat své útoky a využít je ve svůj prospěch k podněcování, aby donutily Írán reagovat. Ale v tuto chvíli neexistují žádné skutečné známky toho, že se tak stane nebo že Írán plánuje otevřeně zasáhnout.

Rostoucí počet expertů věří, že „červená čára“ pro ostatní země je Izrael, který pronikne do Gazy nebo se ji pokusí obsadit:

Signály přicházející z Íránu, Sýrie a Libanonu naznačují, že pokud se Izrael pokusí obsadit pásmo Gazy, bude rozhodnuto o otevření dalších front proti Izraeli, což prakticky znamená regionální válku a přímou americkou intervenci. V západní Asii přicházejí krvavé dny!

A je možné, že to je jedna z příčin toho, že Izrael náhle váhá na hranici Gazy, místo aby se hnal vpřed, jak tak směle hrozil v prvních hodinách konfliktu.

Jeden zajímavý detail je, že USA využívají konflikt k tomu, aby nakonec ukončily podporu Ukrajiny. 

Republikánský senátor Hawley: Izrael čelí existenční hrozbě. Veškeré finanční prostředky pro Ukrajinu by měly být přesměrovány do Izraele.

Dalším důkazem toho je fakt, že John Kirby dnes pro Ukrajinu vyslovil velmi nepříjemná slova a přiznal, že jsou na „konci provazu“:

Nemůžete začít plánovat dlouhodobou podporu, pokud jste na konci provazu. A ve financování Ukrajiny se dostáváme na konec provazu. Dnes jsme oznámili 200 milionů dolarů a budeme nadále Ukrajině pomáhat, jak jen budeme moci, ale nebude to donekonečna.

Na jedné straně se šuškalo, že Biden má v úmyslu vypsat obří jednorázový šek na 100 miliard dolarů, aby si umyl ruce nad Ukrajinou, ale Kirby nyní velmi otevřeně prohlašuje, že finance pro Ukrajinu jsou na hranici možností a že takové peníze s největší pravděpodobností nebudou přiděleny.

To je docela oči otevírající prohlášení. 

To může být úplně poprvé, kdy administrativa tak otevřeně přiznala, že nejenže neexistují žádné plány na „dlouhodobou podporu“ Ukrajiny, ale že veškerá podpora obecně se již blíží ke konci.

Italský ministr obrany Guido Crosetto:

☄️ ☄️ ☄️ ☝️ Možnost pomoci Kyjevu se časem zmenšuje kvůli omezeným zdrojům, konflikt dospěl do bodu, kdy je jeho řešení pomocí vojenských akcí nemožné!☄️ ☄️ ☄️

Skutečnost, že načasování se shoduje se začátkem izraelského konfliktu, se zjevně jeví jako záměrné sdělení, které má veřejnost přesvědčit, že Projekt Ukrajina je uzavřen.

Sky News dokonce uvedla, že Zelenskij by se mohl náhle ocitnout otevřený jednáním, pokud by západní pomoc došla: Kyjev by měl zvážit jednání s Moskvou, pokud dojde západní pomoc.

Je to pravděpodobně jen jejich vlastní spekulace, protože oficiální linie stále zní, že Ukrajina je silná. Například bylo řečeno, že Ukrajina hodlá pokračovat v ofenzivě i přes zimu bez jakýchkoliv omezení.

Podle několika amerických představitelů obrany v Pentagonu narůstají obavy z potřeby zvýšit své stále skromnější zásoby munice na podporu Ukrajiny a Izraele zároveň.

V tuto chvíli Ukrajina a Izrael požadují odlišné zbraně: Ukrajina chce obrovské množství dělostřelecké munice, zatímco Izrael požaduje přesnou naváděnou leteckou munici a rakety pro Železnou kupoli.

Pokud však Izrael zahájí pozemní invazi do Gazy, izraelská armáda vytvoří novou a neočekávanou poptávku po 155mm dělostřelecké munici a dalších zbraních v době, kdy jsou Spojené státy a jejich spojenci a partneři na hraně po více než 18 měsících bojů na Ukrajině.” – CNN.

A pokud jde o výše uvedené, říká se, že Izraeli již dochází celá řada pokročilé munice, včetně protiraketových střel Iron Dome, a nyní prosí USA o doplnění. I když je Izrael výrobcem Iron Dome, Raytheon se sídlem v USA také pomáhá s výrobou některých střel.

Také jim začaly docházet bomby s malým průměrem a další naváděná munice, nyní se údajně uchylují k používání starých „hloupých bomb“, jako je M117 z roku 1950:

Kapitán Raz Peretz je jméno napsané na této bombě. Nedávno zemřel v bojích a to může naznačovat, že IAF využívá své zásoby 750librových neřízených bomb M117 v probíhajících úderech.

To potvrzuje to, co říkám od začátku: žádná armáda NATO není připravena na moderní vážný konflikt. 

Všechny naváděné bomby, které Izrael shodí, mohou na videu vypadat působivě, ale mohou to dělat jen pár dní, než dojdou, a pak utíkají k americké mámě a prosí o další. Žádná země nemůže dělat to, co v současnosti dělá Rusko, které bojuje v téměř dvouletém konfliktu s masivní místní průmyslovou výrobou, která dodává celé armádě bezprecedentní podporu.

USA monitorují své zásoby zbraní a munice v době rostoucích potřeb Ukrajiny a Izraele.

Ale když se vrátíme na Ukrajinu, Rusko okamžitě využilo vývoje a vrhlo se do akce s velkou ofenzívou na Avdeevku. Ve skutečnosti Ukrajinci tvrdí, že jde o ofenzívu podél celé frontové linie, včetně té Kupjanské.

⚡️ ⚡️ ⚡ Krasnolimanská fronta hřmí. Za celý rok, co jsem zde úzce pracoval, si nic takového tady nepamatuji, píše válečný zpravodaj Igor Ždanov.

Denní spotřeba střeliva jen pro jednu zbraň je asi stovka. Na minomety jich je doslova o řád více. Extrapolováno podél celé linie kontaktu to jsou stovky salv dělostřeleckých děl a tisíce vystřelených min. Denně.

Severně od Kremennaja pronikla pěchota 600 m do obrany ukrajinských ozbrojených sil na 1 km úseku podél fronty.

Ale k dnešnímu dni bylo dosaženo nejvýznamnějších úspěchů v sektoru Avdeevka. Bohužel, mnoho zdrojů se nesprávně prezentovalo, když oznamovalo tak velká vítězství, jako je zajetí Berdycha. K tomu obvykle dochází, když se předsunutá průzkumná skupina krátce přiblíží k oblasti, která je následně uvedena jako „zajatá“, i když průzkumná skupina rychle ustoupí.

Ve skutečnosti byl postup jen několik set metrů, podle ukrajinských zdrojů – 200-500 m v závislosti na poloze, protože postup byl jak z jižního křídla, tak ze severního.

Následuje několik videív článku zde: https://simplicius76.substack.com/p/israeli-ground-forces-get-cold-feet

Ukrajinští velitelé říkají, že jde v tomto směru o nejsilnější ofenzivu od začátku Speciální vojenské operace. Ukrajina tvrdí, že „celá brigáda byla zničena“ a „125 tanků bylo zničeno“, ale ztráty jsou pravděpodobně zveličené. Ve skutečnosti bylo poškozeno několik bojových vozidel a tanků pěchoty.

Ukrajinští velitelé tvrdí, že jde v tomto směru o nejsilnější ofenzivu od začátku SVO:

Ukrajinští vojáci byli viděni, jak opouštějí pozice a běží o život.

Ale je ještě příliš brzy na to říci, jak to bude úspěšné, pouze vidíme, že pro obě strany je velmi obtížné postoupit, protože řízení a dohled palby dronů a ATGM je prostě příliš mocný pro moderní manévrovací válku.

Kolony se kvůli velkému množství min musí pohybovat pomalu.

Domnívám se však, že sem postupují především síly DLR, jelikož tuto oblast ovládá 1. armádní sbor, což jsou jednotky DLR, a právě 114. motorizovaný pluk DLR tuto oblast dobyl. Na jižním křídle „kleští“ jsou prapory „Sparta“ a „Somálsko“, mezi další známé jednotky DLR také patří dělostřelecká brigáda „Kalmius“, operující v Avdeevce se svým 2S7M „Malka“.

Říkalo se, že nejvýznamnějším zachycením byla velká „hromada odpadu“, tzv. halda, jižně od Krasnogorovky:

Tento kopec má velký význam, protože představuje dominantní výšku v oblasti, která umožňuje ruským silám dostat odlehlé území pod kontrolu palby, což může brzy urychlit další velké zisky.

Zde je jeden zápis, který vysvětluje, proč je Avdeevka tak nedobytná.

Jak vážně byla tato ofenzíva plánována, se teprve uvidí. Pokud se skutečně jedná o začátek rozsáhlé ofenzívy, která je plánována na podzim-zimu, pak by osvobození Avdeevky bylo důležitým krokem, protože celá tato oblast představuje jednu z hlavních opevněných oblastí, ze kterých Ukrajina ostřeluje severní a centrální části Doněcka.  Některé ukrajinské zdroje se však domnívají, že se to prostě dělá proto, aby se stáhly posily ze Záporožské oblasti, aby si tam ruská vojska odpočinula. To je samozřejmě pochybné, ale budeme muset počkat a uvidíme.

Několik různých věcí.

Ostré srovnání ostrých slov Ursuly von der Leyen namířených na Rusko ve vztahu k ukrajinskému konfliktu:

Zdá se tedy, že „mezinárodní společenství“ – nebo báječní lidé z „právního státu“ – otevřeně přiznávají, že ničení vody, elektřiny, atd. jsou činy teroru. Díky za přiznání, že izraelský režim je teroristický, Ursulo. Vaše slova nyní mohou být přijata jako důkaz v budoucích tribunálech pro válečné zločiny. Koneckonců, zde členka Knessetu Limor Son Har-Melech otevřeně říká: “V Gaze nejsou žádní nevinní”.

Vzhledem k tomu, že je oficiální členkou izraelské vlády, představuje to oficiální postoj.

Mimochodem Marco Rubio také překonal sám sebe. 

Více zde: https://simplicius76.substack.com/p/israeli-ground-forces-get-cold-feet

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/HuGxJ

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
14. 10. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Amerika rychle směřuje k „diktatuře psychopatů“: Když naši „vůdci“ nemají problém zabít každého, koho považují za „hrozbu“ pro svou psychotickou moc

https://aktax.cz/amerika-rychle-smeruje-k-diktature-psychopatu-kdyz-nasi-vudci-nemaji-problem-zabit-kazdeho-koho-povazuji-za-hrozbu-pro-svou-psychotickou-moc/

Albi
14. 10. 2023 14:51
Odpovědět  zuzana

Směřuje?
Už dávno se v ní zabydleli.

zuzana
14. 10. 2023 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Poslankyně EU vzkazuje von der Leyenové, aby „držela hubu“ kvůli pro-Izraelskému tweetu

https://aktax.cz/poslankyne-eu-vzkazuje-von-der-leyenove-aby-drzela-hubu-kvuli-pro-izraelskemu-tweetu/

zuzana
14. 10. 2023 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Světové ekonomické fórum vyzývá ke „kolektivní akci“ v boji proti dezinformacím

https://aktax.cz/svetove-ekonomicke-forum-vyzyva-ke-kolektivni-akci-v-boji-proti-dezinformacim/

Pijack
14. 10. 2023 13:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mi líto koho se dotkne můj názor. Předem se omlouvám. ALE – smíchy se držím za břicho, když sleduji média Evropských režimů a hlavně naše. Totálně z nich stříká proudem bezradnost, jak mají konflikt na BV hodnotit. Jakoby ještě nedostali čeští písálci (novinářské štětky) pokyny a noty. Na co čekají? Nemají snad mozek? Nebo se bojí myslet? Co kdyby je za nevhodný názor vyhodili od koryta? 🙂
Je to tak – liberálně havloidní pseudodemokraté si vzájemně tak dlouho vymývali kebule, až ztratili schopnost samostatně myslet a používat historická fakta. Takže sledujeme kuňkání “expertů” v Českém rozhlase v čele s kvočnou Barborou Tachecí (velká odpůrkyně Putina na zadání), bezradné přednášky a floskule v ČT a režimní weby plné tendenčních blábolů, které nic nevysvětlují … Jenže my víme jak to ve skutečnosti je. Oficiálně se KOZA bojí přiznat svůj díl viny. Izrael je okupant a agresor, který obsadil muslimům v Palestině území. Za 70 let své okupace vyrobil ze světa Arabů národ teroristů. Tak to prostě je. A to za notného přispění USA a tehdejšího Československa. Máme problém – až to pochopí primitivní muslimové u nás, tak nás hodí do jednoho pytle s teroristy. Pak nás chraň Bůh 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
14. 10. 2023 13:22
Odpovědět  Pijack

Malá nepřesnost. Pokud vím, tak Izrael zakládal i SSSR, který tak “odváděl” cosi Angličanům. Naše zbraně tam šli na žádost Moskvy. My jsme pak dostali určitou náhradu ve výzbroji.
Zpočátku skutečně Izrael byl jako na straně proti USA a Anglii, ale poměrně rychle se to otočilo.

Pijack
14. 10. 2023 13:38
Odpovědět  Peter 008

Ano ano, díky za upřesnění a doplnění. On za tím projektem “odškodnit” židy za 2w stál v podstatě celý svět. To byli CCCP a USA ještě spojenci… dokud nezačali amíci šmírovat nad Ruskem s U2, který pak Sověti sestřelili. To už Izrael existoval. Ale jinak je historie Izraele velmi bohatá, o což mi v příspěvku šlo a dával jsem to do kontextu s ubohostí Českého mainstreamu.

Slovan
14. 10. 2023 19:15
Odpovědět  Pijack

CCCP a USA spojenci? Možná ale tak na psí knížku už dávno i tenkrát. 🙋‍♂️

Pijack
15. 10. 2023 07:56
Odpovědět  Slovan

Tak doufám, že je k pochopení tzv. “protihitlerovská” koalice. A v té době to byli spojenci.

Albi
15. 10. 2023 08:13
Odpovědět  Pijack

Naoko.
Ve skutečnosti – příprava operace “Nemyslitelné”.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2018/05/operace-nemyslitelne-1-cast.html

Slovan
15. 10. 2023 12:21
Odpovědět  Albi

Díky za potvrzení mého názoru, ale nemohl jsem si honem vzpomenout. Přesně tyhle poválečné pikle spojenců jsem měl na mysli. Se divím že Pijack o tom neví. Do Brna to asi ještě nedošlo. 😊🙄🤦‍♂️🙋‍♂️

Velitel
14. 10. 2023 14:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Židi by rádi válčili a vyhlazovali obyvatel koncentráků , které provozuji Gaza a West Bank, ale ukazuje se krutá realita, americký stroj na peníze se zasekl, respektive ve světě už o to natištěné nic není zájem a tak je zřetelně vidět, že král je nahý a má holé ruce. Izrael není nic jiného než 51 sát USA, stát, který bez amerických peněz a pomoci nemůže existovat.
Jsou dva základní důvody proč USA (Izrael) nemohou uspět.

  1. Cena a produkce zbraní USA to dotáhla do stavu kdy jeho vlastní zbraně nejvíce poškozují je samé. Raketa do PVO Patriot aktuálně stoji 5,3M$, raketa do železné kopule 470.000$. Výsledek, viděli jsme v Kyjevě, ohňostroj s opálením 32 raket za 170M$ a pak jeden Kinžál za cca 1M $ zničí Patriot. V Izraeli, Hamás z vodovodních trubek vyrábí rakety Quassam cena rakety pod 1000$ a židi na to pálí 470x dražší raketou, výsledek nemají na zbraně munici a uniformy.
  2. Základ armády by dnes měli tvořit ti kdo se nerodili kolem roku 2000, jak židi tak USA je všechny povinně otečkovali šmakuládou na Coived celý život jim vysvětlují že existuje 72 pohlaví a nejlepší hrdina je pro USA třikrát přešitá černá buzna nejlépe když je invalidní, sami od mal jen tloustnou čumí v TV na
Velitel
14. 10. 2023 14:05
Odpovědět  Velitel

Realityshow a hraji hry, ted prý mají jit do války a bojovat nevím za co, asi za ty černé přešité teplé negry a vlastně ani neví, že save a reload v téhle hře nefunguje.
Kdo proti nim stojí, v Gaze, kluci, kteří vyrostli v gettu tedy v koncentráku na ulici, nic nemají, mají svou víru , ne Palestinci většinou nejsou nijak fanatičtí věřící mnoho jich dokonce ani není muslimy křestanských i pravoslavných Palestinců je poměrně dost, ale ano mají viru, která jim pomáhá přežit peklo v ktém je od narození drží. Oni mají důvod bojovat a mnohem větší odhodlání.
 

Pijack
14. 10. 2023 14:38
Odpovědět  Velitel

Jak s oblibou říkám o Rusech – bojují právem, protože jsou tam doma. Palestinci jsou také doma. Zajímavé, že zrovna na tohle demokrati a liberálové jaksi neslyší. To dělá z liberálů teroristy a okupanty. Proto se válím smíchy po zemi, když slyším od liberálů všechno možné, jenom ne náznak toho, čemu se říká “demokracie” 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Velitel
14. 10. 2023 15:10
Odpovědět  Pijack

Ano, domov, tradice, rodina, vlast, to na čem stál svět posledních x tisíc let, je zvláštní že dnes za to bojují Rusové, Palestinci a nás nějaký nejvyšší sovět z Brusele přesvědčuje o nějakých Evropských hodnotách. Hodnotách na kterých se za poslední 3 toky ukázalo, že jsou jen prázdnými kecy které pošlapává právě hlavně ten Bruselský sovět a jeho poskoci.

  • covidová a slintáková lež, člověk má pocit , že už je to neudržitelné a lež o skvělé vakcíně po které většinu nakažených tvořili očkovaní musí padnou, protože skoro každý zná někoho kdo se otečkoval a záhadně zemřel, ale oni přitvrdí objevitelům dají nobelovku a pak se proflákne že židům v 8 letech na infarkt zemře meiální hvězda covid mafie.
  • Kdy dva dělají totéž není to totéž, viz vrchní komisařka bruselksého sovětu o útocích na rozvodnou soustavu, když to dělají Rusové je to válečný zločin i když ukroši prokazatelně většinu elektřiny používají k výrobě a dopravě zbraní. Když to dělá Izrael je to OK i když v Gaze elektřinu pro dopravu zabraní a jejich výrobu nepoužívají.
  • Svoboda slova a dezinformace, to snad ani nebudu komentovat, kdo tu šíří lži a kdo se bojí pravdy je snad jasné každému kdo není úplně vygumovaný.
zuzana
14. 10. 2023 15:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to past! Vlna důsledků v boji na Blízkém východě v „poslední válce“

https://aktax.cz/je-to-past-vlna-dusledku-v-boji-na-blizkem-vychode-v-posledni-valce/

Janaz
15. 10. 2023 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

A netreba zabúdať, kto vytvoril HAMAS, a Putin a ani radoví Palestínci za tým neboli, ale sami izraelskí “myslitelia”, evidentne podľa muštry usákov. Nakoniec, Netanjahu pred pár rokmi na nejakom zjazde “mysliteľov” verejne hovoril o tom, že treba HAMAS finančne podporovať, že?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$