Šéf PMC „Wagner“ Prigožin vyzval Blinkena k financování společného projektu v Africe

Zakladatel PMC “Wagner” Jevgenij Prigožin reagoval na výroky a kritiku amerického ministra zahraničí Anthonyho Blinkena o činnosti ruského „orchestru“ v Africe. 

Jevgenij Prigožin napsal americkému ministru zahraničí Anthonymu Blinkenovi dopis, ve kterém mu nabídl financování společného projektu v Africe – «Wagner. Safe Africa».

Podnikatel navrhl, aby Blinken přestal ovlivňovat africké země a raději financoval nový projekt «Wagner. Bezpečná Afrika», aby ušetřil peníze amerických daňových poplatníků.

Podnikatel upozornil na fakt, že mnohaleté pokusy Spojených států a jejich satelitů „udělat pořádek“ na africkém kontinentu nepřinesly žádné výsledky.

„Vážený pane Blinkene! Vidíme, že dnes, využívajíc zaneprázdněnosti PMC „Wagner“ v ukrajinském směru, se administrativy Spojených států a dalších zemí aktivně snaží přetvořit „africký koláč“ a uvalit sankce na každého, kdo vám v této věci brání. Chci vás však upozornit na skutečnost, že mnohaleté pokusy Spojených států a jejich satelitů „dát věci do pořádku“ a zajistit bezpečnost v Africe k ničemu zvláštnímu nevedly,“ hovoří se v dopise, který publikovala tisková služba společnosti Concorde.

Podle Prigožina přitom PMC “Wagner” dokázala dosáhnout úspěchu v oblasti bezpečnosti ve všech zemích kde byla přítomna.

„Poté, co jsem se s PMC “Wagner” začal v letech 2017–2018 aktivně angažovat v Africe, podařilo se nám dosáhnout skvělých výsledků v oblasti bezpečnosti ve všech zemích, kde jsme byli přítomni. Proto vám navrhuji, abyste podpořil úsilí PMC “Wagner” při zajišťování bezpečnosti v Africe a zafinancoval nový projekt “Wagner. Bezpečná Afrika” ​​​​(Wagner. Safe Africa – dále WSA), kde se můžete stát jedním z investorů projektu, a tím ušetřit zdroje daňových poplatníků USA,“ navrhl Prigožin.

Prigožin zdůraznil, že „hudebníci“ budou dělat práci mnohem efektivněji než američtí zmocněnci, kteří dostávají spoustu peněz, ale bezpečnost v Africe nezajišťují.

„Všechny projekty PMC “Wagner” financované z mého osobního rozpočtu jako soukromé osoby se vyznačovaly vysokou efektivitou každého investovaného dolaru,“ dodal.

Prigožin také Blinkena upozornil na nízkou míru důvěry Afričanů v politiku Francie a Spojených států.

„Vzhledem k tomu, že většina Afričanů nedůvěřuje politice Francie a Spojených států a jejich rating (hodnocení) důvěryhodnosti je velmi nízké, navrhuji, abyste opustili od pokusu o politický vliv v Africe a soustředil se pouze na bezpečnost, kterou může poskytnout PMC “Wagner”. V případě, že společný projekt “Wagner. Bezpečná Afrika” ​​​​(WSA) bude úspěšný, navrhuji jej použít i na území amerického kontinentu. 

Navíc v případě plodné spolupráce navrhuji rozšířit sféry vlivu a spustit projekty WSA-2 (Wagner. Safe America), WSA-3 (Wagner. Safe Asia), WSA-4 (Wagner. Safe Australia) a WSA-5 (Wagner. Safe Antarctica).  Žádám vás, abyste vyslal svého zástupce k projednání této záležitosti,“ zdůraznil podnikatel.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3FHRRuR

sdíletj na

4.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aamater
23. 3. 2023 00:10

Ha, ha, ha … tak to hádam nie. Robí si s toho chumaja Blinkena riadne srandu. Chápete tú pointu? Stavia toho hlupáka do pozície kde nemôže nič iné iba sa strápniť. Prigožin je riadny šibal, to sa musí nechať.

Eva
23. 3. 2023 07:36

Dobře Prigožin!
Tak se dělá z protivníka nula nula nic!

Autor
23. 3. 2023 07:49

Dříve se tomu říkalo – dělat si z někoho srandu – dneska trolling. Zítra se bude říkat mluvit s ním jako s Američanem. 🙂 🙂

Albi
23. 3. 2023 08:02
Odpovědět  Peter 008

Možná se vymyslí i pro Američany podobně charakteristická anekdota jako pro Brity:
“Jestliže se začnou v rybníku hádat ryby, znamená to, že nedávno šel kolem Angličan”.
(Kdo byl autorem (ze které destinace) nevím.)

Autor
23. 3. 2023 09:37
Odpovědět  Albi

Tak možná – Dokáže počítat tak přesně jako Američan? (Jejich tolerantní matematika)
Parafráze z českého přísloví – Rozumí tomu jak Američan petrželi!
Nebo – Když máš za nepřítele Američana, děláš všechno správně …
Ale oni se znemožňují sami – mají v jednom státě zákon, že se nesmí tamní řeka zvedat nad úroveň mostu …
https://www.amerika.cz/clanek/podivne-zakony-usa-new-york
Vyberu jen zajímavé:
New York – a to se mi zvláště líbí – Není povoleno se zdravit položením palce na něčí nos a jeho potřesením.
Ocean City: Máte ve zvyku obědvat při plavání? Smůla, v Ocean City se to v moři nesmí.
Greene: Během koncertu je zakázáno chodit po schodech pozpátku a jíst při tom oříšky.
V Kansasu nesmíte lovit ryby holýma rukama.
Russell: V autě je zakázáno mít klakson, který hraje hudební melodii.
Salina: Ve městě nesmíte opouštět jedoucí auto, pokud v něm není řidič.
Lawrence: Včela nesmí být použita jako ozdoba na klobouk.
Topeka: Nikdo nesmí v noci zpívat na ulici abecedu (sprosté odrhovačky mimo zákon nestojí).
V Kansasu nesmíte projet autem skrz průvod.
Při přecházení větších silnic by chodci měli mít zadní světla (lékárničku ani stěrače chodec v povinné výbavě zatím nemá).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 3. 2023 23:50
Odpovědět  Peter 008

. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
23. 3. 2023 07:54

Hmm v Africe jsou USA nejoblíbené. A kdy jsou ti vrazi a zloději oblíbení ?
Nedivím se Africe, doufám že je jednou pozeneme z Evropy bičem.

Boomer
23. 3. 2023 08:19

.. v rusko-amerických vztazích začíná přibývat vyjádření, která nepostrádají značnou dávku humoru, pod nímž se ovšem vždy ukrývá varování “víme co jste zač..”
A mezitím dochází k aktům, které už tak humorné nejsou a dávají jasně najevo, že skončila doba her a malin nezralých. Takovým třeba byla výměna Viktora Buta za vcelku bezvýznamnou basketbalistku.. v nenávratnu je doba jelcinovská, na naše lidi už nám nešahejte!
Že by dalším na řadě byl Nikulin?

Pavel z Moravy
23. 3. 2023 10:21

Takový kartáč jaký tímto dopisem dostal tento týpek potřebují i další amíci a euro týpci, aby již zmlkli a neotravovali svět. To by byla paráda.

Gales
23. 3. 2023 10:55

Prigožin by nám taky mohl nabídnout pomoc.Udělali bychom sbírku a chránil by nás proti ukrajinské vládě.

stefan
23. 3. 2023 11:35

Amik je Zmrd,zmrdov Vykoristovatel. Tak je vychovany Zidom Sionistom. Nerobit a zarobit. A bojovat cudzima rukama. Hejtovat,konspirovat. Oponenta Likvidovat. Clovek je iba cislo pre Zisk zmrdov. USA je zmixovana zmeska,kde nieje Narodna hrdost. Iba snivat Americky /falosny/ sen o zbohatnuti. Jedina hodnota zivota. Byt bohaty. Ale za aku cenu? Tym sa nezaoberaju. Vymlete generacie zombikov.

zdena
24. 3. 2023 13:33

Já mám pocit, že stromeček vyrostl ve strom a chce dosáhnout až k oblakům….kdyby Blinkena oslovil dříve, dalo by se to chápat jako provokace, ale dneska, po rozhádání se s ruskými generály, to vypadá úplně jinak…. no, uvidíme….. nejsem prorok, ale moc se mi to nelíbí….