politika

Scott Ritter: NATO pomohlo ukrajinským ozbrojeným silám zasáhnout velitelství Černomořské flotily na Krymu

Sledovací a zaměřovací systémy NATO mohly pomoci ukrajinským jednotkám zaútočit na velitelství Černomořské flotily na Krymu.

Tento názor vyjádřil bývalý americký zpravodajský důstojník Scott Ritter v pořadu Ask the Inspector.

Podle Scotta Rittera se útok ukrajinských ozbrojených sil nemohl uskutečnit bez účasti sil Velké Británie, Spojených států a Severoatlantické aliance. Připomněl, že při útoku na Krym byl vyslán do vzduchu americký Boeing P-8 Poseidon, který je určen ke sběru informací a elektronickému vedení války.

„Jsem si jistý, že letěl speciálně kvůli koordinaci akcí. To nebyl ukrajinský útok proti Rusku, byl to útok NATO proti Rusku,“ dodal Ritter.

22. září ruské ministerstvo obrany oznámilo, že kyjevský režim zahájil raketový útok na město Sevastopol.

V důsledku útoku byla poškozena historická budova velitelství Černomořské flotily .

sdíletj na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pendergast
26. 9. 2023 08:00

Poslední týden mně Rusko začíná pořádně srát. Projevuje extrémní slabost a tím nás přibližuje k jaderné apokalypse…

Xenia
26. 9. 2023 08:47
Odpovědět  Pendergast

Už le tomu uverit, co tu pises…

Pijack
26. 9. 2023 08:54
Odpovědět  Pendergast

Udivuje mě, že 4 lidé s vámi nesouhlasí a klikli minus. Zjevně nepochopili pointu jedné věty. Mě osobně také vadí “slabost” Ruska, že tu nacistickou havěť už dávno nezlikvidovali. Chce to prostě napsat polopatě 🙂

Albi
26. 9. 2023 09:29
Odpovědět  Pijack

Pořád to anglosaské myšlení – likvidovat nez rozmyslu před následky všechno, co přijde do cesty.

To zase osobně vadí mně, i když bych uvítala větší rychlost. Ale já – ani vy nevelíme a – co je nejdůležitějš osobně ani v takovém “terénui” nežijeme.
Tak pozor na takové bezhlavé hodnoicení a rady..

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 09:54
Odpovědět  Albi

Co probíhá na GŠ ruské armády a za zavřenými dveřmi v Kremlu nemáme ani ponětí. To je úžasné, jak všichni ví, co by se mělo dělat. Ale co takhle brát do úvahy všechny okolnosti, které dnes na planetě probíhají a vzájemně se prolínají. Co takhle si zopakovat to třístupňové myšlení k řešení problémů. Vždyť většina z nás zkysne na 1. stupni a dál již nedohlédne. Je důležité také vidět za roh. Koukněme se pořádně také za roh naší současné skutečnosti v této kolonii. Vidíme, co se za tím co se zde stalo tu hloubku problémů ze kterých tato situace s rozkradenou a zaprodanou zemí vznikla, nebo jenom tu povrchovou stopu, ze které se nedá nic kloudného vyčíst? Proboha, jděme do hloubky problémů a nedělejme vždy závěry na první dobrou.

Autor
26. 9. 2023 10:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Právě – souhlas. Lidé moc málo jdou za rámec toho, co jim vyhovuje. Možná je to podobné obrázku který přiložím. Aby se lidé vyhnuli potížím, vytvoří si ještě m,nohem větší obtíže. Chtějí si něco uchovat a tak nic nedělkají v tupé víře, že tak o to nepřijdou a oni o to přijdou ještě mnohem spolehlivěji …

comment image

Ale takoví lidé byli vždycky, jenže dříve nebyli tak dobře vidět, protože se nesnažili vykládat svoje “rozumy” do internetových sociálních sítí … protože tak se spolehlivě ztrapňují …

Pijack
26. 9. 2023 11:07
Odpovědět  Peter 008

To je dobrý příměr !! Vždy má každá věc dvě strany mince. Díky internetu ovšem víme, jaká je intelektuální výbava většinového stáda. Internet měla být skvělá hračka v rukou vědců.. později vládců…, ale pak se ukázala nahota Krále. No a taky zjištění, že stádo je více vidět. Tohle vládcům světa nevyšlo. Nevyjde jim ani umělá inteligence. Stanou se sami vlastní obětí této vize. Možná přijde doba, kdy budou mít sami vymetené účty a stanou se bezdomovci 🙂

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 16:58
Odpovědět  Peter 008

Petře, velmi poučný obrázek.

Pijack
26. 9. 2023 11:00
Odpovědět  Albi

Jaké následky přineslo vítězství nad Hitlerem? Jaké následky vzniknou, když si Rusko uhájí své zájmy a právo na sebeurčení, když zlikviduje nacistické vedení Ukrajiny? Jaké následky v negativním smyslu slova nastanou, když rozpráší Azov a pozavírají všechny hrdlořezy, kteří masakrovali Ukrajinu od roku 2014? O žádných následcích nevím. Nastane v regionu klid a mír. Někdy moc diplomacie škodí. Útlocitnost má jít stranou… s takovou diplomacií by Evropě vládlo pořád Hitlerovské Německo.

Pavel z Moravy
26. 9. 2023 11:36
Odpovědět  Pijack

Zkuste si přečíst a zamyslet se nad dnešní svodkou z bojiště od Marata Chajrulina na dnešním sk.news-front.su. Tam se jde do hloubky problému a já jsem přesvědčen, že tak jak k tomu Rusko přistupuje je to jediné správné řešení. Pomalé vaření žáby a její ideologie financované ze západu. Nic uspěchaného a nedomyšleného. A nezapomeňte, že Rusové se musí připravit i na případný světový konflikt. Tak to tedy vidím já, ale netvrdím, že musím mít pravdu. Všichni bychom měli jít trochu více do hloubky problémů. Potom by nás tak lehce neoblbnuli. Vidíte, co to dělá s národem.

Albi
26. 9. 2023 12:29
Odpovědět  Pijack

Však si je hájí a můžeme vidět, že úspěšně.
Tak nač jim radit – z dálky, z bezpečí, když neneseme žádnou zodpovědniost.

“Útlocitnost má jít stranou” – i tehdy, když stranou stojíme my, obyčejní? Zatímco naše Rusku vražedně nepřátelská vláda se úspěšně skrývá “za bukem”, tichá jako myška?

A ty následky? Nesklízí Rusko po staletí uměle pěstovanou nenávist a neposkytlo by tak KoZe do budoucna vítané potvrzení oprávněnosti toho tvrzení?

Pijack
26. 9. 2023 13:31
Odpovědět  Albi

“Nesklízí Rusko po staletí uměle pěstovanou nenávist” … To přece není zaviněno Ruskem. Za takové následky Rusko nenese odpovědnost. Mám za to, že následky se mají přičíst těm, kteří příčinu zavinili. Možná si nerozumíme 🙂

Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 14:59
Odpovědět  Albi

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 15:20
Odpovědět  Pendergast

Doporučuji bedlivě si přečíst následující článek “Vojenský zpravodaj… atd”.

Pendergast
26. 9. 2023 18:22

Doporučuji se více zajímat co se děje uvnitř Ruska, protože když se zhroutí stát, tak se automaticky zhroutí armáda…

Milan ze Zahrady Čech
26. 9. 2023 21:45
Odpovědět  Pendergast

Pak nechápu, proč nechápete, proti všemu Gosudar bojuje a proč koná jak koná. Asiže je zajímání se a zajímání se, že. Nebo máte za to, že těch sedmnáct ruswebů které denně sleduji, je příliš málo na sledování dění v Rusku?
Když už doporučujete – co byste doporučil Gosudarovi ohledně 13 milionů turkických migrantů, kteří se do Ruska s pomocí CIA,MI6 a ruské páté kolony navezli a začínají tam vyrábět podobné dusno jako na kolektivním západě – včetně znásilňování, teroru a vražd -, jak by měl s nimi a s ruskou pátou kolonou dle vás Gosudar naložit, aby tak zbavil v krátké době Rusko zrádců i nebezpečí od kozoj-ebů, aniž by zároveň rozpoutal občanskou válku? Co byste navrhoval, doporučovateli, aby vás Rusko nes-ralo a nejevilo se vám, jako “extrémě slabé”? Jak byste to řešil? Konkrétně! Ne nějaké plky. To by pro vás neměl být problém, když tedy, jak tvrdíte, znáte situaci v Rusku.

konzerva
26. 9. 2023 08:39

Zasáhli reprezentativní budovu kde byli jen 2 členové ochranky. Velení je úplně někde jinde od 24.2.2022, ale to některým zde nevysvětlíte.

Boomer
26. 9. 2023 08:45
Odpovědět  konzerva

..ale propagandisticky to pěkně vypadá. Sme jim ale dali, co?!! ;o))))

Pijack
26. 9. 2023 08:59
Odpovědět  Boomer

🙂 Na větší a smysluplnější akci by se soudruzi z NATO ani neodvážili pomyslet. Oni se nebojí jenom Ruska, ale bojí se neúspěchu a jeho medializace. Musí před svým obyvatelstvem na druhé straně polokoule vypadat jako hrdinové. Dovedeš si představit ten kvíkot médií, kdyby se provalilo jak jsou neschopní? 🙂 Můžeme spát v klidu, samolibí lampasáci jsou i v Americké armádě 🙂

zdendulka
26. 9. 2023 10:08
Odpovědět  konzerva

dík za tohle info 🙂

Vladimír
26. 9. 2023 10:21

Útok na velitelství flotily byla asi odplata za něco a vsadím se, že Rusové už zase hledají americké červíky na Ukrajině, aby měli další cíl pro Kinžál. Prostě normální koloběh.

Gales
26. 9. 2023 10:32

Putin jenom čeká na to až se ta západní válečnická svoloč dá do houfu aby je mohl všechny najednou zničit.