Sergej Lavrov: na klinice “Charite” u Navalného nebyly nalezeny žádné stopy toxických látek

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov připomněl, že na německé klinice Charite u blogera Alexeje Navaľného nebyly nalezeny žádné stopy po bojových chemických látkách, uvedla agentura TASS.

Lavrov poznamenal, že ani v Omsku, ani na klinice „Charite“ ve vzorcích Navalného nebyly nalezeny stopy „Novičoku“, který se „objevil“ pouze v laboratoři Bundeswehru.

“Ano, oni (lékaři z Omsku) nenašli žádné stopy chemických bojových látek, řekli to upřímně. Ale upozorňuji vás na skutečnost, že na klinice Charite v jeho analýzách také nenašli žádné toxické látky, ale už je našly na klinice Bundeswehru,“ uvedl šéf ruského ministerstva zahraničí.

Lavrov zaznamenal pochybnou kvalitu vyšetření prováděného ve Švédsku a Francii – podle něj není ani známo, jaké vzorky byly vyšetřovány v laboratořích těchto zemí.

“Stále nevíme: Francouzi a Švédi testy udělali sami, nebo jim je Němci jednoduše dali. A skutečnost, že se naši partneři snaží vše utajit, nás velmi znepokojuje. Chceme dosáhnout pravdy a budeme se o to usilovat,“ 
řekl Sergej Lavrov.

Lavrov porovnal akce Spolkové republiky Německo s Navalným s tragédií MH17 a zmizením Skripalových.

https://bit.ly/3ldYoRg

sdíletj na