politika

Severokorejský trumf v akci. Kim připravuje třetí frontu na Korejském poloostrově

GEOPOLITIKA CIVILIZACÍ (ГЕОПОЛИТИКА ЦИВИЛИЗАЦИЙ)

Dobrý den, drahá Ruská Civilizace. V článku „Velkolepý plán tří velmocí“ jsme podrobně popsali, jak Putin, Si a Raisi postupně zahajují vojenské akce proti americkým proxy silám a nutí hegemona bezmyšlenkovitě plýtvat svými zdroji ve formě peněz a vojensko-průmyslového komplexu. Záměrem je přetížit USA a dosáhnout drtivého vítězství na všech frontách (Rusko na Ukrajině, Írán na Blízkém východě a Čína v Asii).

Velkolepý plán tří velmocí. Rusko, Írán a Čína sesazují hegemona z trůnu

Přičemž z nějakého důvodu se většina analytiků domnívá, že tohle všechno jsou směry, kde trio bude „vytlačovat z hegemona exkluzivitu“ ale neprávem se zapomíná na Severní Koreu. 

Ale tam se právě teď dějí epochální události.

Pojďme popořadě:

Zde je počet testů balistických raket uskutečněných Severní Koreou. Soudruh Kim tedy za posledních 2,5 roku toho otestoval více než za posledních 10 let dohromady (111 zkoušek). Navíc jen vloni jich bylo 70. Ukažte, která jiná země kromě Ruska, Číny, Íránu a USA toho uskutečnila víc. Nenajdete.

Počet a struktura severokorejských balistických zkoušek v průběhu let:

Kim se nepochybně připravuje na válku. Pokud si někdo myslí, že soudruh Kim bude po dlouhá desetiletí spokojen se situací své země a nikam nepůjde, tak si stačí přečíst doktrínu KLDR a prohlédnout si dokumenty na webu Komunistické strany KLDR v sekci “Národ nezapomíná Je tam černé na bílém napsáno – znovusjednocení a spojení. To je to, co Koreji Kim Il Sung odkázal. Takže tam vlezou velmi brzy, nevydrželi 75 let takové útrapy, aby uprostřed globální reorganizace zůstali tiše sedět v koutě.

Více se dočtete v článku níže.

Robin Hood z Pchjongjangu. Sjednocená Korea bude

Dobře, testy jsou jasné. Co dalšího naznačuje přípravu soudruha Kima na začátek sjednocení obou Korejí?

Níže je komplexní hodnocení severokorejské armády z hlediska každého ukazatele (hodnocení Globalfirepower na začátku roku 2023). Čtverec ukazuje úroveň. Zelený znamená „vynikající“, modrý „dobrá“, šedý „podprůměrná“ a červená „úzká místa“. Podívejte se pozorně na vše, co se týká hlavních pozemních a námořních sil, soudruh Kim přivedl KLDR do světového vedení. Tanky, MLRS, letadla, rakety, lidé pro mobilizaci jsou vypilovaní a připravení.

Hlavním mínusem KLDR jsou zdroje paliva, peněz a energie. Tedy všeho, čeho má Rusko a Čína nadbytek a v případě potřeby to lze zařídit. Hranice je navíc společná a vlaky mohou všechny tyto věci doručovat nepřetržitě.  To znamená, že z čistě vojenského hlediska je Kim zcela připraven, pokud bude podpořen zdroji.

A teď pozor, Američané náhle nečekaně zjistili, že Rusko a Severní Korea ve druhé polovině roku 2023 zdesetinásobily železniční dopravu. 

Zde je to, co píše washingtonské analytické centrum:

“Počet nákladních vagonů na severokorejském nádraží Tumangan 5. října byl 73 (v průměru za posledních 5 let jejich počet zřídka přesáhl 20). Je nemožné identifikovat druhy nákladu putujícího do Ruska kvůli přítomnosti plachet. Přitom z Ruska přicházejí energetické zdroje, uhlí a ropné produkty.“

Jinými slovy, Rusko již posílá do KLDR vše, co je „úzkým místem“ severokorejské armády. Navíc se počet vagonů zčtyřnásobil. Je jasné, že produkty vojensko-průmyslového komplexu šly do Ruska.

Kim dodal Rusku prvních 1 000 kontejnerů s produkty vojensko-průmyslového komplexu, ale to není vše. Temné dny NATO právě začínají

Zvýšily se ale i zásilky z Ruska, protože nikdo nebude vypravovat poloprázdné vlaky. Úzkým místem zůstává financování. Zde je ale zřejmé, že Moskva a Peking i toto téma uzavřou. 

Další věc je, že Pchjongjang také jen tak nečinně nesedí. Mnoho našich čtenářů ví, že severokorejští hackeři, jako je Lazarus (a nejen oni), pravidelně navštěvují americké společnosti a každoročně převádějí do Severní Koreje stovky milionů dolarů. K dalšímu takovému incidentu došlo předminulý týden. Severokorejci si opět od Spojených států vzali 150 milionů dolarů:

Mixin Network, která pomáhá blokovým řetězcům zpracovávat transakce efektivněji, uvedla, že koncem září ztratila při kybernetickém útoku 150 milionů dolarů. Společnost původně odhadovala ztrátu na 200 milionů dolarů, ale po závěrečné kontrole ji snížila na 150. Tento kybernetický útok je podobný tomu, který jsme již ze strany Severní Koreje viděli. Podle bezpečnostní společnosti SlowMist, která pomáhá Mixinu při vyšetřování, bylo narušení způsobeno hacknutím databáze poskytovatele cloudových služeb projektu.” – Anne Neuberger, zástupkyně poradce pro národní bezpečnostní v oblasti kybernetické bezpečnosti a nových technologií.

Pchjongjang tedy nečeká, že by mu někdo něco naservíroval na stříbrném podnose, jako někteří američtí přívrženci chtivě chňapající poslední kousek chleba. Je to otázka mentality, Severní Korea je budována jako partyzánská země s přihlédnutím ke svým zkušenostem s podzemním hnutím z doby, kdy byla součástí Japonska (2. světová válka). Vedli aktivní partyzánskou válku proti Japonsku po dobu 20 let. Takže události, které se nepochybně odehrají na Korejském poloostrově, budou přesně tohoto charakteru. Budou vedeny zdlouhavým a vyčerpávajícím stylem s cílem zničit Spojené státy. A Kimův jaderný arzenál bude pro Spojené státy a Japonsko odstrašujícím faktorem, aby se nerozhodly zasáhnout.

Opakujeme, Hegemon se musí rozleptávat po částech. Určitě bude dost pro čtyři (Rusko, Čína, Írán a Severní Korea) a pak se přidá zbytek, zejména Mexiko.

Všechno dobré.

https://1url.cz/wulC4

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aragonit
18. 10. 2023 01:48

No to by bol skutočne mazec ak by niečo také Severokórejci spustili a zároveň by Čína vtrhla na Tajwan. Západ by celkom klakol
https://aragonit11.blogspot.com/2023/10/zasadni-video-ktore-muze-doslova-zmenit.html

Standa
18. 10. 2023 06:39
Odpovědět  Aragonit

A Irán s Egyptem na Golany.

Frank1
18. 10. 2023 09:27

Jelenova rekla, ze USA zvladnou i dva valecne konflikty soucasne. Pochybuji o tom. A tri konflikty uz vubec ne! To je spravna strategie jak USA privest ke kolapsu.
Gloabaliste to podporuji take. Presun rizeni do Ciny.

Frank1
18. 10. 2023 09:31

Valecna ohniste Korea, Blizky vychod, Tajwan, Ukrajina privedou cely KoZa do zkazy. K podpore Ukrajiny uz vyskrabuji hrnce. Pripravte se na dalsi podporu americkych valek.

Pavel z Moravy
18. 10. 2023 09:42

Horší je, že bída u nás a to nejen materiální, ale i duševní se tím nezastaví. Propad do žumpy bude definitivní.

helples
18. 10. 2023 15:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Materiální bída? Nemáme ponětí co to znamená. Snad když dnešek porovnáte padesátými léty. Můžu vás ovšem ubezpečit, že k bídě to mělo hodně daleko. Jsem 1958. A duševní, přesněji duchovní? V tomto ohledu je každý svého štěstí strůjce. Jestliže někdo chce padnout do žumpy tak mu v tom nelze zabránit. Nelze pomoci tomu kdo o pomoc nestojí. To co se děje je v podstatě selekce. Aby se mohlo postavit nové, je nutno staré odstranit. Ale přesto: žijme dlóóóho a faň 🙂

Standa
18. 10. 2023 16:30
Odpovědět  helples

,,Aby se mohlo postavit nové, je nutno staré odstranit.”!?!?!
———————————————————-
Staré důchodce, oni přece ,, zatěžují systém”
Co takhle staré budovy..postavíme skleněné kanceláře, jako na Václaváku. Památkově chráněné stromy,veterány-auta- koupíme nové. Starožitnost,,Karlův most,hrady, Pražnou bránu,zámky,kostely,…sochy ( máme nové hrdiny)….
Odstraníme historii , protože vymýšlíme novou.Odstraníme vše staré…zajímavá ideologie, aby jsme měli vše nové.
,,Kdo nezná minulost musí jí prožít znovu”
Jsem podstatně starší, ale takovou volovinu si nepamatuji.
Vy ,že jste ,, duchovní”?

Gales
18. 10. 2023 10:37

I Tramp chválil Kima.