politika

Setkání Putina a Kim Čong-una je pro Západ noční můrou. Vypadá to, že „společný zákop“ je již připraven

Samozřejmě jsme nezapomněli, jak na samém začátku slavných událostí sestra vůdce Severní Koreje řekla, že její země bude „ve stejném zákopu s Ruskem“. A přestože se zákop zdá být obyčejnou stavbou, naše země na projektu společného zákopu pracovaly více než rok. Tato práce už ale zřejmě končí. Během nedávné návštěvy ministra obrany Šojgua v Severní Koreji byl projekt zákopu odsouhlasen. A nyní jede vůdce Severní Koreje za Putinem, aby ruský prezident projekt s konečnou platností schválil.

Zatímco Západ chce na summitu G20 předvést šou se svou vymazlenou opičkou, vůdci těchto dvou zemí budou rozhodovat o skutečně důležitých otázkách. Dovolte mi připomenout, že schůzka by se měla konat během Východního ekonomického fóra, které se bude konat příští týden ve Vladivostoku.

Už teď je všem zřejmé, že schůzka bude o vojenské spolupráci. Zde je vše jasné. Se Severní Koreou nemá smysl mluvit o ekonomice bez Číny, která je vlastně hlavním a jediným sponzorem této země. Proto Putin a Kim Čong-un mohou hovořit téměř výlučně o vojenské složce, i když některé ekonomické problémy, jako jsou dodávky potravin, se mohou klidně probírat.

Západ je přirozeně tímto setkáním velmi znepokojený. Vojenská spolupráce mezi Ruskem a Severní Koreou je pravděpodobně jednou z nejhorších nočních můr Západu. Severní Korea sama o sobě možná u mnoha lidí vyvolá pohrdavý úsměv, ale rozhodně by se nikdo neměl usmívat při zmínce o její armádě.

Více než půl století života pod neustálou hrozbou nepřátelství umožnilo Severní Koreji vytvořit extrémně schopné ozbrojené síly. Nejde jen o velikost armády, která podle různých odhadů činí 1,5 milionu vojáků. Mnohem důležitější je technické vybavení. A tady má náš spojenec některé druhy zbraní, které jsou považovány za nejlepší na světě. Stačí říci, že zatímco velká Amerika se snaží vytvořit něco, co by se podobalo hypersonické raketě, Korea tento typ zbraně už dávno má.

Problémem Západu je ale také to, že neví, jakým směrem se tato spolupráce bude ubírat. 

Dodávky zbraní? Možná, ale Rusko není zemí „kopáčů moří“ (myšleno Ukrajina, protože Ukrajinci tvrdí, že vykopali Černé moře, pozn.red.), má hromady vlastních zbraní. Pokud to někdo neví, nehledě na sankce, i přes naši speciální operaci, dodal “Rosobornexport” v roce 2022 do jiných zemí zbraně v hodnotě téměř 6 miliard dolarů.  Takže psát o tom, že bez korejských zbraní budeme ztraceni, mohou jenom nepříliš chytří lidé – mírně řečeno.

Možná Rusko nemá dost vojáků? Znovu špatně. V tomto ohledu jsou Putinova slova, že jsme ještě ani nezačali, zcela pravdivá. A když si někdo myslí, že 300 tisíc zmobilizovaných pro 150milionovou zemi je obrovské číslo, ať si to myslí i nadále. Ale na Západě, i když je to stále více pochybné, stále ještě existují rozumní lidé. A z politického hlediska, v této fázi konfliktu, otevřenou účast severokorejských ozbrojených sil na bojišti vůbec nepotřebujeme.

Podle mého názoru leží možnosti naší vojenské spolupráce se Severní Koreou trochu jinými směry. A myslím, že i Západ to chápe, a právě z toho důvodu je tak vyděšený ze vztahů mezi Ruskem a Severní Koreou.

Za prvé, Kim Čong-un musí pokračovat ve vytváření nočních můr pro Jižní Koreu. To na jedné straně neumožní Jižní Koreji poskytovat významnou zbrojní pomoc Ukrajině a na druhé straně donutí Spojené státy k posílení podpory.

Za druhé bychom neměli zapomínat na ruské zájmy v Africe a KLDR má bohaté zkušenosti s účastí v afrických konfliktech. Navíc v Africe se zájmy Ruska a Číny do značné míry shodují, což znamená, že šance, že uvidíme severokorejské vojáky v Africe je poměrně vysoká. To nám umožní v klidu hájit naše zájmy, aniž bychom se rozptylovali při řešení našich hlavních úkolů. A pokud budou tito vojáci v těsném kontaktu s jednotkami Prigožina, nebo některým z jeho velitelů, pak západním vojákům není co závidět.

Za třetí, spolupráci s KLDR ve vojenské oblasti lze považovat za možnost našeho posílení ve Střední Asii. KLDR, zdá se, není této zajímavé zóně na mapě světa tak blízko, ale pokud by bylo potřeba rozmístit celkem solidní skupinu, pak třeba na hranice s Kazachstánem je to otázka pár dní. A pokud budeme mít na paměti náš možný přímý konflikt s NATO na našich západních hranicích, pak se tento scénář může stát docela reálným.

Západ se tedy nedělá starosti zbytečně. Náš společný zákop se ukazuje být velmi, velmi dlouhý a nachází se na mnoha místech na mapě světa. 

Každopádně spolupráce Ruska a KLDR ve vojenské sféře slibuje Západu docela nepříjemné chvíle.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/3uHdK

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
9. 9. 2023 01:48

Akorát že teď může být těch “soukromníků” v Africe namísto kuchtíkových 50 000 půl milionu, jak jsem o tom včera či převčírem psal. Se nedivím, že z toho KoZa dostala tanec sv. Víta.

Milan ze Zahrady Čech
9. 9. 2023 02:32

A z tohohle KoZu už rovnou je.bne. Ať se vám líp vstává.
Zkráceno:V Itálii mluvili o katastrofické světové bitvě v případě vítězství NATO na Ukrajině8. září 2023

Čína se stane dalším vojenským cílem NATO, pokud aliance uspěje na Ukrajině, píše Piero Bevilacqua v článku  pro italský list IL Fatto Quotidiano.

„Pokud NATO zvítězí, nebude mír – začne nová, větší a katastrofičtější válka proti Číně, proti desítkám velkých i malých zemí … proti samotnému běhu světových dějin.“
Jak je uvedeno v publikaci, porážka Západu je nezbytnou podmínkou pro konec válek.
S tímto vývojem událostí Evropa znovu získá svou nezávislost … společné řízení mezinárodních vztahů, pro které byla vytvořena,“ věří Bevilacqua.
“Rozpuštění NATO by bylo výhrou pro americký lid, který je ročně okraden o 800 miliard dolarů na vojenských výdajích, zbraních, místních válkách, stovkách základen roztroušených po světě. Všechno toto bohatství je ukradené… …,” řekl.

https://alternatio.org/events/all

Tak zatím první vlašťovička. Jedna vlašťovička, pravda, jaro nedělá, ale pokud se ní přidají další… A pokud i eurosajuzské… a americké…

Standa
9. 9. 2023 07:18

Americký lid? O ten se DeepState vůbec nezajímá.Jsou mu u zadele…..

Autor
9. 9. 2023 20:41

Pokud by Evropa skutečně chtěla začít znova a podobně jako EU (bez byrokratů a všech proamerických sil) musela by se nejprve rozpustit, přerušit všechnu spolupráci s Anglií a zastavit jakýkoli její vliv na kontinent, Německo by se muselo vzdát expanzních snů a skutečně se všemi spolupracovat alá BRICS, muselo by se RADIKÁLNĚ ZMĚNIT VZDĚLÁVÁNÍ a hlavně omezit na minimum příchod do politiky, médií a všech řídících funkcí států podobné SSvoloče, jaká vládne u nás, na Slovensku, v Německu …
Sem tam něco by se dalo, ale rozhodně ne vše.

Milan ze Zahrady Čech
9. 9. 2023 23:16
Odpovědět  Peter 008

Nejen Německo. Vzdát se expanze. Já to spíš vidím v pořadí pšonsko, frantíci, a až pak skopčáci. A Anglii postavit do kouta, rozumí se.

Jenže spíš si myslím, že se Eurosajuz rozpadne do tří (možná čtyř) bloků. Západní blok, to jest země na západ od nás, pak nějaká obdoba toho Něcomoří – ale jiná, než jakou naplánoval pan Globál, zkrátka taková evropská Středozem -, v sestavě Bohemie, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Srbsko – pšonsko bych v tom bloku z mnoha důvodů viděl fakt nerad – s víceméně neutrálním statusem (což by bedlivě hlídaly jak Rusko, tak Západní blok, takže naše bezpečnost by v podstatě spočívala v tom, že by náš neutrální status nárazníkového území byl v zájmu obou – pak bychom se (v rámci bloku, rozumí se) opravdu mohly stát “mostem” mezi Východem a Západem), no a Jižní blok. Jenže kam s tím nešťastným rozvraťáckým pšonskem, žejo. Takže nakonec asi stejně, co relikt V4, spadne do Středozemě. Ach jo…

P.S. Tohle si pro tu srandu uložím, že jsem zvědav jak to všechno dopadne, abych si pak moh porovnat skutečnost s domněnkami.

Albi
9. 9. 2023 23:43
Odpovědět  Peter 008

No nevím – v publikaci se píše, že “porážka Západu je nezbytnou podmínkou pro konec válek”.
Ne války (na Ukrajině), ale válek, předpokládám tedy, že je to myšleno všeobecně. To se mi ale nezdá reálné.

Podobně jako Ukrajina zůstala – dle slov Pjakina – “líhní banderismu”, který byl taky udržovaný při životě jako záloha připravovaná k použití v Kanadě, jak už dnes víme, tak pokud zůstane jediná skupinka militantních Ukrajinců – a to zůstane určitě – protiruské ohnisko tam bude doutnat stále. Pak stačí silnější impuls a rozhoří se daleko větší silou, přikrmovanou jejich dnešní. prohrou.

A NATO – ani rozpuštění neodstraní všechny jeho fragmenty, které se kdykoliv mohuu aktivizovat a nová válka bude na obzoru co by dup!

Ještě nikdy se nepodařilo vybudovat svět bez válek, nepodaří se to ani dnes.
Snad jen ta Ukrajina by mohla dát lidem trochu vydechnout, ale nevěřím, že na dlouho. 100 let se zdá pro válečnou pauzu limitní. Pak to začne znovu. Příčina a důvod se vždycky najde, v nejhorším se dá umělě vytvořit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
11. 9. 2023 13:51

Vlhky sen italskeho fasouna, ktery neprestava doufat, ze i Italie dostane ohlodanou kost.

Frank
9. 9. 2023 08:07

Dobrých zpráv není nikdy dost. Proti prohnilému a zločineckému západu je stále více zemí.

Pavel K
9. 9. 2023 09:20

Ale ju. ať se dají všichni dohromady a vypálí rybník těm nenažraným šmejdům co ničí naše rodiny a tuto zemegulu. Ale jak jsem tuším včera psal musí to vypálit do mrtě. Milimetr čtvereční toho nádoru zla nesmí zůstak, jinak se za čas zase rozroste a bude zase škodit.

Albi
9. 9. 2023 23:48
Odpovědět  Pavel K

Taky to tak vidím, ale je to nereálné. Bohužel.

Gales
9. 9. 2023 09:42

I Trump říkal že Kim je dobrej chlap.

Putinovec
9. 9. 2023 09:58

Tady jde o trochu jiný scénář . To rozdělení jednoho území , můžeme vidět na více místech . Vých. a záp. Německo , Indie a Pákistán , Česko a Slovensko , již. a sev. Korea . Neděje se to samo od sebe . Je to záměrný proces , kdy je jeden stát , rozdělen na více chlívečků . Důvod , proč byla rozdělena Korea byl ten , že zde probíhá experiment globalistů . Na jedné straně je vytvářen obslužný dobytek , který bude schopen fungovat za hrst rýže denně , v jakýchkoliv podmínkách . Na straně druhé , je to vývojové centrum , schopné vytvářet výrobky , ve špičkové kvalitě .
A až tyto procesy budou dovedeny do svých cílů , tak se tyto dva chlívečky spojí do jednoho celku . Levný pracující dobytek , bude obsluhovat špičkovou výrobu . Sen všech otrokářů .
Jenže Putin , jim do toho s Ruskou Pravděvěrnou Koncepcí vstupuje a globalistům tak hrozí to , že jejich projekt krachne .

Putinovec
9. 9. 2023 10:07
Odpovědět  Putinovec

Korea se zcelí do jednoho státu a začne fungovat na jiném principu , pod křídlem BRICS .
Když se podíváte na Čínu , tak můžete sledovat proces , který globalisté spustili , pro její potřebné přeformátování .
Ten projekt se jmenoval Politika jednoho dítěte . Vedl k tomu , že byla narušena generačně historická pravidla vztahů , jednotlivých generací a vznikl soubor odrozenců , nezapadající do čínské historické kultury . Takže je to materiál , který je tvárný a je možné jej různě formovat .
Globalisté svět považují za svůj sad , kde si osobují rozhodovat o tom , co v sadu poroste , co se vyklučí , kde se bude přihnojovat a co bude přesazeno na okraj , do stínu .

Pavel K
9. 9. 2023 12:03
Odpovědět  Putinovec

No a vám nepřipadá že my ČR nejsme výzkumný ústav globalistů? Nebudu rozepisovat co vše se tuna za 34 let zpět rozkradlo nemyslím jen peníze, zničilo a národ jako takový rozeštval proti sobě a vono furt NIC. DRŽÍ!! ZÁZRAK MODERNÍ DOBY.
P.S. Jinak týden už jedu váš lekvar z Brna mi došel i olej. Ještě žiji.😊🙋‍♂️

Putinovec
9. 9. 2023 12:40
Odpovědět  Pavel K

Berte to tak , že být zdravý , je naprosto samozřejmé a pro psychiku je myšlenka na to , že jsem samozřejmě zdravý , je velice důležitá .
Jako první jsou podmínky , které mohou vést k nemoci . Další je příčina nemoci , která z těchto podmínek vzniká . A až teprve tehdy nastupuje nemoc , teprve kterou léčí dnešní LEKařská mafie .
Člověk by si měl pořád v mysli udržovat myšlenku na to , že zdraví je normální stav člověka . Jakmile budete poslouchat o tom , co Nás ohrožuje a co se Nám od určitého věku nemůže za žádných okolností vyhnout , což je demagogie , tak začnete rychle padat do příčin onemocnění . To proto se tak všemožně reklama snaží podbízet zázraky proti nemocem . A přitom lidi přesvědčuje o tom , že být nemocný , je přirozený stav věci .
Je to LEŽ !

Pavel K
9. 9. 2023 14:09
Odpovědět  Putinovec

Chápu, ale snad zase vy pochopíte, že to není jednoduché. Jak byste chtěl řešit smrt blízkého člověka. A vůbec i ostatních, odešlo to všechno cca 15 let. Ono udržet mysl v pohodě není sranda a já mám problém, neumím překročit blbce pod sebou a dělat že tam není. Neumím, následuje reakce, akce. 😥🙄🤦‍♂️

Gales
9. 9. 2023 18:39
Odpovědět  Putinovec

Dělání dělání je lék.

Pavel K
9. 9. 2023 19:31
Odpovědět  Gales

Dělání, dělání, to mi hrůzu nahání. 2023 🤣🤣🤣

katango
10. 9. 2023 20:00
Odpovědět  Pavel K

Kakání, kakání, to nám úsměv zachrání…

Pavel K
10. 9. 2023 20:13
Odpovědět  katango

🤣 🤣 👍 👍 🙋‍♂️

ModrýKlokan
10. 9. 2023 01:47
Odpovědět  Putinovec

@ Putinovec

Souhlas. Zatím je u nás na tohle téma málo seriozního vzdělání. Vono to totiž háže těžký vidle do nehoráznýho zkorumpovanýho mafiánskýho byznysu farmakomafie BigPharmy.

Velká část našich doktorů v tom taky jede. Tváří se jak neviňátka a stala se z nich taky sebranka. Nevěřím už žádnýmu doktorovi, pokud si ho osobně neproklepnu.

ModrýKlokan
10. 9. 2023 01:40

KoZa jede z kopečka
polámala kolečka
kopyta se klepou strachy
zase bečí, nejsou prachy

pája
10. 9. 2023 20:44
Odpovědět  ModrýKlokan

Když může být klokan modrý a ještě skládat básně, tak je možné vše. Včetně takovýho nesmyslu jako je záchrana planety, myslím týhle krásný a pitomý planety.

Standa
10. 9. 2023 11:21

NEZAPOMENTE!
V SOBOTU 16.09. JE V 14 h. velká demonstrace na Václavském náměstí těch ,kdo nesouhlasí s touto vládou a její politikou. Budou se sjíždět lidé z celé republiky. PŘIJDTE TAKÉ.!!

josef
10. 9. 2023 20:35

Neobjevil se zde jeden důležitý fakt. President Putin použil všechny sankce, rezoluce a restrikce ze strany USA, NATO a OSN vůči S.Koreji, jako toaletní papír. Zatím to není doceněné ani publikované. Ovšem za jistých okolností by to mohla být řádná hrst per vyrvaná z ocasu amerického orla bělohlavéno. Možná i dráp

Frank1
11. 9. 2023 13:49

KoZa je zdrcen z toho co prijde? Sjednoceni Koreje, spoluprace s Ruskem? Vzdyt se ho to vubec netyka, pouze ve smyslu vojenske spoluprace!
Lejno i Borrell prece nikde neopomenou tvrdit, ze KoZa bude jednat s Ruskem z pozice sily.
Nevim, jakou silu maji na mysli. Jejich zbrane jsou z velke casti promenene ve srot a munice je nedostatkove zbozi. Suroviny na rychle dozbrojeni nemaji a penize zadluzene staty take ne.
Je to jakoby drzy spratek rikal habanovi, ze ho premuze, protoze je silnejsi. EUhnie si uz v parlamentu Rusko rozdelila a ted vidi, ze je to k smichu!
Ted je ceka hledani viniku a pirueta, kterou to maji prodat danovym platcum v EU, kteri toto dobrodruzstvi bez konce financuji.
Ukrosi se pohrnou do Ceska, aby se zachranili pred odvodem. Az se tam soustredi, zavre Ukros Fyjala hranice a pujdou na frontu.

Frank1
11. 9. 2023 13:56

Na obrazku v bile uniforme novy cisar sjednocene Koreje. Predtim ovsem musi vyderaci USA vypadnout klacek z ruky, kterym brani sjednoceni.