Šedá eminence proti Putinovi: Spiegel odtajnil hlavního stratéga sankční války s Ruskem

„Moskvě se daří lépe, než se očekávalo.“

Jak funguje ekonomická válka proti Putinovi.

EU připravovala sankce proti Rusku dlouho – a nyní podniká kroky jako nikdy předtím. Funguje její strategie? Návštěva velitelského centra v Bruselu, uvádí Der Spiegel.

Grandiózní útok Západu v sankční válce proti Rusku se připravoval dlouho před zahájením speciální operace Ruské federace na Ukrajině. Šedá eminence EU v tom hrála hlavní roli. 

Der Spiegel odtajnil, kdo je hlavním stratégem evropské ekonomické války proti Rusku a proti Putinovi.

Hlavní stratég evropské ekonomické války proti Rusku nepřikládá vojenským akcím velký význam. Jeho uniformou jsou šedé tenisky a modrý oblek. Jeho velitelské centrum: nenápadná kancelář ve 13. patře budovy Bruselské komise s konferenčním stolem, pokojovou kytkou a přeplněnou vitrínou, – tak popisuje německé  vydání Der Spiegel šedou eminenci EU – Björna Seiberta, jednoho z těch lidí v Bruselu, „které téměř nikdo nezná a jejichž vliv je obrovský“, bez kterého by se velkolepý plán Západu podkopat ekonomickou stabilitu Ruska sotva mohl vůbec zrodit. Nemluvě o pokusu ho realizovat.

A právě o pokusu lze dneska hovořit, protože sankční útok Západu proti Rusku, který byl vržen na Moskvu po zahájení speciální operace na Ukrajině, se zasekl. Restrikce bolestivě poškozují samotné Evropany. Německý tisk přiznává: „Moskva si vede lépe, než se očekávalo.“ 

Ekonomická válka proti Putinovi selhává, nehledě na to, že ji začali připravovat již loni na podzim a koncem února už bylo vše v pohotovosti.

Němečtí novináři tvrdí, že již v lednu tohoto roku EU zafixovala hlavní rysy budoucího sankčního režimu, „který by se dal přizpůsobit pěti různým válečným scénářům“. A když Rusko zahájilo svou speciální operaci k demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny, „plánovačům sankcí v Bruselu a Washingtonu stačilo jenom stisknout tlačítko“.

Samotný nápad se zrodil už loni v listopadu poté, co do Bruselu přijel ředitel CIA Bill Burns. Tehdy měl Seibert sezení s vedoucími úředníky generálních ředitelství pro obchod, finance a energetiku. Byly sestaveny obrovské seznamy tisíců položek, s ukazateli kde a jak se vyrábějí a jak je lze v případě potřeby vyměnit, či nahradit. Podobné analýzy byly provedeny ve Washingtonu.

Hledali nejslabší místa Ruska ve finanční a ekonomické aktivitě, v technologické sféře. Úder na bankovní sektor, „zlaté“ zmrazení – to vše bylo zohledněno v tom samém plánu, který od listopadu 2021 vymýšleli a sestavovali stratégové EU a USA.

Ale část útoků obecně přišla „vniveč“.

Například na zákaz dodávek evropského a amerického technologického zboží Putin odpověděl legalizací takzvaného paralelního dovozu počítačů, chytrých telefonů nebo autodílů ze třetích zemí.  Kreml těžil z rostoucích světových cen ropy, plynu a uhlí, – uvádí se v publikaci. – Za čtyři měsíce se ekonomický konflikt s Ruskem změnil v poziční válku. Zatímco země G7 svá bezprecedentní opatření chválí, Moskva předpovídá, že rostoucí ceny energií povedou ve velké části Evropy k chudobě.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3I7RMRf

4.4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 10 hlasy
Ohodnotit příspěvek
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
3. 7. 2022 03:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem si toho bukvíka (aspoň podle ksichtu, ale i myšlení, myslím, že je to bukvík) vyhledal. A ono je to „vedoucí kabinetu prezidenta“ !!! On má eurosajuz prezidenta?! A tohle ucezené přiteplo je vedoucím jeho kabinetu? Tak to je moc dobrá dobrá zpráva. Protože to znamená, že tuhle „grandiózní“ ekonomickou válku eurosajuz totálně pros-ere. Kdyby pro nic jiného, tak už jen proto, že o ní eurosajuz mluví tu jako o grandiózní, tu jako o totální – to znamená, že v podstatě nasadil všechny síly – a Méďa se teprve probouzí a jen se tak protahuje. Co ještě může nasadit eurosajuz do té své “ grandiózní totální války“? Moc mu toho už nezbývá. Snad ještě filky a možná jeden král. Ale nějaké eso ani náhodou. Ta ostatně neměl ani na začátku. Protože esa jsou zdroje! – zdroje! – ne petrodolary! Zdroje a spojenci, včetně těch tichých. Jinak řečeno, Méďa má ještě všechna esa a k tomu žolíky – jako například zrovna ten dekret o vyvlastnění Sachalinu 2. No a na podzim může vynést jedno eso a zavřít plyn. A na jaře druhé a zavřít ropovod. A nezasejem. A do konce roku chcípnem. Takže dík za dobrou zprávu na dobrou noc. I když to znamená, že s eurosajuzem to ods-eru i já. Leda by padla naše vláda. Pak jo, pak by tu ještě mohla být naděje.

Ladislav
3. 7. 2022 06:53
Odpovědět  VAL

Už aby padla , včera bylo pozdě! Fašisty už nikdy!

Gales
3. 7. 2022 09:55
Odpovědět  Ladislav

Zlatí komunisti.

Ladislav
3. 7. 2022 10:08
Odpovědět  Gales

1* ******************

Pavel
3. 7. 2022 09:53
Odpovědět  VAL

Činnost těch eurohňupů už nelze ani nijak vyjádřit, buď jsou na drogách nebo nevím. Je jasné, že šíleně nenávidí Rusko, protože v Rusko se stále žije tradičním způsobem, zatímco tady na západě se již rozmnožilo těch sto pohlaví, nebo kolik jich vůbec je, ti dotyční se asi kontrolují třikrát denně co jsou, pětkrát denně se modlí ke svému vatikánskému bohu a jeho představiteli aby foukalo na větrníky a mezitím si volají s otci poutníky Sorosem a Schvabem co provést s tou neposlušnou bandou, která nechce přijmout sajrajty do svých těl a ten úžasný NWO. Jak to říkáte vy, odseru to i já, ale když ten zprofanovaný moloch padne i s našimi zemskými škůdci, nic lepšího se stát nemůže.

VAL
3. 7. 2022 15:01
Odpovědět  Pavel

Že je europarlament těžce promořenej drogama je nejspíš fakt. Několikrát to na plnou hubu řekl Martin Koller a diplomaticky zaobaleně, jak má vy zvyku, naznačil Ivan David. Podle způsobu jednání a myšlení typuju na sníh a perník. Fialovej hnus sice nedřepí v europarlementu, ale na toho by mně seděl herák. Neříkám že na něm je. Říkám, že kdyby se na něj provalilo, že „ujíždí“ na opiátech, nepřekvapilo by mě to. Popravdě řečeno by mě překvapilo, kdyby se prokázalo, že závislák není. Ono stačí srovnat si jeho vystupování ještě před deseti lety a teď. I tehdy byl sice hajzl, ale přece jen živý hajzl. Teď je paňáca.

Albi
3. 7. 2022 16:16
Odpovědět  VAL

Tak tajně si se Zeleným kámošem něco dát může, proč ne.
Ale opravdu jen tajně, aby na svém profesorskm image a vystupování neutrpěl nějaký šrám na kráse a přitom Zeleninu odmítnutím neurazill.

VAL
3. 7. 2022 17:22
Odpovědět  Albi

Ony to také mohou být léky žejo. Abych řekl pravdu tak právě jeho a emana podezírám z užívání opiodních analgetik. Víme totiž ho-vno jaké léky vyfásnul eman po propuštění z nemocnice a třeba i na nohy aby ho nebolely. A abych byl upřímný, když jsem o tom dumal a vyloučil zatím ne zcela prokázaný vliv „vakcín“ na psychiku, tak přesně to si teď myslím. Že je eman na nějakých morfinech a proto se projevuje jak se projevuje. Ne že by ho úplně omlouvalo, ale tak trochu jo. A fialový paňáca? Je to na něj dost nápor, žejo. A on není zrovna moc psychicky odolný typ. A jak to potom řeší takovýto týpek skleníkového intelektuála? Jde k psychoušovi. A co udělá psychouš? Předepíše mu léky…

me2d44
4. 7. 2022 12:55
Odpovědět  Pavel

No je to už sice trochu zpátky, ale mám pocit, že to bylo i na „stařinkách.cz“, že při šťáře v bruselském sídle se našla nejen „travička, po níž se nechodí, ale směje“, ale i pervitin kokain a další „chuťovky“. Chovám 2 malé kníračky – na drogy jsem je necvičil – ale na tyhle typy uživatelů jsou vysazené obě…..

Lubek
3. 7. 2022 10:50
Odpovědět  VAL

Do EU parlamenu sa ľuďom ísť voliť nechce, tak sa tam presadia pár hlasmi outsideri, ktorí na politickej scéne vlastnej krajiny nemajú šancu. U nás mám v „obľube“ Štefanca. Začínal v hnutí, potom prebehol do KDH, potom zasa tuším prebehol inam, hlavne len aby zostal v Bruseli. Nikoho tu nezaujíma, neoslovuje, ale zástupcov v EU mať musíme, no tak si ako domáci politický outsider v Bruseli spokojne žije. Nič nezmôže, nič nedokázal. (Teda dokázal, na Majdane nechal vzbúrencom kabát. A možno si ešte ponožky suší na radiátore ako si ich sušil Matovič.)

VAL
3. 7. 2022 16:13
Odpovědět  VAL

Teď jsem si to přečetl ještě jednou a konstatuji, že jak bukvík, tak Burns a všichni ti strategičtí plánovači nemají na svých postech co dělat. Základem strategického plánování přece je - tedy nikde jsem to nečetl, ale jsem o tom přesvědčen - prokoumat i zpětnou vazbu! Jaké možnosti reakce na to a to má nepřítel a jak to může poškodit mě a jak tomu předejít a pod. Ale toto? Prokoumat jen jak mohu nepřítele poškodit a čím to a to může nepřítel nahradit - a nic víc? Dokonce i zcela ignorovat jak zdrojové a technické možnosti - a schopnosti - nepřítele, tak i zdrojové a technické možnosti - a schopnosti - jeho potenciálních spojenců a porovnat jak jsem na tom v tomto směru já?!

VAL
3. 7. 2022 16:15
Odpovědět  VAL

A ještě něco. Ode dne kdy Putin zachránil Receptu Osmanovi pr-del si myslím, že Rusko má jednu z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, rozvědku na planetě. Vzpomínáte na ta zaručená data útoku Ruska na Banderstán? A furt nic, až si z toho začali dělat na anglowebech srandu, že si natáhli budík aby ten útok nepropásli a ono nic a podobně. A když to srandodělání vrcholilo, tak šup - a je tu uznání republik a vzápětí druhé šup, a je tu ratifikace smlouvy přátelství a vzájemné pomoci a hned na to třetí šup a Rusové fárají na Donbas. Takže závěrem dobrá zpráva pro svět budoucnosti: Kolektivní záchod to pros-ere. A teď ta špatná pro Bohemii přítomnosti: Kolektivní záchod to pros-ere.

Pavel K
3. 7. 2022 06:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Buzeranti všech zemí spojte se. 💩💩💩
🤣 🤣 🤣 🤣

VAL
3. 7. 2022 15:02
Odpovědět  Pavel K

Radujte se a jeb-ejte se!

Pavel K
3. 7. 2022 16:23
Odpovědět  VAL

Když jsme v pubertálnícvh letech (75-85) chodili z beagbítů domů za maminkou🤣 + – ve dvě ráno, nachcaný jak mraky, tak jsme hulákali mezi lesy a poli „ženský mr….te bude válka“. Takový jak říkám…… měli jsme jich tedy více, ale to až jindy.🙋‍♂️

VAL
3. 7. 2022 17:36
Odpovědět  Pavel K

No, nemohl jsem napsat „ploďte a množte se, naplňte zemi a podmaňte si ji“, kterak to stojí v Písmu, když plodit, zaplaťbánbů, nemůžou, žejo. Ani milujte se a množte se, protože mi frantík ošmudlaný ho-vnem k milování tak nějak nepasuje. Hm… Ale jak tak koukám, to podmaňování jim jde i bez plození, jak se zdá.

Keller
3. 7. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

A teď EU „hodí na stůl eso“ – v rámci dalšího sankčního balíčku zakáže dovoz obilí z Ruska!

Ladislav
3. 7. 2022 10:10
Odpovědět  Keller

Už aby ta zas – – – a EU zakázala sama sebe!

Jar
3. 7. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale mnoho lidí u nás dobře ví,kdo je našim největším nepřítelem.Dokonce stačí připomenout referendum o vstup ČR do EU ! Naprostý podvod ! Většina občanů nebyla ochotna vstupovat do bundestágu brusel EU,evropského oblbovacího kolotoče plného kašparů,cítilo se,že to bude ke dreku-hov.u.A hov.o to je,navíc fašistické,podporující nacismus a samotné pozemské belzebuby.

Gales
3. 7. 2022 09:54
Ohodnotit příspěvek :
     

EU založila CIA za účelem ovládání Evropy.Ať chcípnou.

janle57
3. 7. 2022 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobně se obávám toho,že tihle američtí zaprodanci s předky kovanými v SS,doženou
svým fanatismem,za situace, kdy bude celá Evropa potopená v hnoji až po uši, k vyprovokování
války s Ruskem,podle svého vzoru A.Hitlera,že je lepší zahynout v boji než se podřídit
nějakému Putinovi,kdy už to lidé v Evropě konečně prokouknou a začnou něco dělat?

Pavel K
3. 7. 2022 16:27
Odpovědět  janle57

Teď si zmrrdii užívají ve Varech a smějí se nám do kxichtu a pochutnávají si na kaviárku, asi na ukrajinckým. Ten z Ruska prý není. 🤦‍♂️💩💩
P.S. Jó a povídají něco o revolucích, že jim vyhrožujeme.

VAL
3. 7. 2022 17:40
Odpovědět  Pavel K

Tak na co sakra čekaj?! Nejvyšší čas aby se do toho pustili! Jinak se tento náš přiusr-aný vyměklý národ neprobere!

Pavel K
3. 7. 2022 18:08
Odpovědět  VAL

VAL, já tu asi necelých pět let na netu píši, že národ si dává pokrytecky jeden druhému přednost. Mám pro to pojmenování, že Petr dává přednost Pavlovi ať jde ON, proč zrovna JÁ?!! To se tedy načekáme. VAL, já už jsem vyškolený z 89, kdy chlapi v okolí měli jen řeči a skutek utek. Tak jsem ze zoufalství do toho vletěl a zůstal jsem v tom pak sám. Dnes bych někomu zasadil krumpáč do zad, kdyby mi někdo řekl pojď. Já nezapomínám, pak se mi smáli a když jsem je kritizoval OF pak ODS, tak jsem měl zpátečnické a socialistické názory. 🙋‍♂️

VAL
4. 7. 2022 18:33
Odpovědět  Pavel K

Jo. Mám obdobné zkušenosti.

KarelDar
3. 7. 2022 11:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezbývá než doufat, že ty pověstné boží mlýny opravdu jednou spustí!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
3. 7. 2022 13:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Vystoupit z eurobordelu včera bylo pozdě.

zdena
3. 7. 2022 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

No tak to je výše jmenovaný pán opravdu geniální stratég…. ha-ha-ha…

Ladislav
3. 7. 2022 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Už neskrývaný fašismus na Gebls24! Dnes kolem 10:45 na Gebls 24, běželo dole na liště : Dnes je to 80 let co po 250 dnech němci dobili Sevastopol!
Stačí? Fašisti zasraní!

VAL
3. 7. 2022 15:10
Odpovědět  Ladislav

Mám dotaz – a nedělám si pr-del, fakt jsem takový nedovzdělanec. Je to… jak to říct… parafráze názvu nějaké TV? A jestli jo, tak jaké, čí, kdo, nebo jaký stát ji provozuje? Fakt to nevím.

Ladislav
3. 7. 2022 16:10
Odpovědět  VAL

To je přeci vychvalovaná prý „veřejnoprávní“ čt 24! Běžel zrovna pořád Zprávy z regionu.

VAL
4. 7. 2022 02:25
Odpovědět  Ladislav

Já dobře věděl jsem bednu před sedmi lety vyhodil do kontejneru.

Ladislav
3. 7. 2022 16:35
Odpovědět  VAL

Doplním: po 250 dnech obléhání! Na to jsem opět zapoměl Jo, stáří je stáří.

VAL
3. 7. 2022 17:50
Odpovědět  Ladislav

To jo, ale má taky své výhody. Teď konečně můžu bejt sám sebou a můžu si dovolit trousit tu perly mouder, tu zas ptákoviny, ba i nějaké to hov-no občas, když opadne tvář má, kterak stojí v Písmu, a dostanu vzteka, a mít to všechno klíďo píďo v jednom ranci a mít dokonale u pr-dele jestli si tím nějak pokakám image.

Pavel
3. 7. 2022 19:47
Odpovědět  Ladislav

No pokud se rusům nebude chtít do té denacifikace i u nás,tak ji hold budeme muset udělat sami!Ríša Müller to s tím „hnědým kalikem“ trefil na hlavičku!