politika

Seznam kandidátů k smrti

Autor: Scott Ritter

V květnu 1986 jsem dostal rozkaz zúčastnit se protiteroristického kurzu ve Škole speciálního boje Johna F. Kennedyho ve Fort Braggu v Severní Karolíně. Následující dva týdny jsem se seznamoval s různými teroristickými hrozbami, kterým čelí armáda Spojených států, a učil jsem se různým dovednostem, jak je překonat, jako je úhybná jízda vysokou rychlostí, metodika protiopatření a reaktivní střelecké techniky.

Po návratu do Twenty-Nine Palms, kde jsem byl umístěn jako zpravodajský důstojník námořní pěchoty, jsem dostal za úkol uplatnit nově získané dovednosti při provádění protiteroristického cvičení na celé základně. Vypůjčil jsem si tým průzkumníků a odstřelovačů od pěšího praporu na základně a umístil je do bytu mimo základnu, kde jsem z nich udělal teroristickou buňku, která měla za úkol shromažďovat informace o vyšších důstojnících, kteří na základně žili a pracovali. Jediným pravidlem bylo, že se teroristé nesměli střetnout s civilisty – cvičení se nesmělo dotknout žádných rodin.

Během následujících 30 dnů se mému teroristickému týmu podařilo „zavraždit“ každého velitele praporu, velitele pluku a velitele základny pomocí improvizovaných výbušných zařízení a střelby odstřelovačů. Jako důkaz jsme měli fotografie, které to dokazovaly.

Z tohoto cvičení jsem si odnesl poznatek, pokud vás někdo chce zabít, tak s největší pravděpodobnosti zemřete.

Vaši jedinou skutečnou obranou musí být ostražitost, být ve střehu a neohlížet se na nic podezřelého. Stručně řečeno, žít život řízený paranoiou. Pokud máte v době terorismu pocit, že vám někdo chce ublížit, je to pravděpodobně proto, že někdo vám skutečně chce ublížit.

Využití těchto dovedností

Během svého profesního života jsem měl několikrát příležitost využít dovednosti, které jsem se naučil ve Fort Bragg – při práci zbrojního inspektora OSN v Iráku jsem se stal terčem atentátu a byl jsem informován, že jsem se stal terčem pro „nájemnou vraždu“, kterou na mě měla spáchat ruská mafie kvůli mé roli při rozbíjení nelegální sítě pašeráků raketových komponentů.

Než jsem nastoupil do svého vozidla, provedl jsem jeho 360 stupňovou kontrolu a hledal jsem známky manipulace. A v průběhu jízdy jsem prováděl cvičení proti sledování, zrychloval jsem v nepravidelných intervalech, abych zjistil, zda někdo drží krok, nebo jsem rychle sjížděl z dálnice, abych zjistil, zda mě někdo nesleduje.

Dnes jsem jednašedesátiletý spisovatel žijící na předměstí Albany ve státě New York. Je to klidná čtvrť, kde každý zná každého. A přesto jsem se vzhledem k nedávným okolnostem opět přistihl, že kontroluji své vozidlo, než nastoupím dovnitř, bedlivě sleduji, zda po mé ulici nejezdí cizí vozidla, a během jízdy provádím protisměrné manévry.

Proč ta paranoia?

Jednoduše řečeno, moje jméno bylo přidáno na ukrajinský „seznam kandidátů k smrti“. Myslíte, že se příliš přeháním? Zeptejte se rodiny Darji Duginové, 29leté dcery ruského filozofa Alexandra Dugina. Ona i její otec byli na stejném seznamu. Oba se stali cílem smrti pro vraha vyslaného ukrajinskými bezpečnostními službami. Pouze změna plánů v poslední vteřině, která Alexandra Dugina posadila za volant jiného auta, zabránila tomu, aby byl zabit při výbuchu, který připravil o život jeho dceru.

Daria
Daria Duginová. (1RNK, CC BY 3.0, Wikimedia Commons)

Již delší dobu píšu o ukrajinském Centru pro boj proti dezinformacím a o tom, že v polovině července zveřejnilo „černou listinu“ se jmény 72 intelektuálů, novinářů, aktivistů a politiků z několika zemí, které ukrajinská vláda označila za „ruské propagandisty“ za to, že si dovolili kriticky a přitom věcně hovořit o probíhajícím rusko-ukrajinském konfliktu.

Nad tímto seznamem jsem se rozhořčil z několika důvodů, především proto, že platy Ukrajinců, kteří tento seznam sestavili, zřejmě platili američtí daňoví poplatníci z prostředků, které Kongres vyčlenil právě pro tento účel. Myšlenka, že by Kongres přijal zákon, který by zmocnil ukrajinskou vládu k něčemu, co by potlačilo záruky svobody slova a tisku podle prvního dodatku ústavy, mě rozčílila.

Stejně jako skutečnost, že Centrum pro boj proti dezinformacím oznámilo existenci této „černé listiny“ na akci pořádané nevládní organizací financované USA, které se zúčastnili úředníci ministerstva zahraničí, jež seděli mlčky, zatímco jejich ukrajinští kolegové označovali osoby na tomto seznamu za „informační teroristy“, kteří si zaslouží být zatčeni a stíháni jako „váleční zločinci“.

Tehdy jsem varoval, že použití takového vznětlivého jazyka znamená, že se „černá listina“ může změnit v „seznam k zabíjení“ pouhým rozhodnutím fanatika vzít spravedlnost do vlastních rukou. Vzhledem k tomu, že americká vláda financovala vytvoření tohoto seznamu, zorganizovala setkání, na kterém byl světu představen, a svou účastí vládních představitelů dala seznamu a jeho doprovodnému označení implicitní schvalovací razítko, nemusí mít tito fanatici zahraniční původ. Spousta lidí v USA vyznává stejnou nenávistnou ideologii, jaká dnes existuje na Ukrajině a která stála u zrodu „černé listiny“.

Někteří z nich jsou mými sousedy.

V červnu jsem se vydal do Bethelu ve státě New York (místo konání původního hudebního festivalu Woodstock), abych se zúčastnil překážkového závodu Spartan. Abych se tam dostal, musel jsem projet kolem Ellenville, ospalého městečka, kde se nachází tábor patřící Asociaci ukrajinské americké mládeže, která každé léto v koordinaci s Organizací na obranu čtyř svobod Ukrajiny pořádá „Svátek hrdinů“ na počest veteránů Ukrajinské lidové armády a Organizace ukrajinských nacionalistů.

Tábor se pyšní „Památníkem hrdinů“, který tvoří 42 metrů vysoká stavba s ukrajinským trojzubcem na vrcholu, po jehož stranách jsou busty Jevhena Konovalce, Symona Petljury, Romana Šuchevyče a Stěpana Bandery – čtyř vůdčích osobností ukrajinského nacionalismu, které se společně podílely na vraždách statisíců Židů, Poláků a Rusů.

twitter_up
(Klik na obrázek – nová stránka)

Stepan Bandera byl na Ukrajině povýšen na národního hrdinu a jeho narozeniny jsou považovány za státní svátek.

Skutečnost, že ve Spojených státech může být postaven pomník mužům, kteří jsou zodpovědní za genocidní masové vraždy a kteří v případě dvou z nich (Šuchevyč a Bandera) otevřeně spolupracovali s nacistickým Německem, je znepokojující.

S tejně jako to, že se ukrajinsko-američtí stoupenci odporné ideologie Stepana Bandery každoročně scházejí na oslavu jeho odkazu na „dětském táboře“, kde mládež chodí v hnědých uniformách, aby vypadala jako to, čím ve skutečnosti je – ideologickými šturmany nenávistné neonacistické ideologie, která prosazuje rasovou nadřazenost ukrajinského národa, je národní ohavnost.

Od Ellenville po Bethel jsem viděl důkaz této nenávistné reality v každé modrožluté ukrajinské vlajce vlající ve větru – a v každém červenočerném praporu ukrajinských neonacistických fanatiků uctívajících Banderu, který vlál vedle nich.

Odkaz Stepana Bandery

Odkaz Stepana Bandery je jádrem toho, co dnes tvoří ukrajinský nacionalismus. Dominuje politické scéně uvnitř Ukrajiny, kde byly všechny konkurenční politické ideologie a příslušnosti zakázány prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Stojí za potlačováním všech nesouhlasných hlasů – zahraničních i domácích -, které se odváží zpochybnit narativ o rusko-ukrajinském konfliktu, který hlásá ukrajinská vláda, její západní spojenci a poddajná mainstreamová média.

Poté, co Consortium News zveřejnilo můj dopis newyorské kongresové delegaci (senátorům Chucku Schumerovi a Kirsten Gillibrandové a poslanci Paulu Tonkovi), v němž jsem je vyzval, aby nehlasovali pro veřejný zákon 117-128, který vyčlenil 40 miliard dolarů z peněz amerických daňových poplatníků na podporu ukrajinské vlády a armády, došlo ke společné akci dalších osob, které byly připsány na ukrajinskou „černou listinu“, kterou tento zákon financoval. V čele této akce stála Diane Sareová, kandidátka LaRoucheovy strany, která Schumera vyzvala na souboj o jeho křeslo v Senátu.

Zdálo se, že publicita o potlačování svobody projevu financovaném Kongresem je příliš velká pro ty, kteří se podílejí na frontálním útoku na americkou ústavu. „Černá listina“ Centra pro boj proti dezinformacím byla z internetu odstraněna.

Vítězství však nemělo dlouhého trvání. Během několika dní po stažení „černé listiny“ Centra pro boj proti dezinformacím byla na seznam zveřejněný ukrajinským centrem „„Myrotvorcem“ (Peacemaker’s Center) zařazena jména, která byla na „černé listině“ Centra pro boj proti dezinformacím.

Myrotvorets-Coat
Kabát pracovníka Myrotvorec s polní verzí jejich znaku na rukávu. (Shao, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons)

Seznam Myrotvorets existuje od roku 2014 a jeho tvůrci jej popisují jako „fakticky seznam smrti pro politiky, novináře, podnikatele a další veřejně činné osoby, které byly ‚prověřeny k likvidaci’“.

Na seznamu bylo i jméno Darji Duginové.

A nyní je tam i moje, spolu s několika dalšími lidmi ze Západu, jako je kanadská novinářka Eva Bartlettová a britský rockový hudebník Roger Waters.

Scott-on-the-List-1536x778
Scott Ritter na seznamu kandidátů na smrt. Klik pro zvětšení.

Bidenova administrativa o této ohavnosti mlčí. Stejně tak Kongres.

Podle 6 USCS § 101 je termín terorismus:

jakákoli činnost, která zahrnuje čin, jenž je nebezpečný pro lidské životy nebo potenciálně ničí kritickou infrastrukturu nebo klíčové zdroje; a je porušením trestních zákonů Spojených států nebo kteréhokoli státu nebo jiného územního celku Spojených států; a zdá se, že má za cíl zastrašit nebo donutit civilní obyvatelstvo, ovlivnit politiku vlády zastrašováním nebo nátlakem nebo ovlivnit jednání vlády hromadným ničením, atentátem nebo únosem.

Není pochyb o tom, že vražda Darji Duginové byla teroristickým činem spáchaným jménem ukrajinské vlády. (Na její fotografii na seznamu je nyní červeně šikmo napsáno slovo „zlikvidována“).

Zatímco Ukrajinci taková obvinění popírají, ruské úřady shromáždily přesvědčivé faktické důkazy o opaku.

Existence Myrotvoreckého „seznamu smrti“ je nástrojem teroru a měla by být na naléhání vlády USA stažena.

Pokud ukrajinská vláda nezavře Myrotvorce a neodsoudí jeho činnost, jedná se o materiální podporu terorismu.

Spojené státy by také měly uznat všechny organizace, které se hlásí k ideologii Stepana Bandery, za teroristické subjekty – včetně těch, které jsou zodpovědné za výchovu nové generace neonacistů v hnědých košilích v srdci Ameriky.

„Památník hrdinů“ v Ellenville musí být uzavřen a sochy Bandery a dalších tří ukrajinských nacionalistů odstraněny z veřejného prostranství.

Je národní ostudou, že jsou američtí občané vystaveni výhrůžkám smrtí ze strany někdejšího spojence Spojených států za pouhé uplatnění svého ústavního práva na svobodu projevu. S přívrženci ideologie Stepana Bandery na Ukrajině a v USA je třeba zacházet jako s teroristy a stíhat je stejně intenzivně a cílevědomě jako stoupence Al-Káidy a Islámského státu.

Dokud se tak nestane, nezbude mi nic jiného než přijmout příslušná opatření, aby mě ani mou rodinu nepotkal osud Darji Duginové.

*****

Scott Ritter je bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty, který sloužil v bývalém Sovětském svazu při provádění smluv o kontrole zbraní, v Perském zálivu během operace Pouštní bouře a v Iráku při dohledu nad odzbrojováním zbraní hromadného ničení. Jeho nejnovější knihou je Disarmament in the Time of Perestroika (Odzbrojení v době perestrojky), kterou vydalo nakladatelství Clarity Press.

Originál článku a obrázků: Consortium News
Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ
https://www.topcz.net/seznam-kandidatu-k-smrti/

sdíletj na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
all
3. 9. 2022 02:55

Jaké shody a podobnosti zároveň existují i u nás,u našich politických hazardérů,hajzlíků s fašisty a nacisty z UK .Taky se označují ( po Havlovi) jako Mírotvorci,taky si vytvářejí Centrum pro boj proti dezinformacím,taky propagují a vyvěšují banderovskonacistické vlajky a znaky.Není to vůbec náhoda,jde to z jednoho organizačního centra,Londýna a Washingtonu.Papouškování našich politruků jen a jen pro peníze,ve službě nejhoršímu zlu,jakoby nic.Ze dvou míst,novodobé babylonsodomygomory,skrze celé řady organizací,od vyznavačů satanismu,jezujitů,zednářů,iluminátů,římského klubu,bilderbergů,svět.ekonom.fora a jejich bankéřů sionzednářů.Až k našim bezmozkům,olízavačům zadků,politickým tajtrlíkům a to ve všech jejich stranách bez rozdílu ( výjimku snad tvoří pouze SPD Tomio,ale i ten musí čelit neustálé infiltraci olizávačů)Taky tu dotáhli hordu islamistů,podle vzoru z pokusné stanice Bosny a Hercegoviny,taky zakázali dýchat a vakcinovali fauciho šmakuládou k obrazu krasavce Schwaba a Lejna EU.Horda a celé hordy plenitelů vrhli na Evropu. Ale konečně začalo svítání,opět z východu,jak jinak a od našich slovanských bratrů.Máme opět naději na lepší svět.Přibývá probuzených,nedejme se,nepřátel se nelekejme,na množství nehleďme,pravda vítězí a zvítězí opět.Ke cti a památce našemu presidentu,armádnímu generálu Ludvíku Svobodovi.

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 05:03

Kačere a spol., dočetli jste? Tady máte pohled na Banderstán a bandernacismus očima západního zpravodajce, kterého ani při nejlepší vůli nemůžete označit za rusofila..
Trváte stále na tom, že na zbytkové ukrajině se bojuje za “naši demokracii” že se tam brání “naše hodnoty”? Jsou to tudíž i vaše hodnoty?
Bohužel se obávám, že články, pod kterými se snažíte rozvrátit diskuzi svými příserky nečtete a že proto odpověď proto od nikoho z vás nedostanu. Vy totiž na mou otázku nemůžete odpovědět.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 07:35

Hlavně je to subjektivní pohled západní rusofilcky. Podobně jako té trosky Waterse. Duginy je mi líto. Kdoví, kdo ji zabil. Možná i FSB. Definici terorismu každopádně ruská operace na Ukrajině splňuje krásně. I personálně. Nejhorší jsou nazi žoldáci Wagnerovci a Kadírkovi muslimští radikálové, pokud zrovna nebojují jen virtuálně.

sizok
3. 9. 2022 08:38
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Samozřejmě to přesně odpovídá ukrajinské povaze. Mají nacismus v krvi.
Nadlidé jako nacisti. Někde jsem četl, nevím kde, ale tyto věci se dostávají do genů
daného etnika. Po třetí generaci už tam jsou. Tak jako alkoholismus.
A ukrajinci ho v genech mají. Všichni to vidíme. Tak běž do prde-le, hlupáku.
Asi potřebuješ osobní zkušenost, pak možná změníš názor.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 09:37
Odpovědět  sizok

Tolik v genech jako Ty ho nemají.

sizok
3. 9. 2022 09:50
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Je vidět, že jsi ještě větší hlupák, než jsem jsem si myslel.
Dokážeš porzumět psanému textu, nebo to jenom předstíráš?

Lev Prch
3. 9. 2022 09:52
Odpovědět  [Trol-1] BAF

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Ladislav
3. 9. 2022 15:19
Odpovědět  [Trol-1] BAF

💤♎ Toto je tvůj vzor?

Masunta
3. 9. 2022 15:03
Odpovědět  sizok

Jsou také šovinisté.

Lev Prch
3. 9. 2022 09:36
Odpovědět  [Trol-1] BAF

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

Lev Prch
3. 9. 2022 09:36
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Blbec nikdy nepřichází vstříc, vždy se postaví do cesty!

Markýza
3. 9. 2022 13:36
Odpovědět  Lev Prch

To je hezké, tante! To jsem neznala 🙂

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 11:15
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Přesně dle očekávání. Úkrok stranou, jeduflus, a šup s mičudou do autu. Neptěšils mě abecedo. (_!_)
Opakuji otázku – trváš na tom, že na ukrajině se bojuje za naši demokracii, že tam brání “naše hodnoty? Jsou to tudíž i tvé hodnoty?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 9. 2022 13:35
Odpovědět  [Trol-1] BAF

A vy si fakt myslíte, že Kadyrovovci, nebo Wagnerovci budou plnit seznam a zadání Myrotvorce? Tak to jste ještě daleko větší mimoň, než jsem si myslela.

ModrýKlokan
4. 9. 2022 13:23
Odpovědět  [Trol-1] BAF

to BAF

Proč tady lžeš liberalistická filcko?… Někdo tě za to platí?… A za ty kecy o ruské operaci by tě měli vyhodit vlastní uvědomělí progresivní lidi – náckové a fašisti z tvé neziskovky… Není náhodou na Ukrajině válka?… Tak co tady žvaníš o operaci…

O definici terorismu víš naprostý kulový… Terorismus jsou skrytě a zbaběle provedené útoky na civilní cíle… legální vojáci smí útočit pouze na vojenské cíle a musí dodržovat mezinárodní pravidla pro označení příslušnosti…

Jak vidíš dle skutečné definice terorismu jsou největším teroristou světa USA… zbohatlická lůza a odpad

Masunta
3. 9. 2022 12:13

Co se “tam za tou horou” vlastně nachází ?: Kyjev a vše od něj na východ je integrální součástí ruské identity. Na jihovýchodě žijí převážně turkická etnika. Krym a jih tzv. Ukrajiny (vždy to byla Malá Rus) byl do roku 1774 součástí osmanské říše. V Zakarpatí žijí Rusíni, ve Lvově a Ivano-frankovské oblasti Haličané. Poslední dvě oblasti spolu s Bukovinou byly 400 let součástí Rakouska. Oblast západně od Kyjeva byla dlouho součástí polsko- litevské unie.
Kdo je to vlastně Ukrajinec ?

ModrýKlokan
4. 9. 2022 13:35
Odpovědět  Masunta

to masunta

Máš tam chybku… na jihu, ústí Dněpru, Černé moře – oblast “Tavridy” – je “Novorossija”… “Malá Rus” je na západě území země o které mluvíme – východní hranice Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska

Masunta
3. 9. 2022 12:14

Jeden Bělorus mi říkal: Když se Ukrajinec narodil, Žid zaplakal.Chochol (účes) – východoslovanský účes, přeneseně pejorativní označení Ukrajinců.
Chochol (rusky хохо́л, polsky chachoł, ukrajinsky оселедець) je původně označení bojového účesu užívaného Východními Slovany minimálně od doby Kyjevské Rusi, který spočíval ve vyholení hlavy při zanechání dlouhého středového pruhu, svojí technikou je zařaditelný mezi číra.
„Chochol“ je starobylé slovo z ruštiny, označující Ukrajince. Od stejného označení „chochol“ se odvozuje i posměšné označení Ukrajiny -> Chochlandie. Předpokládá se, že „chochol“ je spojován s dávným obyčejem záporožských kozáků holit si hlavy tak, že na zátylku zbývá poslední svazek vlasů. Jedná se o dědictví známého prabulharského účesu označovaného čembas, který byl v dávném Bulharsku masově užíván většinou dospělého mužského obyvatelstva až do doby konce Obrození. Tento vlasový zátylek je cizí Slovanům, Turkitům a jejich předchůdcům – Hunům.

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 13:17
Odpovědět  Masunta

Je vidět, že jste tu zahnízdil teprve nedávno. Jinak byste věděl, že o ukrajincích a proč jim říkají chocholové, jako i o benderovcích a banderovcích, a dějinách tzv. ukrajiny, díky svému púvodu po přeslici, vyprávění prožitého, a třech denících (babička, máti, prasrýc Adam – deník starý 99 let, Adam, bratr babičky, zemřel v r. 1923 na tuberu ve 23 letech)) vím víc než je běžné. O dějinách ukrajiny (bohužel) i víc, než současní tzv. ukrajinci. Ověřeno pokecem s nimi. Vlastně jsem doposud nenarazil na chochola, který by je skutečně znal. Ale dík, myslel jste to dobře.

Masunta
3. 9. 2022 15:08

Informace jsem si vyčetl, i když jejich mentalitu či charakter jsem zažil i osobně. Netuším jakou výhradu máte. Psal jsem, kde se vzal název chochol. Na jiné weby jsem psal už asi 4 roky. Ovšem rozhodně děkuji za reakci.

Masunta
3. 9. 2022 22:04

klid

Markýza
3. 9. 2022 13:34

Cha – prý “nemůžete ho ani při nejlepší vůli označit jako rusofila”.
Tak vidíte – může.

Pavel
3. 9. 2022 08:48

Je to jednoduché, fašismus na západě po 2. světové válce nebyl vymýcen a dnes jsou jeho plody vidět v celém západním světě a obzvláště v zemích, kde byl svého času státním náboženstvím. To podzemní nacistické hnutí Pavouk, které vzniklo po válce má příkladné označení. Lidé tohoto fašistického ražení získali významné funkce ve státních správách a mohli ovlivňovat desetiletí vývoj v jednotlivých zemích. Současnost je toho jasným důkazem. Bohužel dnešní mladí bezmozci vychovaní v ideologii násilí, jehož čelným představitelem jsou amíci nemohou nic pochopit, neboť duševně si je globál připravil k obrazu svému. Pochopí, až bude absolutně pozdě. Nejde je ovšem litovat, protože oni nechtějí používat svůj mozek, aby pochopili.

[Trol-1] BAF
3. 9. 2022 09:37
Odpovědět  Pavel

A jak se ten Pavouk dostal až do Kremlu.

Lev Prch
3. 9. 2022 10:01
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Být na obtíž je úlohou hlupáka. Jemný člověk vycítí, zda je vhod či ne a umí zmizet v okamžiku, který ještě předchází onomu, kdy se stane zbytečným.

Milan ze Zahrady Čech
3. 9. 2022 11:16
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Stejnou cestou, jako do kavárny, šmudlo.

pavelpe
3. 9. 2022 13:50
Odpovědět  [Trol-1] BAF

Ještě že blbost nenadnáší, to bys létal ve stratosféře. Není daleko doba, kdy nácky tvého ražení necháme demokraticky vybrat lampu s provazem.

Gales
3. 9. 2022 09:47

Hajzlové to jsou.A ty je třeba ničit všemi prostředky.

Aleš
3. 9. 2022 09:49

“S přívrženci ideologie Stepana Bandery na Ukrajině a v USA je třeba zacházet jako s teroristy a stíhat je stejně intenzivně a cílevědomě jako stoupence Al-Káidy a Islámského státu.” Viz článek.

Ano, Ukrajina je fašistická bestie, statní ideologie je banderismus. Hesla Sláva Ukrajině, sláva hrdinům jsou fašistická hesla. Bohužel i premiér Fiala toto vykřikoval, Rakušan taky.
Tedy jestliže SPOLU podporuje finančně vojensky a politicky fašismus, ukrajinský fašisticky rezim, pak patří před soud a do vězení. Co dělá Policie? Nic. Může něco dělat, když podpora fašismu se stala státní politikou? Viděl jsem v Praze cernočervenou vlajku ukronacistů, to se tu už děje. Fašizace spol. . Policie, BIS ? BIS je kapitola sama o sobě. Vlastizrada má druhé jméno.
Naštěstí Fiala a jeho totalitni zločinecka vláda skončí. Pak přijde čas zúčtování a soudy budou mít dost práce.
SPOLU způsobila nejen toto, ale zničila stát spolu s EU. Musí být po zásluze potrestano soudem.
A Ukrajina, ano je třeba ji pomoci, musi zúčtovat s oligarchii, denacifikace, demilitarizace, udělat z ní právní stát, vrátit obyčejným lidem právo a vládu. V žádném případě jim nepřeji členství v zločinecké organizaci EU a NATO, to je cesta do otroctví a destrukce hodnot.
Mír zde může být jen za účasti OSN, bez EU a USA. Věřím, že, Rusko by určitě jednání pod záštitou OSN přijalo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
skeptik
3. 9. 2022 11:18

Z komentáře pod originálem:

Obávám se, že porážka vražedných ukrajinských fašistů záměrně vytvořených a zcela podporovaných Washingtonem (dokonce se tajně přímo účastní bojů) je jedinou nadějí pro tento svět. Je smutné, že to NENÍ „moje země správná nebo špatná“. Moje země je zatraceně špatná a musí ji někdo dát do pořádku. Pokud ne svými vlastními občany, pak ať úkol připadne Rusku, pokud to dokážou. Bastardi ve Washingtonu si chytře vypěstovali masivní antagonismy mnoha různých skupin identity (které se spojily při vytváření), které si nyní neustále jdou po krku, a že počínající občanská válka brání většině našich lidí uvědomit si, že jejich největší hrozba pochází z jejich vlastní vláda, ani Rusko, ani Čína, ani Írán, ani Venezuela, ani tucet dalších zemí, které jsou v současnosti bombardovány a sankcionovány,

Nelze než souhlasit

pavelpe
3. 9. 2022 14:20

Jeden z mála lidí, kteří dokázali překonat ideologickou závoru a dívat se realisticky na události, jichž jsme svědkem. Lidi jako Scott Ritter jsou důkazem toho, že lze normálně žít a komunikovat mezi lidmi odkudkoliv. Co však s těmi milióny vymytých mozků – zejména mladé generace – toť otázka. Bohužel v čele EU a mnoha zemí Evropy jsou nacističtí pohrobci – Lejno, vnučka nacisty ve správě protektorátu; Scholz, vnuk gruppenführera SS; Lauterbach, vnuk gruppenführera SS; Tusk, vnuk příslušník bezpečnostní služby Reichsführera SS; Schwab, jehož celoživotním dílem je výchova a indoktrinace vybraných politiků pro jednotlivé státy, potomek blízkého Hitlerova důvěrníka Eugena Schwaba, Duda a další. USA nám byly dávány za vzor demokracie, bohužel dnes jsou ideologicky v roce 1933 v Reichu, což je slyšet od mnoha lidí ze samotné Ameriky. Nadějí snad je jen skutečnost, že podpora vlád v EU se pohybuje mezi 20-45% – a to podle mainstreamových médií a agentur – tedy menšina. Zda-li se však ta mlčící většina dokáže vzbouřit nevím. Strach je sviňa, jenže už je 5 minut po dvanácté.

katango
3. 9. 2022 16:04
Odpovědět  pavelpe

Matka Schwaba byla tuším za svobodna Rotschildová.

Orient exxpers
3. 9. 2022 19:47

Stejně divný, jak se mohl Ukraincům líbit mercedes auto —- dnes z nich jsou hlavní bojovníci outočníci na Leningrad a vládci Nemecka.