politika

Scott Ritter: nejnovější ruské satelity změní průběh konfliktu na Ukrajině

Bývalý zpravodajský důstojník Scott Ritter je přesvědčen, že „Ukrajinci do konce léta nebudou schopni pokračovat v konfliktu“.

Nové ruské satelity s vysokým rozlišením umožní Ruské federaci změnit průběh konfliktu na Ukrajině. Tento názor vyjádřil bývalý americký zpravodajský důstojník a bývalý inspektor OSN Scott Ritter ve vysílání US tour of duty.

Ritter poznamenal, že Rusko nedávno vypustilo na oběžnou dráhu „radiolokační satelit s rozlišením do jednoho metru“. 

“To znamená, že vidí všechno, dokonce i přes mraky nebo za deštivého počasí. Tohle jsou satelity s nejvyšším rozlišením, vidí všechno,” řekl.

“Před Rusy teď už nic neschováš,” prohlásil Ritter. 

To zásadně změní průběh tohoto konfliktu, protože už nebude možné skrývat všechno to vybavení, co bylo doručeno,“ pokračoval v rozhovoru o zbraních dodávaných na Ukrajinu.

“Všechny tyto [zbraně] jsou detekovány a zadávány do ruské databáze. A Rusové na ně budou útočit dalšími a dalšími údery, potvrzení toho už vidíme,” poznamenal Ritter a vyjádřil názor, že “Ukrajinci ke konci léta nebudou schopni pokračovat v konfliktu”.

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
5. 6. 2023 19:56

Ukrajina mi je naprosto ukradená, nic vůči této páchnoucí díře necítím. A jak jsem pochopil, většina spoluobčanů to má podobně. Přesto se u nás kvůli těmto Vasilům a Vasilisám mohutně zdražuje a zvedají daně a fialoví pětizmrdi nám z života dělají peklo. Generální stávka se stává nutností a nezbytností.

Pavel K
5. 6. 2023 20:03
Odpovědět  Teuton

Souhlasím s tebou, jen chci říci kdyby tohle území obývali Martani, tak bychom nadávali na Martany. Jinak je to jen pracovní název akce světových pěstitelů Modrého palikáče. Tihle obřezanci kují pikle a pikle kují a pořád piklují. Ale nechci obhajovat pomatence, to ne, každý strojvůdce….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
5. 6. 2023 20:42
Odpovědět  Teuton

Nejenom stávka….

Jura S
6. 6. 2023 14:01
Odpovědět  Teuton

Trochu nesouhlasím, Vasil a Olga jsou stejní lidi jako Pepa a Božka, z Horní Dolní u nás… Jen je vedou do války jako dobytek agenti války, smutné… my “Pepové” ještě nejsme posláni jako dobytek na válečné jatka… Pětizmrdi z nás chtějí udělat “zvířata bez citu” aby jsme se navzájem postříleli za “posílení dolaru”… A my jim to žereme i s navijákem… Ano stávka MUSÍ BÝT ale za lidské hodnoty, na které naše “věrchuška” zapoměla… za boj proti Válce…za boj proti EU a jejímu genocidnímu fanatismu, za boj aby “muž a žena” byla nejvyšší hodnota …

eFPe
6. 6. 2023 15:44
Odpovědět  Jura S

Vasil a Olga jezdí v luxusních SUV u nás. Spoustu Vasilů hajluje a provolává slávu benderovi. Masírují v tomto duchu i své děti.Takoví nejsou jako my. Takovým ukázat Oswietim a Lidice- a zkuste si ještě potom zahajlovat!!

Pozor
5. 6. 2023 21:09

Bolo načase.

Jaroslav
6. 6. 2023 13:18

Každý kdo je trochu informován o vojenství ví, že kosmický průzkum je důležitý. Kdysi v ČSLA jsme věděli o průletech USA satelitů a citlivá technika se ukrývala. Nějak nechápu proč v RF najednou pochopili, že potřebují kosmický průzkum? Rozum mi to nebere a kdo tomu rozumí, ať mi to vysvětlí. Mně to přijde jako neprofesionální a možná i něco horší

Ferko
6. 6. 2023 14:49
Odpovědět  Jaroslav

Oni Rusové už dřív nějaké satelity měli, jenže ne v takové kvalitě. Vyrobit takhle vysoce sofistikované přístroje nějakou dobu trvá.

Velitel
6. 6. 2023 18:12
Odpovědět  Jaroslav

Věc se má asi takto, pokud chcete špionážní satelit, který dělá optický nebo radarový průzkum s vysokým rozlišením musí tento létat na nízké oběžné dráze.Což sebou nese tu nevýhodu, že jeho rychlost je vůči rychlosti otáčení země vysoká a při max rozlišení je i záběr senzoru relativně malý. Abych byl konkrétní, ruský satelit, který dokáže provádět optické snímání ukrajiny je jen jeden a celé uzemí ukrajiny dokáže nasnímat jen 1x za den.To samozřejmě USA ví, protže stejně jako rusko vede databazi všech satelitů na obježné dráze a ta i ví kdy co může snímat a ukroši pak mohou přesuny zahájit po průletu a mají jistotu, že se to z kosmu Rusové nedozní dříve než za 24 hodin.
Rusové teď přidali nový satelit, který je zaměřen na Ukrajinu a tak k původní 1x denně přidali 2x denně v jiný čas čili teoretiky je vše dozví do cca 8 hodin. Novy radarový satelit má maz rozlišení 1m při tomto rozlišení na jedno nastavení radaru (elektonicky vychylovany paprsek) snímá pás o šířce 10 km.