politika

Scott Ritter: „Ukrajinská fantazie“ Pentagonu se rozpadá

Scott Ritter: „Ukrajinská fantazie“ Pentagonu se rozpadá, zveřejnil INTEL-DROP.

Francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné se v pátek v Litvě setkal se svými pobaltskými a ukrajinskými protějšky. Návštěva se koná několik dní poté, co francouzský prezident Emmanuel Macron upozornil na možnost rozmístění francouzských vojáků na Ukrajině, což rozzlobilo některé z jeho spojenců v Evropě.

Fantazie amerického Pentagonu na Ukrajině se hroutí, řekl v pondělí v rozhovoru pro Sputnik’s Fault Lines bývalý zbrojní inspektor OSN Scott Ritter. 

Když hovořil o zprávách v amerických médiích, která uváděla, že mezi Kyjevem a Washingtonem roste napětí, protože Ukrajina údajně neposlouchala taktické rady Pentagonu, Ritter řekl, že věří, že tato tvrzení nejsou založena na skutečnosti, ale jsou navržena tak, aby přesunula vinu pryč ze Spojených států.

“Pentagon se rozhodně snaží vytvořit si politické krytí, protože jejich obrovská ukrajinská fantazie se rozpadá,”  prohlásil Ritter a již dříve vysvětlil, že Ukrajina nemá jinou možnost, než držet Avdeevku co nejdéle, aby za ní mohly být vybudovány obranné linie, s tím, že ruské letectvo zabránilo dosažení i tohoto cíle.

„Je snadné hrát quarterbacka v křesle a jen sedět a šťourat se v detailech. Ale realita je taková, jaké jiné možnosti měli Ukrajinci, než se pokusit udržet si poslední obhajitelnou pozici, kterou měli?”

Kyjevský režim se „probouzí do reality, že je jejich takzvaní přátelé a spojenci opouštějí a nechají Ukrajinu jejímu osudu,“  vysvětlil Ritter, když diskutoval o Macronových komentářích, že francouzští vojáci mohou být hypoteticky rozmístěni na Ukrajině, o čemž Ritter řekl, že se o tom diskutuje pouze kvůli situaci, ve které se Ukrajina nachází.

„Abyste pochopili, proč o tom Macron vůbec mluví, musíte pochopit, jak hrozná je nyní situace pro Ukrajinu. Čelí vojenskému kolapsu, právě teď, když mluvíme, jsou poslední zálohy Ukrajiny vrženy do bitvy u vesnice Orlovka,“ vysvětlil Ritter. “Tohle je pro získání času, aby se stal zázrak, a Ukrajinci doufají, že zázrakem bude příchod francouzské bojové skupiny.”

Tento možný „zázrak“ by nezměnil perspektivu na bitevní poli, tvrdí Ritter s tím, že jejich schopnost „nasadit na Ukrajinu vojensky smysluplné síly je velmi malá“, ať už se spojenci z pobaltských států, nebo bez nich, které Macron údajně hledá.

Mezitím, tvrdí Ritter, volební období nutí Spojené státy ustoupit od konfliktu.  

„Biden je v prezidentském volebním cyklu, blížíme se k poslednímu sprintu do listopadu. … Biden učiní vše, co bude nutné, aby minimalizoval svou politickou expozici.“

„Vyhodili jsme [náměstkyni ministra pro politické záležitosti] Victorii Nulandovou, architektku [ukrajinské] politiky, a [udělali] krok zpět.“

A Evropa „sedí a uvědomuje si, že upřímně řečeno, bez amerických peněz není nic. Je to hořká pilulka, kterou je těžké spolknout a mezitím je ukrajinská armáda na bojišti v naprosto zoufalé situaci.”

Intel Drop

sdílet na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
16. 3. 2024 00:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Macron je neuvěřitelný zoufalec. Co by jako chtěl na Ukrajinu poslat. Francouzský generální štáb zhodnotil situaci a jeho verdiktem jsou možnosti v podobě jedna těžká a jedna lehká brigáda. V reálu to představuje asi 8000 vojáků, 35 tanků Leclerc, 35 kolových houfnic Caesar. Z koalice “ochotných”, kam spadá ČR, Pobaltí a s otazníkem Polsko, snad jediné Polsko dokáže dát dohromady určitou bojovou sílu, která představuje faktický význam. ČR má 6 000 bojeschopných vojáků, Pobaltí dohromady necelých 12 000. To se ovšem bavíme o celkových bojeschopných vojácích. Samozřejmě, idioti Černochová, Lipánek či Fiala mluví o 22 000 vojácích české armády, ovšem těch 16 000 nemá ani základní bojový výcvik. Jedná se o techniky a obsluhu týlových zařízení, nikoliv bojové jednotky. V čem ovšem rozhodně nezaostáváme, je více než 400 generálů. Vesměs gaučoví teoretici, kteří neveleli větší jednotce než prapor, ovšem pobírají ročně 600 miliónů v podobě platu a výsluh. Celkový počet vojáků a techniky, které by dala koalice ochotných dohromady představuje týdenní ukrajinské ztráty!!!

sizok
16. 3. 2024 08:58
Odpovědět  pavelpe

Musím dodat. Včera proběhla tisk.konference tzv. Výmarského trojúhelníku.
Premiérů Macrona, Scholze a Tuska. Závěr. Nejsme ve válce s RF. Nevyšleme
ne okrajinu žádné vojáky. Ještě ale více budeme okrajinu podporovat. Již žádná
slova o porážce Ruska, jenom o tom, že nesmí vyhrát atd. Kdo chce, ať si tu konferenci
najde. Jsem zvědav, co na to ti naši vlezdoprdeláci.

František
16. 3. 2024 10:09
Odpovědět  pavelpe

Makron je šílenec. Čím by chtěl válčit. Má sice armádu, ale ta vážně už dlouho nebojovala. Hraní si s kanónkama na cvičišti je něco jiného než jít proti dělům protivníka s rozmazlenými vojáčky. I z Afriky je vyhnali. A on by chtěl jít proti superzbraním Ruska? Vždyť pro Rusko by bylo 8 000 vojáků jako posypat mraveniště DDT. Jeho předchůdce Napoleon měl větší armádu, a dostal přes držku. Makron to chce asi zažít taky,

Jaroslav
16. 3. 2024 15:00
Odpovědět  František

On makron chce znovuzrodit Napoleonovu armádu ve formátu “Mini armée” . Původní Grand armee měla ca 600 000 vojáků, včetně ca 100 000 z území které se dnes nazývá Polsko. Makaron nedá ani 5% toho co Napoleon. A zpět se tehdy vrátila asi 1 šestina původního počtu zbytku se Rusko natolik zalíbilo, že tam zustali navěky. Doteď odeslala Fr přes 350 tzv žoldnéřů a z nich se tam prý již 147 také “zalíbilo”. Jen tak dále žabky

Vaska
16. 3. 2024 19:58
Odpovědět  Jaroslav

v té napoleonově armádě byli vojáci z více zemí (před několika dny to někde bylo i s konkrétníma číslama) – a někde jsem četl, že v bitvě u Borodina byla na levém křídle i jednotka, které velel prapradědek poserplíny

josef
17. 3. 2024 14:53
Odpovědět  František

Macron je především úchyl. Je to gerontofil a údajně homosexuál.Takže je to stále tatáž parta úchylná a feťácká parta. Co dobrého můžete čekat od jedince, který ani pořádně neví co má mezi nohama?

Pravdomluvny
16. 3. 2024 13:31
Odpovědět  Pavel

Nooooo,tak hurá s nima do Avdějevky 😂

Pijack
16. 3. 2024 07:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Já se zase poseru smíchy 🙂 Tak frekventovaný host ČT bezpečnostní expert Milan Mikulecký, který se často vyjadřuje k SVO na Ukrajině jako horlivý svazák najednou otočil. Dostal bobky. Najednou kritizuje obnovu vozového parku. „Postupně se zbavujeme sovětské techniky, jako byly vozy UAZ. Zapomínáme ale na to, že Land Rovery, které má naše armáda ve výzbroji, jsou staré 20 let. A poslat v nich vojáky na bojiště by byla vražda” 🙂 🙂 🙂

Kam se poděla ta naše rota odvážných? Bude ještě Mikulecký hostem ČT? A kam se poděla ta jeho připravenost na jadernou válku? … zalezl do sklepa, myška jedna. Asi se dozvěděl, že Ukrajina to má spočítaný a co kdyby musel přiznat, že se kavárenští povaleči zmýlili? 🙂


Standa
16. 3. 2024 07:58
Odpovědět  Pijack

,,Rota odvážných” sedí ve Strakovce.Rakušan, Jurečka, @spol. Pekarová- Adam , nevím , která je která/ý by mohla zaútočit. Adamová by za chvíli mávala,, vzdávám se” zakrvácenýma vložkama,Rakušan by Putinovi vyhrožoval GIBSem,Jurečka ,že pošle UkrNáckům další část daní Čechů atd.Černochová malým tančíkem z kabelky , který má pro válku v záloze,Bek( min. školství) , že pro příště vychováme ,,Boží bojovníky” a už se učíme chorál,…a Lipavský by se celý schoval pod svou bojovou přilbu a bylo by pouze slyšet,, já už to příště neudělám”!

laskra
16. 3. 2024 08:34
Odpovědět  Standa

a Michálek by nakoukl do Masarykového internetu.

Markýza
16. 3. 2024 14:53
Odpovědět  laskra

To byl Michálek? Tuhle jsem si zrovna lámala hlavu, který Pirát to pronesl.

katango
17. 3. 2024 13:52
Odpovědět  Markýza

Asi jim došly okurky a madam vyš….. Michálkovi mozek z hlavy.

Markýza
17. 3. 2024 14:45
Odpovědět  katango

Internety pravily, že to měl být od Michálka vtípeček, páč prý to řekl se šibalským pohledem…..no, nevím nevím. Klidně bych spíš věřila na přirozenou nafoukanost, nebo na rajcovní Michálkovou.

katango
17. 3. 2024 18:10
Odpovědět  Markýza

No tak odteď na nás celá vláda a mnozí další jinak než šibalským pohledem koukat nebude.

I vtip se musí umět.

Markýza
17. 3. 2024 19:10
Odpovědět  katango

To je morbidní! 😀 Fiala se šibalským pohledem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 3. 2024 08:42
Odpovědět  Pijack

Dokud je smrt daleko, můžete si z ní dělat srandu, ale jak se k ní přiblížíte………………………mimochodem, požádala bych pana Rittera, překladatele a vůbec všechny v řetězci, aby neříkali “Ukrajina má poslední šanci” “Ukrajina doufá v zázrak” a takdále. Měli by říkat “ukrajinské vedení/velení”

Pijack
16. 3. 2024 09:08
Odpovědět  Markýza

Máte recht. Tendenčnost v psaní je vidět na všech tématech. Naštěstí tam, kde se píše pravdivě, ta tendenčnost článků není tak strašná, jako mezi agitátory, kteří tendenční články chrlí jako zvratky po flámu. Zařadili se do zástupu, tak moc prostoru k přemýšlení nemají. Tam kde se argumentuje pravdou prostor k myšlení je a občasné “zakolísání” je tolerovatelné. Nemám rád setrvačnost – to jeden osel vymyslí pozdrav typu “všem i vašim posluchačům” – přiřadí k obyčejnému “dobrý den” a tak dlouho to ten žvanil opakoval, až se dnes 90% všech hostů v médiích tímto pozdravem ztrapňuje. Mě to trhá uši, ale papouškové tu setrvačnost tak rádi milují. Značí to, že rádi dlouze žvaní a když nemají co říct, tak používají tyhle tendenční móresy 🙂 🙂

František
16. 3. 2024 10:18
Odpovědět  Pijack

Jednu zprávu někde vydanou najdeme v doslova stejnou ve všech médiích. Ani slovo jinak, až na titulky. To je teda úroveň.

katango
17. 3. 2024 10:30
Odpovědět  František

Možná to nesmí změnit. Co my víme. Třeba to není lenost, ale mus.

16. 3. 2024 13:46
Odpovědět  Markýza

No, nevím. Ono to svým způsobem odpovídá situaci. Je dost pravděpodobné, vzhledem ke Gosudarově trojímu varování v r. 2021, adresovanému vládě tzv. Ukrajiny, že svými provokacemi ohrožují svou státnost a že ji můžou pozbýt, pokud se nezmírní, že Ukrajina může z mapy světa lehce zmizet.
Po varování následovalo 17 prosince 2021 to bezpečnostní ultimátum, pak 22.2.2022 – to je dvojek, co? když se to sečte, tak to dává 12 apoštolů – připojení Luhanska a Doněcka k Federaci, no a o dva dni později zahájení speciální operace s cílem demilitarizace a denacifikace tzv. Ukrajiny. Později ještě (třikrát) doplněno o: “…a ukáže-li se to jako nutné, deamerikanizace Evropy.”
Abych to zkrátil. Osobně si myslím, že skutečně jen zázrak může zachránit tzv. Ukrajinu jako suverénní stát. Možná po ní nějaký smrádek se značkou ukrajina, o rozloze bývalého Chmelnického hetmanátu (zhruba rozloha Bohemie), zbude, ale i to bych se spíš divil, kdyby s tímto názvem. To už spíš Malorusko. Ona třetí říše, máteř nacismu, po prohře také vyfásla jiný název, aby se sirotkům lépe zapomínalo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
16. 3. 2024 14:37

12 apoštolů – nebo 2x 11 hráčů (10 žreců + 1 velekněz) proti sobě?

Markýza
16. 3. 2024 14:56
Odpovědět  Albi

Netuším o čem mluvíš, ale instinkt vidí ty žrece 🙂

Markýza
16. 3. 2024 14:41

To máte pravdu. Já jsem jen namítala, že pokud někdo říká Ukrajina tohle a Ukrajina támhleto, mlví za věrchušku, ne za lidi. Ostatně za lid ukrajinský dneska zřejmě nemluví vůbec nikdo.
Mimochodem, tuhle jsem zaznamenala, že v Polsku už se začalo veřejně probírat téma “Lvov by měl být zase polský, protože vždycky byl”.
Jestli zůstane z Ukrajiny vnitrozemská čtvrtina, třeba se na ní nakonec naučí spravovat věci své.

Albi
16. 3. 2024 15:04
Odpovědět  Markýza

Hospodský se ještě nedostavil ke stolu s účtem, tak ještě pořád zkoumají a dohadovají se, co si kdo zítra dá.

Zatím nevědí nebo vědět nechtějí, že v kuchyni se už dlouho uklízí a připravuje jídelní lístek na jiný “raut”.

Pravdomluvny
16. 3. 2024 11:02
Odpovědět  Pijack

Zřejmě dostal z velvysranectví uSSa inovované notičky 🤓

Tupý hulvát
16. 3. 2024 20:11
Odpovědět  Pijack

Jak staré jsou ty UAZy,co to je za žvásty?

Gales
16. 3. 2024 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci vzchtejte se! Nychts se fám nechstane….

Pravdomluvny
16. 3. 2024 11:05
Odpovědět  Gales

Ruky věrch, Banderovci, Babí jar vás čeká…….

Jaroslav
16. 3. 2024 15:07
Odpovědět  Pravdomluvny

S Babim Jarem mají Uk již zkušenosti. Nejdříve tam zmasakrovali spoustu lidí, pak je vykopali a hledali cennosti a potřetí se snažili místo genocidy zamaskovat, aby unikli trestu RA. Vnuky dědové banderovci nepoučili a ti teď dělají stejné chyby

Pravdomluvny
16. 3. 2024 15:50
Odpovědět  Jaroslav

A právě kvůli názornému poučení a vysvětlení v přímém přenosu…..poslat do jam v Babím jaru tu Banderosvolč….i tu hajlující omladinu.
Když ničím kopřivy (které jsou lidskému organismu užitečné) v záhonu ne,tak je musím vyrvat i kořenem.

Jaroslav
16. 3. 2024 16:35
Odpovědět  Pravdomluvny

Bohužel je to tak, s plevelem mám podobné zkušenosti. Po 2 svv si Sověti ponechali kopřivy v záhonu a teď RF sklízí úrodu. Pořádné vyčištění záhonu je těžké, plevel je úsporný. Jeden ponechaný kořen a je brzy zpět

Albi
16. 3. 2024 19:35
Odpovědět  Jaroslav

Kopřiva je léčivka.
pomáhá proti revmatismu, artritidě, zánětům šlach a bolestem kloubů. V případě dny se také tělo díky kopřivě dokáže zbavit kyseliny močové v kloubech. Kopřiva rovněž ulevuje alergií, zánětů a senné rýmy. Čistí krev, snižuje hodnotu cukru v krvi, hodí se při léčbě cukrovky a chudokrevnosti. Výborná je také na močové cesty, rozpouští ledvinové kameny. Snižuje tlak a má i dobrý vliv na žaludek a vředy. Pomáhá rovněž proti zánětům dásní.”
https://www.bytdumzahrada.cz/clanky/lecive-ucinky-koprivy

Tupý hulvát
16. 3. 2024 20:18
Odpovědět  Albi

Prostě na fšecko,i provázek se z ní dá vyrobit.

katango
17. 3. 2024 10:32
Odpovědět  Tupý hulvát

I vojenská uniforma.

katango
17. 3. 2024 10:31
Odpovědět  Jaroslav

Bršlice kozí noha.

Markýza
17. 3. 2024 14:47
Odpovědět  katango

Bršlice je na průdušky 😎 Já blbka jsem si ji na zahradě vyhubila (a pak že to prý nejde) a teď ji sbírám po lesích a sypu do salátu a do polívky.

Markýza
17. 3. 2024 15:48
Odpovědět  Markýza

Není, jsem bylinářka na baterky 😀 Našla jsem ji na Vytáskovi a ten ji velebí, že je na artrózu! Prý že dokáže šťáva z bršle likvidovat kyselinu močovou.

katango
17. 3. 2024 18:11
Odpovědět  Markýza

Když dokáže likvidovat kyselinu močovou, je proti dně. S artrózami to nehne.

Markýza
17. 3. 2024 19:11
Odpovědět  katango

Pravda. Klouby vám asi neobrousí 😀