politika

Sestřelený malajský Boeing je tajný trumf, který pomůže Spojeným státům „zařadit zpátečku“

Autor:  Аziz А.

Zde s vámi probereme – co se nakonec stane s celou tou současnou eskalací? Přece ji nelze rozvíjet do nekonečna až do třetí světové války (tedy poslední)?

A i kdyby nedošlo k žádné velké válce, je to jedno: to, co teď Západ dělá, jak trhá dodavatelské řetězce a navyšuje ceny surovin, může vést k takovým důsledkům, že to Západ sám nepřežije.

 • Čínští analytici již říkají, že uvalené sankce v budoucnu vážně zasáhnou USA a Evropu.

 • Velká americká banka JPMorgan vyzvala Bidena, aby neuvaloval sankce

 • Bidenovi poradci poznamenávají, že zatím není jasné, jak sankce ovlivní blaho Ameriky (dovedete si představit, jaké experimenty na sobě provádějí?)

Drahé zdroje nejsou jen drahé účty za energie. Jsou to například i drahá hnojiva (která jsou vyrobena ze zemního plynu). Některé německé továrny na hnojiva již byly odstaveny – při takových cenách surovin je prostě nerentabilní je spouštět.

A za rohem je – výsev. Nedostatek hnojiva způsobí pokles výnosu o 20-40 % a co to bude znamenat?  Hlad? Nebo poběží koupit ruskou pšenici?

Obecně platí, že Západ musí teprve posoudit celý rozsah těchto katastrof, do kterých se řítí „sankční hysterií“.

Nicméně… Najednou bude chtít změnit názor. Přemýšleli jste o tom někdy? 

Tohle si někdy myslím:

– Řekněme, že se na Západě rozhodli “změnit” své chování a sblížit se s Ruskem, aby spolu byli “přátelé” proti Číně. Jakou pro to můžou najít výmluvu?

Jak vlastně „zapomenout“ na Ukrajinu a všechny události s ní spojené? Jak uznat LDNR a Krym? Jak zrušit nejkritičtější sankce?

Ne, to lze samozřejmě udělat velice snadno. Ale jak si „zachránit tvář“ před světovou komunitou?  Nemůžete po mnoho dlouhých let všechny přesvědčovat, že Rusko je říše zla, že Ukrajina je nešťastná oběť a pak zase zrušit všechny sankce a uznat Donbas?

Samozřejmě existuje mnoho možností, jak tento problém vyřešit, ale první, která napadne, je tato:

Malajský Boeing MH-17

Myslím, že si vzpomínáte. Letěl z Nizozemska do Malajsie a byl sestřelen nad Donbasem. Z incidentu bylo okamžitě obviněno Rusko.  Samo Rusko obvinilo Ukrajinu.

A vše v této situaci vypadá podle očekávání, nicméně zvláštní je, že uplynulo 7 let a soud nejmenoval viníka. Sedm let! To je nějak hodně dlouho, i když vezmeme v úvahu složitost případu.

Tady je podle mého názoru evidentní, že vyšetřování prostě protahují. Ale proč?

Koneckonců vidíme, že celé ty roky Západ hledal důvody pro sankce. Přišel s nějakou otravou Navalného, ​​nějakých Skripalů… Drobnost, proboha.

Proč tedy neukončit soudní proces a neoznačit Rusko za 100% viníka? Dokážete si představit, jak silný informační úder by to byl? Bylo by to ještě více “cool” než dnešní aktuální dění. Protože v současném dění má Rusko stále alespoň nějaké sympatizanty, jako je třeba Čína a Srbsko.

Ale kdo by mohl „ospravedlnit“ Rusko za sestřelení dopravního letadla? Kdo by se postavil na jeho stranu? Myslím si, že žádní odvážní by se nenašli. Takové rozhodnutí soudu by se mohlo stát důvodem nejpřísnějších sankcí a přidalo by se k nim mnohem více zemí.

Ale za Boeing zatím nikdo nemůže… Tuto situaci, jako vypaseného beránka, nechávají na nejdůležitější správný čas. Na jaký?

Zde mám dvě verze, které si neodporují, ale spíše se navzájem doplňují.

1. Spojené státy drží ukrajinskou vládu pod krkem

Spojené státy musí mít na Ukrajinu nějaké vlivové páky, jak si jinak vysvětlit, že se Ukrajina sama dovedla k samému okraji propasti a aniž by zpomalila, udělala ještě jeden krok vpřed?

Samozřejmě, že někoho v Kyjevě koupily. Někomu něco slíbily. Někomu bylo řečeno, že je střed vesmíru…..

Ale obecně, co když je malajsijský boeing takovým „strašákem“ pro ukrajinské úřady? 

Jako:

„Pokud nebudete poslouchat, celému světu řekneme, že jste teroristický stát a uděláme z vás vyvržence.

Ostatně ztratit pocit „celý svět je s námi“ je pro infantilní ukrajinské úřady asi to nejhorší. Bez hlazení po hlavě a laskání ze všech stran se prostě neobejdou. Oni nejsou Rusko.

2. Záminka “zařadit zpátečku” a přiblížit se Rusku

Představte si, že jednoho dne si Spojené státy uvědomí, že nadále držet Rusko pod sankcemi je nebezpečné – je možné tím ožebračit Ameriku.

Poté (prostřednictvím evropského soudu) předloží následující teze:

 1. Soud ukončil vyšetřování a určil viníka tragédie

 2. Je to neuvěřitelné, ale viníkem se ukázala být Ukrajina! Zjistit to pomohly tajné archivy SBU, které nám Rusko předalo po převzetí Kyjeva pod kontrolu.

 3. To znamená, že nás Ukrajina celé ty roky záměrně uváděla v omyl.

 4. Ukrajina je tedy teroristický stát

 5. Jsme velmi zklamaní a rozčarovaní, že nás Ukrajina tak oklamala. Ach, ajajaj!

 6. To znamená, že Rusko není už tak špatné, bojovalo s teroristou!

 7. To znamená, že Rusko udělalo dobře na Donbasu a na Krymu

 8. Rušíme sankce uvalené na Rusko, uznáváme Krym a Donbas, protože Rusko zachránilo životy lidí před teroristy (v archivech SBU se najde ještě mnoho důkazů o zločinném režimu v Kyjevě)

 9. A všechny dluhy, které má Ukrajina vůči Západu – ať dá Rusku. Za morální a finanční újmu (maličkost, ale pěkná)

Ano, chápu, že to zní jaksi přehnaně a i trochu vycucaně z prstu, ale nezní tak všechny důvody, které Spojené státy použily k uvalení sankcí?

Svět to spolkne a neudusí se. Tato příležitost je navíc velmi jasná. No, co je nejjasnější – tragédie s nevinnými civilisty vždy (a velmi oprávněně) vyvolá maximální sympatie k obětem a nenávist k viníkům.

Tak taková je úvaha. Samozřejmě se mohu mýlit a příběh o Boeingu si nechávají pro něco jiného. Ale tenhle příběh ještě použijí, tím jsem si jistý.

https://bit.ly/3HGI7iJ

sdíletj na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
anonym
7. 3. 2022 08:03

Zajimave. To by opravdu slo…

anonym
7. 3. 2022 09:25

fanaticky troll

STANISLA
7. 3. 2022 10:26

Nabídnu něco jiného. Evropa vůbec neřeší data 4.2. , 19.2. a nově 5.3. 4.2. Šojgu oznámil radě bezpečnosti federace , že Ukrajina koná v přípravě jaderné zbraně , chce ji sestrojit a prostředky po SSSR na to má. Zelenskij nevěděl nic lepšího než o tomtéž kvokat veřejně 19.2. a pro jistotu to zopakoval 5.3. Nosiče vyvíjela Ukrajina se Saudskou Arábií v Južmašstroji nebo jak se to jmenuje, čili jestli saudská Arábie teď bude vstřícná k Rusku , tak se kaje. 120 kilo plutonia našli prý v Černobylu , Ukrajina skončila s jeho likvidací v Rusku asi v roce 2015 od té doby ho syslila. . Na jednu hirošimskou bombu je ho potřeba 6 kilo. Dovedete si představit co by v tom případě udělal Izrael , letěl by okamžitě rozstřílet Zelenského s celým parlamentem a všemi školními výpravami které by tam byly na exkurzi. Pak by rozbombardoval všechna místa kde by to mohli klohnit , čili všech 14 jaderných bloků a nezkoumal by kde výrobní proces končí plutoniem.

Editor
7. 3. 2022 11:16
Odpovědět  STANISLA

Neplácej nesmysly o věcech, o kterých nic nevíš. Nad Hirošimou bouchl uran, nikoliv plutonium. Bylo ho 64,5 kg a jednalo se o izotop 235 o čistotě 95%. V Černobylu, který je odstavený již od doby SSSR je pohřbené pod sarkofágem hodně roztaveného uranu a tím i plutonia v koláči, který by musel nejprve někdo zpod toho betonu vytěžit, někam transportovat a zpracovat. Pokud by to bylo možné, bylo by se to udělalo ještě za SSSR. Je to nesmysl na úrovni Hromu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Anonymní jméno komentáře
7. 3. 2022 11:47
Odpovědět  scipio

V Černobyľskej elektrární bolo viac ako iba jeden blok. Na Ukrajine sú ďalšie štyri jadrové elektrárne. Využiť priestor v okolí černobyľskej elektrárne je logické a správne, malý únik by vôbec nikto nezaznamenal.

Editor
7. 3. 2022 13:35

To nikdo nezpochybňuje. Nejde o logiku obsazení Černobylské elektrárny. Jde o chyby v příspěvku.Nad Hirošimou opravdu bouchla uranová bomba. Plutonium se z palivových článků jen tak nedá dostat, v bouchlém bloku je po zemí a betonem a nikdo neví kolik se ho vytvořilo, dokud se staré palivové články nezpracují. Jsi na omylu, únik se změří, i jeho změna. Pokud někdo vytáhne v pouzdra palivového článku jeden proute, nejedná se o malý únik, ale dost velký únik. Víš prd!

Braňo
7. 3. 2022 10:36

Zatiaľ o Boeingu z ruskej strany nikto nič (aspoň sa do mojich uší nedostalo), no určite sa táto téma otvorí až padne Kijev.

STANISLA
7. 3. 2022 10:36

Pokud by se Izraelci dozvěděli , že 120 kilo plutonia je v Černobylu , rozsekali by i ten a kašlali by na nějaký záření. Neptali by se nikoho na povolení , jenom by to oznámili Velkému protektorovi , který by měl velkej kalup ,aby se ty letadla otočily a v nouzi by možná Zelenskýho a nějaký vědce odpráskli sami. Proto myslím, že vyjednává Izrael. ten má pro tyhle věci pochopení , stejně jako pro to když někdo zastaví lidem vodu. Když se to stalo Izraeli , opět to všechno rozsekal a vodu mu nikdo víc nezarazil ani za války. Čili požár administrativy Záporožské AE mi říká , že shořely nějaký papíry , možná archiv. Stejně se všechno neutají a chlapci z elitního klubu , kam se tak blbě cpal Zelenskij mezi sebou mají nadstandartní vztahy a pak by pro něj bylo možná fakt lepší ,kdyby ho zajal Kadyrov. Pokud se v Charkově navíc najde smrtelná variola maskovaná jako kovid a nějakej fanatik ji nakonec neodpálí , nikdy se to nedozvíme, ale všechno se to rychle urovná.

STANISLA
7. 3. 2022 10:43

Urovnat by se mělo všechno rychle i kdyby nebylo nic z tohoto pravda. Zlato dnes bojovalo o novou vládu nad světem, já jsem si na to přivstal v 1 ráno , jednu chvíli bylo 2001 dolarů za unci , podařilo se jim srazit ho na 1935 dolarů a je přestávka obě strany nabírají dech. Zlato už je velmi silné, zpátky ho zatím nesrazili. Ostatní kovy bojují na straně zlata , takže vylítlo všechno a nic se nevrátilo zpátky, jenom všechno o trochu srazili. Rusku se cena jeho zlatých strategických zásob prakticky zdvojnásobila. Já doufám , že do našeho trezoru na zlato v národní bance někdo alespoň nakadil aby se nám zdvojnásobilo alespoň něco. Mezitím co tady kdákáme , je zlato už zase 5 dolarů od 2000. Takže sankce nebo krize , nastane socialismus všichni budeme mít to stejný.

jirik
7. 3. 2022 13:04

Jak ruská armáda postupuje na západ, některé evropské země, které s ní sousedí a mají vůči ní územní nároky, mohou změnit svou politiku vůči Ukrajině z plné nebo částečné podpory na přímé politické, případně vojenské akce s cílem anektovat její západní území.
Takže v různých regionech Zakarpatí už probíhají přípravy na referendum o odtržení od Ukrajiny a připojení k Maďarsku, Maďaři ze Zakarpatí se již obrátili na maďarského premiéra Viktora Orbána s žádostí o poskytnutí fyzické ochrany, Maďarsko již soustřeďuje své jednotky, na hranici s Ukrajinou již Maďarsko posílilo dopravní spojení se Zakarpatí.
Je třeba také připomenout, že historické územní nároky na Ukrajinu mají kromě Maďarska i Polsko a Rumunsko, jejichž elity sní o znovuzískání kontroly nad svými bývalými východními územími. Rumunsko si stále nárokuje území bývalé Besarábie a Bukoviny, kde kompaktně žijí ukrajinští občané
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/03/co-se-deje-na-ukrajine-12.html