politika

Severní Korea obviňuje USA z biologického terorismu

Severní Korea obvinila Washington z „biologického terorismu“ kvůli rozmístění biologických laboratoří na Ukrajině a v dalších státech. 

„Spojené státy jsou biologickým teroristou, který přivádí lidstvo k smrti. Založily mnoho biolaboratoří v desítkách zemí a regionů světa, včetně Ukrajiny a aktivně urychlují vývoj biochemických zbraní, které ohrožují životy a bezpečnost lidstva,“ píše se v článku.

Je třeba poznamenat, že Spojené státy testovaly „účinnost specifického patogenu pro vedení bakteriologické války“ v Koreji během války v roce 1951. Svědčí o tom utajovaná data z amerického vládního archivu.

Zároveň nyní, pokračoval autor publikace, americká strana ve všech ohledech taková obvinění popírá, snaží se odvrátit pozornost na Rusko a nazývá ho „válečným zločincem“.

Kromě toho je třeba poznamenat, že místa propuknutí epidemií onemocnění, ke kterým došlo v posledních letech ve světě, se shodují s umístěními amerických biologických laboratoří. 

V materiálu se hovoří, že obvinění Spojených států z velkého šoku způsobeného koronavirem nejsou náhodná.

Dříve, 15. července, ruské velvyslanectví ve Spojených státech poznamenalo, že americká média vedou kampaň za diskreditaci Ruska nafukováním imaginární hrozby použití biologických zbraní ruskými ozbrojenými silami. Je třeba poznamenat, že ve stejné době to byly Spojené státy, a nikoli Rusko, kdo „pošramotil svou pověst v této oblasti“.

Diplomaté připomněli, že v březnu 2022 armádní institut USA pro strategická studia zveřejnil zprávu o programu chemických a biologických zbraní během korejské války, v níž se uvádí, že v rámci přípravy na korejskou kampaň „americké letectvo našlo dodatečné finanční prostředky na nákup velkého množství chemické a biologické letecké munice, získalo pro ně testovací místo v Kanadě a udělalo mnoho koncepční práce na jejich aplikaci”.

Dne 7. července generálporučík Igor Kirillov, vedoucí jednotek radiační, chemické a biologické ochrany ruských ozbrojených sil, řekl, že americké úřady odvezly z Ukrajiny národní sbírku mikroorganismů.  Odpovídající závěr byl učiněn po prostudování zprávy obdržené během speciální vojenské operace na ochranu Donbasu.

Dříve tajemník bezpečnostní rady RF Nikolaj Patrušev řekl, že k zahájení speciální operace přispělo šíření neonacismu na Ukrajině, „práce biologických laboratoří na jejím území zapojených do vojenského biologického programu USA a také, že plány oznámené kyjevskými úřady na vytvoření jaderných zbraní a vstup do NATO vytvořily významné hrozby pro bezpečnost nejen Ruska, ale celého světa“.

V červnu mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova oznámila, že Rusko místo „obecných odpovědí“ požaduje odpovědi na konkrétní otázky o vojensko-biologických aktivitách USA v postsovětském prostoru. Kromě toho Zacharova hovořila o plánech Moskvy požádat o konzultace se státy, které jsou účastníci Úmluvy o biologických a toxinových zbraních.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3ODKwxY

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
26. 7. 2022 06:34
Ohodnotit příspěvek :
     

No vida, už i Korejci měli a vždy mají pravdu! Usa největší gengstr světa! Už aby byl ten průliv!

[Trol-1] LukasTer
26. 7. 2022 07:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Severní Korea je velmi důvěryhodný zdroj.

Pavel
26. 7. 2022 10:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, je dobře, že na tu trollí farmu pod značkou Lukas Ter, Trtal a Petr Pan již nereagujete. Prosím, jsou to trollíci, kteří mají rozhodit diskuzi, na oko vám občas něco schválí, ale jsou to lidé, kteří dostali zadání od jistých kruhů, které nás nesnáší. Jinak tito duševně vyprázdnění trollíci nesnáší nás, to jste již určitě zaregistrovali. Nereagujte na jejich příspěvky a nehodnoťte je. Val vás včera varoval. Jak sami můžete vidět, Val, Helena, Zdena, Zuza a další se debaty nezůčastňují.

26. 7. 2022 15:25
Odpovědět  Pavel

Pavle, děje se tu nějaké svinstvo. Pavel K reagoval pod článkem “Lavrov: Rusko v rámci dohody…”, na příserek zveřejněný pod mým nickem – čas 11:33 – který nepochází ode mě. Ani nemůže – vstával jsem ve 14:00 a v té době jsem ještě spal. Doteď jsem si myslel že registrace dvou stejných nicků je vyloučená, podobně jako jsou vyloučené dvě stejné mailadresy. Teď se zkusím zaregistrovat pod vaším nickem, schválně co to udělá. Pak uvidím.

26. 7. 2022 16:15
Odpovědět  Pavel

Pavle, tak je to pěkně na ho-vno. Zkusil jsem se zaregistrovat pod vašim nickem jako Pavel a, jak vidíte, úplně bez problémů. Dokonce moje re. v 15:25, kterou jsem zveřejnil pod nickem VAL se po přeregistraci na Pavla přešmikla z VALa na Pavla. Takže kdejaký frackovitý kre-tén co má dost času na blbnutí může po čímkoli nickem zplodit jakoukoli slabomyslnost a je to na něj. Já napíšu pod vaším nickem že admin je slabomysný vůl a Albi kráva a může vysvětlovat horem dolem že to ne vy, ale trol. Pak ale nevím, k čemu ta registrace vůbec je, když zvolené nicky nejsou chráněné a kdokoli se může zaregistrovat na číkoli nick, takže ve finále tu může být trolích Pavlů a VALů jak nas-ráno. VAL

26. 7. 2022 16:40

Tak to je pěkný bordel. Šlo to bez problémů, přeregistroval jsem se na Pavla a příserek v 16:15 vyšel pod nickem Pavel, leč když jsem se zaregistroval zpět jako VAL, Pavel zmizel a je tu je tam VAL. Takže v textu jsem napsal “jak vidíte”, leč poté, co jsem se vrátil z Pavla na VALa vidíte hov-no. Pokud si tedy mnozí doteď mysleli že trolí farma konspirační hovadina, tady mají jasné potvrzení její existence.

Pavel K
26. 7. 2022 17:15

Val, však jsem to sem myslím že dnes dal, to co se dělo na Pravým Prostoru. Tam to zůstalo viset a kdekdo si mohl přečíst moje jméno i adresu. Jo chytří se hned smáli, jaký jsem debil, že mám tam svoje jméno, ale když jsem se přihlašoval, tak mě bylo něco slibováno, že to zůstane v utajení. Ale za to můžeme poděkovat vládě a jejím Cemprerovcům, kteří tyto weby napadají.

26. 7. 2022 22:03
Odpovědět  Pavel K

Taky jsem takovej vůl, že jsem napsal pravdu. A teď mám takovej vztek, že bych to snad už i uvítal, kdyby si mě někdo našel podle adresy a že si to se mnou vyřídí. Jsem už sice dědek, ale furt ještě čipernej, i když už přesmetrákovej, a hned vedle ruky mám takovou italskou… jak to říct… hračku Bruni – legálně, ještě z dob kdy jsem fungoval co ostraha – v polici pepřák a v předsíni sekerku a mačetu na chroští a kopřivy pod oknem a masívní “hlídací hůl”. To je náhodou vůbec ta nejlepší chladná zbraň. Ještě když jsem čundral, tak jsme strávili něco tréninkových hodin bojem s holí. Nějak jsem se rozkecal. To ten vztek.