politika

Scipio Surovikin Africanus

Sergej Bogatyrev: Scipio Surovikin Africanus.

(Scipio Africanus (236 př. n. l. – 183 př. n. l.), byl římským politikem a vojevůdcem v době druhé punské války, v níž dosáhl nesmrtelné slávy jako vítěz nad Hannibalem. V roce 203 zničil armády Hasdrubala a numidského krále Syphaxe, a poté znovu porazil Hasdrubala na Velkých pláních a přivedl celou Numidii pod svou kontrolu. V rozhodující bitvě u Zamy Scipio porazil Hannibala (202), načež uzavřel mír. Za to mu bylo uděleno přízvisko Africanus, často byl označován za římského Hannibala. Díky svým schopnostem vstoupil do historie jako jeden z největších vojevůdců starověku, pozn.red.)

Objevily se zprávy, že Surovikin je v Alžírsku…

V principu je to celkem logické…

… Opakované turné Lavrova po Africe.

Dvě velká fóra “Rusko – Afrika” a rebel Prigožin je oficiálním hostem posledního Fóra.

Přesun „Wagnera“ do Afriky.

Převrat v Nigeru pod ruskými vlajkami.

Přesun další části Wagnera do Afriky…

Africké turné vojenského vůdce, náměstka ministra obrany Ruské federace, generálplukovníka a Hrdiny Ruské federace Junus-Beka Jevkurova. Dnes se Jevkurov setkal v Mali s ministrem obrany Nigeru. „V sobotu se v sídle malijského ministerstva obrany konalo uzavřené jednání mezi náměstkem ministra obrany Ruska, ministrem obrany Nigeru a ministrem obrany Mali,“ uvedl ORTM v prohlášení. Podrobnosti o schůzce se neuvádí.

Ruská delegace v Mali: Zdá se, že Rusko je ochotno nastoupit místo Wagnera PMC a pomoci Mali s tuaregskými rebely na severovýchodě.

Dále výlet představitele Středoafrické republiky do Paříže…

…a zhmotnění generála “Armagedon” v Africe.

Zjevně články ve stejném řetězu.

To vše jasně ukazuje, že Rusko důsledně přesouvá těžiště velké hry africkým směrem.

Přidejme k tomu:

Vyhnanství do Sýrie generála „v nemilosti“ Popova („Spartak“)

Zmizení generála Mizinceva, který se „připojil“ k PMC krátce před vzpourou.

Podivné video s Prigožinem….nahráno v Africe „o víkendu v druhé polovině srpna“.

…a pár dalších událostí, které znám, ale nemohu je říct.

Je jasné, že se v Africe připravuje něco velmi zajímavého.

Myslím, že rozsahem srovnatelné s „arabským jarem“…

„Africký podzim“ je také dobrý, zejména proto, že kuřata se počítají na podzim.

…ale vraťme se k objevení Surovikina mezi lidmi.

Surovikin je považován za spojence PMC Wagner a tvůrce „bachmutského mlýnku na maso“. Je docela možné, že je jedinou postavou, která může ve struktuře PMC harmonicky nahradit Prigožina i Utkina. Má charisma, dostatek bojových zkušeností a talentu jako vojevůdce.

Navíc víme, že „generální štáb“ PMC nebyl při leteckém incidentu zraněn.

Všichni jsou v pořádku a zdraví, tzn. k harmonizaci hierarchické pyramidy chyběl pouze vůdce…

…Surovikin může snadno nahradit Prigožina a dokonce ho překonat.

A mimochodem, Číňané a černoši si výměny Prigožin-Surovikin možná ani nevšimnou…

Posuďte sami, oba jsou běloši, holohlaví, s automaty a přísnýma očima…

Dvojčata!

Ve skutečnosti může objevení se Surovikina ve veřejném prostoru znamenat dokončení tajné části nějaké operace…

…a přechod do fáze aktivní realizace.

V této fázi není tak důležité utajení jako morálka zúčastněných bojovníků, což znamená, že velitel musí vyjít ze stínu a pronést plamenný projev…

Je dost možné, že se tak již stalo.

Pokud mám pravdu, pak brzy začnou události, které NATO doslova roztrhají.

Jsme stále aktivnější jak v zóně speciální operace na Ukrajině, tak i v Africe.

https://t.me/SergeyNikolaevichBogatyrev/10547

Vypadá to, že Putin jmenoval hlavního „dirigenta orchestru“

Když se podíváme na to, jak se vyvíjí situace ve světě, je snadné pochopit, že v oblasti geopolitiky nemá Putin sobě rovného. Nejpozoruhodnější je však tempo jakým změny v některých regionech probíhají. Jedná se především o Střední východ a Afriku.

Ještě nedávno, doslova před tuctem let, byly tyto regiony velmi vzdálené ruskému vlivu. Hlavní slovo tam měly úplně jiné země a bylo velmi těžké si představit současný stav. Nyní se ale situace radikálně změnila. 

Rusko spolu se Saúdskou Arábií (mimochodem donedávna byla považována téměř za kolonii Spojených států), Spojenými arabskými emiráty a Katarem provádějí společnou, a hlavně vzájemně výhodnou politiku v oblasti energetických zdrojů a v zavádění mnoha společných projektů. Írán již dosáhl úrovně strategického partnera Ruska.

Neméně významné jsou ale změny v Africe, zejména v její severní části. Mnoho našich nepřátel přitom nechápe samotnou podstatu procesů, které se tam odehrávají, a také důvod růstu ruského vlivu v tomto regionu. I když tento důvod leží na povrchu a každý to ví.

Pokud se vás zeptají, co je pro vás v životě nejdůležitější a bez čeho se nemůžete cítit šťastní, téměř jistě uvedete dvě věci. Bezpečí a pohodlí, které zahrnuje jídlo, teplo a přístřeší. Ale každý stát je souhrnem tužeb jeho obyvatel, což znamená, že stejné principy jsou důležité pro zemi jako celek.

A hned se nabízí otázka: kdo je v současném světě schopen tohle zajistit. Kromě Ruska žádná taková síla neexistuje. Zvláště se to ukázalo po 24. únoru, kdy Rusko odolalo konfrontaci s celým kolektivním Západem. 

V Sýrii jsme ukázali, že Rusko je spolehlivým spojencem pro ty, kteří jsou připraveni být našimi přáteli.

Z tohoto důvodu bychom neměli být překvapeni gigantickým růstem ruského vlivu v Africe. Ale nestačí vzbuzovat přání být přáteli; je nutné také posílit tuto touhu svými činy. A po známých událostech souvisejících s osobností šéfdirigenta Prigožina nastala pauza v situaci v Africe, kterou se každý snažil interpretovat ve svůj prospěch.

A teď se zdá, že závoj tajemství začíná mizet. Je dost možné, že jsme dostali odpověď na to, kdo bude nyní šéfdirigentem jednoho orchestru (PMC Wagner), při jehož zmínce mnohé na Západě polije studený pot a pocítí přání někam utéct.

Zcela nečekaně média informovala, že generál Surovikin je právě na návštěvě Alžírska. Souhlasíte ale, že je těžké uvěřit, že tak slavná osobnost skončila v této zemi náhodou. 

Pokud někdo neví, Alžírsko je v dnešních dnech ve skutečnosti základnou boje Afriky proti Francouzům. Při vší úctě k Mali, Burkině Faso a Nigeru – jejich antikoloniální úspěchy jsou z velké části založeny na dvou faktorech.  Jde o podporu ze strany Alžírska a přítomnost ruského orchestru v regionu.

A zdá se, že Surovikinova návštěva nyní spojí tyto dva faktory, které po odchodu Prigožina poněkud oslabily. 

Surovikinovi není orchestr vůbec cizí. Není vůbec náhodné, že se ho po 24. červnu vytrvale snažili spojit s těmi událostmi (povstání Prigožina). Pokud jsou tedy předpoklady správné, pak se jedná o zcela důstojného kandidáta na roli dirigenta. A vezmeme-li v úvahu i jeho vojenské postavení a pravomoci, pak lze hovořit dokonce o posílení orchestru.

Nemyslím si, že to Západ obecně a pana Macrona obzvláště udělá šťastným. Je velmi pravděpodobné, že francouzské problémy v regionu budou nyní jen narůstat. A když vezmeme v úvahu schopnost Surovikina vést vojenské operace, a to jak útočné (jako například v Sýrii, protože odtud pochází přezdívka „Generál-Armagedon“), tak obranné (jen líní nevědí o „Surovikinově linii“, se kterou si už 4 měsíce neví rady veškerá síla NATO), pak se počet lidí ochotných vystupovat na straně Francie výrazně sníží.

Obecně, když se podíváme na události posledních týdnů, je velmi těžké zbavit se pocitu, že náš prezident připravuje velmi zajímavou operaci. Pozice se posilují jak v Asii (návštěva Kim Čong-una), tak v Africe. 

A v kombinaci s oznámením Putina o téměř 300 tisících vycvičených branců, kteří mezi západním vedením vyvolávají emoční reakce, protože není jasné, kterým směrem se vydají na procházku, se rýsuje obrázek, že Rusko velmi brzy vyjde ze své obrany. 

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/Eu2Pq

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
orinoko
16. 9. 2023 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Neviděl bych to tak nadšeně. V Sýrii si Izrael bombarduje co chce a Putin s tím zjevně nehodlá nic dělat. Dokonce ani tehdy, když přitom spadne ruské letadlo.
Ještě před pár dny se spekulovalo, v jaké je Surovikin nemilosti, dokonce, že je zavreny, a najednou takové nadšení. Chystá-li se něco převratného, tak se má především držet huba. Minimálně tak, jak se to děje s ruskými mínusy na Krymu. Dokud Rus nesestreli prvního Reapera nad Černým mořem, tak na nějaký jásot je sotva nárok.

https://youtu.be/zib7nlkPQko?si=YAKsVMztIthw7zpQ

16. 9. 2023 22:37
Odpovědět  orinoko

Spekulovalo – kde? Tady, na Pokecu, ne. Tady, co si tak vzpomínám, si ani z diskutérů nikdo nemyslel, že je Armagedon v nemilosti, bo tady si, pravda až na troldy, nikdo nemyslí, že je Gosudar idi.ot a odstřihne jednoho ze svých nejlepších vojevůdců. Tož buď hoďte odkaz na článek v Pokecu, kde je ona spekulace, že je Surovikin v nemilosti, nebo stulte pysk. A pokud se spukulovalo jinde, co je nám, kurwa, po tom?

Tady se nespekulovalo – tady se s napětím čekalo, jakým úkolem bude Surovikin pověřen. Zda zbudovat vzdušnou “obrannou linii” na způsob té pozemské – míněno neproniknutelnou, resp. takřka neproniknutelnou, protože… překvápko…ani zde si nikdo nemyslí, že je to fuk, zda obrana na zemi nebo ve vzduchu -, nebo vypracováním útoku. O tom se tady spekulovalo. O tom jo. Těmi ruskými mínusy na Krymu máte na mysli toto?

UKRAJINA V „OHNIVÉM PYTLI“: RUSKO PORAZILO KYJEV V ČERNÉM MOŘI.
20:15
… Ukrajina de facto ztratila možnost využívat Černé moře k vývozu svých produktů...
https://1url.cz/bu2PO

Pravda to je velkej mínus. Pro skřeta.
Jo, v Sýrii? Všeho do času. A zatím, než ten čas nastane, se vraťte ke své spekulanské krevní skupině. Mezi svými vám bude líp.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
16. 9. 2023 23:16

Ještě bych k tomu dodala, že “držet hubu” nemůže KoZe a jejich analytikům, vojenským specialistům a novinářům přikázat ani Gosudar.

Autor
17. 9. 2023 10:13

Je stále evidentnější, že rychlé zakončení v nesprávnou chvíli, konfliktu na Ukrajině může vést ke globálnějšímu konfliktu s mnohem větším počtem obětí a všeobecných ztrát. I to je třeba mít na vědomí. zatím stejně všechno kolem Surovikina je spekulací, oficiálně se prostě nic neví.
Je to pododobné, jako když především západníci spekulovali o osudech několika generálů Ruské armády a pak Putin udělal zájezd na osvobozená území a doslova s každým z těch již odsouzeným, odvolaným, zatčeným a ztraceným generálem se setkal a dokonce se ukázalo, že ti velí nejdůležitějším částem frońty … na to téma jsem tehdy přivlekl i článek.
Putin je znám tím, že je absolutně neznám a nikdo neví, co udělá příště a hlavně kdy.
Mohu s naprostou jistotou říci jen jedno – Putin zvolil jedinou možnou taktiku, která vede k tomu, že se bojuje ne na území Ruska, přes ty teroristické ukrajinské akty. Už jen tím pořádně zamotal všechny karty.

  • pokr –
Autor
17. 9. 2023 10:18
Odpovědět  Peter 008

A navíc se musí usmívat, i když tvrdí že je mu z toho smutno (mně by taky bylo), vybral si snad nejideálnější okamžik pro odpor, protože celý Západ je deinstruializován, zvoli naprosto hloupý směr šlkolství, ztratil velmi mnoho technologických kompetencí, volí sebevražedné chování doslova kam se podíváme a svět na ten “zlatý” Západ kašle čím dál tím více … místo aby lezl po kolenoui a čistil od západních hoven celou planetu.
Nemluvě o “kvalitě” západních politiků. Zkrátka – vítězství linberálních hodnot především finančního kapitálu se ukázalo jako obrovský, možná osudový, omyl Západu. Za peníze sio sice koupíte hodně, i hodně zrádců, ale ne úctu, čest, poctivost a mravné sílu. A konec konců ani to zdraví si za ně nekoupíte, přes jako objevy “vědců”.

Boomer
17. 9. 2023 11:22
Odpovědět  Peter 008

.. ukrajinský problém bude ukončen až v okamžiku, kdy západní podporovatelé budou mít tolik vlastních starostí, že jim lokální proxy porážka na východě Evropy bude připadat jako marginálie.

ModrýKlokan
18. 9. 2023 17:25
Odpovědět  Peter 008

@ Peter

Zdravím. Hezká analýzka, souhlas.

ModrýKlokan
17. 9. 2023 02:03
Odpovědět  orinoko

@ Orinoko

Jednoho reapera nad Černým mořem už sundali. Co tam máš dál za bláboly, fízle?

16. 9. 2023 22:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo Gosudare! Nádherná simultánka!
Jo, k tomu výčtu ještě patří dálněvýchodní šachovnice, kde byla ještě před pár dny vzato kolem a kolem patová situace s mírnou převahou černejch pěchů. Jenže tento týden dal bílej koněm šach, a hned to vypadá veselejš. Jsem zvědav, co černej vykoumá, aby se nedostal do matu. Tedy on v něm stejně skončí, ale ještě o tom neví, bo má dlouhodobý problém se strategickým myšlením. Aby taky ne, když:

Podle studie financované Pentagonem ohrožuje Spojené státy demence jejich vrcholných představitelů
Podle studie vypracované think tankem financovaným Pentagonem představuje demence, která postihuje americké úředníky, hrozbu pro národní bezpečnost. Zpráva přišla v době, kdy několik významných amerických úředníků, kterým byly svěřeny některé z nejpřísněji utajovaných zpravodajských informací, veřejně selhalo…

https://www.iportal24.cz/featured/podle-studie-financovane-pentagonem-ohrozuje-spojene-staty-demence-jejich-vrcholnych-predstavitelu/

Albi
16. 9. 2023 23:19

Nevíš jak rozumět “že generální štáb“ PMC nebyl při leteckém incidentu zraněn”?
Kde a při kterém incidentu?

17. 9. 2023 00:07
Odpovědět  Albi

Kdes to sebrala? Netýká se to toho nedávného útoku na Sevastopol?

Albi
17. 9. 2023 00:23

V článku – zřejmě seznam “zaručeně pravdivých” zpráv od novinářů KoZy.
Pod prvním videem Russian delegation in Mali – 18. řádek – snad jsem odpočítala správně 🙂

17. 9. 2023 04:18
Odpovědět  Albi

Jo, počítala správně. Něco podobného jsem četl na Cargradu v souvislosti se Sevestopolí, protože si pamatuji, že jsem si říkal co tam dělali a že v tom jede pátá kolona, protože jak by to ukři věděli, že se tam ometaj. Jenže když jsem se pídil, tak jinde nikde nic. Takže asi tam ometali, ale rusweby se v tom radši zbytečně nematlali. Proto rád chodím na Cargrad, že tam občas “unikne” i nepohodlná událost, jako třeba zrovna o těch potížích s migdrantskými kozo-jeby.
Nebo různé úvahy a spekulace – označené jako úvahy a spekulace, viz: “Je nepravděpodobné, že bychom věděli, co se skutečně děje, protože je to přinejmenším vojenské tajemství. Ale pokusíme se společně s odbornou komunitou vytvořit předpoklady….” a to se počítá! – jako třeba tady, odkud jsem to vzal: https://tsargrad.tv/news/rossija-diktuet-pravila-triumf-surovikina-sjurpriz-dlja-nato-poslednij-shans-dlja-zelenskogo_868565

Boomer
17. 9. 2023 09:10

.. tohle vyjádření o nezranění štábu PMC beru jako vyjádření skutečnosti, že případnou smrtí dvou hlavních tváří se nehroutí velitelská struktura celé organizace. Úmyslně vytvořit cosi takového, závislého jen na bytí a nebytí dvou lidí, by mohl jenom idiot.. a dokonce ani dva idioti takového ražení by tak velkou organizaci nedokázali uřídit sami!

Albi
17. 9. 2023 10:06

Díky, spolehlivá infrmační službo. 🙂

Boomer
17. 9. 2023 08:59
Odpovědět  Albi

..generální štáb jakéhokoli vojenského uskupení netvoří jen dva viditelní lidé. Srovnejte početní stavy kupříkladu naší armády a PMC Wagner a potom se podívejte, jak velkou budovu obsedá náš generální štáb..

https://1url.cz/Bu2Yi

Albi
17. 9. 2023 10:10
Odpovědět  Boomer

No to jsem snad musela vidět aspoň trojitě!
5 úředníků na 1 vojáka – “misionáře”, nebo snad ještě větší (ne)poměr? 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
17. 9. 2023 11:33
Odpovědět  Albi

.. bez ohledu na naše specifické podmínky, každý štáb musí mít týmy plánovačů, bez toho se neobejde žádná vojenská operace. Po základní strategii musí následovat taktická stránka věci, přesný plán činností v časové ose, musí být předem propracovány varianty postupu v případě odchýlení od plánu akce v okamžiku styku s realitou, koordinace jednotek, zásobování municí, PHM, doplnění stavů.. opravdu to není žádná cochcárna nebo one man show, žádný fotbal kluků za kravínem ve stylu “kde míč, tam všichni!”

 „Žádný plán nepřežije první setkání s nepřítelem, přesto je důležité plánovat. Bez plánování si o neúspěch přímo říkáte.“ © Helmut von Moltke

Albi
17. 9. 2023 18:09
Odpovědět  Boomer

Na vypracování plánů a jiné nutné podrobnosti máme naše zahraniční přátele – spojence a k provedení těch plánů chybí zase ti vojáci. 🙂

Resp. “bojují za Prahu” momentálně jinde, ale přesně podle precizně vypracovaných plánů. A jak se jim daří – kam se hrabou “hudebníci”!

Boomer
17. 9. 2023 18:15
Odpovědět  Albi

.. no to jako chcete říct, že ti naši tam sedí jen tak zbůhdarma? No to snad ne, neverím, bohajeho neverím.. ;o)))))

PremekJ
16. 9. 2023 22:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi tak. Jen s jednou, ale ve svých důsledcích pro KoZa kolosální chybkou: Jevgenij Prigožin v Challenheru s Utkinem nebyl a jeho “pohřeb” je jen komedie pro KoZa. Bude velké překvapení. Těš se, naše vrchnosti. Tribunál je připraven.

Albi
16. 9. 2023 23:21
Odpovědět  PremekJ

Je to ze spolehlivého zdroje?

17. 9. 2023 00:13
Odpovědět  Albi

Albi, mám o tom všem dvě navzájem si odporující teorie, přičemž se k jedné přikláním, ale na Kuchtíkovo a Utkinovo zmrtvýchvstání nevěřím. Také jsem na to tvrzení nedávno narazil, ale není kulaté. Skřípe mi.
V podstatě jsem rád, že dost lidí jo a sám bych rád věřil, ale…

Albi
17. 9. 2023 00:27

Taky mi to tak bohužel připadá. Ale pořád ještě nechci vzdát, že je to nějaká dlouhodobá a rafinovaná hra.

17. 9. 2023 04:22
Odpovědět  Albi

No, já u toho zmrtvýchvstání mám alibisticky pootevřenou takovou malou škvírku, abych si pak kór nepřipadal jako bl.bec.

Albi
17. 9. 2023 10:13

Jo – taky to tak můžu zvát i já..

Frank1
16. 9. 2023 22:54
Ohodnotit příspěvek :
     

V Africe nesmi nechat Rusko sve pratele bez podpory. Jde o cely kontinent a o prekazeni planu Francie africke zeme vratit zpet do statusu svych kolonii.

David
17. 9. 2023 00:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou to všechno zatím jen spekulace a nikdo nic neví, každý se jen domnívá a své domněnky píše na web a vydává je za čistou pravdu. Vyčkejme a uvidíme, to je vlastně asi to jediné, co s tím můžeme udělat.

tupý hulvát
17. 9. 2023 09:19
Odpovědět  David

Já myslím,že je to z větší části vina čtenářů,když narazí na něco ,co chtějí slyšet,mají tendenci to považovat za skutečnost.V naprosté většině článků je nějak uvedeno,že je to názor,ano někdy skrytě nebo nedostatečně.

Boomer
17. 9. 2023 12:01
Odpovědět  tupý hulvát

.. jo, to máte těžké, já od novinářů očekávám výhradně informaci, že se někde něco stalo, co nejvíce faktů, na jejichž základě si udělám názor sám. Ovšem těch informací čím dál míň, aby jeden špendlíčkem hrabal, ale někdy ani nevyhrabe i kdyby se uhrabal. Lidi si tak nějak přivykají na polotovary nebo rovnou hotovky už i ve zpravodajství..

Boomer
17. 9. 2023 12:09
Odpovědět  David

.. mám k tomu jen logickou úvahu. Proč asi Rusko v současnosti uvolnilo jednoho ze svých úspěšných generálů do Afriky? Na rekreaci? Možná, ale spíš ne..

Frank1
17. 9. 2023 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Surovikin je na vedro ze Syrie zvykly. Bude celit pokusum KoZa zachranit pro neho kolonie v Africe. Na rozdil od zoldaku KoZa a jejich vazalu ma na sve strane obyvatelstvo. To chce samostatnost a konec parazita z KoZa.

Gales
17. 9. 2023 11:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin je připraven na vše.Na válku i na mír.Sláva Gosudarovi.