Scott Ritter v Jekatěrinburgu

Scott Ritter v Jekatěrinburgu.

Scott Ritter přednášel o multipolaritě jako novém geopolitickém modelu mezinárodních vztahů.

Scott Ritter, publicista, bývalý důstojník americké námořní rozvědky, zbrojní inspektor OSN v Iráku, hovořil v pátek 12. května se studenty UrFU a USPU v Jekatěrinburgu. 

Scott Ritter hovořil o aktuální situaci na mezinárodním poli, vyhodnotil retrospektivu vztahů mezi Ruskem a Spojenými státy, a také odpovídal na dotazy účastníků akce.

Jak poznamenal Scott Ritter, po druhé světové válce se SSSR a USA změnily ze spojenců v protivníky.  Během studené války Spojené státy prováděly politiku podněcování nenávisti k sovětským občanům, studovaly kulturu, umění a jazyk pro manipulativní akce. 

Zdůraznil, že v určité chvíli stálo americké vedení před volbou: jednat se všemi zeměmi na stejné úrovni, nebo se prohlásit za jediný zdroj moci na světě.

Řadě zemí je nepříjemný tlak vyvíjený Spojenými státy, včetně Ruské federace. Podotýkám, že vaše země se otevřeně staví proti takovému vlivu a hájí své zájmy. Prezident Vladimir Putin je důstojným příkladem vůdce, který se dokáže postavit za svou zemi. I další země vidí, jak se tohoto tlaku zbavit, a opakují kroky po Rusku, budují mezistátní vztahy na principech rovnosti a respektu, začínají platit v národní měně, poznamenal Scott Ritter.

Zdůraznil také, že přechod k multipolárnímu systému mezinárodních vztahů usnadňují nové unie – ŠOS, BRICS a další. Existují ale také dříve založené organizace, jako je EU a NATO, které jsou pod vlivem Spojených států a přijímají názor USA jako nesporný.

Kromě toho se na mezinárodní scéně objevují pokusy „zrušit Rusko“ a vyloučit ruskou kulturu, sport, tradice ze všech zemí, ze všech zdrojů.

Rusofobie je nemoc americké společnosti a jediným lékem na ni jsou spolehlivé znalosti o lidech, o kultuře, o zemi. Také proto jsem tady. Sbírám informace, abych přivezl vakcínu proti rusofobii do USA, – řekl Scott studentům.

Otázky účastníků setkání byly různé. Týkaly se posílení role Číny v mezinárodních vztazích, politiky USA v zemích Blízkého východu, zejména Íránu. Většina dotazů byla věnována speciální vojenské operaci a šíření padělků.

Každou vteřinu, každou minutu, každou hodinu, každý den USA vydávají další a další nespolehlivé příběhy o situaci na Ukrajině. V takovém množství informací ani není čas analyzovat fakta, protože běžný občan dostává různé informace, často nesouvisející, řekl Scott.

V návaznosti na téma speciální vojenské operace uvedl vedoucí odboru regionálního rozvoje Uralského federálního okruhu znalostní společnosti Ivan Popp, že dnes je v Rusku věnována velká pozornost vlasteneckému vzdělávání mladých lidí. 

Ruská společnost “Znalost” zorganizovala akci “Poznání.Hrdinové”, kde se školáci a studenti setkávají s členy SVO, dobrovolníky, veterány Velké vlastenecké války. Takové akce se konají ve všech regionech země, vzbuzují velký zájem u dětí, zdůraznil Ivan Popp. 

Scott Ritter poukázal na důležitosti takových událostí a hovořil o svých hrdinech.

Můj dědeček bojoval v první světové válce. Strýc ve druhé světové válce bojoval s nacisty v Evropě a Japonsku, byl paralyzován v důsledku zranění. Celý dům je ověšen portréty mého otce důstojníka. Pro mě jsou hrdinové především moje rodina: starší generace a moje děti. Ale za ta léta jsem si uvědomil, že hrdinové se neformují jen na bitevním poli. Daniel Ellsberg ukončil válku ve Vietnamu, když odtajnil “Dokumenty Pentagonu”. A když se ho na schodech před soudem zeptali, zda se považuje za vinného, ​​odpověděl: “Zastavil jsem válku, jak lze být za to vinným.” To je můj hrdina, – zdůraznil bývalý důstojník americké námořní rozvědky.

Na závěr dvouhodinového setkání Scott Ritter poděkoval studentům za jejich aktivitu a také popřál Rusku úspěšnou denacifikaci Ukrajiny.

Vystoupení Scotta Rittera bylo organizováno za podpory investiční rozvojové agentury Novosibirské oblasti.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/42Qm2sV

sdíletj na

4.1 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
13. 5. 2023 05:13

má koule!

aamater
13. 5. 2023 06:50

Presne tak, niet čo viac k tomu dodať.

ANTIUKRAJINEC
13. 5. 2023 08:28

Jestli žije v USA tak se docela divím,že je ještě na svobodě nebo vůbec živej…😵

zuza
13. 5. 2023 10:35
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

myslím, že už dávnejšie nežije v hnUSAkove… Má za sebou celkom slušnú kariéru v armáde a neskôr v komisiách OSN a vojenskom spravodajstve. Asi videl toho priveľa a mal slabší žalúdok, lebo pred časom sa začal inak pozerať na politiku hnUSAkova. Takže na neho nasadili policajtku, čo sa internete vydávala za 16-tku a on s ňou chatoval. Mal sa vyzliecť a masturbovať pred monitorom pred ňou, na základe toho ho obvilili z pedofílie a nejaký čas si aj odsedel….

vavi
13. 5. 2023 12:40
Odpovědět  zuza

Zuza, tieto info síce nepoznám, ale on má ruskú /myslím že Gruzínku/ ženu a tam je asi hlavný pôvod vnútorného prerodu. Našiel si ju priamo v Rusku pri svojich “misiách”…!
P.S. Anglosasi povinne “menia” svojich diplomatov v Rusku už po dvoch rokoch, hoci železným pravidlom takejto “misie” je 3-ročný pobyt ! Základný problém je, že amíci a spol. sa neskutočne vždy zamilujú do ruskej kulrúry a ruskej duše a to je neprípustné…

Pedro
13. 5. 2023 12:54
Odpovědět  vavi

Poznají pravdu a začnou toužit po opravdovém životě a ten v Rusku je.

ModrýKlokan
13. 5. 2023 13:53
Odpovědět  zuza

Ritter byl v Iraku ještě před válkou člen zbrojní komise… veřejně zpochybnil údajné informace o zakázaných ZHN… žádné tam nenašli a neviděli… Biden ho veřejně ztrapnil a označil ho za nekompetentního a s příliš nízkým postavením a hodností, než aby měl právo zpochybňovat tvrzení politiků a nadřízených… a válka byla… od té doby je to pro Rittera osobní, Bideta bude mít na mušce dokud nechcípne

unor 2022
13. 5. 2023 09:29

K veslovani proti proudu kalne reky je zapotrebi vize a odvahy. Obe klukovi nechybi.
To nas timto nevybaveny premier sedi v lodce a necha se kalnymi vodami unaset. A se sebou i ostatni v Ceske republice.

Gales
13. 5. 2023 09:55

Měl by udělat taky nějakou přednášku pro naše Jidášské politiky. I když pochybuji že by to nějak pomohlo.Ten jeden závit co mají v mozku by to nepobral.Na něj platí jedině rána motykou.

Pavel z Moravy
13. 5. 2023 10:50

Něco z jiného soudku, ale jelikož je vše propojené, nanejvýš důležité.
Další varování před blížící se diktaturou WHO od členky vedení světové rady pro zdraví. Suverenita jednotlivých států USA je mnohem větší než suverenita zemí EU, které si nemohou rozhodovat samy za sebe. Kterýkoli stát v USA může odmítnout řízení WHO v jejich státě, zatímco v EU je podmínkou členství v tomto spolku i členství v OSN, WHO, ICC atd. Suverenita zemí EU je tudíž menší než suverenita jakékoliv banánové republiky. Chystá se na zdejší vytuněnce podraz a totalita největších rozměrů. Článek je na necenzurovanapravda.cz.

Teuton
13. 5. 2023 11:03

Chtěl bych vás informovat, že můj kamarád Felix ve svém jaderném reaktoru, který si ze stavebnice Merkur zkompletoval doma na zahradě, začal obohacovat plutonium. A říká, že až vše dokončí, probourá s ním podpraporčíkovi Michalovi Čoudelkovi, vrchnímu vibrátorovi BIS, Bezpečnostní informační služby, druhou díru do konečníku. To je můj kamarád Felix !

zuzana
13. 5. 2023 11:25

KONEC MASA: Korporace a vlády připravují budoucnost, která nebude zahrnovat přírodní živočišné maso

https://aktax.cz/konec-masa-korporace-a-vlady-pripravuji-budoucnost-ktera-nebude-zahrnovat-prirodni-zivocisne-maso/

Bety
13. 5. 2023 13:51
Odpovědět  zuzana

V celé dlouhé historii lidstva měla většina lidí masa nedostatek. V posledních dvou stoletích se situace zlepšila a lidé si tak začali moc troufat na své pány. Proto je nutné je vrátit do zuboženého stavu. Až budou zase polohladoví, budou poslušnější a slabší a za kus žvance udělají svým pánům pomyšlení.

ModrýKlokan
13. 5. 2023 14:02
Odpovědět  zuzana

bílkoviny živočišného původu-z bílého, červeného masa a ryb… jsou nezbytnou podmínkou k vytvoření dostatečně inteligentních mozkových tkání při dospívání člověka…

je možné, že jde o plán vrchnosti, jak přímo na fyzické úrovni omezit schopnost odporu obyčejných lidí proti likvidaci a ovládání jelitami

pokud to prosadí, tak to musí platit pro všechny… když bez masa tak všichni, když bez aut, tak všichni, bez výjimek pro bohaté a vyvolené

Naposledy upraveno$ s uživatelem$