politika

Seymour Hersh: Rusko už na Ukrajině vyhrálo, ale mluvit o tom otevřeně je zakázáno

Podle amerického novináře už žádná ukrajinská ofenziva neexistuje.

NEW YORK, 21. září. /TASS/. Americká rozvědka se domnívá, že Rusko konflikt na Ukrajině vyhrálo, ale administrativa amerického prezidenta Joea Bidena a americká média to skrývají šířením nepravdivých informací, říká americký novinář Seymour Hersh s odkazem na amerického zpravodajského důstojníka.

„Řekl mi: ‚Válka skončila. Rusko vyhrálo. Ukrajinská ofenzíva už neexistuje, ale Bílý dům a americká média jsou nuceny nadále lhát,“ napsal Hersh na své stránce na platformě Substack.

„Mnozí v americké zpravodajské komunitě se domnívají, že demoralizovaná ukrajinská armáda se vzdala možnosti proniknout přes silně zaminované, třívrstvé ruské obranné linie a přenést válečný konflikt na Krym a do čtyř oblastí obsazených Ruskem. Skutečnost je taková, že otlučená armáda Volodymyra Zelenského už nemá šanci na vítězství.

✔️Vojenský konflikt pokračuje, protože Zelenskij trvá na tom, že to tak musí být, řekl mi úředník s přístupem k čerstvým zpravodajským informacím. Jeho centrála ani Bidenův Bílý dům neprojednávají příměří ani se nezajímají o jednání, která by mohla vést k ukončení masakru.

✔️„Všechno je to lež,“ řekl úředník o ukrajinských tvrzeních o postupném postupu v ofenzivě. Podle něj hlavní jednotky ukrajinské armády po několika týdnech obrovských ztrát a malého pokroku spolu s děsivými ztrátami v tancích a obrněných vozidlech, aniž by to oznámily, odvolaly ofenzívu.

✔️Biden s podporou ministra zahraničí Blinkena a poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana – ale s klesající podporou v Americe – proměnil svou neúnavnou finanční a morální podporu vojenskému konfliktu na Ukrajině v problém „udělej nebo zemři“ pro své znovuzvolení.

✔️Americký zpravodajský důstojník, se kterým jsem mluvil, respektuje intelekt Putina, ale odsuzuje jeho rozhodnutí zahájit vojenský konflikt s Ukrajinou. A on mi řekl: „Válka skončila. Rusko vyhrálo. Ukrajinská ofenzíva už neexistuje, ale Bílý dům a americká média musí dál lhát. Pravdou je, že pokud ukrajinská armáda dostane rozkaz pokračovat v ofenzivě, armáda se vzbouří. Vojáci už nechtějí umírat, ale to nekoresponduje s blouzněním Bidenova Bílého domu.”

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
21. 9. 2023 20:40

.. a budou se snažit přesunout konflikt do Afriky.

Eva
21. 9. 2023 21:35
Odpovědět  Boomer

Mají smůlu.
Generál Armagedon už tam je !!!

Boomer
21. 9. 2023 21:40
Odpovědět  Eva

..ano, to vím, právě tento důvod jsem spatřoval v jeho objevení se v Africe. Předchozí úkoly splnil..

Jaris
22. 9. 2023 07:39

Proc toho zidackeho skreta Zelenskeho nekdo konecne neodbouchne? Konflikt by skoncil ten samy den, kdyz by ten zmrd vyhodil kopyta.

skeptik
22. 9. 2023 09:09
Odpovědět  Jaris

Žábou na prameni není Zelensky nýbrž jeho loutkovodič.

ANTIUKRAJINEC
22. 9. 2023 10:27
Odpovědět  Jaris

oni ho nakonec odbouchnou samotní ukmíči-a mohli by to vzít aji s fialenkem!!!

Spam Janka
22. 9. 2023 12:20
Odpovědět  Jaris

co by to pomohlo?? je tam dost inych, ktorych mozu Amici vymenovat do funkcie

Pavel z Moravy
22. 9. 2023 08:27

To, že respektuje intelekt Putina je dobré, ale měl by si zjistit, proč ten konflikt vůbec vznikl. Intelekt druhých je jedna věc, ale zabývat se svým a dokázat ho posoudit je druhá věc.

eFPe
22. 9. 2023 11:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tento konflikt je další horkou fází několik staletí trvajících snah kozy podmanit si zcela Rusko.

Gales
22. 9. 2023 13:46

 Americká rozvědka se domnívá, že Rusko konflikt na Ukrajině vyhrálo…. A může nám taky sdělit kdy prohrávalo? Přeci je všem jasné že vyhrávalo od začátku.

Roman
28. 9. 2023 16:35

Čistě hypoteticky, pokud by válka skončila za současných okolností, je samozřejmě otázkou, zda by šlo hovořit o ruském vítězství. Rusko by vyválčilo určité území, ale hlavní cíl „speciální operace“ a to vyměnit vedení Ukrajiny za proruské, se nezdařil. Rusko prohrálo bitvy o velká města jako bitvu o Kyjev, Charkov nebo Cherson. Rusko ztratilo také velké množství vojenské techniky.