Krize UKRAJINApolitika

Šéf NATO odhalil “největší” riziko pro blok

Šéf NATO odhalil “největší” riziko pro blok
Vítězství Ruska na Ukrajině by změnilo globální bezpečnostní systém, prohlásil Jens Stoltenberg.

foto: Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg hovoří během oslav 75. výročí založení NATO v Andrew Mellon Auditorium 9. července 2024 ve Washingtonu. © Andrew Harnik / Getty Images
Odstupující generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že ruské vítězství v ukrajinském konfliktu je největším rizikem, kterému vojenský blok pod vedením USA čelí, a vyzval členské státy, aby posílily pomoc Kyjevu.

V úterním projevu na summitu vedoucích představitelů NATO ve Washingtonu Stoltenberg prohlásil, že konflikt mezi Moskvou a Kyjevem bude utvářet globální bezpečnostní systém na další desetiletí.

“Největší náklady a největší riziko bude, pokud Rusko na Ukrajině zvítězí; to nemůžeme dopustit,” prohlásil Stoltenberg v projevu u příležitosti 75. výročí založení vojenského bloku.

Podle něj by ruské vítězství “povzbudilo” další odpůrce vojenského bloku, včetně Íránu, Severní Koreje a Číny, kteří podporují Moskvu a “chtějí, aby NATO selhalo”.

Stoltenberg sice hodnotil sázky ukrajinského konfliktu v historických termínech, rozhodl se však nezmínit vyhlídky Kyjeva na vstup do NATO.

Ukrajina tvrdí, že její boj s Ruskem jí dává právo na urychlený vstup do bloku. Vedení NATO a jeho členské státy však trvají na tom, že země nevstoupí, dokud budou pokračovat nepřátelské akce s Ruskem.

Moskva označila kroky Ukrajiny směřující ke vstupu do NATO za jeden z klíčových důvodů zahájení konfliktu v roce 2022.

Americký prezident Joe Biden na summitu NATO prohlásil, že Washington a další členové bloku hodlají v nadcházejících měsících poskytnout Kyjevu “desítky” dalších taktických raketových systémů protivzdušné obrany.

Podle prohlášení podepsaného několika členy NATO a Ukrajinou věnují USA, Německo a Rumunsko po jedné nové baterii Patriot, zatímco Nizozemsko “a další partneři” dodají komponenty, které “umožní provoz další baterie Patriot”. Itálie se zavázala dodat další systém SAMP-T.

Rusko tvrdí, že dodávky západních zbraní povedou k další eskalaci, ale v konečném důsledku nezabrání ruské armádě v dosažení jejích cílů v konfliktu.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v úterý prohlásil, že Moskva bude věnovat “maximální pozornost” jakýmkoli rozhodnutím, která budou na summitu NATO oznámena.

Zopakoval, že blok, který opakovaně deklaroval svůj záměr uštědřit Rusku strategickou porážku na bojišti, “je do ukrajinského konfliktu přímo zapojen na straně Ukrajiny”.

sdílet na

Souhlas
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
10. 7. 2024 13:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší riziko pro blok, jsou blbci ve vedení států NATO . Kdyby RF neprovokovali, neřídili majdan v Kijevě , neorganizovali Banderovské hrdlořezy, kteří vyvraždili 14 000 rusů a přes 100 000 jich zranili, , byl by klid .My máme jednoho z nich na Hradě. Je otázkou jestli je pouze nacista nebo už Banderovec. Podle jejich podpory to druhé!!!

Ladislav 💤
10. 7. 2024 13:12
Odpovědět  Standa

👍👍👍👍 to i to, oboje pravda!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1 -
11. 7. 2024 09:10
Odpovědět  Ladislav 💤

Pepik zna obe strany konfliktu. Vyskolen v SSSR a doskolen na KoZa. Je to obycejny zoldak a vyzirka. Je s tim, kdo mu vic plati.
Spoleha na to, ze se mu nic nestane jako vetsine nacku za Ady. USA jim poskytly ochranu v Argentine. Ta jim dala pasy, aby mohli cestovat a zase se usadit v Jevroooope! Ovsem USA konci, coz Pepik nevi, nebo jen dela, ze to nevi.

Pijack
10. 7. 2024 13:24
Odpovědět  Standa

Západní ekonomové neumí řešit vzájemnou prosperitu vyváženými dohodami a když to nejde, tak použijí metodu války. ONI jsou stále přesvědčeni jako v 15 století, že obchodovat se dá i tím, že přepadnou nějakou kolonii a tu vyrabují. Ekonomicky si spočítají, že náklady na armádu jsou ekonomicky výhodnější než nést náklady na vlastní produkci. To je celé gró Anglosaské ekonomiky – zapojit armádu mezi výrobní prostředky. A to se píše 21. století. Jsem přesvědčen, že vyhlazením tohoto národa se vyřeší vše !!

PřemekJ
10. 7. 2024 17:16
Odpovědět  Pijack

Já nepaušalizuji, protože vím o mnoha aglosasech s lidskou duší Tak jak píšete, se chovají jejich elity a podržtaškové.

Pijack
10. 7. 2024 17:48
Odpovědět  PřemekJ

Správná připomínka, ale je tu jedno ALE – ty elity a podržtaškové se rodí ve stejné společnosti a z ní vycházejí. Prostě anglosaská “civilizace” tyhle globalistické zločinecké elity generují. Oni nepřiletěli z vesmíru. I když připouštím, že i já v mnoha anglosasech vidím lidské duše. Jsou většinou chudí, nevzdělaní, negramotní… prostě burani, muzikanti, řemeslníci či dobrodruzi. Zde je nutné přihlédnout ke genové vybavenosti. Svět je už tak promíchán, že za anglosasy můžeme už považovat i slovany, nebo romány a jiné národnosti. Tož tak.

Helena
10. 7. 2024 16:59
Odpovědět  Standa

Ale vždyť je to pořád stejné: Když se židáčci v Izraeli začali bouřit, demonstrovat, co se stalo? Ve chvíli kdy se nejlepší tajná služba na světě Mossad vůbec nedíval, vůbec nic netušil, vůbec nic neviděl ani neslyšel, vůbec tam “nebyl”, postříleli si Židáci pár židáčků, svedli to na Hamás
-a šup-dali židáčkům do pracek kvéry a alou vraždit Palestince.
Co se dělo v Sýrii, v Afghánistánu, v Srbsku – kde NATO sprostě vraždilo nevinné lidi, odneslo to tolik dětí? A ticho po pěšině – nic se neděje…. NATO je sprostá vraždící teroristická skvadra, kterou vede CIA a MI6, ne nějaký Stoltenberg. A kdo se smočí v této NATOstoce, je stejný sprostý terorista a vrah.Stejná akce byla 21. 12.-jestli někdo nepochopil, měla vyprovokovat obrovskou vlnu protiruské hysterie a tím násun čecháčků do ukrzákopů. Ovšem někomu z českých tajných služeb zůstal ještě mozek v hlavě, tak z toho udělali to co udělali. Někdo si nechtěl vzít na svědomí tisíce mrtvých českých chlapů.Dokud Rusové nepochopí, že ty hajzly z CIA a MI6, sluhy toho nejhnusnějšího, co svět kdy nosil, musí zničit, že oni NIKDY nepřestanou, že dokud opravdu nebude místo Londýna mořská hladina a mezi Kanadou a Mexikem průliv,NEBUDE KLID.

PřemekJ
10. 7. 2024 17:19
Odpovědět  Helena

Ani CIA ani MI6 nejsou homogenní sluhové globální mafii, naopak, stále více jejích členů pochopilo, čemu sloužili a nyní jsou whistleblowery a informují o skutečném dění. Sloužit globální mafii nechtějí.

Helena
10. 7. 2024 17:30
Odpovědět  PřemekJ

Vážený, z toho mafiánského vlaku CIA a MI6 se nevystupuje. Kdo se jednou smočil, nikdy neuschne. Z toho vlaku se odchází v dřevěném futrálu. Nikdo z nich se neodváží ani ceknout. To je MAFIE nejtvrdšího ražení! Ti “whistlebloweři “se chtějí jen udělat zajímavými a kecají a kecají až se jim od huby práší.

Slovan
10. 7. 2024 18:30
Odpovědět  Helena

Přesně!! 👍👍

stan
10. 7. 2024 22:19
Odpovědět  Standa

Popsal si to naprosto přesně. Stoltenberg je jen slouha Fašingtonu, celá Evropa zdebilněla, když páníšek z Emeriky přikázal bij rusa.Přitom moc dobře všichni vědí jaká je pravda,ale raději budou papouškovat …..ničím nevyprovokovaná válka na Ukrajině….to určitě debilové, když mi obyčejní dezoláti a víme co je pravda, tak to víte i vy rektální alpinisti.

Jarek
11. 7. 2024 14:43
Odpovědět  Standa

Bože ten “šéfík” je blb. A i tak vypadá, že?

Pijack
10. 7. 2024 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Nasaďte Stoltenbergovi gestapáckou uniformu a hned bude každému jasné, kam toho podlého kariéristu zařadí.

Ladislav 💤
10. 7. 2024 14:18
Odpovědět  Pijack

Odporný rypák! 👎

Slovan
10. 7. 2024 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to více než jasná. Vytřeštěný pohled do dálky, trhavé pohyby, zadrhávání řeči. Jasná diagnóza, při laždém óuplňku se mění v skřehotavého trpaslíka co dělá lidem po světě neplechu a samé nedobroty. Chtělo by to Václava Husáka s Jiřím Hlinomazem, ti mají profesní průkaz, jak zacházet s těmito individui. Ti mají takovou hezkou košilku pro každého, blýle si může nechat. A je uklizeno.

Pavel z Moravy.
10. 7. 2024 14:04
Odpovědět  Slovan

Je to jednoduché, prostě nás musí vydojit. Chtějí dlouhý konflikt a na ty jsou potřeba čmrdlíky, ale z našich kapes. Tenhle plebs v Evropě, to je neuvěřitelné stádo. Pár Bačů a jak se jim s těmi ovcemi daří.

Standa
10. 7. 2024 16:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Lidé se podívejte kolem, jak lžou.
Od zvýšení daní, které slíbili nezvyšovat, až po brutální cenzuru
všeho, co nejde se stranou a vládou.
Od změn mobilizačních zákonů ideálně v prvním čtení, po prosazení
korespondenční volby.
Od ničení našeho zdravotnictví po nekoncepční miliardové nákupy
armádní techniky.
Od nedostatku léků, po odchody do důchodu až na hranici smrti a
sešlostí věkem.
Od přijímání a implementace statisíců uprchlíků po nezřízené
zadlužování našich dětí nesplatitelnými ukrajinskými dluhy.
A víte co je úplně nejstrašidelnější? Oni už se tím vůbec netají. Už si
myslí, že nás mají a už je jim to úplně fuk.
Je konec. Nikomu z nich naprosto nezáleží na osudu této země. Na
našem osudu. A jestli se vám zdá, že to jde nějak rychle, tak to je
přesně ten důvod.
Čekali příliš dlouho a už čekat nebudou. Teď to půjde ráz na ráz.
Chtěli, abychom si jenom klekli, ale my jsme sebou pro jistotu praštili
na všechny čtyři do bahna.
A tohle si, obávám se, budeme muset vypít až do dna. Zase.”

Pavel z Moravy.
10. 7. 2024 16:57
Odpovědět  Standa

A co s tím Stando, když většina o svoji budoucnost nejeví zájem. Mladí žijí pouze dneškem a ti, kteří mají malé děti si vůbec neuvědomují co s těmito mrňaty bude a jak skončí. Jsou to úplně duševně vyprázdněné generace. A není zde rozumná spojovací síla, která by se postavila tomuto procesu. Vydojí nás, zalidní přistěhovalci, budou trvale vykrmovat válečnou hydru a nakonec se tato kolonie zhroutí a nějaký cizí živel si na nás pošmákne. A ovcí to nedochází a nedojde. A to se náš národ považoval za vzdělaný. Jak by to tady potom vypadalo jako někde ve státech, kde se někde na střední škole učí číst, psát a skladbu vět. Máte jasnou pravdu, že oni už se svým vítězstvím vůbec netají. Při tomto duševním stavu většiny lidu nemají důvod. Takhle nějak si představuji královský absolutismus.

PřemekJ
10. 7. 2024 17:23
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já kolem sebe vidím mladé lidi, kteří se zajímají o svou budoucnost a minimálně sledují altarnativní zdroje informací a porovnávají je s oficiálnní prolhaností. Nezatracujme, ale ukazujme cestu k lidskosti, nejen mladým.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
10. 7. 2024 17:24
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jenže právě proto Západ je předurčen k porážce! Pokud to nevíte, pak země BRICS schválili postupné zrušení “boloňského systému”. To kromě jiného znamená, že tím i velmi ztíží dosud obvyklou praxi, že absolovent kdekoli po světě mohl bez problémů jít rovnou do USA, pokud ho tam pozvali, aby jej využili a záskali prakticky zadarmo bez nutnosti platit jeho výuku. Teď budou jiné cetifikáty pro absoloventy.
To ještě více prohloubí rozdíly ve výsledcích a schopnostech absoloventů. Mimochodem u nás již za Nečasovy vlády se anoncovalo, že naši studenti jsou čím dál tím horší kvality ve srovnání se světem. A různé studentské a školní olympiády ve znalostech vyhrávají už dlouho především zástupci zemí BRICS. A mezi nimi hrají prim Rusové, Číňané a Indové …
A pokud se týče vynalézavosti a “zlatých ručiček”, pak dnes ve světě hrají prim Vietnamci, Rusové, Indové … i to je ukázka předpokladu, kdo má v budoucnu mnohem větší šance. A Evropa ani s námi to nejsou.
A ještě, mimochodem, nejlepší vybavení dnes mají pro vědu v Číně, Indii, Rusku a zázraky dělají v Íránu, KLDR …
Ti naši absoloventi se opravdu hodí jen pro funkci skladníků, montážníků a pro neziskovky

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
10. 7. 2024 22:23
Odpovědět  Slovan

No, než se pustěj do těch neplech, tak by se měli zamyslet nad tím, co asi tak mohli kout za pikle Gosudar s Koblížkem, nebo si aspon přečíst tenhle odstavec v článku s titulkem:

Skupina evropských zemí může vyhlásit válku Rusku 10. července 2024, 11:15

…Kdy a jestli se to stane … mohou z území těchto zemí začít odvetné údery proti Rusku. V tomto případě … může ruské vedení zahájit pozemní operaci s cílem tyto státy okupovat. Podle experta by se ho mohly zúčastnit „dva miliony Severokorejců“.
https://deita.ru/article/555108

Móóc natěšenejch Korejců, nutno dodat. Mají hodně co splácet. Jo, a kolikže má NATO v živé síle? A když jsme u toho, kolik Čína a Írán? A taky maj hodně co splácet. A když už budou natáci v tom, tak se aspon zamyslet nad tím, že:

Rusko alarmující rychlostí předbíhá NATO ve výrobě zbraní a že: ruský prezident Vladimir Putin postavil svou zemi na válečnou bázi a vyrábí tanky a munici „znepokojivou rychlostí“, a taky, že: NATO mezitím dosáhlo jen určitého omezeného pokroku ve zrychlování výroby vlastního obranného průmyslu.

https://sk.news-front.su/2024/07/10/wsj-rusko-alarmujucou-rychlostou-predbieha-nato-vo-vyrobe-zbrani/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
10. 7. 2024 15:10
Ohodnotit příspěvek :
     

A ještě za ty lži dostal metál od senilního pedofila Bideta,dement jeden vypatlanej

PřemekJ
10. 7. 2024 17:24
Odpovědět  Pravdomluvny

A tak podle metálů jejich poznáme je 🙂

Aleš
10. 7. 2024 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Kriminální zločinecká organizace NATO a miliony mrtvých co po ní zůstaly.

Markýza
10. 7. 2024 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Šéfe Štoltnbergu. jelikož se už zcela viditelně mění systém ekonomický, dá se předpokládat, že se změní i ten bezpečnostní, protože bez ekonomického ani ránu. Ať už se to KoZe zdá nebezpečné, nebo ne.

PřemekJ
10. 7. 2024 17:25
Odpovědět  Markýza

Asi tak. Ti tupci vůbec netuší, co se ve světě děje a co je čeká.

Albi
10. 7. 2024 18:11
Odpovědět  Markýza

Taky už je nejvyšší čas!

Markýza
10. 7. 2024 21:24
Odpovědět  Albi

Je správný čas.

Frank
10. 7. 2024 16:37
Ohodnotit příspěvek :
     

No jistě, už by nediktovaly téměř celému světu zločinecké USA a její poskoci. Kopou kolem sebe kopou, ale prd jim to je platné, protože těch šmejdů má plné zuby stále více států a už se té zločinecké pakáže nebojí.

PřemekJ
10. 7. 2024 17:27
Odpovědět  Frank

A proto ti, co pomáhají zločincům, jsou sami zločinci a jako zločinci také skončí.

Vláďa
10. 7. 2024 16:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Už by si měli uvědomit, že k změně globálního bezpečnostního systému již došlo. Stačí se jen podívat na chování států Afriky, Jižní Ameriky, Asie. Velká většina má Západu plné zuby, velké množství se chce vstoupit do BRICS. Stačí jen porovnat BRICS s G7 i G20. Západ musí přestat štvát, podvádět, vyhrožovat a válčit a začít jednat s ostatními jako rovný s rovným.

Autor
10. 7. 2024 20:19
Odpovědět  Vláďa

Nemůže s nimi jednat jako s rovnými. To by okamžitě všechno ztratil. Proto chtěli před Čínou zničit a dorazit Rusko, jehož politice se po desetiletí smáli. A dnes tyto nezápadní státy konečně vidí šanci na svou nezávislost na Západu.
Celý blahobyt Západu se stavěl ne na vlastní práci, ale na zdrojích z kolonií. A to opředevším finančním diktátem přes západní světopvé fin. organiizace, získáváním surovni za hubičku atd. Nemluvě o nakradených pokladech. Proto Západ nemůže se chovat jako ostatní. Znamená to pak naprostý krach celého západního systému kapitalismu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PřemekJ
10. 7. 2024 17:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty vyvalené oči Stoltenberga signalizují vědomí, že se stane přesně to, čeho se tak hrozí. NATO brzy zanikne.

Pavel z Moravy.
10. 7. 2024 19:59
Odpovědět  PřemekJ

Přemku, někdy před 2 měsíci jste pravil, že počátkem srpna se tady vše změní a nastane ráj. Někdo se s vámi chtěl vsadit. Ještě si za tím stojíte. Víte, já mám paměť jako slon. Ale nemyslím tu otázku nějak uštěpačně, jen se ptám. Mějte se.

 • Frank1 -
  11. 7. 2024 09:06
  Ohodnotit příspěvek :
       

  On ma pravdu, protoze po porazce Ukrajiny bude NATO rozpustene.

  Miro 2
  11. 7. 2024 10:41
  Ohodnotit příspěvek :
       

  USA a NATO se opět mýlí tím, že hodlá odstrašovat a provokovat Rusko. Mají dojem, že soustředěním sil u běloruských hranic naženou strach Rusům, Bělorusům, Číňanům, Iráncům a Severokorejcům. Ale to se nestane a bude následovat další blamáž Západu. Pokud chtějí provokacemi vyvolat jadernou válku může se to stát. Pak by se ale mohlo přihodit, že než použijí svůj vyčerpaný arzenál zbraní bude všechen zničen. Pokud ne a jen tam budou šaškovat, tak jsou špatnými šachisty a budou opět k smíchu. Na Rusko a Čínu rozhodně jejich odstrašovací metoda neplatí. Rusko a Čína může celou západní Evropu zničit a pak přijdou na řadu USA. Česká republika si tím, že se přidala k NATO rozhodně nepomohla a nepomůže. Přijde válka bude mráz, kam se ptáčku kam schováš?

  Rosťa
  11. 7. 2024 21:51
  Ohodnotit příspěvek :
       

  Vítězství Ruska na Ukrajině by změnilo globální bezpečnostní systém, prohlásil Jens Stoltenberg. A proč zrovna neříct že celé slavné NATO by šlo prdele? A to nemluvím o EU a jednotlivých vládách v zemích které jsou tohoto spolku řízeného idioty členy.

  Antonín Körber
  11. 7. 2024 23:04
  Ohodnotit příspěvek :
       

  ..toto je jen otevřená kalkulace USA,ke které se slepě na odiv světu přihlašují,..vyvolají takto jen ještě větší odpor k USA a zášť..dnes i ten nejhloupější svět musí prohlásit,že když si to sami zpískali a zinscenovali,tak ať si to také sami vyžerou..

  marie
  14. 7. 2024 18:58
  Ohodnotit příspěvek :
       

  Největším rizikem pro blok jseš ty, ty kašpare!