politika

Šéf rady Metuly: Izrael by měl zařídit, aby Gaza vypadala jako muzeum v Osvětimi

David Azoulai, šéf rady Metula, navrhl poslat všechny obyvatele Gazy do uprchlických táborů v Libanonu a srovnat celé pásmo se zemí, aby se stalo prázdným muzeem jako Osvětim.

Izrael by měl posílat palestinské Gazany prchající před boji do uprchlických táborů v Libanonu, přičemž celé pásmo Gazy by mělo být vyprázdněno a srovnáno se zemí a přeměněno na muzeum, jako je koncentrační tábor Osvětim v Polsku, řekl šéf rady Metula David Azoulai.

“Po 7. říjnu bychom je místo nabádání, aby šli na jih, měli nasměrovat na pláže. Námořnictvo je může dopravit k břehům Libanonu, kde je již dostatek uprchlických táborů. Poté by měl být zřízen bezpečnostní pás od moře k hraničnímu plotu Gazy, zcela prázdný, jako připomínka toho, co tam kdysi bylo. Měl by připomínat koncentrační tábor Osvětim,” řekl v rozhovoru s Benem Caspitem a Yinonem Magalem.

“Řekněte všem v Gaze, aby šli na pláže. Lodě námořnictva by měly vyložit teroristy na břehy Libanonu. Celé pásmo Gazy by mělo být vyprázdněno a srovnáno se zemí, stejně jako v Osvětimi. Ať se z něj stane muzeum, které ukazuje schopnosti Státu Izrael a odrazuje kohokoli od života v pásmu Gazy. To je to, co je třeba udělat, abychom jim poskytli vizuální reprezentaci”.

“To co se stalo 7. října, byl druhý holocaust. Libanon už má uprchlické tábory a tam by měli jít. Měli bychom zanechat Gazu pustou a zničenou, aby sloužila jako muzeum demonstrující šílenství lidí, kteří tam žili,” řekl Azoulai.

Později objasnil svůj postoj k situaci na severu:

„Hizballáh sleduje situaci na jihu, a pokud to nebudeme správně řešit, budou to považovat za slabost. Bez ohledu na to, jak silný může být terorismus, nemůžeme žít ve strachu ani stěhovat lidi z jejich domovů. Musíme jednat rozhodně.”

Azoulai ukončil rozhovor slovy:

„Vysídlení obyvatelé severu si zaslouží vědět, kdy a jak se vrátí domů. Nechceme válku ani oběti. Nevěřím však, že se Hizballáh vzdá pokojně.”

Minulý týden představitel OSN řekl, že Izrael se připravuje nahnat Palestince do Egypta a znemožnit jim návrat do Gazy. Izraelští představitelé popřeli, že by se pokusili trvale přesídlit obyvatele Gazy, ale dva zákonodárci ze Západního Jeruzaléma minulý měsíc napsali pro Wall Street Journal, že by byli rádi, kdyby země po celém světě Palestince, kteří se rozhodnou přesídlit, vítaly jako uprchlíky.

www.jpost.com
https://aftershock.news/?q=node/1323839

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
lubkral
20. 12. 2023 00:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Izrealci jsou okupanti a vraždí stejně jako teroristi Palestinci… Kdo chce koho soudit! Jeden jako druhý… Neměří se tu jedním metrem… Jedno vraždění se odsuzuje a druhé schvaluje… Měla by se zakázat účast sportovců z Izraele na Olympiádě… Ukrajincům samozřejmě povolit účast, ti vraždili v 2014 – 2022 málo… Jen asi 14.000 lidí, to je na západní hodnoty dost málo…

Jaris
20. 12. 2023 06:44
Odpovědět  lubkral

Dnesni olympijske hry jsou jen zprofanovanou politickou fraskou. Sportovci dnesni doby jsou profesionalove, kteri svuj sport maji jako zamestnani. Se sportem to ma malo spolecneho a predevsim jde o monstrozni byznys. Pro odpoutani od skutecnych problemu se pro nadrzeny plebs porada zabava chleb a hry, stejne jako kdysi v rimskych arenach.

Mate to obracene. Teroristi jsou zidaci, kteri jsou okupanty puvodniho palestinskeho uzemi. Palestinci se teto nezakonne invazi brani od r.1948.

Pavel
20. 12. 2023 09:40
Odpovědět  lubkral

Teroristi s Hamasu mají společné s Palestinci asi tolik, jako islámský stát se Sýrií!!! Obě tyto skupiny byly vytvořeny CIA a jejich soudruhy z Mosadu a MI6. Nikomu není nápadné proč Hamás zaútočil právě v době, kdy začalo být jasné, že válka na Ukrajině jde do finále a RF dosáhne svého cíle?!
Stejně tak, že nejlepší tajná služba Mosad zaspala tento útok, když Izrael byl varován Egyptem, že se chystá útok na Izrael?! A jako na potvoru to hraje do karet jak Bibimu, tak Izraeli v etnickém vyčištění Gaze!!!Nic se neděje náhodou, vše jede podle stanoveného plánu včetně vstupu Finska a Švédska do NATO.jediné co jim stojí v cestě je Rusko s Putinem a proto ta rusofobie a nenávist vůči Rusům vyvolávaná v KoZa. “Fuck KoZa!” i s těmi našimi zaprodanci!

Unter
20. 12. 2023 01:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Co k výzvě Davida Azoulaie říct? Ve špatnosti židi nemají konkurenci.

Jaro Jaroslav
20. 12. 2023 02:11
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu sionistickému vrahovi iba toľko: žijeme v cyklickom svete, a zasa príde doba ze Izrael bude ako Gaza a židia pôjdu do plynu! Možno odvázne slová, ale kto zaručí že už také čosi nebude???

Albi
20. 12. 2023 07:22
Ohodnotit příspěvek :
     

No to jsou rady! Copak je potřebují? Vždyť už na tom dlouho pilně pracují.

20. 12. 2023 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Špína Židovská,Chazarský teroristi…zase páchají další genocidu…

Ladislav 💤
20. 12. 2023 12:47
Odpovědět  Veny232

Oswietim? Ty samé zhovadilosti, jako dnešní židáci! Už je není proč litovat! Naopak!👎

Frank1
20. 12. 2023 10:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Fotka ukazuje vysledek blahodarneho pusobeni Zidu, ovladajicich svet,.